Atviros jaunimo erdvės – antri namai

Galimybė realizuoti save ir būti suprastam – vienodai svarbi įvairių socialinių sluoksnių jaunimui. Uostamiestyje realizuoti šiuos siekius galima Atvirose jaunimo erdvėse.

Galimybė realizuoti save ir būti suprastam – vienodai svarbi įvairių socialinių sluoksnių jaunimui. Uostamiestyje realizuoti šiuos siekius galima Atvirose jaunimo erdvėse.

Laukiami visi

Klaipėdos jaunimo centro Atvirų jaunimo erdvių vedėja Violeta Jokubynaitė pasakojo, kad ketvirtus metus aktyvią veiklą vystanti įstaiga priima jaunimą nuo 14 iki 29 metų.

„Jokių apribojimų ar išskirtinių reikalavimų ateinantiems vaikams neturime. Į Atvirų jaunimo erdvių patalpas gali užsukti tiek labai motyvuoti ir veiklūs jauni žmonės, tiek kamuojami socialinių ar psichologinių problemų vaikai“, – kalbėjo vedėja.

Įstaigoje turiningai laiką praleisti gali ir vyresni asmenys. Jaunuoliams, kuriems daugiau nei 29 metai, suteikiama galimybė savanoriauti ir padėti užimti įstaigą aplankančius vaikus.
Atviros jaunimo erdvės – tai vieta Klaipėdoje, kur jaunimas gali dalyvauti išreikšdamas save įvairiose veiklose. Čia planuojami įvairūs renginiai, konkursai. Nuolat vyksta prasmingi ir įdomūs renginiai, propaguojami netradiciniai laisvalaikio leidimo būdai.

Kaip teigė V.Jakubynaitė, erdvėse galima prisijungti prie kūrybingos ir aktyvios veiklos. Savirealizacijos vietos nerandantiems jauniems žmonėms suteikiamos turiningo laisvalaikio praleidimo galimybės, o kartu palengvinama jų integracija į gyvenamąją aplinką.

Problemos kamuoja visus

Atvirų jaunimo erdvių vedėja pasakojo, kad nepriklausomai nuo ateinančiųjų socialinės aplinkos, šeimos finansinės padėties jaunimą kamuoja panašūs klausimai ir bėdos.

„Nesvarbu, kad jaunuolis atkeliavo iš pasiturinčios šeimos. Dažnai matome ir labai gerai gyvenančius vaikus, kurie jaučiasi vieniši, nes neturi su kuo pasikalbėti. Liūdna, jog nemažai tėvų gyvena dėl pinigų, o ne dėl savo atžalų. Visiems vaikams nesvetimi išgyvenimai dėl meilės, savirealizacijos klausimai, noras būti suprastiems. Visus juos skatiname tobulėti, ieškoti savęs“, – sakė vedėja.

Anot jos, motyvuoti ir aktyvūs vaikai kartu su jaunimu, atėjusiu iš gatvės, sutaria puikiai. Vedėjos įsitikinimu, jaunimą suvienija aktyvi veikla, pomėgiai ir noras diskutuoti. Be to, bet kokiems konfliktams kelią užkerta Atvirų jaunimo erdvių darbuotojai ir savanoriai bei galiojančios tolerancijos ir draugiškumo taisyklės.
V.Jakubynaitė prisimena, jog tada, kai atsidarė Atviros jaunimo erdvės, skeptikai gąsdino, kad čia rinksis vaikai iš gatvės, todėl įstaigos reputacija bus prasta.

„Ir dabar žmonės, užsukę pas mus, stebisi, jog patalpos nenugriautos, o jaunimas čia draugiškas: diskutuoja, geria arbatą, žaidžia stalo tenisą ar užsiima kitomis veiklomis“, – džiaugėsi pašnekovė.

Jos teigimu, tokių įstaigų uostamiestyje – reikia. Užsienio praktika rodo, jog atvirų erdvių centrai mieste turėtų būti kiekviename didesniame rajone, kad jaunimui būtų patogiau atvykti. V.Jakubynaitė teigė, jog ateityje numatoma uostamiestyje tokių erdvių įkurti ir daugiau.

Veiklos – daug

Klaipėdos jaunimo centro Atvirose jaunimo erdvėse skirtingos veiklos inicijuojamos pačių ateinančių jaunuolių.

„Kiekvieno apsilankiusiojo pirmiausia teiraujamės, kuo jis norėtų užsiimti. Jiems tobulėti padeda įstaigos savanoriai. Galima lankyti breiko, hiphopo ar rankų lenkimo treniruotes, fakyrų užsiėmimus, būgnų, gitaros ir grafičių piešimo pamokas, organizuojami žaidimų bei filmų vakarai, rengiamos kūrybinės dirbtuvės ar mokymai“, – pasakojo vedėja.

Pasak jos, ne ką mažiau svarbios ir diskusijos. Vaikai gali bendrauti jiems aktualiomis temomis, išsakyti savo nuomonę ir pasiklausyti, ką vienu ar kitu klausimu mano bendraamžiai.

V.Jakubynaitė džiaugėsi ir Atvirose jaunimo erdvėse įdiegta naujove, kuri populiari užsienyje.

„Dažniausiai kiekvieną trečiadienį du darbuotojai keliauja į gatvę ir ten bendrauja su jaunimu, kuris į įstaigą nenori ar negali užsukti. Vaikams, kamuojamiems problemų, padedame spręsti jų bėdas, patariame, kur ieškoti pagalbos, kviečiame užsukti į mūsų erdves“, – sakė vedėja.NAUJAUSI KOMENTARAI

Neringa

Neringa portretas
Labai džiaugiuosi, kad Klaipėdoje yra tokia vieta, kur jaunimas ieškantis veiklos, bendraminčių gali ateiti ir realizuoti save šiose erdvėse. Džiaugiuosi ne tik tuo, kad juose galima smagiai pabūti, bet ir dėl vadovų, kurie gali pravesti mokymus, gali surengti diskusijas įvairiomis temomis. Labai džiaugiuosi renginiu, kuriame paskutiniu metu buvau - muzikiis, sakitovų vakaras (nepamenų kaip tiksliai jis buvo pavadintas :) ) Ačiū Jums. :)
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos universitetas telkia Vakarų regiono lyderius
  Klaipėdos universitetas telkia Vakarų regiono lyderius

  Klaipėdos universitetas spalio 17 d. aukštojo mokslo reformos kontekste kviečia Vakarų Lietuvos savivaldybių merus į susitikimą-diskusiją „Klaipėdos universiteto ir regiono savivaldos bendradarbiavimas: perspektyvos ir lūkesčiai“. ...

  3
 • Miestiečiai nerimauti neturėtų
  Miestiečiai nerimauti neturėtų

  Dienraštis "Klaipėda" tęsia rubriką "Klausk Klaipėdos valdžios drąsiai", kur tradiciškai skelbia miesto mero ir savivaldybės administracijos atsakymus į skaitytojų klausimus. Šįsyk atsako Klaipėdos miesto sav...

  6
 • Bandys suderinti parką ir kapines
  Bandys suderinti parką ir kapines

  Planuojama atnaujinti Skulptūrų parką, – bus bandoma suderinti kapinių rimtį ir miestiečių poilsį. Iš paminklų dalių čia numatoma įrengti memorialą. Išliks ir vaikų žaidimų bei krepšinio aikštelės. ...

  5
 • Miesto taksi – nauji vėjai
  Miesto taksi – nauji vėjai

  Uostamiesčio valdžia ieško būdų, kaip pagerinti taksi paslaugos kokybę. Dabar šioje srityje vyrauja chaosas. Dėl taksistų darbo nuolat sulaukiama nusiskundimų ir iš miestiečių, ir iš atvykėlių. ...

  12
 • Į aikštes vilios atrakcijomis
  Į aikštes vilios atrakcijomis

  Į atnaujintas uostamiesčio viešąsias erdves norima privilioti kuo daugiau lankytojų. Pempininkų ir Debreceno aikščių prieigose kitąmet planuojama pastatyti vaikų žaidimų aikšteles. ...

  9
 • Virtuvės šefei dukros sutepti sumuštiniai – aukso vertės
  Virtuvės šefei dukros sutepti sumuštiniai – aukso vertės

  Klaipėdietė virtuvės šefė Vaida Jonkuvienė įsitikinusi, jog valgymas ir poilsis yra neatsiejami malonumai. "Man pačiai tai kol kas nepavyksta – valgydama retai kada galiu prisėsti ir naudotis visais stalo įrankiais, kuriais priklausy...

  8
 • Klaipėdos senajame turguje kvepėjo troškiniu
  Klaipėdos senajame turguje kvepėjo troškiniu

  Nors šeštadienio rytas buvo niūrus ir lietingas, Klaipėdos senasis turgus buvo pilnutėlis žmonių. ...

  1
 • Senos mašinos traukė pasivaikščioti Dangės krantine
  Senos mašinos traukė pasivaikščioti Dangės krantine

  Šeštadienį prasidėjusią 49-ąją Danės regatą nuspalvino upės krantinėje prie „Meridiano“ surengta senų automobilių paroda. ...

  8
 • Grožio paroda – proga moterims pasinerti į malonumų jūrą
  Grožio paroda – proga moterims pasinerti į malonumų jūrą

  Klaipėdietės pagaliau sulaukė jau pamėgtos parodos „Grožis 2017“. „Švyturio arenoje“ daugybė uostamiesčio ir aplinkinių rajonų moterų praleido didžiąją šeštadienio dalį. ...

 • Sugrįžimas į istorinę tėvynę
  Sugrįžimas į istorinę tėvynę

  Algis Uzdila, Lenkijos lietuvis, kuriam tik prieš 13 metų oficialiai buvo leista vadintis dabartiniu vardu (prieš tai jo pase buvo įrašyta "Algiment Uździło"), žavi nesumeluotu patriotizmu ir nuoširdžia meile istorin...

  3
Daugiau straipsnių