Būtingę nuo jaunimo apsaugojo lietus

Lietuvos didmiesčių jaunimo pamėgtas, o pajūrio kurorto valdininkams bei policininkams nemažai galvos skausmo sukėlęs alternatyviosios muzikos festivalis "Satta Outside" kėlė prieštaringus jausmus.

Lietuvos didmiesčių jaunimo pamėgtas, o pajūrio kurorto valdininkams bei policininkams nemažai galvos skausmo sukėlęs alternatyviosios muzikos festivalis "Satta Outside" kėlė prieštaringus jausmus.

Šiukšles veš kelias dienas

Vakar pačiame Lietuvos pakraštyje Būtingėje, visai šalia Lietuvos ir Latvijos sienos, virė darbas. Išvakarėse pasibaigusio festivalio "Satta Outside" organizatoriai plušo prižiūrėdami, kaip išmontuojamos scenos.

Palangos komunalininkai rinko šiukšles. Vakar jų surinkta kelios savivartės mašinos. Komunalininkų darbas baigėsi vidurdienį, tačiau vyrai sakė, jog čia triūs iki trečiadienio.
Iš festivalio stovyklavietės namo traukęs vyras rado ir gerų daiktų, kuriuos nešėsi namo. Iš jo darbo švarko kišenės styrojo dešrelė, iš kitos kyšojo dantų pastos tūtelė, o dviračio krepšyje vyras vežėsi artipilnį maišelį visokiausių gėrybių.

Teko sunkiai nešti

"Gyvenu už poros kilometrų. Muziką girdėjome, būtų nieko baisaus, jei ne tas besikartojantis bim bam. Bet tai nieko baisaus, bent aš nesunkiai užmigau", – pasakojo būtingiškis.

Iki naujos savaitės pradžios šiame užkampyje užsilikę jauni žmonės atrodė išvargę. Lėtai ir sunkiai, nešini vos pakeliamomis rankinėmis, jie traukė Palangos–Liepojos plento link.

Ne vienas jų teigė, kad renginys buvo pernelyg toli nuo gyvenvietės, todėl trūko galimybės apsipirkti normalioje parduotuvėje. Jaunuoliai džiaugėsi, kad renginys vyko atokiai nuo civilizacijos, tačiau keiksnojo itin prastą susisiekimą.

Iš festivalio vietos iki bent kiek platesnės gatvės, kuria galėjo privažiuoti automobiliai – apie pustrečio kilometro. Vienintelis keliukas yra toks siauras, kad du lengvieji automobiliai jame vargiai prasilenkia.

Nieko gero neįžvelgė

Vakar festivalio organizatoriaus Andriaus Jonuškio telefonas buvo išjungtas, tad jo nuomonės apie ką tik pasibaigusį renginį išgirsti nepavyko. Užtat paaiškėjo, kad Palangos valdžios atstovų ir pareigūnų požiūris į "Satta Outside" yra priešingas.

"Nežinau, kaip šį festivalį vertinti. Mano asmeninė nuomonė tokia – panašių renginių mums nereikia. Čia jaunimėlis iš visos Lietuvos atvažiuoja parūkyti "žolės". Palanga ir Šventoji yra žmonių poilsio, sveikatos atgavimo vieta. Jei jau kam nors reikia tokio renginio, tai jam reikėtų rasti vietą kur nors kitur, o ne pajūryje, kur žmonės nori poilsiauti, o gamta labai trapi", – teigė Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Alvydas Katkauskas.

"Satta Outside" metu festivalio prieigose visą parą dirbo nemenkos policininkų pajėgos. Siekta užtikrinti viešąją tvarką, gaudyti narkotikų pardavėjai ir vartotojai.

Nuo ketvirtadienio iki sekmadienio vakaro buvo sulaikyta 11 asmenų, pradėti 9 ikiteisminiai tyrimai dėl narkotinių bei psichotropinių medžiagų laikymo, vartojimo bei platinimo. Sulaikytieji turėjo kanapių, amfetamino tablečių bei miltelių.

Kurortas neteko pelno

Tuo metu Palangos vicemeras Saulius Simė apgailestavo, kad festivalis išsikėlė į atokią vietą. Jis pripažino, jog nepavykus su organizatoriais susitarti, kad renginys vyktų po Žolinės, kaip to pageidavo šventojiškiai, kurortas neteko pajamų. Mat pinigai už sklypo nuomą nukeliavo į privatininkų kišenę, o ne į kurorto biudžetą. Dėl tos pačios priežasties savivaldybės leidimo rengti festivalį nereikėjo, jis vyko privačioje žemėje.

Žolinės savaitgalis bus paskutinis pelningas šio kurorto gyventojams, tad jie tikėjosi, kad pavėlinus festivalio datą, pailgėtų jiems pelningas vasaros sezonas.

"Ne kartą esu kalbėjęs su šventojiškiais ir žinau, kad jie norėtų festivalio miestelyje. Kelios triukšmingos dienos nėra baisu, juk žmonės iš panašių renginių uždirba. Šiemet jie "iškados" nepridarė, bet pelno irgi negavome", – tikino Palangos vicemeras.

Kadangi dėl datos susitarti nepavyko, nukentėjo ne tik Šventosios verslininkai, bet ir festivalio lankytojai, nes pasiekti parduotuvę jiems buvo sudėtinga.

