Atims nemokamas Klaipėdos šventes?

Pilies džiazo festivalis turi apie pusšimtį rėmėjų. Pasak asociacijos vadovės, alkoholio gamintojų rėmimas sudaro tik labai nedidelę visų pajamų dalį.

"Manyčiau, kad tai būtų ne daugiau nei penki procentai viso biudžeto. Tačiau matau ir kitas aštrėjančias problemas, ne tik alkoholio klausimą. Įvairios renginiui būtinos paslaugos brangsta, atlikėjų honorarai didėja, gaunamos lėšos mažėja. Nepaisant to, mes vis dėlto bandysime išlaikyti tą festivalį nemokamą. Tokios yra ilgametės tradicijos, nesinorėtų jų keisti", – tikino I.Grubliauskienė.

Garsina Klaipėdą pasaulyje

Ne vieno dešimtmečio tradicijas puoselėjanti džiazo šventė Klaipėdoje garsina Lietuvą visame pasaulyje.

Čia kasmet koncertuoja pasaulinio garso žvaigždės. Ir kainuoja ne tik jų pasirodymai.

I.Grubliauskienė neslepia, kokių pastangų reikia įdėti ir kokį vadybinį darbą atlikti, kad supermuzikantus prisikviestų atvykti groti į nedidelę ir daugeliui mažai kam žinomą Europos provinciją.

Juolab pačioje "Klaipėdos džiazo festivalis" asociacijoje nuolat dirba tik vienas žmogus, kuriam per metus tenka organizuoti ne tik pagrindinį festivalį, bet ir kitus džiazo renginius.

Pernai pirmą pusmetį asociacijoje dirbo trys žmonės, paskui liko tik vadovė. 2016 m. darbuotojų išlaikymo sąnaudos siekė 51 tūkst. eurų kartu su mokesčiais "Sodrai".

Vadovės I.Grubliauskienės mėnesio alga, atskaičius mokesčius, siekia beveik 1,5 tūkst. eurų.

Dienraščio duomenimis, analogišką ir net didesnę algą gauna ir kitų uostamiesčio viešųjų įstaigų vadovai, užsiimantys švenčių organizavimu mieste.

Komentaras

Algirdas Barniškis

Festivalių organizatorius

Prasidėjus visai tai antialkoholinei kampanijai, aiškumo dėl alkoholio vartojimo renginiuose ir festivaliuose nebuvo ir iki šiol nėra. Kalbama, tarsi festivaliuose gal ir leis prekiauti alumi, tačiau laikinose kavinėse to daryti lyg ir nebus galima. Klausimas išlieka ir dėl pirkėjų amžiaus. Kodėl bus galima pardavinėti alkoholį tik nuo dvidešimties metų, kai niekur Europoje taip nėra? Jau dabar akivaizdu, kad festivaliai nukentės, jei bus draudžiama dar ir rėmėjų bei partnerių reklama. O šių renginių organizavimas kainuoja skirtingai, jų sąmata gali siekti ir šešiaženklę sumą. Alkoholio gamintojų rėmėjų lėšos neretai sudaro 8–30 proc. Jei mokamuose festivaliuose vis dėlto leis vartoti alkoholį, kyla klausimas, kaip bus su nemokamais renginiais. Ar tam, kad jie išliktų, turėtų tapti mokami?



NAUJAUSI KOMENTARAI

nemokamu svenciu nebuna

nemokamu svenciu nebuna  portretas
zmones uzmoka savo sveikata , kad alkoholio prekiautojai uzdirbtu viliodami "nemokamais " renginiais .

Anonimas

Anonimas portretas
Uždrausti galima, tačiau niekas nepasikeis, nes visi gers namuose, jei mieste negalima bus gerti. Reikia daugiau propaguoti, kad žmones mažiau gertu

Kaminkretys

Kaminkretys portretas
Aš iš vis nesuprantu,kas iš Klaipėdiečių balsavo už kolhoznikus? Laisvi žmonės,liberalios pažiūros viskas OK ...
VISI KOMENTARAI 31

Galerijos

Daugiau straipsnių