„Bangai“ pergalę lėmė kauniečių vartininko klaidos

Gargždų "Banga" A lygos čempionate iškovojo trečiąją pergalę ir taškais susilygino su "Šiauliais", praneša futbolas.lt.

Gargždiškiai 11-ajame ture svečiuose žaidė pranašiau už Kauno "LKKA ir Teledemą" ir įveikė ją 2-0.

Kauno LŽŪU stadionas, 400 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Kancleris
Kauno "LKKA ir Teledema" 0 - 2 Gargždų"Banga"
42' [0 - 1] Israel Awenayeri Douglas
77' [0 - 2] Andrius Lipskis

"LKKA ir Teledema": Makarevičius; Savickas (80' Utyra), Macevičius, K.Vasiliauskas, Bendinskas, Urbelionis, Bezykornovas, Mandinho, Mikalauskas, Rūškys (61' Grušauskas); Petkevičius

"Banga": Spiridonovas; Gudauskas, D.Žutautas, D.Tamašauskas, Urbaitis; Vaitkūnas (74' Kura), Grudys, Remeza, Lipskis; Douglas (79' Vaniuchinas), Staponka (88' Bačanskis).

"LKKA ir Teledemos" komandoje debiutavo brazilas Mandinho. Tačiau kairiajame saugo pozicijos krašte rungtyniavęs legionierius savo žaidimu tikrai nesužavėjo, kauniečių puolimo nepaaštrino.

Mačo pradžioje vyko apylygis žaidimas, tačiau kamuolį truputį daugiau kontroliavo "Bangos" futbolininkai.

17-ąją minutę aikštės šeimininkai surengė staigią kontrataką, tačiau jų kapitonas Marius Bezykornovas iš baudos aikštelės spyrė labai nevykusiai. Pirmajame kėlinyje abi komandos darė daug techninio broko, buvo nemažai netaiklių perdavimų.

Pirmasis įvartis į "LKKA ir Teledemos" vartus krito po šiurkščios kauniečių vartininko Kosto Makarevičiaus klaidos. Jis nesugavo svečių spirto kamuolio - atmušė jį tiesiai prieš Awenayeri Douglasą, o šiam teliko jį įridenti į tuščius vartus.

Antrojo kėlinio pradžioje kauniečiai turėjo neblogą galimybę išlyginti rezultatą. Suklydus "Bangos" gynėjui, M.Bezykornovas perėmė kamuolį, iš kairiojo krašto smūgiavo į vartus, tačiau "Bangos" vartininkas Igoris Siridonovas sužaidė be priekaištų.

58 min. "Banga" surengė kontrataką, kuri vos nesibaigė įvarčiu. Po Andriaus Lipskio spyrio aikštės šeimininkus nuo įvarčio išgelbėjo virpstas.

71 min. "Bangos" puolėjas Aurelijus Staponka neišnaudojo šimtaprocentės progos pasižymėti. Jis suklaidino varžovų vartininką, vienas išbėgo prieš tuščius vartus, tačiau įsigudrino į juos nepataikyti.

Vis dėlto po penkių minučių gargždiškiai pelnė antrąjį įvartį. Maždaug iš 18 metrų į artimą vartų kampą taikliai smūgiavo A.Lipskis. K.Makarevičius vėl sužaidė nesėkmingai.

86 min. A.Lipskis galėjo pasižymėti dar kartą, bet po A.Staponkos perdavimo iš geros padėties sukirto kamuolį tiesiai į kauniečių vartininką.

Mačo pabaigoje žiūrovus sužavėjo M.Bezykornovo smūgis, už jį saugui nepagailėta plojimų. Vis dėlto I.Spiridonovas sugebėjo apginti savo vartus.

"Banga" iškovojo pelnytą pergalę. Gargždiškiai pavojingiau atakavo, dažniau grasė kauniečių vartams ir galėjo laimėti didesne persvara.

Šiame straipsnyje: Gargždų Banga