„Auksinis scenos kryžius“ – ir klaipėdiečiui V.Paukštei

Tarptautinės teatro dienos proga penktadienį Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įteikti „Auksiniai scenos kryžiai“. Iš nuominuotųjų klaipėdiečių garbingas apdovanojimas teko uostamiesčio Dramos teatro aktoriui Vytautui Paukštei.

Maestro tapo laureatu dramos aktoriaus kategorijoje už vaidmenį spektaklyje „Mano Hamletas“. Šioje kategorijoje už Hamleto vaidmenį spektaklyje „Hamletas“ (OKT/ Vilniaus miesto teatras) buvo nominuotas ir kitas Klaipėdos dramos teatro aktorius - Darius Meškauskas.

Boriso Dauguviečio vardo premija, skiriama už novatoriškus ir originalius teatro meno sprendimus, atiteko režisieriui Oskarui Koršunovui už originalų kūrybos braižą per pastaruosius dešimt metų.

Už vaidmenis, įrašytus teatro ir kino istorijos puslapiuose, padėkos premija skirta Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro aktoriui Stasiui Petronaičiui.

Režisierių kategorijos laureatas Gintaras Varnas apdovanotas už spektaklius "Tankredžio ir Klorindos dvikova", "Nedėkingųjų šokis" (viešoji įstaiga "Banchetto musicale") bei "Dekalogas" (teatras "Utopija"), nacionalinės dramaturgijos kategorijoje apdovanojimas atiteko jo vadovaujamai spektaklio "Dekalogas" kūrybinei grupei (teatras "Utopija").

Geriausia dramos aktore tapo Rasa Samuolytė už Ofelijos vaidmenį spektaklyje "Hamletas" (OKT/ Vilniaus miesto teatras).

Labiausiai nusipelniusiu choreografu tapo Vytis Jankauskas už spektaklį "Budėjimai" (Vyčio Jankausko šokio trupė).

Scenografo-kostiumų dailininko kategorijoje laureatais paskelbti Marijus Jacovskis ir Aleksandra Jacovskytė už spektaklį "Visada tavo. Ana Frank" (Juozo Miltinio dramos teatras).

"Kryžiumi" apdovanotas kompozitorius Algirdas Martinaitis už muziką spektakliams "Sirano de Beržerakas" (Šiaulių dramos teatras) ir "Life Life" (Lietuvos rusų dramos teatras).

Antraplanio vaidmens atlikėjos kategorijoje apdovanojimą gavo Aurelija Tamulytė už Fani vaidmenį spektaklyje "Bjaurusis" (Kauno valstybinis dramos teatras), atlikėjo - Vaidotas Martinaitis už Polonijaus vaidmenį spektaklyje "Hamletas" (OKT/ Vilniaus miesto teatras).

Antraplanio vaidmens atlikėjos kategorijoje už Gertrūdos vaidmenį spektaklyje „Hamletas“ (OKT / Vilniaus miesto teatras) į „Kryžių“ taip pat pretendavo Klaipėdos dramos teatro aktorė Nelė Savičenko.

Operos kategorijos laureatas - Edgaras Montvidas už Verterio vaidmenį spektaklyje "Verteris" (Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras). Operetės kategorijoje laureate paskelbta Raminta Vaicekauskaitė už Hanos Glavari vaidmenį spektaklyje "Linksmoji našlė" ir Ninon Tisjė vaidmenį spektaklyje "Monmartro žibuoklė" (Kauno valstybinis muzikinis teatras). Šioje kategorijoje varžėsi ir du Klaipėdos valstybinio muzikinis teatro artistai Valerija Balsytė bei Mindaugas Rojus.

Baleto kategorijoje apdovanojimą gavo Nerijus Juška už Ugnies paukštės vaidmenį spektaklyje "Ugnies paukštė" (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras). Už apdovanojimą šioje kategorijoje varžėsi ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro prima balerina Beata Molytė-Kulikauskienė.

Lėlių teatro kategorijos laureatė - Julija Skuratova už spektaklių "Tankredžio ir Klorindos dvikova" ir "Nedėkingųjų šokis" lėles (viešoji įstaiga "Banchetto musicale").

Vaikų teatro kategorijoje apdovanotas Antanas Gluskinas už spektaklį "Bela, Bosas ir Bulis" (Šiaulių dramos teatras).

"Kryžius" debiuto kategorijoje atiteko operos "Izadora" kūrybinei grupei ("Menų spaustuvė").

Šventinį apdovanojimų vakarą, kurį tiesiogiai galėjo stebėti ir nacionalinės televizijos žiūrovai, režisavo choreografė Andželika Cholina, renginį vedė aktorė Lina Budzeikaitė ir LTV laidų vedėjas Marijus Žiedas.

"Auksinius scenos kryžius" kartu su piniginėmis premijomis Kultūros ministerija skiria labiausiai per metus nusipelniusiems teatro kūrėjams. Laureatus renka 12 ekspertų komisija.

