Autoremontininkams vokeliuose išmokėjo 400 tūkstančių litų

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI), gavusi pranešimą VMI pasitikėjimo telefonu 1882, nustatė Klaipėdos mieste ir rajone automobilių remonto paslaugas teikiančią bendrovę, kurioje buvo vedama „juodoji“ buhalterija, o iš neapskaitytų pajamų darbuotojams mokami atlyginimai „vokeliuose“.

Įmonėje rasti „algalapių“ juodraščiai patvirtino, kad per pastaruosius kelerius metus apie 20 darbuotojų „vokeliuose“ įmonės vadovas galimai išmokėjo apie 400 tūkst. litų. Dėl galimai apgaulingai vedamos įmonės buhalterinės apskaitos medžiaga bus perduota teisėsaugai, įmonės vadovui gresia baudžiamoji atsakomybė.

Apie tai, kad autoremonto bendrovėje yra pažeidžiami darbuotojų interesai didžiąją dalį atlyginimo jiems mokant „vokeliuose“, išsyk gauti keli anoniminiai pranešimai. Kartu su Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos skyriaus specialistais nuvykus į vieną iš įmonės autoservisų, keli darbuotojai patvirtino gaunantys „vokelius“. Šio fakto neneigė ir įmonės direktorius, prisipažinęs, jog tądien vienam iš jų išmokėjo 400 litų neapskaityto darbo užmokesčio. Lėšos tam buvo kaupiamos iš sumokėtų už autotransporto priemonių remontą pinigų, vėliau išdalinant sutartą procentą. Autoservise patikrinimo metu buvo rasta dokumentuose neužfiksuotų remontuojamų automobilių, čia dirbo ir nelegalus darbuotojas.

„Pastaraisiais metais VMI savo dėmesį yra nukreipusi į įmonių buhalterinėje apskaitoje neapskaitytas pajamas, kaip galimą „vokelių“ šaltinį. Įmonės, kuriose darbo užmokestis galimai mokamas „vokeliuose“, neapskaitomas visas darbuotojų dirbamas darbo laikas, t.y. darbuotojai tariamai dirba pusė etato ir pan., nustatomos vykdant kruopščią visų įmonių rodiklių analizę, - teigia Klaipėdos AVMI Kontrolės departamento direktorė Gražina Rimkienė. - „Tokia analizė ir rizikingų įmonių atranka vykdoma pagal apibrėžtus kriterijus iš VMI turimų duomenų bazių, bei atsižvelgiant kitą informaciją, gautą iš įvairių šaltinių, tame tarpe, pasitikėjimo telefonu, pranešimų, gaunamų raštu iš asmenų bei pan. Vienos iš tokių įmonių jau gavo prašymus paaiškinti įtarimus keliančius veiklos rodiklius ir jų skirtumus, kitos pakviestos atvykti ir kartu išnagrinėti kilusius klausimus, o rizikingiausios sulaukė patikrinimų“.

Klaipėdos apskrityje neapskaityto darbo užmokesčio mokėjimo atvejų šiemet nustatyta statybos, medienos apdirbimo ir gamybos, taip pat automobilių remontu užsiimančiose bei taksi paslaugas teikiančiose įmonėse. Klaipėdos AVMI primena, kad darbdavys, kuris moka atlyginimus „vokeliuose“, po VMI patikrinimo privalo sumokėti visus mokesčius nuo nelegaliai išmokėto atlyginimo, jam gresia iki 20 tūkst. litų bauda ir delspinigiai. Už apgaulingą apskaitos tvarkymą yra numatyta ir baudžiamoji atsakomybė.

„Pranešimų apie įmonėse mokamą neapskaitytą darbo užmokestį pagausėjimas rodo, kad žmonės yra nepatenkinti tokia padėtimi. Jei pernai įvairiais kanalais apie „vokelius“ Klaipėdos AVMI sulaukė 40 proc. daugiau pranešimų nei 2010 m., tai šiemet sausį – balandį gauta 145 tokių pranešimų, 63 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį“, - pastebi G. Rimkienė.

Klaipėdos AVMI ragina gyventojus netoleruoti darbo užmokesčio mokėjimo „vokelyje“, žinant, jog tokiu būdu rizikuojama likti be pašalpos susirgus ar įvykus nelaimingam atsitikimui. Be to, norėdami gauti bet kokias pajamas dabar, žmonės nepagalvoja apie savo ateitį (pensiją ir kitas socialines garantijas), daromą žalą valstybei ir kiekvienam jos piliečiui.

Gyventojai, turintys informacijos apie „vokelius“, įmonėse neapskaitomas pajamas arba kt. mokestinius pažeidimus apie tai gali pranešti VMI pasitikėjimo telefonu 1882, raštu arba elektroniniu paštu Klaipedos.apskr.rastai@vmi.lt, arba užėjus į apskrities mokesčių inspekciją bei jos teritorinius padalinius. Visais atvejais gyventojų pranešimai yra registruojami ir operatyviai nagrinėjami. Klaipėdos AVMI perspėja, kad galimai atlyginimus „vokeliuose“ mokančios įmonės sulaukia ypatingo VMI dėmesio.NAUJAUSI KOMENTARAI

skaitytoja

skaitytoja portretas
o ar tikrintojams patiktu , jei gautu alga vokeliuose, o algalapyje pasirasytu kad gavo 100 Lt. Zmones priversti su tuo taikstytis, nes kitaip neturesi jokio darbo, o kas laukia kai iseis i pensija...gal gi galu gale vis tai pajudes pirmyn...

robertas

robertas portretas
vokeliai iskreipia visa rinka . Nemaza dalis smulkiu imoniu yra nekonkurencingos rinkoje .Slepdami mokescius jie siek tiek laikosi , bet del to negali normaliai dirbti saziningi rinkos dalyviai . Tai ka randa VMI yra tik laselis juroje .
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių