Aštuoni iš dešimties klaipėdiečių savo miestą vertina palankiai

Net aštuoni iš dešimties klaipėdiečių savo gyvenamąją vietą - Klaipėdos miestą - vertina palankiai, tokią tendenciją atskleidė naujausias uostamiesčio gyventojų nuomonės tyrimas. Apklausoje dalyvavę respondentai savo miestą, lygindami su kitomis Lietuvos vietovėmis, taip pat įvertino gerai - vertinimo vidurkis (VPI) yra 8,65 balo.

„Tai - fantastiškas rezultatas, kai sužinai, jog apie 90 proc. miesto gyventojų labai gerai arba gerai vertina savo gyvenamąją aplinką. Manau, jog tokių vertinimų gali pavydėti ne tik visa Lietuva, bet ir daugelis pasaulio valstybių. Išanalizavus tyrimo duomenis, verta pažymėti, jog klaipėdiečiai pakankamai pozityviai vertina net tokias sudėtingas sritis kaip butų ūkis arba centralizuoto  šildymo paslaugos“,- apklausos rezultatais pasidžiaugė Klaipėdos mero pavaduotojas Artūras Šulcas.

Apklausos respondentai palankiai įvertino ir miesto viešojo transporto sistemą, penkiabalėje vertinimo sistemoje net 4,11 balo skirdami maršrutinių mikroautobusų paslaugoms.  Didžiųjų autobusų paslaugų teikėjams gyventojai skyrė šiek tiek mažiau simpatijų -  3,83 balo.

„Viešojo transporto vertinimo rezultatai tik patvirtino tai, kad ši ši sritis uostamiestyje yra gerai sutvarkyta, tačiau vis bandome ieškoti blogybių, ginčijamės, norime kažką tobulinti, o klaipėdiečiai  mums teigia, jog viešojo transporto sistema yra patogi“,- sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė.

Savivaldybės administracijos vadovės nuomone, miesto plėtra be išsamios analizės yra neįmanoma. „Tokios apklausos yra būtinos. Tai būdas pasitikrinti, ar teisingai planuojama miesto raida, kaip įgyvendinami ilgalaikiai planai“,- pabrėžė administracijos direktorė.

Analizuojant respondentų atsakymus dėl komunalinių paslaugų svarbos atsiskleidė tendencija, kad gyventojams labai svarbios paslaugos yra apšvietimas, švara, vandens tiekimas ir šildymas (šių paslaugų VPI atitinkamai yra 9,14, 9,07 ir 9,06 iš 10 galimų balų). Mažiausiai svarbios gyventojams yra šunų vedžiojimo aikštelės (6,79). Respondentai gerai vertina vandens tiekimo, nuotekų valymo paslaugas. Komunalinio ūkio paslaugų vertinimo vidurkis - 6,22 balo, aplinkos tvarkymo paslaugų įvertinimas - 5,74.

Vertinant kultūros ir sporto paslaugų svarbą išryškėjo tendencija, kad kultūros sritis miestiečiams yra svarbesnė nei sporto paslaugos. Geriausi vertinimų vidurkiai yra kultūros renginiams viešosiose erdvėse (7,08), žemiausi – viešoms sporto erdvėms, pritaikytoms laisvalaikio poreikiams (6,49).

Atlikus apklausos duomenų analizę paaiškėjo, kad socialinės paslaugos Klaipėdos mieste vertinamos vidutiniškai – VPI siekia 5,77 balo. Panašaus įvertinimo sulaukė ir teritorijų planavimo, statybos leidimų išdavimo paslaugos (VPI 6,69). Respondentai išskyrė konsultacijas dėl teritorijų planavimo, statybos leidimų išdavimo tvarkos ir jas vertino pakankamai gerai (7).

Viešąją tvarką ir saugumą uostamiestyje užtikrinančių institucijų darbo vertinimas parodė, kad Priešgaisrinės apsaugos tarnybos darbas respondentų yra vertinamas gerai (8,03), tuo pat metu - Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos viešosios tvarkos skyriaus (6,5) ir policijos darbas (6,81) – tik vidutiniškai.

„Tyrimas yra kokybiškas ir naudingas miestui, politikams bei Savivaldybės administracijai. Jis akivaizdžiai parodė, kurias veiklos  sritis mums reikia tobulinti“,- sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Alina Velykienė.

Jos nuomone, Savivaldybė kasmet turėtų rengti analogiškas  gyventojų apklausas, kurios „patikrintų“, ar valdžios išskirti prioritetai yra teisingi. „Tai objektyviausias būdas sužinoti, ar gyventojai patenkinti viešosiomis paslaugomis“.

Beje, apklausos dalyviai rašė „pažymius“ Savivaldybės administracijos personalui, vietos bei Seimo politikams. Aukščiausiu rodikliu – 6,18 balo - įvertinti Klaipėdos miesto administracijos darbuotojai, Tarybos narių veiklos vertinimo vidurkis - 6,13, uostamiestyje išrinktiems Seimo nariams gyventojai buvo mažiau dosnūs – jų VPI 5,44 balo.

