Baleto gatvės šokiai reklamuoja teatrą

Klaipėdos Atgimimo aikštėje, priešais Muzikinio teatro langus ir nustebusias, susidomėjusias praeivių akis vyksta šio teatro baleto trupės atviros repeticijos.

Su šūkiu „Baletas eina į gatvę!“ Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras sumanė akciją „Ballet street dance” („Baleto gatvės šokiai“). Projektas taip pavadintas todėl, kad specialiai įrengtoje aikštelėje penktadienį prasidėjo baleto trupės trenažai ir atviros šokio repeticijos. Jei nesutrukdys lietus, jos vyks ir rytoj, šeštadienį, bei liepos 21, 22, 23 ir 26 dienomis nuo 11 iki 20 val.

Baleto trupės vadovo, choreografo ir šokėjo Aurelijaus Liškausko žodžiais, tai – būdas reklamuoti teatrą ir jo šokėjus. „Ne taip seniai nuėjom pas vieną uostamiesčio verslininką prašyti paramos mūsų projektui. O kas jūs tokie? – paklausė jis. Tada ir pagalvojom, kad esame per mažai žinomi net savame mieste. Taip gimė šios gatvės akcijos idėja“, – pasakojo A.Liškauskas.

„Po vieno reprezentacinio renginio „Amberton“ viešbutyje, kur pasirodė ir mūsų baleto šokėjai, ne vienas susižavėjęs svečias priėjo prie manęs su klausimu „Kur jūs juos slepiate?“. Išties mūsų teatre yra ypatingo talento šokėjų trupė. Akivaizdu, kad mes per mažai ją viešiname. Šia akcija norime atkreipti dėmesį pirmiausia į mūsų šaunųjį baletą. Ateinantį teatro sezoną ir teatro repertuare akcentuosime šokio meną, visaip populiarinsime ir jį, ir mūsų baleto trupę, – tvirtino Klaipėdos muzikinio teatro vadovas Ramūnas Kaubrys. – Manau, mes turime nustoti dejuoti, kalbėti apie tai, kad prastas mūsų teatro pastatas ir panašiai. Iš tikrųjų esame šaunus kolektyvas ir mums labai svarbu eiti į viešumą su gerąja žinia. Norime, kad žiūrovai pas mus sugrįžtų, siekiame jų dėmesio ir meilės.“

Prie teatro akcijos prisijungė ir klaipėdietės choreografės Agnijos Šeiko vadovaujamas modernaus šokio kolektyvas, gatvės šokių klubo UFAS atstovai.

Liepos 15 ir 16 d. atvirų repeticijų tvarkaraštyje: 11–14 val. – Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baletas, 14–16 val. – A.Šeiko modernaus šokio kolektyvas, 16–18 val. – UFAS, 18–20 val. – Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baletas.

„Mūsų planuose – ne tik šioji akcija, bet ir didžiulis festivalis. Mes dalyvausime ir Jūros šventėje, ir regatoje, ir laivų parade. Visur norime būti ir būsime, kaip niekad plačiai paskleisime gerąją žinią apie save“, – teigė Klaipėdos muzikinio teatro vadovas.

Klaipėdos muzikinio teatro rengiamas XIV tarptautinis operos ir simfoninės muzikos festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“, šiemet vyksiantis liepos 27 – rugpjūčio 28 dienomis, rengiamas su moto „Bravo, maestro!“ ir bus skirtas italų muzikai. Festivalis savo renginiais apglėbs ne tik Klaipėdą, bet ir Palangą, Kretingą, Preilą, Juodkrantę, Nidą, Šilutę. Jis šiemet siekia būti kaip niekada gyvas, atviras ir demokratiškas. Dauguma renginių nemokami ir vyks atvirose erdvėse. O pasiruošimą festivaliui gali stebėti ir gatvės praeiviai – Atgimimo aikštėje prasidėję teatro baleto viešos repeticijos vyks dvi savaites.NAUJAUSI KOMENTARAI

o kur ziurovai

o kur ziurovai portretas
geriausios nuotraukos tik su keliais ziurovais Baleta teatre reikia ziureti o ne gatveje. gaila artistų gatvėje skerečiotis.

d.n.s.

d.n.s. portretas
Visai smagiai turi atrodyti ...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių