Būsto remontuotojai lenda iš šešėlio

Šiais metais išaugo specialistų, siūlančių būsto remonto paslaugas Klaipėdos apskrityje, skaičius. Toms veikloms verslo liudijimus šiemet jau įsigijo 1,5 tūkst. apskrities gyventojų, kai pernai per visus metus – 1 389.

Remonto bumas ir įkainiai

Nuo pavasario prasidėjęs būstų remontų sezonas, tęsis iki vėlyvo rudens. Būtent šiltuoju metų laiku gyventojai ryžtasi bent kosmetiškai susitvarkyti savo gyvenamąją aplinką. Kai kurie tai daro savo pastangomis, o kurie neturi tam laiko ar sugebėjimų, sukaupia lėšų ar ima paskolą ir samdo remonto specialistus.

Rasti remontininką šiandien – ne problema. Uostamiesčio dienraščiuose mirga skelbimai, kuriuose gyventojai gali pasirinkti reikiamą meistrą.

Tačiau jų paslaugos – nepigios. Pavyzdžiui, keraminių plytelių klojimo 1 kv./m kaina siekia nuo 25 litų. Tapetų klijavimo darbai kainuoja nuo 8 iki 12 litų už kvadratinį metrą.

Jei sienos yra neparuoštos, tai yra nenuplėšti seni tapetai ir nenuglaistytos, darbai kainuos maksimaliai, tai yra 12 litų už kv./m. Jei reikia tik užklijuoti tapetus ant jau paruoštų sienų, kaina bus 8 litai už kv./m.

Taip 15 kv./m kambario tapetų klijavimas, jei šeimininkai visus rūpesčius palieka meistrui, kainuos apie 400 litų.

Laminato klojimo įkainiai – 12 litų už kv./m, taigi iškloti grindis 15 kv./m ploto kambaryje kainuos iki 200 litų.

Jei gyventojai senos statybos name sumano sujungti vonios ir tualeto patalpas, kur ketina įrengti vieną erdvę higienai, sienos griovimas ir statybinių šiukšlių išvežimas kainuos 350 litų.

Apšiltinti kambario sienas gipso kartono plokštėmis iš vidaus (į tai įskaičiuota statybinė vata, gipso kartonas ir meistro darbas) 1 kv./m kainuos 22 litus.

Legalizuoja veiklą

Būstų remonto, statybos ir panašias paslaugas be gyventojų taip pat teikia ir įmonės. Paslaugų užsakovai gali rinktis – bendrovės meistrus arba individualia veikla tuo užsiimančius specialistus.

Teigiama, kad su verslo liudijimais dirbančių individualių asmenų įkainiai už remonto darbus yra per pusę mažesni.

Tie savo paslaugas siūlantys specialistai, kurie klientų ieško viešai pagal skelbimus spaudoje ar internete, dažnu atveju šia veikla užsiima legaliai.

Asmenys, pageidaujantys vykdyti savarankišką veiklą, susijusią su būstų statyba ar remontu, gali registruoti individualią veiklą su pažyma arba, atsižvelgus į veiklos pobūdį, iš anksto numatytam laikotarpiui įsigyti verslo liudijimą.

Būtent šis veiklos registravimo būdas (su verslo liudijimu), kaip rodo statistiniai duomenys, pastaruoju metu populiarėja.

"Minėtoms veikloms verslo liudijimus šiemet įsigijo 1,5 tūkst. Klaipėdos apskrities gyventojų (Klaipėdos mieste – 365), kai pernai per visus metus – 1 tūkst. 389", – patvirtino Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento direktorė Edita Cibienė.

Individualią šios rūšies veiklą su pažyma vykdančių gyventojų skaičius nekinta – šiemet ją vykdo 458 apskrities (iš jų – 133 Klaipėdos) gyventojai, o, lyginant su praėjusiais metais, sumažėjo vienu.

Nelegaliems gresia baudos

Kontrolės metu statybų sektoriuje nustatoma ir neregistruotos veiklos atvejų bei kitų pažeidimų. Būtent statybų sektorius laikomas rizikingu ir kontroliuojamas nuolat, kai kuriais atvejais pasitelkiant ne tik Mokesčių inspekciją, bet ir kitas tarnybas.

"Šiemet Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojai dėl neregistruotos veiklos surašė 225 administracinių teisės pažeidimų protokolus, tačiau neišskiriama, kiek iš jų buvo būtent neregistruotos būsto statybų ar remonto veiklos atvejų", – teigė E.Cibienė.

Esą reaguojama ir į gyventojų pasitikėjimo telefonu 1882 ar kitais būdais pateiktą informaciją apie galimus nusižengimus.

Praėjusiais metais iš 17 Klaipėdos apskrities mokesčių inspekcijoje gautų pranešimų dėl galimai neregistruotos veiklos, vykdomos statybvietėse ar kituose objektuose, pasitvirtino 7.

Šiemet gauti 4 tokie pranešimai, kurie patikrinus nepasitvirtino. Nurodytuose objektuose dirbę statybininkai turėjo verslo liudijimus, kitu atveju nustatyta, kad nurodytas asmuo tokių paslaugų neteikia.

"Atkreipiame dėmesį, kad už neregistruotos veiklos vykdymą gresia administracinė atsakomybė – bauda nuo 500 iki 1 tūkst. litų", – pabrėžė E.Cibienė.
Statybininkai – inspektorių akiratyje

Mokesčių inspekcijos duomenimis, apie statybų sektoriuje galimai pastebėtus mokestinius pažeidimus (nelegalus darbas, neregistruota veikla, neapskaityto darbo užmokesčio mokėjimas vokeliuose ir kiti) šiemet iš viso gauti 173 gyventojų pranešimai, 40-yje minimos būsto remonto paslaugos.

Pastebima, kad gyventojų pranešimų apie šį sektorių daugėja: per praėjusius metus gauti 233 – t. y. 39 proc. daugiau nei užpernai.

Per pirmąjį šių metų pusmetį mokesčių inspektoriai statybų sektoriuje (šalies mastu) atliko 425 patikrinimus, po kurių mokesčių mokėtojai papildomai deklaravo daugiau kaip 7 mln. litų mokestinių prievolių, taip pat buvo užfiksuoti 56 administracinės teisės pažeidimai.

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad apie pastebėtus mokestinius pažeidimus gyventojai gali pranešti pasitikėjimo telefonu 1882 arba pasinaudoję programėle išmaniesiems telefonams "Pranešk", taip pat užpildę elektroninę anketą inspekcijos svetainėje ar užsukę į apskrities Mokesčių inspekciją bei jos teritorinius padalinius.

Gyventojų pranešimai visais atvejais yra registruojami ir nagrinėjami.NAUJAUSI KOMENTARAI

RK

RK portretas
Už 15m2 kambario ištapetavimą sumokėjau 600Lt. Sienų ruošti faktiškai nereikėjo. Man reikėjo greitai, todėl sutikau mokėti brangiau, po to dar 100Lt pridėjau, nes patiko darbuotojas - jaunas vaikinukas, dar daug ko nemoka, tačiau stengiasi, nesėdi nei tėvams, nei valstybei ant sprando. Ieškodamas darbuotojų susidūriau su seniai žinoma problema - pažadukais. Tie, kurie sako, kad atvažiuos pažiūrėti ir neatvažiuoja bei neperspėja. Tie, kurie jau kaip ir pažada atvažiuoti dirbti, bet atsiranda visokių kliuvinių. Bendravimas su statybininkais - individualais reikalauja daug kantrybės ir vidinės jėgos, norint nenusivilti žmonėmis.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Saulėtą sekmadienio popietę pramogavo prie jūros
  Saulėtą sekmadienio popietę pramogavo prie jūros

  Po žiemos saulės išsiilgę klaipėdiečiai pramogavo paplūdimiuose. Dalyje pliažų prieigose esančių aikštelių buvo ne taip paprasta rasti vietą automobiliui. ...

 • Potvynis į pamarį sugrįžta: vandens lygis kelyje Šilutė-Rusnė peržengė 80 cm lygį
  Potvynis į pamarį sugrįžta: vandens lygis kelyje Šilutė-Rusnė peržengė 80 cm lygį

  Sekmadienį vandens lygis krašto kelyje Šilutė-Rusnė peržengė 80 cm lygį. O tai reiškia, kad įmonės „Kelių priežiūra“ Klaipėdos padalinys nustojo kelti transporto priemones vandens apsemtu ruožu ir perkėlimo klausi...

  1
 • Vairuotojai nori sukti į kairę
  Vairuotojai nori sukti į kairę

  Liepų gatvės sankryžoje su bevarde gatvele, ties sporto klubu, automobilių vairuotojams siūloma sugrąžinti teisę pasukti į kairę. Tokia galimybė panaikinta prieš metus, siekiant užtikrinti didesnį eismo saugumą. ...

  10
 • A. A. Gaučius: versle entuziazmo negana
  A. A. Gaučius: versle entuziazmo negana

  Įmonės "Klaipėdos technika" įkūrėjas ir vadovas Algirdas Antanas Gaučius neslapukavo – darbštumas, sunkus darbas ir šeima yra didžiausios vertybės, padėjusios siekti užsibrėžtų tikslų ir savomis rankomis užauginti ...

 • Kelyje į Rusnę vanduo pakilo iki 72 cm
  Kelyje į Rusnę vanduo pakilo iki 72 cm

  Toliau kyla vandens lygis krašto kelio Šilutė–Rusnė apsemtame ruože. Apsemto ruožo ilgis – 457 metrai (nuo 6,287 iki 6,744 km). Jis nuo ryto pailgėjo 7 metrais ir nuo rytą buvusių 65 pakilo iki 72 cm, praneša Lietuvos au...

 • Parodoje pristatė vestuvinių žiedų tendencijas
  Parodoje pristatė vestuvinių žiedų tendencijas

  Klaipėdos kultūros fabrike šeštadienį nuo ryto rinkosi poros, planuojančios artimiausiu metu prisiekti vienas kitam amžiną meilę. Vyko vestuvinių žiedų paroda, kurios metu buvo galima ne tik pasigrožėti juvelyrų dirbiniais, bet ir da...

 • Prieš Velykas parapijiečius sukvietė į talką
  Prieš Velykas parapijiečius sukvietė į talką

  Aktyvūs klaipėdiečiai šeštadienio rytą rinkosi Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje, kur vyko pasiruošimas Velykoms. Gausus būrys talkininkų tvarkė maldos namus ir šių prieigas. ...

  1
 • Sena paskola budina LEO LT
  Sena paskola budina LEO LT

  Klaipėdietis parlamentaras Naglis Puteikis paviešino žinomo verslininko Dariaus Nedzinsko ir buvusio ministro ir premjero konsultanto Vytauto Markevičiaus nemokamos paskolos sutartį, kuri, anot Seimo nario, yra įtartina. Beprocentis kreditas esą b...

  25
 • Pavasaris į pajūrį neskuba
  Pavasaris į pajūrį neskuba

  Savaitgalis ir visa artėjanti savaitė nežada staigaus atšilimo. Pūs nemalonūs vėjai, naktys bus vėsios, tik antroje savaitės pusėje dienos bus truputį šiltesnės. ...

 • Kviečia „medžioti“ duobes
  Kviečia „medžioti“ duobes

  Vyraujant permainingiems orams, miesto gatves išvagojo duobės. Vairuotojai turėtų būti atidūs, kad neapgadintų savo transporto priemonių. ...

  2
Daugiau straipsnių