„Mums, politikams, ši apklausa labai aiškiai parodė, kad viešoje erdvėje girdimi pasisakymai vienu ar kitu klausimu dažnai atspindi tik nedidelės aktyvistų grupelės nuomonę, o realybė yra kitokia. Pasirodo, daug triukšmo sulaukiančios problemos daugeliui žmonių apskritai nėra aktualios“,- tyrimo išdavas reziumavo Klaipėdos mero pavaduotojas Artūras Šulcas.

Visi Klaipėdos miesto gyventojų apklausos rezultatai skelbiami internete: http://strategija.klaipeda.lt .

Apklausa atlikta pagal 2007–2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programą. Jos tikslas – nustatyti savivaldybės gyventojų nuomonę apie dabartinę savivaldybės institucijų ir įstaigų veiklą bei lūkesčius dėl miesto plėtros.


Šiame straipsnyje: Klaipėdos miestas

NAUJAUSI KOMENTARAI

motas

motas portretas
KUR IR KADA BUVO APKLAUSA?

to motas

to motas portretas
straipsni atidziau paskaityk! nuoroda pabaigoje yra ideta :/

Max

Max portretas
Gal kur nors ir geriau ekonomine padetis, bet as myliu Klaipeda ir gyvensiu cia.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Buriavimo ateitis – uosto pažaduose
  Buriavimo ateitis – uosto pažaduose

  Ar Klaipėda taps Lietuvos buriavimo sostine ir aplenks Kauną priklauso nuo Uosto direkcijos pažadų kuo greičiau pastatyti pramoginių laivų prieplauką už Kiaulės Nugaros. ...

 • Šokėjų kovose triumfavo „Neptūno“ palaikymo komanda
  Šokėjų kovose triumfavo „Neptūno“ palaikymo komanda

  Savos sienos padėjo – „Betsafe–Šokėjų kovose“, kurios vyko Klaipėdos „Švyturio“ arenoje, Klaipėdos „Neptūno“ šokėjos finale nugalėjo praėjusių metų čempiones – Kauno „...

 • Vasaris dar parodys dantis
  Vasaris dar parodys dantis

  Besibaigianti žiema atsitraukti neketina. Sinoptikai prognozuoja šalčius, kurie nuo rytojaus apims visą Lietuvą, taip pat ir pajūrį. ...

 • Vertins Uosto direkcijos darbuotojus
  Vertins Uosto direkcijos darbuotojus

  Ekspertų bendrovė „Hay Group“ iš Vilniaus vertins Uosto direkcijos pareigybių klasifikavimą. ...

  2
 • Draugiška aplinka kitokiam jaunuoliui ir įtraukimas į darbo rinką per meną
  Draugiška aplinka kitokiam jaunuoliui ir įtraukimas į darbo rinką per meną

  Šiandien Lietuvoje dar tik mokomės suprasti kitokį asmenį, gerbti kiekvieno individualumą bei dirbti, mokytis ir bendrauti su specialius poreikius turinčiais žmonėmis. Įvairovės visuomenėje asmenys su specialiais poreikiais nėra izoliuojami n...

 • V. Kovalenka – keturių kariuomenių karys
  V. Kovalenka – keturių kariuomenių karys

  Žmogus, kuris per minutę gali perskaityti pusę tūkstančio ar net daugiau žodžių, kurio apsiskaitymas ne kartą jam lėmė keistų sutapimų. Dar daugybe paradoksaliai skambančių apibūdinimų galima būtų pristatyti ne vieną dešimtmetį Klai...

  1
 • Laive – „zampolitų“ šmėkla
  Laive – „zampolitų“ šmėkla

  Daugybę buvusių jūrininkų kausto baimė, kad vieną dieną viešumoje pasirodys pranešimas, jog jie buvo KGB agentai. Tokia baimė kilo, kai buvo pranešta apie garsaus aktoriaus ir ne mažiau garsaus muziko bendradarbiavimą su KGB. Buv...

  13
 • K. Buslajeva budina senjorus iš letargo
  K. Buslajeva budina senjorus iš letargo

  Klaipėdos miesto pagyvenusių žmonių asociacijos pirmininkė Kristina Buslajeva sukasi kaip vijurkas. Ši klaipėdietė – puikus įrodymas ir pavyzdys kitiems, kad net sulaukęs pensinio amžiaus žmogus gali versti kalnus. ...

  11
 • Klaipėdos mero žmona pasidalijo pikantiška vyro ir V. Matijošaičio nuotrauka
  Klaipėdos mero žmona pasidalijo pikantiška vyro ir V. Matijošaičio nuotrauka

  Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko žmona Inga Grubliauskienė, kuri šiuo metu išvykusi į užsienį, savo feisbuko paskyroje pasidalijo nuotaikinga nuotrauka. ...

  90
 • Kai kuriems Stintų šventė baigėsi neprasidėjusi
  Kai kuriems Stintų šventė baigėsi neprasidėjusi

  Šeštadienį į Palangoje vykstančią Stintų šventę pakliuvo anaiptol ne visi norintys. Prie įvažiavimo į kurortą rikiavosi kelių kilometrų ilgio automobilių eilė. Ne tokie kantrūs svečiai gręžėsi ir važiavo atgal, taip ir ...

  12
Daugiau straipsnių