Baltijos jūroje -naftos taršos likvidavimo ir gelbėjimo pratybos

Antradienį Lietuvos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje vyksta bendros planinės Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų (KJP) ir Būtingės naftos terminalo kovos su naftos tarša bei paieškos ir gelbėjimo pratybos.

Šių pratybų, kurias organizuoja KJP Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras, tikslas – patikrinti dalyvaujančių kovos su naftos tarša bei paieškos ir gelbėjimo organizacijoje tarnybų darbo koordinavimą, techninį apsirūpinimą, ryšius, gebėjimą operatyviai reaguoti į susidariusias situacijas: gaisrą laive, naftos taršą ,taip pat paiešką ir gelbėjimą jūroje.

Pratybose dalyvauja KJP paieškos ir gelbėjimo bei teršalų likvidavimo laivas „Šakiai“,  Būtingės terminalą aptarnaujantys jūriniai vilkikai „Soll Tengiz“ ir TAK su naftos surinkimo priemonėmis, Būtingės apsaugos kateris, taip pat Karinių oro pajėgų (KOP) sraigtasparnis.

Pratybos bus vykdomos pagal iš anksto suplanuotą scenarijų, kurio metu laivas „Šakiai”, pratybose imituojantis tanklaivį, prašys pagalbos dėl tariamai laive kilusio gaisro ir dėl tariamai dūmais apsinuodijusių ir sužalojimus patyrusių įgulos narių, taip pat tariamai prie imituojamo tanklaivio pastebėtų naftos dėmių. Gaisro imitacijai laive bus panaudoti dūmų paketai, o išsiliejusiai į jūrą naftai imituoti – medžio drožlės.

Tokios bendros KJP ir Būtingės naftos terminalo pratybos organizuojamos kasmet.

Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC) – Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų padalinys, kurio uždaviniai yra organizuoti, koordinuoti ir vadovauti žmonių paieškos ir gelbėjimo darbams paieškos ir gelbėjimo rajone taip pat organizuoti, koordinuoti ir vadovauti naftos, kenksmingų medžiagų išsiliejimų ir kitų teršimo incidentų likvidavimo darbams jūros rajone.


Šiame straipsnyje: Baltijos jūrapratybos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių