„Auksinis scenos kryžius“ – ir klaipėdiečiui V.Paukštei

Tarptautinės teatro dienos proga penktadienį Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įteikti „Auksiniai scenos kryžiai“. Iš nuominuotųjų klaipėdiečių garbingas apdovanojimas teko uostamiesčio Dramos teatro aktoriui Vytautui Paukštei.

Maestro tapo laureatu dramos aktoriaus kategorijoje už vaidmenį spektaklyje „Mano Hamletas“. Šioje kategorijoje už Hamleto vaidmenį spektaklyje „Hamletas“ (OKT/ Vilniaus miesto teatras) buvo nominuotas ir kitas Klaipėdos dramos teatro aktorius - Darius Meškauskas.

Boriso Dauguviečio vardo premija, skiriama už novatoriškus ir originalius teatro meno sprendimus, atiteko režisieriui Oskarui Koršunovui už originalų kūrybos braižą per pastaruosius dešimt metų.

Už vaidmenis, įrašytus teatro ir kino istorijos puslapiuose, padėkos premija skirta Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro aktoriui Stasiui Petronaičiui.

Režisierių kategorijos laureatas Gintaras Varnas apdovanotas už spektaklius "Tankredžio ir Klorindos dvikova", "Nedėkingųjų šokis" (viešoji įstaiga "Banchetto musicale") bei "Dekalogas" (teatras "Utopija"), nacionalinės dramaturgijos kategorijoje apdovanojimas atiteko jo vadovaujamai spektaklio "Dekalogas" kūrybinei grupei (teatras "Utopija").

Geriausia dramos aktore tapo Rasa Samuolytė už Ofelijos vaidmenį spektaklyje "Hamletas" (OKT/ Vilniaus miesto teatras).

Labiausiai nusipelniusiu choreografu tapo Vytis Jankauskas už spektaklį "Budėjimai" (Vyčio Jankausko šokio trupė).

Scenografo-kostiumų dailininko kategorijoje laureatais paskelbti Marijus Jacovskis ir Aleksandra Jacovskytė už spektaklį "Visada tavo. Ana Frank" (Juozo Miltinio dramos teatras).

"Kryžiumi" apdovanotas kompozitorius Algirdas Martinaitis už muziką spektakliams "Sirano de Beržerakas" (Šiaulių dramos teatras) ir "Life Life" (Lietuvos rusų dramos teatras).

Antraplanio vaidmens atlikėjos kategorijoje apdovanojimą gavo Aurelija Tamulytė už Fani vaidmenį spektaklyje "Bjaurusis" (Kauno valstybinis dramos teatras), atlikėjo - Vaidotas Martinaitis už Polonijaus vaidmenį spektaklyje "Hamletas" (OKT/ Vilniaus miesto teatras).

Antraplanio vaidmens atlikėjos kategorijoje už Gertrūdos vaidmenį spektaklyje „Hamletas“ (OKT / Vilniaus miesto teatras) į „Kryžių“ taip pat pretendavo Klaipėdos dramos teatro aktorė Nelė Savičenko.

Operos kategorijos laureatas - Edgaras Montvidas už Verterio vaidmenį spektaklyje "Verteris" (Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras). Operetės kategorijoje laureate paskelbta Raminta Vaicekauskaitė už Hanos Glavari vaidmenį spektaklyje "Linksmoji našlė" ir Ninon Tisjė vaidmenį spektaklyje "Monmartro žibuoklė" (Kauno valstybinis muzikinis teatras). Šioje kategorijoje varžėsi ir du Klaipėdos valstybinio muzikinis teatro artistai Valerija Balsytė bei Mindaugas Rojus.

Baleto kategorijoje apdovanojimą gavo Nerijus Juška už Ugnies paukštės vaidmenį spektaklyje "Ugnies paukštė" (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras). Už apdovanojimą šioje kategorijoje varžėsi ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro prima balerina Beata Molytė-Kulikauskienė.

Lėlių teatro kategorijos laureatė - Julija Skuratova už spektaklių "Tankredžio ir Klorindos dvikova" ir "Nedėkingųjų šokis" lėles (viešoji įstaiga "Banchetto musicale").

Vaikų teatro kategorijoje apdovanotas Antanas Gluskinas už spektaklį "Bela, Bosas ir Bulis" (Šiaulių dramos teatras).

"Kryžius" debiuto kategorijoje atiteko operos "Izadora" kūrybinei grupei ("Menų spaustuvė").

Šventinį apdovanojimų vakarą, kurį tiesiogiai galėjo stebėti ir nacionalinės televizijos žiūrovai, režisavo choreografė Andželika Cholina, renginį vedė aktorė Lina Budzeikaitė ir LTV laidų vedėjas Marijus Žiedas.

"Auksinius scenos kryžius" kartu su piniginėmis premijomis Kultūros ministerija skiria labiausiai per metus nusipelniusiems teatro kūrėjams. Laureatus renka 12 ekspertų komisija.

"Auksinis scenos kryžius" pradėtas teikti 2004-aisiais ir pakeitė nuo 1995 metų teiktą "Kristoforą".

Į "Auksinį scenos kryžių" įkomponuotas 1930 m. įsteigtas Valstybės teatro garbės ženklas. Juo tarpukario Lietuvoje būdavo apdovanojami labiausiai nusipelnę teatro menininkai.

Kovo 27 d. yra paskelbta Tarptautine teatro diena. Šventė minima nuoa 1962 metų.

 

 

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Atskleidė kuršių ir žemaičių piliakalnių išskirtinumą
  Atskleidė kuršių ir žemaičių piliakalnių išskirtinumą

  Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje atidaryta Sauliaus Gudo fotografijų paroda „Pagoniška Lietuva: kuršių ir žemaičių piliakalniai“, skirta Piliakalnių metams. ...

 • Startavo Liepų gatvės dalies remontas <span style=color:red;>(ribojamas eismas)</span>
  Startavo Liepų gatvės dalies remontas (ribojamas eismas)

  Uostamiesčio vairuotojų laukia nauji iššūkiai. Šeštadienį pradėtas remontuoti Liepų gatvės ruožas nuo J.Karoso iki Liepų, Manto ir Naujojo Sodo gatvių sankryžos. ...

  6
 • Kviečia pašventinti ir automobilius, ir vežimėlius
  Kviečia pašventinti ir automobilius, ir vežimėlius

  Ratuoti klaipėdiečiai sekmadienį kviečiami į Marijos Taikos Karalienės bažnyčią, esančią Rumpiškės gatvėje. ...

  1
 • Palanga švenčia Baltų vienybės dieną
  Palanga švenčia Baltų vienybės dieną

  Šiandien Palangoje – ypatinga šventė. Tarpvalstybiniu lygiu minėdamas Baltų vienybės dieną, didžiausias šalies kurortas tapo tiltu, jungiančiu dvi baltų valstybės ­– Lietuvą ir Latviją. ...

  3
 • Pietinėje miesto dalyje – permainos
  Pietinėje miesto dalyje – permainos

  Gražėja viešosios erdvės, dėl kurių klaipėdiečiai reikšdavo kone didžiausią nepasitenkinimą. Veikiausiai jau lapkritį bus sutvarkyta teritorija prie vadinamosios trečiosios poliklinikos, taip pat ir Žardininkų aikštė. ...

  3
 • Fantastas, pagaliau sugrįžęs namo
  Fantastas, pagaliau sugrįžęs namo

  Steampunk'as – nuo realybės kiek nutolęs fantastikos žanras, kilęs iš Viktorijos epochos laikų. Lietuvoje šios kultūros puoselėtojų, ko gero, tėra vienas kitas. Vienas tokių – Andrius Tapinas, būtent steampunk’o s...

 • Į pajūrį įsiverš bobų vasara
  Į pajūrį įsiverš bobų vasara

  Pajūrį merkę stiprūs lietūs pasitrauks. Juos pakeis šilti, saulėti, sausi ir malonūs orai – prasidės gyventojų taip laukta bobų vasara. Tačiau, kaip ir šiųmetė vasara, ji nestebins šilumos rekordais. ...

  1
 • Karo klajūnų odisėja
  Karo klajūnų odisėja

  Kelios senos fotografijos ir nedidelis albumas su palinkėjimais tada dar septynmetei mergaitei – tai beveik ir viskas, kas šiandien mena internuotų lenkų karininkų ir karių buvimą Lietuvos pajūryje. Keturiems tūkstančiams kariški...

 • Pėsčiųjų tunelis – patvinęs ir tamsus
  Pėsčiųjų tunelis – patvinęs ir tamsus

  Klaipėdiečiams nerimą kelia pėsčiųjų perėja po Pilies tiltu. Ją jau spėjo nusiaubti chuliganai – dėl sudaužytų žibintų vaikščioti tapo nesaugu. ...

  10
 • Lenktynėse autobusas vėl liko trečias
  Lenktynėse autobusas vėl liko trečias

  Diena be automobilio uostamiestyje prasidėjo tradicinėmis lenktynėmis miesto gatvėmis. Varžytasi, kas greičiau – autobuso keleivis, automobilio ar elektromobilio vairuotojai ar dviratininkas – pasieks kelionės tikslą. ...

  2
Daugiau straipsnių