"Auksinis scenos kryžius" pradėtas teikti 2004-aisiais ir pakeitė nuo 1995 metų teiktą "Kristoforą".

Į "Auksinį scenos kryžių" įkomponuotas 1930 m. įsteigtas Valstybės teatro garbės ženklas. Juo tarpukario Lietuvoje būdavo apdovanojami labiausiai nusipelnę teatro menininkai.

Kovo 27 d. yra paskelbta Tarptautine teatro diena. Šventė minima nuoa 1962 metų.

 

 

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Įveikė dar vieną rinkimų kampanijos barjerą Klaipėdoje
  Įveikė dar vieną rinkimų kampanijos barjerą Klaipėdoje

  Visi politinės kampanijos dalyviai, būsimuose savivaldybių rinkimuose siekiantys Klaipėdos tarybos nario mandato ir uostamiesčio mero posto, iki nustatyto termino pateikė privalomą rinkėjų parašų skaičių. Patikrinus parašus, taps ai&s...

 • Sugedus kabeliui – užgeso šviesoforai
  Sugedus kabeliui – užgeso šviesoforai

  Judrios uostamiesčio gatvės kuriam laikui liko nereguliuojamos. Vykstant elektros kabelio remonto darbams, uostamiestyje laikinai užgeso 2 šviesoforai. ...

  1
 • Senamiesčio grindinį pritaikys neįgaliesiems
  Senamiesčio grindinį pritaikys neįgaliesiems

  Klaipėdos senamiesčio šaligatviai bus pritaikyti negalią turintiems žmonėms. Netrukus šalia Tiltų ir Turgaus gatvių prasidės gatvių bortelių ir šaligatvių gludinimo darbai. ...

  2
 • Rinkimų komisijose trūksta darbuotojų
  Rinkimų komisijose trūksta darbuotojų

  Šią savaitę jau išrinkti ir patvirtinti visi Klaipėdos miesto apylinkių rinkimų komisijų pirmininkai, tačiau dar trūksta 58 darbuotojų pačiose komisijose. Trūkstamus žmones turėtų teikti Teisingumo ministerija. Tačiau kaip ir kada ...

  2
 • Dėl vietos darželyje – nežinia
  Dėl vietos darželyje – nežinia

  Į darželius vaikus užrašę tėvai virtualioje erdvėje nerimaudami stebi eilių sąrašus. Prieš keletą mėnesių prašymą dukrai lankyti darželį internetu pateikusi mama džiaugėsi ekrane išvydusi, jog registracija pav...

 • Susirūpino treniruoklių likimu pajūryje
  Susirūpino treniruoklių likimu pajūryje

  Sporto entuziastai sunerimo dėl Pirmojoje Melnragėje įrengtų lauko treniruoklių. Erdvė, kur jie sustatyti, žiemą vis dar veikia, tačiau nuo šalčio, lietaus ir žvarbių pajūrio vėjų įrangą dengia tik stogelis. Negana to, ilgapirš...

  7
 • Uosto vadovas A. Vaitkus išeina atostogų ir nusišalina nuo dalies sprendimų
  Uosto vadovas A. Vaitkus išeina atostogų ir nusišalina nuo dalies sprendimų

  Susisiekimo ministras Rokas Masiulis nušalino Klaipėdos mero posto sieksiantį  Klaipėdos valstybinio jūrų uosto (KVJUD) vadovą Arvydą Vaitkų nuo dalies sprendimų, susijusių su įmonėmis, kurių atstovai taip pat dalyvaus rinkimuose. ...

  19
 • Paaiškėjo, kur mieste įrengs papildomas vaizdo stebėjimo kameras
  Paaiškėjo, kur mieste įrengs papildomas vaizdo stebėjimo kameras

  Klaipėdai – galimybė išbandyti pažangias saugos technologijas. Tai tarptautinės kompanijos, dirbančios informacinių technologijų srityje, sukurta ir nemokamai testuoti siūloma įranga, kuri dirbtinio intelekto pagalba realiu laiku analizuo...

  1
 • Patvirtino: S. Skvernelis dalyvaus prezidento rinkimuose
  Patvirtino: S. Skvernelis dalyvaus prezidento rinkimuose

  Ilgai slėptą savo sprendimą dėl dalyvavimo prezidento rinkimuose premjeras Saulius Skvernelis atskleidė labai netikėtoje vietoje – Rusnėje. ...

  60
 • Klaipėdos gyventojus kamuoja virusai ir infekcijos
  Klaipėdos gyventojus kamuoja virusai ir infekcijos

  Šaltuoju metų laiku gyventojai turėtų pasisaugoti ūminių infekcijų. Iki praėjusių metų pabaigos uostamiestyje užregistruota tūkstančiai kvėpavimo takų ir kitų infekcijų atvejų. Kadangi žiema dar nesibaigė, gyventojai raginami pasirūp...

Daugiau straipsnių