Aštuoni iš dešimties klaipėdiečių savo miestą vertina palankiai

Net aštuoni iš dešimties klaipėdiečių savo gyvenamąją vietą - Klaipėdos miestą - vertina palankiai, tokią tendenciją atskleidė naujausias uostamiesčio gyventojų nuomonės tyrimas. Apklausoje dalyvavę respondentai savo miestą, lygindami su kitomis Lietuvos vietovėmis, taip pat įvertino gerai - vertinimo vidurkis (VPI) yra 8,65 balo.

„Tai - fantastiškas rezultatas, kai sužinai, jog apie 90 proc. miesto gyventojų labai gerai arba gerai vertina savo gyvenamąją aplinką. Manau, jog tokių vertinimų gali pavydėti ne tik visa Lietuva, bet ir daugelis pasaulio valstybių. Išanalizavus tyrimo duomenis, verta pažymėti, jog klaipėdiečiai pakankamai pozityviai vertina net tokias sudėtingas sritis kaip butų ūkis arba centralizuoto  šildymo paslaugos“,- apklausos rezultatais pasidžiaugė Klaipėdos mero pavaduotojas Artūras Šulcas.

Apklausos respondentai palankiai įvertino ir miesto viešojo transporto sistemą, penkiabalėje vertinimo sistemoje net 4,11 balo skirdami maršrutinių mikroautobusų paslaugoms.  Didžiųjų autobusų paslaugų teikėjams gyventojai skyrė šiek tiek mažiau simpatijų -  3,83 balo.

„Viešojo transporto vertinimo rezultatai tik patvirtino tai, kad ši ši sritis uostamiestyje yra gerai sutvarkyta, tačiau vis bandome ieškoti blogybių, ginčijamės, norime kažką tobulinti, o klaipėdiečiai  mums teigia, jog viešojo transporto sistema yra patogi“,- sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė.

Savivaldybės administracijos vadovės nuomone, miesto plėtra be išsamios analizės yra neįmanoma. „Tokios apklausos yra būtinos. Tai būdas pasitikrinti, ar teisingai planuojama miesto raida, kaip įgyvendinami ilgalaikiai planai“,- pabrėžė administracijos direktorė.

Analizuojant respondentų atsakymus dėl komunalinių paslaugų svarbos atsiskleidė tendencija, kad gyventojams labai svarbios paslaugos yra apšvietimas, švara, vandens tiekimas ir šildymas (šių paslaugų VPI atitinkamai yra 9,14, 9,07 ir 9,06 iš 10 galimų balų). Mažiausiai svarbios gyventojams yra šunų vedžiojimo aikštelės (6,79). Respondentai gerai vertina vandens tiekimo, nuotekų valymo paslaugas. Komunalinio ūkio paslaugų vertinimo vidurkis - 6,22 balo, aplinkos tvarkymo paslaugų įvertinimas - 5,74.

Vertinant kultūros ir sporto paslaugų svarbą išryškėjo tendencija, kad kultūros sritis miestiečiams yra svarbesnė nei sporto paslaugos. Geriausi vertinimų vidurkiai yra kultūros renginiams viešosiose erdvėse (7,08), žemiausi – viešoms sporto erdvėms, pritaikytoms laisvalaikio poreikiams (6,49).

Atlikus apklausos duomenų analizę paaiškėjo, kad socialinės paslaugos Klaipėdos mieste vertinamos vidutiniškai – VPI siekia 5,77 balo. Panašaus įvertinimo sulaukė ir teritorijų planavimo, statybos leidimų išdavimo paslaugos (VPI 6,69). Respondentai išskyrė konsultacijas dėl teritorijų planavimo, statybos leidimų išdavimo tvarkos ir jas vertino pakankamai gerai (7).

Viešąją tvarką ir saugumą uostamiestyje užtikrinančių institucijų darbo vertinimas parodė, kad Priešgaisrinės apsaugos tarnybos darbas respondentų yra vertinamas gerai (8,03), tuo pat metu - Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos viešosios tvarkos skyriaus (6,5) ir policijos darbas (6,81) – tik vidutiniškai.

„Tyrimas yra kokybiškas ir naudingas miestui, politikams bei Savivaldybės administracijai. Jis akivaizdžiai parodė, kurias veiklos  sritis mums reikia tobulinti“,- sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Alina Velykienė.

Jos nuomone, Savivaldybė kasmet turėtų rengti analogiškas  gyventojų apklausas, kurios „patikrintų“, ar valdžios išskirti prioritetai yra teisingi. „Tai objektyviausias būdas sužinoti, ar gyventojai patenkinti viešosiomis paslaugomis“.

Beje, apklausos dalyviai rašė „pažymius“ Savivaldybės administracijos personalui, vietos bei Seimo politikams. Aukščiausiu rodikliu – 6,18 balo - įvertinti Klaipėdos miesto administracijos darbuotojai, Tarybos narių veiklos vertinimo vidurkis - 6,13, uostamiestyje išrinktiems Seimo nariams gyventojai buvo mažiau dosnūs – jų VPI 5,44 balo.

„Mums, politikams, ši apklausa labai aiškiai parodė, kad viešoje erdvėje girdimi pasisakymai vienu ar kitu klausimu dažnai atspindi tik nedidelės aktyvistų grupelės nuomonę, o realybė yra kitokia. Pasirodo, daug triukšmo sulaukiančios problemos daugeliui žmonių apskritai nėra aktualios“,- tyrimo išdavas reziumavo Klaipėdos mero pavaduotojas Artūras Šulcas.

Visi Klaipėdos miesto gyventojų apklausos rezultatai skelbiami internete: http://strategija.klaipeda.lt .

Apklausa atlikta pagal 2007–2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programą. Jos tikslas – nustatyti savivaldybės gyventojų nuomonę apie dabartinę savivaldybės institucijų ir įstaigų veiklą bei lūkesčius dėl miesto plėtros.


Šiame straipsnyje: Klaipėdos miestas

NAUJAUSI KOMENTARAI

motas

motas portretas
KUR IR KADA BUVO APKLAUSA?

to motas

to motas portretas
straipsni atidziau paskaityk! nuoroda pabaigoje yra ideta :/

Max

Max portretas
Gal kur nors ir geriau ekonomine padetis, bet as myliu Klaipeda ir gyvensiu cia.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Įspėjimas: sparčiai kyla Danės vanduo
  Įspėjimas: sparčiai kyla Danės vanduo

  Klaipėdos savivaldybė pirmadienio vakarą perspėja uostamiesčio gyventojus, kad sparčiai kyla Danės vanduo. ...

  3
 • Bendruomenės pasidalino lėšas: pinigus paleis vėjais?
  Bendruomenės pasidalino lėšas: pinigus paleis vėjais?

  Klaipėdos bendruomenės ir nevyriausybinės organizacijos savo veikloms gavo beveik 100 tūkst. eurų, kuriuos turi suskubti išleisti per likusias šešias šių metų savaites. Jei to padaryti nespės, pinigus teks grąžinti į vals...

  4
 • Laukiama verdikto Paukščių takui
  Laukiama verdikto Paukščių takui

  Idėja pastatyti medinį tiltą paplūdimyje ir taip sujungti Pirmąją ir Antrąją Melnrages įgyja pagreitį. Uostamiesčio savivaldybė kreipėsi į Aplinkos ministeriją, siekdama išsiaiškinti, ar galima įrengti tokį objektą. ...

  1
 • Klaipėdiečiai apie tvarką vaistinėse: tai – absurdas
  Klaipėdiečiai apie tvarką vaistinėse: tai – absurdas

  Vaistų karštinė pasiekė ir pajūrį. Anksčiau be receptų vaistinėse reikiamų medikamentų galėję įsigyti klaipėdiečiai netveria pykčiu apsilankę pas vaistininkus. Pasikeitusia tvarka piktinasi ne tik gyventojai, bet ir medikai, kurie jau...

  26
 • Įrengs dar vieną apžvalgos aikštelę
  Įrengs dar vieną apžvalgos aikštelę

  Uostamiesčio paplūdimiuose atsiras dar viena apžvalgos aikštelė. Ji statoma Antrosios Melnragės paplūdimyje, prie centrinės gelbėjimo stoties. ...

  6
 • Dėl griovio Melnragėje – detektyvas
  Dėl griovio Melnragėje – detektyvas

  Akylas klaipėdietis, aptikęs netoli jūros, Melnragėje, iškastą dviejų metrų griovį, skundais užbombardavo visas instancijas. ...

  2
 • Vėl atsirita potvynio banga
  Vėl atsirita potvynio banga

  Praėjus lygiai savaitei po nelemtos lapkričio 13-osios liūties, uostamiestis naktį į pirmadienį praleido budėdamas. Kelionę į Briuselį Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas iškeitė į naktinius braidymus po uostamiesčio balas. ...

  14
 • Teatro aikštei išrinko puošmeną
  Teatro aikštei išrinko puošmeną

  Klaipėda jau turi pagrindinį Kalėdų simbolį. Pirmadienį išrinkta eglė, kuri papuoš Teatro aikštę. Pagrindinės konkurentės buvo dvi žaliaskarės, kurios turi savo istorijas ir buvo užaugintos su meile. ...

  5
 • Karo laivas „Kuršis“ atitinka NATO reikalavimus dalyvauti operacijose
  Karo laivas „Kuršis“ atitinka NATO reikalavimus dalyvauti operacijose

  Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų minų paieškos ir neutralizavimo laivas „Kuršis“ (M54) ir jo įgula atitinka visus keliamus reikalavimus ir yra pasiruošę dalyvauti NATO laivų junginių veikloje. Tokią i&scaron...

 • Žvejus stebės naktinio vaizdo registratoriais
  Žvejus stebės naktinio vaizdo registratoriais

  Baltijos jūros žvejybos inspektoriai bus aprūpinti naktinio vaizdo fiksavimo įranga. Ji reikalinga gaudyti brakonieriams ir stebėti, ar žvejai verslininkai nedaro kokių nors nusižengimų. ...

  5
Daugiau straipsnių