BBL: „Neptūnas“ išvykoje palaužė alytiškius

Sunkią šeštąją pergalę Baltijos krepšinio lygos (BBL) Iššūkio taurės varžybose trečiadienį iškovojo Klaipėdos „Neptūnas“. Klaipėdiečiai išvykoje tik po atkaklios kovos 86:79 (21:25, 25:15, 19:23, 21:16) palaužė „Alytaus“ komandą.

Klaipėdiečiams tai buvo šeštoji pergalė iš aštuonių galimų. Su šiuo rezultatu „Neptūnas“ žengia pirmoje A grupės vietoje.

Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie jau pirmajame kėlinyje įgijo nežymią 4 taškų persvarą, tačiau jau antrajame kėlinyje sėkmingiau rungtyniavo svečiai.

Antrąjį ketvirtį Roberto Bitino ir Manto Ruikio vedini svečiai pradėjo spurtu 10:0 ir susikrovė 6 taškų atotrūkį (31:25). Nors šeimininkai 13-ąją minutę buvo priartėję iki 4 taškų, tačiau netrukus R.Bitinas pataikė tritaškį, o Davidas McClure‘as perėmęs kamuolį bei įdėjęs jį iš viršaus padidino „Neptūno“ persvarą iki 9 taškų (38:29).

Saugiu 8 taškų pranašumu Roberto Kuncaičio auklėtiniai priekyje buvo ir 27-ąją minutę (58:50), tačiau tada „Alytų“ į priekį truktelėjo Saulius Kazevičius. 8 taškus iš eilės pelnęs šeimininkų veteranas iniciavo savo komandos spurtą 11:2, po kurio alytiškiai išsiveržė į priekį (61:60).

Iki susitikimo pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes švieslentėje dar degė taiklus rezultatas (77:77), bet tada „Neptūnas“ pelnė 7 taškus paeiliui ir rungtynių baigtis tapo aiški.

Šiam mačui „Neptūno“ gretose registruoti nebuvo Julius Žurna ir Modestas Kumpys.

„Neptūnas“: Mantas Ruikis 17 (7/7 dvitaškių), Robertas Bitinas 14 (4/5 tritaškių), Davidas McClure‘as 13 (7 atk.kam., 4 rez. perd.), Martynas Mažeika 13, Valdas Vasylius 10, Antonio Grantas 7, Luke‘as Bonneris 5, Tomas Vilkius 5, Simas Galdikas 2, Dustinas Heimanas 0 (3 rez. perd., 10 min.), Mindaugas Girdžiūnas 0.

„Alytus“: Aurimas Birgelis 20, Saulius Dumbliauskas 14 (9 atk. kam.), Saulius Kazevičius 12, Rytis Adomavičius 12, Paulius Kleiza 8.