Atviros jaunimo erdvės – antri namai

Galimybė realizuoti save ir būti suprastam – vienodai svarbi įvairių socialinių sluoksnių jaunimui. Uostamiestyje realizuoti šiuos siekius galima Atvirose jaunimo erdvėse.

Galimybė realizuoti save ir būti suprastam – vienodai svarbi įvairių socialinių sluoksnių jaunimui. Uostamiestyje realizuoti šiuos siekius galima Atvirose jaunimo erdvėse.

Laukiami visi

Klaipėdos jaunimo centro Atvirų jaunimo erdvių vedėja Violeta Jokubynaitė pasakojo, kad ketvirtus metus aktyvią veiklą vystanti įstaiga priima jaunimą nuo 14 iki 29 metų.

„Jokių apribojimų ar išskirtinių reikalavimų ateinantiems vaikams neturime. Į Atvirų jaunimo erdvių patalpas gali užsukti tiek labai motyvuoti ir veiklūs jauni žmonės, tiek kamuojami socialinių ar psichologinių problemų vaikai“, – kalbėjo vedėja.

Įstaigoje turiningai laiką praleisti gali ir vyresni asmenys. Jaunuoliams, kuriems daugiau nei 29 metai, suteikiama galimybė savanoriauti ir padėti užimti įstaigą aplankančius vaikus.
Atviros jaunimo erdvės – tai vieta Klaipėdoje, kur jaunimas gali dalyvauti išreikšdamas save įvairiose veiklose. Čia planuojami įvairūs renginiai, konkursai. Nuolat vyksta prasmingi ir įdomūs renginiai, propaguojami netradiciniai laisvalaikio leidimo būdai.

Kaip teigė V.Jakubynaitė, erdvėse galima prisijungti prie kūrybingos ir aktyvios veiklos. Savirealizacijos vietos nerandantiems jauniems žmonėms suteikiamos turiningo laisvalaikio praleidimo galimybės, o kartu palengvinama jų integracija į gyvenamąją aplinką.

Problemos kamuoja visus

Atvirų jaunimo erdvių vedėja pasakojo, kad nepriklausomai nuo ateinančiųjų socialinės aplinkos, šeimos finansinės padėties jaunimą kamuoja panašūs klausimai ir bėdos.

„Nesvarbu, kad jaunuolis atkeliavo iš pasiturinčios šeimos. Dažnai matome ir labai gerai gyvenančius vaikus, kurie jaučiasi vieniši, nes neturi su kuo pasikalbėti. Liūdna, jog nemažai tėvų gyvena dėl pinigų, o ne dėl savo atžalų. Visiems vaikams nesvetimi išgyvenimai dėl meilės, savirealizacijos klausimai, noras būti suprastiems. Visus juos skatiname tobulėti, ieškoti savęs“, – sakė vedėja.

Anot jos, motyvuoti ir aktyvūs vaikai kartu su jaunimu, atėjusiu iš gatvės, sutaria puikiai. Vedėjos įsitikinimu, jaunimą suvienija aktyvi veikla, pomėgiai ir noras diskutuoti. Be to, bet kokiems konfliktams kelią užkerta Atvirų jaunimo erdvių darbuotojai ir savanoriai bei galiojančios tolerancijos ir draugiškumo taisyklės.
V.Jakubynaitė prisimena, jog tada, kai atsidarė Atviros jaunimo erdvės, skeptikai gąsdino, kad čia rinksis vaikai iš gatvės, todėl įstaigos reputacija bus prasta.

„Ir dabar žmonės, užsukę pas mus, stebisi, jog patalpos nenugriautos, o jaunimas čia draugiškas: diskutuoja, geria arbatą, žaidžia stalo tenisą ar užsiima kitomis veiklomis“, – džiaugėsi pašnekovė.

Jos teigimu, tokių įstaigų uostamiestyje – reikia. Užsienio praktika rodo, jog atvirų erdvių centrai mieste turėtų būti kiekviename didesniame rajone, kad jaunimui būtų patogiau atvykti. V.Jakubynaitė teigė, jog ateityje numatoma uostamiestyje tokių erdvių įkurti ir daugiau.

Veiklos – daug

Klaipėdos jaunimo centro Atvirose jaunimo erdvėse skirtingos veiklos inicijuojamos pačių ateinančių jaunuolių.

„Kiekvieno apsilankiusiojo pirmiausia teiraujamės, kuo jis norėtų užsiimti. Jiems tobulėti padeda įstaigos savanoriai. Galima lankyti breiko, hiphopo ar rankų lenkimo treniruotes, fakyrų užsiėmimus, būgnų, gitaros ir grafičių piešimo pamokas, organizuojami žaidimų bei filmų vakarai, rengiamos kūrybinės dirbtuvės ar mokymai“, – pasakojo vedėja.

Pasak jos, ne ką mažiau svarbios ir diskusijos. Vaikai gali bendrauti jiems aktualiomis temomis, išsakyti savo nuomonę ir pasiklausyti, ką vienu ar kitu klausimu mano bendraamžiai.

V.Jakubynaitė džiaugėsi ir Atvirose jaunimo erdvėse įdiegta naujove, kuri populiari užsienyje.

„Dažniausiai kiekvieną trečiadienį du darbuotojai keliauja į gatvę ir ten bendrauja su jaunimu, kuris į įstaigą nenori ar negali užsukti. Vaikams, kamuojamiems problemų, padedame spręsti jų bėdas, patariame, kur ieškoti pagalbos, kviečiame užsukti į mūsų erdves“, – sakė vedėja.NAUJAUSI KOMENTARAI

Neringa

Neringa portretas
Labai džiaugiuosi, kad Klaipėdoje yra tokia vieta, kur jaunimas ieškantis veiklos, bendraminčių gali ateiti ir realizuoti save šiose erdvėse. Džiaugiuosi ne tik tuo, kad juose galima smagiai pabūti, bet ir dėl vadovų, kurie gali pravesti mokymus, gali surengti diskusijas įvairiomis temomis. Labai džiaugiuosi renginiu, kuriame paskutiniu metu buvau - muzikiis, sakitovų vakaras (nepamenų kaip tiksliai jis buvo pavadintas :) ) Ačiū Jums. :)
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos sukilimo metinės bus paminėtos naktiniu žygiu
  Klaipėdos sukilimo metinės bus paminėtos naktiniu žygiu

  Palangoje naktį iš penktadienio į šeštadienį vyks pėsčiųjų žygis 95-osioms Klaipėdos sukilimo metinėms paminėti. ...

  1
 • Architektui – kolegų kirtis
  Architektui – kolegų kirtis

  Dėl konstatuotų architekto Stasio Juškos profesinės etikos pažeidimų, rengiant dviejų dvibučių gyvenamųjų namų Palangoje projektą, Architektų rūmų profesinės etikos taryba siūlo jam stabdyti kvalifikacijos atestato galiojimą. Esą &sca...

  6
 • Problemas kvies spręsti kartu
  Problemas kvies spręsti kartu

  Naktinių pasilinksminimo vietų, barų šeimininkus uostamiesčio savivaldybė pakvies į konferenciją-diskusiją. Renginio metu bus ieškoma priemonių, kaip sumažinti įtampą tarp verslininkų ir triukšmu besipiktinančių gyventojų, ...

  2
 • Inspektoriai kontroliuos ir žvejybinius laivus
  Inspektoriai kontroliuos ir žvejybinius laivus

  Susisiekimo ministras pakoregavo užsienio laivų kontrolės taisykles. ...

  3
 • Dėl saugumo griežtės vizitai į uostą
  Dėl saugumo griežtės vizitai į uostą

  Vyriausybė svarsto naują užsienio šalių karo ir valstybinį statusą turinčių laivų atplaukimo tvarką. ...

  5
 • Mokyklos gatvėje – mistinė įduba
  Mokyklos gatvėje – mistinė įduba

  Vairuotojams užkliuvo Mokyklos gatvėje per visą važiuojamąją kelio dalį susiformavusi įduba. Ratuoti klaipėdiečiai stebisi, kodėl niekas nesiaiškina, kodėl ši susidarė. Nuogąstaujama, kad jei nebus imtasi veiksmų, gatvė gali įgri...

  6
 • Išgirdo sodininkų prašymus
  Išgirdo sodininkų prašymus

  Miesto viešojo transporto organizatoriai atsižvelgė į sodininkų prašymus. Šaltuoju metų laiku 25 maršruto autobusas šeštadieniais užsuks į sodų bendriją „Rasa“. ...

  3
 • Pirmą gavėnios penktadienį – mėsa ant stalo
  Pirmą gavėnios penktadienį – mėsa ant stalo

  Pelenų dieną prasidedančią gavėnią, skirtą pasirengti Jėzaus Kristaus prisikėlimo šventei Velykoms, tradiciškai ženklina pasninkas. Tačiau šiemet Lietuvos vyskupų konferencija padarė išimtį ir atleido tikinčiuosius nu...

  9
 • Sausio 13-tą prie Lietuvos vėliavos juodo kaspino kabinti nereikia
  Sausio 13-tą prie Lietuvos vėliavos juodo kaspino kabinti nereikia

  „Uostamiesčio gyventojai tapo kur kas pilietiškesni nei prieš kelerius metus“, – pastebi Klaipėdos m. savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Saulius Valiulis. Anot jo, prie&...

  1
 • Gerumo proveržis mieste – jaunuoliai suskubo padėti neįgaliajam
  Gerumo proveržis mieste – jaunuoliai suskubo padėti neįgaliajam

  Geri žmonių darbai nelieka nepastebėti. Klaipėdietis Kęstutis Maskolaitis trečiadienį nufilmavo neeilinį reginį, kaip Taikos prospekto ir Agluonos gatvės sankryžoje iš automobilio išlipę du jauni žmonės skuba į pagalbą sniege užs...

  22
Daugiau straipsnių