Panašu, kad šiemet būtent privatininkai labiausiai pasipelnė iš "Satta Outside". Maistą ir gėrimus festivalio teritorijoje pardavinėję verslininkai prekiavo kur kas aukštesnėmis kainomis nei ankstesniais metais, kai renginys vykdavo miestelyje.

Mokyklos valgyklos laikus prisiminę jauni žmonės už lėkštę panašaus skonio sriubos mokėjo 9 litus, sumuštinis čia kainavo 15 litų.

Pelno turėjo ir taksistai, vežioję norinčiuosius patekti į festivalį iš Šventosios ar net Palangos.

Kopas pavyko apsaugoti

Gamtosaugininkai ne be pagrindo baiminosi, kad apie 10 tūkstančių jaunų žmonių plūstelės prie jūros ir nutremps Būtingės geomorfologinį draustinį.

Dar prieš prasidedant renginiui gamtos saugotojai pareikalavo, kad organizatoriai apsaugotų kopas, todėl keliukas į koncertų zoną buvo atitvertas "Stop" juosta.

Tačiau ne tiek ji, kiek nuolat merkiantis lietus apsaugojo gamtą nuo suniokojimo.

Pirmadienį pajūris buvo švarus ir neišmindytas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Užgesęs šviesoforas ir piktino, ir džiugino
  Užgesęs šviesoforas ir piktino, ir džiugino

  Sugedęs šviesoforas Liepojos gatvėje sukėlė dvejopų emocijų. Vieni svarstė, ar ne dėl to šioje arterijoje sumažėjo rytinė spūstis, kiti liejo apmaudą, kad neturėjo galimybių išsukti iš šalutinės gatvės. ...

 • Ieškojo priešnuodžių transporto spūstims
  Ieškojo priešnuodžių transporto spūstims

  Transporto spūstys mieste ir jo prieigose jau tapo kasdienybe. Uostamiesčio valdžios ir įvairių tarnybų atstovai ieškojo būdų, kaip jas sumažinti ir palengvinti gyvenimą miestiečiams. Susitikimo metu susitarta dėl remonto darbų organizavimo...

  17
 • Kurortas neteko iškilaus muziejininko
  Kurortas neteko iškilaus muziejininko

  Sekmadienio rytą, išėjęs pasivaikščioti, netikėtai mirė Palangos kurorto muziejaus direktorius Jūratis Viktoras Liachovičius. Jo netektis prislėgė artimuosius, kurorto muziejaus darbuotojus, Klaipėdos universiteto bendruomenę, bičiul...

 • Remontuos Mokyklos gatvės dalį
  Remontuos Mokyklos gatvės dalį

  Trečiadienį pradėtas asfalto dangos remontas Mokyklos gatvės dalyje nuo Aguonų gatvės iki Šilutės plento ir Tilžės gatvės žiedinės sankryžos. ...

  5
 • Dovana miestui – atkurti istoriją menantys pastatai
  Dovana miestui – atkurti istoriją menantys pastatai

  Naujam gyvenimui atgimė ant Dangės upės kranto, šalia miesto simbolio – burlaivio „Meridianas“ esantys istoriniai sandėliai. Jie buvo restauruoti-rekonstruoti, išsaugant jų svarbiausias autentiškas savybes ir pritaik...

  7
 • Po cirko gastrolių – mėšlynas
  Po cirko gastrolių – mėšlynas

  "Cirkui prie Žvejų rūmų – ne vieta, čia jų daugiau niekada nebus", – įsitikinę Klaipėdos savivaldybės atstovai, davę leidimą artistų pasirodymams šioje teritorijoje, kuri po gastrolių tapo panaši į apsileidusi...

  12
 • Pirmą kartą atlikta SGD perkrova į autodujovežį
  Pirmą kartą atlikta SGD perkrova į autodujovežį

  Klaipėdos uoste, KN („Klaipėdos nafta“) valdomoje suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) paskirstymo stotyje vykdant stoties paleidimo-derinimo darbus pirmą kartą SGD perkrautos į autodujovežį. ...

  1
 • Ministerijų vadovai nerado sutarimo dėl neteisėtų statinių Kuršių nerijoje
  Ministerijų vadovai nerado sutarimo dėl neteisėtų statinių Kuršių nerijoje

  Aplinkos ir Kultūros ministerijų vadovai, antradienį susitikę tartis dėl neteisėtų statinių Kuršių nerijoje, išsiskyrė be rezultatų. ...

  2
 • Kas gali tapti kriviu?
  Kas gali tapti kriviu?

  Klaipėdietis profesorius įrodė, kad Lietuvoje galima tapti bet kuo. Ramūnas Povilanskas yra vienintelis Lietuvoje individualiosios įmonės savininkas, savo pareigas įregistravęs kaip krivio. Tokį savotišką pokštą iškrėsti leido ...

 • Klaipėdos savivaldybei – apdovanojimas už kultūros puoselėjimą
  Klaipėdos savivaldybei – apdovanojimas už kultūros puoselėjimą

  Šiemetiniai "Auksinės krivūlės" apdovanojimai klaipėdiečiams buvo ypač sėkmingi. Miesto tarybos nariui Vytautui Čepui už ypatingus nuopelnus Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui įteiktas "Auksinės krivūlės riterio...

  3
Daugiau straipsnių