„Auksinis scenos kryžius“ – ir klaipėdiečiui V.Paukštei

Tarptautinės teatro dienos proga penktadienį Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įteikti „Auksiniai scenos kryžiai“. Iš nuominuotųjų klaipėdiečių garbingas apdovanojimas teko uostamiesčio Dramos teatro aktoriui Vytautui Paukštei.

Maestro tapo laureatu dramos aktoriaus kategorijoje už vaidmenį spektaklyje „Mano Hamletas“. Šioje kategorijoje už Hamleto vaidmenį spektaklyje „Hamletas“ (OKT/ Vilniaus miesto teatras) buvo nominuotas ir kitas Klaipėdos dramos teatro aktorius - Darius Meškauskas.

Boriso Dauguviečio vardo premija, skiriama už novatoriškus ir originalius teatro meno sprendimus, atiteko režisieriui Oskarui Koršunovui už originalų kūrybos braižą per pastaruosius dešimt metų.

Už vaidmenis, įrašytus teatro ir kino istorijos puslapiuose, padėkos premija skirta Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro aktoriui Stasiui Petronaičiui.

Režisierių kategorijos laureatas Gintaras Varnas apdovanotas už spektaklius "Tankredžio ir Klorindos dvikova", "Nedėkingųjų šokis" (viešoji įstaiga "Banchetto musicale") bei "Dekalogas" (teatras "Utopija"), nacionalinės dramaturgijos kategorijoje apdovanojimas atiteko jo vadovaujamai spektaklio "Dekalogas" kūrybinei grupei (teatras "Utopija").

Geriausia dramos aktore tapo Rasa Samuolytė už Ofelijos vaidmenį spektaklyje "Hamletas" (OKT/ Vilniaus miesto teatras).

Labiausiai nusipelniusiu choreografu tapo Vytis Jankauskas už spektaklį "Budėjimai" (Vyčio Jankausko šokio trupė).

Scenografo-kostiumų dailininko kategorijoje laureatais paskelbti Marijus Jacovskis ir Aleksandra Jacovskytė už spektaklį "Visada tavo. Ana Frank" (Juozo Miltinio dramos teatras).

"Kryžiumi" apdovanotas kompozitorius Algirdas Martinaitis už muziką spektakliams "Sirano de Beržerakas" (Šiaulių dramos teatras) ir "Life Life" (Lietuvos rusų dramos teatras).

Antraplanio vaidmens atlikėjos kategorijoje apdovanojimą gavo Aurelija Tamulytė už Fani vaidmenį spektaklyje "Bjaurusis" (Kauno valstybinis dramos teatras), atlikėjo - Vaidotas Martinaitis už Polonijaus vaidmenį spektaklyje "Hamletas" (OKT/ Vilniaus miesto teatras).

Antraplanio vaidmens atlikėjos kategorijoje už Gertrūdos vaidmenį spektaklyje „Hamletas“ (OKT / Vilniaus miesto teatras) į „Kryžių“ taip pat pretendavo Klaipėdos dramos teatro aktorė Nelė Savičenko.

Operos kategorijos laureatas - Edgaras Montvidas už Verterio vaidmenį spektaklyje "Verteris" (Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras). Operetės kategorijoje laureate paskelbta Raminta Vaicekauskaitė už Hanos Glavari vaidmenį spektaklyje "Linksmoji našlė" ir Ninon Tisjė vaidmenį spektaklyje "Monmartro žibuoklė" (Kauno valstybinis muzikinis teatras). Šioje kategorijoje varžėsi ir du Klaipėdos valstybinio muzikinis teatro artistai Valerija Balsytė bei Mindaugas Rojus.

Baleto kategorijoje apdovanojimą gavo Nerijus Juška už Ugnies paukštės vaidmenį spektaklyje "Ugnies paukštė" (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras). Už apdovanojimą šioje kategorijoje varžėsi ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro prima balerina Beata Molytė-Kulikauskienė.

Lėlių teatro kategorijos laureatė - Julija Skuratova už spektaklių "Tankredžio ir Klorindos dvikova" ir "Nedėkingųjų šokis" lėles (viešoji įstaiga "Banchetto musicale").

Vaikų teatro kategorijoje apdovanotas Antanas Gluskinas už spektaklį "Bela, Bosas ir Bulis" (Šiaulių dramos teatras).

"Kryžius" debiuto kategorijoje atiteko operos "Izadora" kūrybinei grupei ("Menų spaustuvė").

Šventinį apdovanojimų vakarą, kurį tiesiogiai galėjo stebėti ir nacionalinės televizijos žiūrovai, režisavo choreografė Andželika Cholina, renginį vedė aktorė Lina Budzeikaitė ir LTV laidų vedėjas Marijus Žiedas.

"Auksinius scenos kryžius" kartu su piniginėmis premijomis Kultūros ministerija skiria labiausiai per metus nusipelniusiems teatro kūrėjams. Laureatus renka 12 ekspertų komisija.

"Auksinis scenos kryžius" pradėtas teikti 2004-aisiais ir pakeitė nuo 1995 metų teiktą "Kristoforą".

Į "Auksinį scenos kryžių" įkomponuotas 1930 m. įsteigtas Valstybės teatro garbės ženklas. Juo tarpukario Lietuvoje būdavo apdovanojami labiausiai nusipelnę teatro menininkai.

Kovo 27 d. yra paskelbta Tarptautine teatro diena. Šventė minima nuoa 1962 metų.

 

 

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Potvynis į pamarį sugrįžta: vandens lygis kelyje Šilutė-Rusnė peržengė 80 cm lygį
  Potvynis į pamarį sugrįžta: vandens lygis kelyje Šilutė-Rusnė peržengė 80 cm lygį

  Sekmadienį vandens lygis krašto kelyje Šilutė-Rusnė peržengė 80 cm lygį. O tai reiškia, kad įmonės „Kelių priežiūra“ Klaipėdos padalinys nustojo kelti transporto priemones vandens apsemtu ruožu ir perkėlimo klausi...

 • Vairuotojai nori sukti į kairę
  Vairuotojai nori sukti į kairę

  Liepų gatvės sankryžoje su bevarde gatvele, ties sporto klubu, automobilių vairuotojams siūloma sugrąžinti teisę pasukti į kairę. Tokia galimybė panaikinta prieš metus, siekiant užtikrinti didesnį eismo saugumą. ...

  9
 • A. A. Gaučius: versle entuziazmo negana
  A. A. Gaučius: versle entuziazmo negana

  Įmonės "Klaipėdos technika" įkūrėjas ir vadovas Algirdas Antanas Gaučius neslapukavo – darbštumas, sunkus darbas ir šeima yra didžiausios vertybės, padėjusios siekti užsibrėžtų tikslų ir savomis rankomis užauginti ...

 • Kelyje į Rusnę vanduo pakilo iki 72 cm
  Kelyje į Rusnę vanduo pakilo iki 72 cm

  Toliau kyla vandens lygis krašto kelio Šilutė–Rusnė apsemtame ruože. Apsemto ruožo ilgis – 457 metrai (nuo 6,287 iki 6,744 km). Jis nuo ryto pailgėjo 7 metrais ir nuo rytą buvusių 65 pakilo iki 72 cm, praneša Lietuvos au...

 • Parodoje pristatė vestuvinių žiedų tendencijas
  Parodoje pristatė vestuvinių žiedų tendencijas

  Klaipėdos kultūros fabrike šeštadienį nuo ryto rinkosi poros, planuojančios artimiausiu metu prisiekti vienas kitam amžiną meilę. Vyko vestuvinių žiedų paroda, kurios metu buvo galima ne tik pasigrožėti juvelyrų dirbiniais, bet ir da...

 • Prieš Velykas parapijiečius sukvietė į talką
  Prieš Velykas parapijiečius sukvietė į talką

  Aktyvūs klaipėdiečiai šeštadienio rytą rinkosi Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje, kur vyko pasiruošimas Velykoms. Gausus būrys talkininkų tvarkė maldos namus ir šių prieigas. ...

  1
 • Sena paskola budina LEO LT
  Sena paskola budina LEO LT

  Klaipėdietis parlamentaras Naglis Puteikis paviešino žinomo verslininko Dariaus Nedzinsko ir buvusio ministro ir premjero konsultanto Vytauto Markevičiaus nemokamos paskolos sutartį, kuri, anot Seimo nario, yra įtartina. Beprocentis kreditas esą b...

  22
 • Pavasaris į pajūrį neskuba
  Pavasaris į pajūrį neskuba

  Savaitgalis ir visa artėjanti savaitė nežada staigaus atšilimo. Pūs nemalonūs vėjai, naktys bus vėsios, tik antroje savaitės pusėje dienos bus truputį šiltesnės. ...

 • Kviečia „medžioti“ duobes
  Kviečia „medžioti“ duobes

  Vyraujant permainingiems orams, miesto gatves išvagojo duobės. Vairuotojai turėtų būti atidūs, kad neapgadintų savo transporto priemonių. ...

  2
 • Susirūpino buvusio komisariato priežiūra
  Susirūpino buvusio komisariato priežiūra

  Nors buvusiam policijos komisariato pastatui ir lemta atgimti, tačiau valdininkai suka galvas, kaip išsaugoti šiuo metu nykstantį istorinį objektą. Speciali komisija apžiūrėjo senamiesčio pastatų kompleksą. Specialistai turės nurodyti ...

  7
Daugiau straipsnių