„Auksinis scenos kryžius“ – ir klaipėdiečiui V.Paukštei

Tarptautinės teatro dienos proga penktadienį Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įteikti „Auksiniai scenos kryžiai“. Iš nuominuotųjų klaipėdiečių garbingas apdovanojimas teko uostamiesčio Dramos teatro aktoriui Vytautui Paukštei.

Maestro tapo laureatu dramos aktoriaus kategorijoje už vaidmenį spektaklyje „Mano Hamletas“. Šioje kategorijoje už Hamleto vaidmenį spektaklyje „Hamletas“ (OKT/ Vilniaus miesto teatras) buvo nominuotas ir kitas Klaipėdos dramos teatro aktorius - Darius Meškauskas.

Boriso Dauguviečio vardo premija, skiriama už novatoriškus ir originalius teatro meno sprendimus, atiteko režisieriui Oskarui Koršunovui už originalų kūrybos braižą per pastaruosius dešimt metų.

Už vaidmenis, įrašytus teatro ir kino istorijos puslapiuose, padėkos premija skirta Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro aktoriui Stasiui Petronaičiui.

Režisierių kategorijos laureatas Gintaras Varnas apdovanotas už spektaklius "Tankredžio ir Klorindos dvikova", "Nedėkingųjų šokis" (viešoji įstaiga "Banchetto musicale") bei "Dekalogas" (teatras "Utopija"), nacionalinės dramaturgijos kategorijoje apdovanojimas atiteko jo vadovaujamai spektaklio "Dekalogas" kūrybinei grupei (teatras "Utopija").

Geriausia dramos aktore tapo Rasa Samuolytė už Ofelijos vaidmenį spektaklyje "Hamletas" (OKT/ Vilniaus miesto teatras).

Labiausiai nusipelniusiu choreografu tapo Vytis Jankauskas už spektaklį "Budėjimai" (Vyčio Jankausko šokio trupė).

Scenografo-kostiumų dailininko kategorijoje laureatais paskelbti Marijus Jacovskis ir Aleksandra Jacovskytė už spektaklį "Visada tavo. Ana Frank" (Juozo Miltinio dramos teatras).

"Kryžiumi" apdovanotas kompozitorius Algirdas Martinaitis už muziką spektakliams "Sirano de Beržerakas" (Šiaulių dramos teatras) ir "Life Life" (Lietuvos rusų dramos teatras).

Antraplanio vaidmens atlikėjos kategorijoje apdovanojimą gavo Aurelija Tamulytė už Fani vaidmenį spektaklyje "Bjaurusis" (Kauno valstybinis dramos teatras), atlikėjo - Vaidotas Martinaitis už Polonijaus vaidmenį spektaklyje "Hamletas" (OKT/ Vilniaus miesto teatras).

Antraplanio vaidmens atlikėjos kategorijoje už Gertrūdos vaidmenį spektaklyje „Hamletas“ (OKT / Vilniaus miesto teatras) į „Kryžių“ taip pat pretendavo Klaipėdos dramos teatro aktorė Nelė Savičenko.

Operos kategorijos laureatas - Edgaras Montvidas už Verterio vaidmenį spektaklyje "Verteris" (Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras). Operetės kategorijoje laureate paskelbta Raminta Vaicekauskaitė už Hanos Glavari vaidmenį spektaklyje "Linksmoji našlė" ir Ninon Tisjė vaidmenį spektaklyje "Monmartro žibuoklė" (Kauno valstybinis muzikinis teatras). Šioje kategorijoje varžėsi ir du Klaipėdos valstybinio muzikinis teatro artistai Valerija Balsytė bei Mindaugas Rojus.

Baleto kategorijoje apdovanojimą gavo Nerijus Juška už Ugnies paukštės vaidmenį spektaklyje "Ugnies paukštė" (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras). Už apdovanojimą šioje kategorijoje varžėsi ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro prima balerina Beata Molytė-Kulikauskienė.

Lėlių teatro kategorijos laureatė - Julija Skuratova už spektaklių "Tankredžio ir Klorindos dvikova" ir "Nedėkingųjų šokis" lėles (viešoji įstaiga "Banchetto musicale").

Vaikų teatro kategorijoje apdovanotas Antanas Gluskinas už spektaklį "Bela, Bosas ir Bulis" (Šiaulių dramos teatras).

"Kryžius" debiuto kategorijoje atiteko operos "Izadora" kūrybinei grupei ("Menų spaustuvė").

Šventinį apdovanojimų vakarą, kurį tiesiogiai galėjo stebėti ir nacionalinės televizijos žiūrovai, režisavo choreografė Andželika Cholina, renginį vedė aktorė Lina Budzeikaitė ir LTV laidų vedėjas Marijus Žiedas.

"Auksinius scenos kryžius" kartu su piniginėmis premijomis Kultūros ministerija skiria labiausiai per metus nusipelniusiems teatro kūrėjams. Laureatus renka 12 ekspertų komisija.

"Auksinis scenos kryžius" pradėtas teikti 2004-aisiais ir pakeitė nuo 1995 metų teiktą "Kristoforą".

Į "Auksinį scenos kryžių" įkomponuotas 1930 m. įsteigtas Valstybės teatro garbės ženklas. Juo tarpukario Lietuvoje būdavo apdovanojami labiausiai nusipelnę teatro menininkai.

Kovo 27 d. yra paskelbta Tarptautine teatro diena. Šventė minima nuoa 1962 metų.

 

 

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Siekis – neįgaliųjų integracijos metai
  Siekis – neįgaliųjų integracijos metai

  Uostamiesčio neįgalieji pasijuto taip, lyg miesto valdžia iš jų tyčiotųsi. Negalią turintiems žmonėms užkliuvo lėšos, skirtos Neįgaliųjų dienai paminėti. Palyginta, kad kalėdinėms atrakcijoms kasmet atseikėjama daug solidesnė s...

  3
 • Klaipėdietė pasiekė pasaulio rekordą
  Klaipėdietė pasiekė pasaulio rekordą

  Klaipėdietė penkiametė Sabina Petrauskaitė ilgiausių plaukų savininkių konkurse nuskynė pasaulio rekordą savo amžiaus grupėje. Mergaitės kasa siekia net 80 cm. ...

  6
 • Prie Klaipėdos eglutės kvepėjo žuviene ir koše
  Prie Klaipėdos eglutės kvepėjo žuviene ir koše

  Šeštadieni vidurdienį Klaipėdoje merkė lietus, tačiau Teatro aikštėje buvo daugiau nei įprasta žmonių. Aikštė kvepėjo krosnimi, būrys žmonių šildėsi srėbdami žuvienę ir valgydami sodrią košę, kurią ...

  1
 • Ligoninės ir dailininkų draugystė pradėjo trečią dešimtmetį
  Ligoninės ir dailininkų draugystė pradėjo trečią dešimtmetį

  Klaipėdos jūrininkų ligoninė ir Lietuvos dailininkų Klaipėdos skyrius tęsia jau du dešimtmečius puoselėjamą bendrystės tradiciją. Šiemet menininkai į ligoninę vėl sugūžėjo nešini savo darbus, kurių namai nuo šio b...

  2
 • Lengviausia rasti dovanų „Mėmelio mugėje“
  Lengviausia rasti dovanų „Mėmelio mugėje“

  Paskutinė savaitė prieš Kalėdas sukelia stresą iš anksto neapsirūpinusiems dovanomis. Apsilankymas Naujajame turguje iki pat gruodžio 23 dienos išspręs šį galvos sopulį. Mugėje „Mėmelio Kalėdos“ galima rasti ...

  3
 • „Moteris turi būti moteriška“
  „Moteris turi būti moteriška“

  Sporto trenerė Lina Jančauskaitė įsitikinusi, kad moters žavesį ir laimės jausmą lemia ne rodmenys svarstyklėse, o pasitikėjimas savimi. Maža to, Lina griežtai nusiteikusi prieš bet kokias dietas. Jos manymu, pasiekti idealią figūrą pad...

  13
 • Gamta dar pažers išdaigų
  Gamta dar pažers išdaigų

  Neįprasti orai ir kritulių negailinti gamta nesiliauja stebinti. Dėl šiltų orų pajūryje vis dar pastebimi itin gausūs į pietus neišskridusių paukščių pulkai. Iš Palangos į Klaipėdą važinėjantys žmonės jau pusę m...

 • Klaipėdiečiams sniego nežada
  Klaipėdiečiams sniego nežada

  Panašu, kad ruduo pamiršo išeiti, o žiema neranda į pajūrį kelio. Savaitgalį ir kitą savaitę orai vis dar primins vėlų rudenį. ...

  2
 • Pradėjo tiltelio remontą
  Pradėjo tiltelio remontą

  Į Jono kalnelį ves atnaujintas tiltelis. Statinio remonto ėmėsi nekilnojamojo turto vystytojai, netoliese statę gyvenamuosius namus. ...

 • Uždarys eismą Jūrininkų prospekto ruože
  Uždarys eismą Jūrininkų prospekto ruože

  Uostamiesčio vairuotojų laukia nauji iššūkiai. Savaitei bus sudarytas eismas Jūrininkų prospekto dalyje nuo Šilutės plento iki Bandužių gatvės. Labiausiai šie apribojimai palies į uostą ir iš jo vykstantį sunkiasv...

  10
Daugiau straipsnių