Bendrojo pagalbos centro Klaipėdos skyriui - „auksiniai“ kompiuteriai

Valstybės kontrolės (VK) teigimu, Bendrasis pagalbos centras (BPC) Klaipėdos skyriui pirko 57 kompiuterius, kurių vieno kaina apie 2,5 karto viršijo gamintojo atstovo Lietuvoje rekomenduojamą pardavimo kainą.

Anot VK 4-ojo audito departamento direktoriaus pavaduotojos Sigitos Gorovniovos, BPC už vieną kompiuterį su programine įranga sumokėjo per 20 tūkst. litų, kai rekomenduotina kaina sudarė per 8 tūkst. litų.

Tuo tarpu BPC vadovas Artūras Kedavičius BNS teigė, kad kontrolierių vertinimas yra neteisingas, nes konkursas buvo surengtas ne remiantis kokiais nors techniniais reikalavimais, bet įrangos funkcinėmis galimybėmis.

„Mes nustatėme, kad Klaipėdos padalinį įrengiant, jie pirko darbo vietoms kompiuterių ir kitą techniką. Pirko kartu techninę dalį ir programinę įrangą, nors Centrinė projektų valdymo agentūra rekomenduoja pirkti atskirai. Nuspręsta pirkti viską kartu per vieną tiekėją, bet perkant tokiu būdu nebuvo sudėti saugikliai į sutartį ir pirkimo dokumentus, todėl kompiuterių, kurie buvo nupirkti, kainos buvo beveik tris kartus didesnės nei gamintojo atstovo Lietuvoje rekomenduojamos pardavimo kainos“, - BNS sakė VK atstovė.

Iš viso už kompiuterius buvo sumokėta apie 1,14 mln. litų, kai rekomenduotina kaina siekia apie 432 tūkst. litų. VK atstovė taip pat teigė, kad už tarnybines stotis buvo sumokėta 600 tūkst. litų daugiau nei rekomenduojama kaina.

BPC vadovas sakė, kad pirkimas kontrolierių buvo įvertintas neteisingai.

„Mano supratimu, čia yra nelabai adekvačiai vertinama situacija, nes mes pirkome visą integralią dviejų centrų: Vilniaus ir Klaipėdos, sistemą. Dabar yra įdiegta pusė sistemos - tik Klaipėdoje, Vilniuje nėra įdiegta“, - BNS aiškino BPC viršininkas.

Anot jo, tarptautinis konkursas pirkti įrangai buvo surengtas remiantis funkciniais, o ne techniniais reikalavimais. Konkursą laimėjo bendrovė „ERP“.

„Mes nenagrinėjome atskirai įrangos elementų kainos (...) Ištraukus iš konteksto vieno elemento kainą ir ją sulyginus su dabar gamintojo rekomenduojama, kai kompiuterinės rangos kainos labai greitai keičiasi, manau, kad tai yra neteisingas požiūris ir taip negalima vertinti“, - tikino pašnekovas.

Pasak valstybės kontrolierių, kritikuotina ir tai, kad Klaipėdos padaliniui buvo išnuomotos patalpos ir įrengtos operatorių darbo vietos, nepagrindus darbuotojų poreikio.

„Iš 60-ies įrengtų operatorių darbo vietų yra užimtos tik 12“, - teigė S.Gorovniova.

Anot jos, bandoma spręsti minėtą problemą į tuščias vietas pasodinant Greitosios medicinos pagalbos dispečerius, tačiau šis sprendimas esą tėra laikinas, nes norima visų pagalbos tarnybų dispečerių funkcijas perduoti BPC operatoriams. Kiek operatorių reikėtų Klaipėdai, nėra žinoma.

„Dėl patalpų nuomos, tai kardinaliai nesutinku su VK nuomone, nes nuomojant patalpas tam, kad jose įrengtume centrą, negali išsinuomoti gabaliuko. Reikėjo išsinuomoti, o tam, kad būtų užimtos visos 60 vietų, reikėjo daugiau pareigybių, kurių man nedavė“, - teigė BPC viršininkas.

Anot jo, šiuo metu nėra pareigybių, kad būtų užpildytos visos darbo vietos, todėl ir yra tokia situacija, kad pamainoje dirba 12 žmonių. Dėl papildomų pareigybių perkėlimo yra tariamasi su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu.



NAUJAUSI KOMENTARAI

geras

geras portretas
KAIP DAZNIAUSIA BUNA -KONTROLIERIAI VISISKI NEISMANELIAI ,.. .

asas

asas portretas
Kazkas rankas gerai pasisilde... 20 000 lt. uz viena kompa... normaliai...

Hmm

Hmm portretas
Netikslus straipsnis. Nerasoma uz kokius kompus sumokejo po 20 t.litu. Jei serverine iranga, tai jos kaina kartais ir 20 t.litu virsija. Jei desktopiniai kompai - irgi buna skirtingi..
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių