Buvęs Palangos policijos vadas nepripažįsta savo kaltės (papildyta)

Iš darbo atleistas kaip pareigūno vardą pažeminęs Palangos policijos komisariato viršininkas Jurgis Kažys teisme siekia panaikinti garbės nedarantį atleidimo motyvą.

Kalta sugyventinė?

Pernai spalio 14 d. pakeliui iš Palangos į Klaipėdą J.Kažio automobilis pateko į avariją. Į įvykio vietą atvykę kelių policininkai rado neblaivų Palangos policijos vadą ir nukentėjusią kitos mašinos vairuotoją.

Girtas J.Kažys tikino mašinos nevairavęs, atsisakė pūsti į alkoholio matuoklį, nepakluso pareigūnų reikalavimams.

Nors po ilgo tyrimo buvo konstatuota, kad eismo įvykio kaltininkė buvo policijos komisaro sugyventinė, tarnybinį patikrinimą atlikę Policijos departamento tyrėjai rekomendavo atleisti 57 metų J.Kažį iš darbo. Motyvas – pareigūno vardo pažeminimas.

Departamento darbuotojai dėstė faktus, kuriuos parėmė liudininkų parodymais ir vaizdo medžiaga. Ją pateikė televizijos "Balticum TV" laidos "Reidas" redaktorius Gintaras Vaičekauskas, fiksavęs tos nakties įvykius.

Teisme – dvi bylos

J.Kažys neapskundė tarnybinio patikrinimo išvados, bet kreipėsi į Klaipėdos apygardos administracinį teismą prašydamas panaikinti sprendimą atleisti jį iš darbo negarbingais motyvais.

Be to, tas pats teismas yra gavęs dar vieną J.Kažio pareiškimą. Juo buvęs Palangos policijos viršininkas skundžia savo tiesioginio vadovo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Benono Ivanausko sprendimą netenkinti J.Kažio prašymo atleisti iš tarnybos savo noru.

Šis skundas teisme guli nenagrinėjamas nuo praėjusių metų lapkričio. Kol kas neįvyko nė vienas teismo posėdis, nes pareiškėjas arba sirgo, arba jam nebuvo įteiktas teismo šaukimas.

Kovo 28 d. pirmą kartą į teismą atvykęs J.Kažys paprašė abi bylas sujungti. Tačiau tai nebuvo padaryta.

Tikriausiai bus laukiama, kada įsiteisės sprendimas dėl atleidimo pažeminus pareigūno vardą. Tik tada teismas imsis bylos dėl J.Kažio prašymo atleisti iš tarnybos savo noru.

Buvo uniformuotas ir girtas

Jei ne pernai spalio 14-osios vakare įvykusi avarija, ilgiau nei 36 metus Vidaus reikalų sistemoje dirbęs J.Kažys galėjo išeiti užtarnauto poilsio ir gauti nemenką pensiją.

Buvęs pareigūnas teisme neakcentavo, kad siekia panaikinti jam nenaudingus sprendimus dėl materialinių sumetimų.

Argumentuodamas savo skundą bei pateikdamas klausimus liudytojams, jis pabrėžė, kad nepažemino pareigūno vardo.

"Neneigiu, kad buvau išgėręs, kad vilkėjau uniformą. Įvyko nelaimingas atsitikimas, aš buvau priverstas realizuoti pasekmes", – painiomis frazėmis teisinosi buvęs pareigūnas.

Liudijo ne tik J.Kažio sugyventinė, jos draugė, eismo įvykį fiksavę pareigūnai, bet ir televizijos žurnalistas.

"Nuo 1991 m. dirbu su teisėsauga ir asmeniškai reaguoju į kiekvieną policininkų sėkmę ir nesėkmę. Pamatęs, kaip J.Kažys elgėsi avarijos vietoje, buvau pakraupęs. Kaip policijos pareigūnas jis elgėsi klaikiai: neprašomas lindo į kadrą, blaškėsi kelyje, tai sėdo, tai vėl lipo iš policijos mašinos, siūlė pareigūnams už jį pūsti į alkoholio tikrintuvą", – pasakojo G.Vaičekauskas.

Galima tikėtis, kad teismas skelbs sprendimą ne vėliau nei po poros savaičių.

Poligrafu tikrintis nepanoro

J.Kažio ir jo advokato klausimai teisme vertė spėlioti, ar Policijos departamento pareigūnai, atlikę tarnybinį patikrinimą, neturėjo išankstinės nuostatos ir nesiekė tyčia sužlugdyti ilgametį darbuotoją.

Vakar teisme liudijo Policijos departamento Vidaus tyrimų tarnybos vyriausiasis tyrėjas Andžejus Lakutijevskis. Šis pareigūnas atliko tarnybinį patikrinimą J.Kažio atžvilgiu ne tik pernai rudenį.

Jis dalyvavo tikrinant Palangos kelių policijos veiklą 1999 m. Tada nustatyta daug šio komisariato pareigūnų pažeidimų. Tikrintojai rekomendavo J.Kažį bausti. Šis perėjo dirbti į Valstybės sienos apsaugos tarnybą, ir nuobauda nebuvo skirta.

Teisme liudijęs A.Lakutijevskis tikino, kad šio pareigūno nepažinojo, jokios asmeninės nesantaikos tarp jų nebuvo. Pasak vyriausiojo tyrėjo, J.Kažio veiksmai vertinti ne tik Policijos statuto, bet ir Etikos kodekso požiūriu.

Palangos policijos viršininkui siūlyta pasitikrinti melo detektoriumi, bet vyras nesutiko.

Automobilyje – degtinės butelis

Kai vyko tarnybinis patikrinimas, tebebuvo aiškinamasi, kas vairavo avariją sukėlusį automobilį.

G.Vaičekauskas įvykio vietoje užfiksavo, kad užrakintoje policininko mašinoje gulėjo sudužęs degtinės butelis, jo dangtelis gulėjo ant prietaisų skydelio, kamera automobilyje užfiksavo portfelį bei vyrišką striukę. J.Kažys vaikštinėjo vien su uniforma.

Nors J.Kažys tvirtino, kad vairavo ne jis, kitų žmonių įvykio vietoje nebuvo. Todėl kilo įtarimų, kad avarijos kaltininkas – girtas policininkas.

Po poros valandų ligoninėje nustatytas J.Kažio girtumas siekė 2,03 promilės.

Įvykio versijos keitėsi

Apie šių įvykių aplinkybes J.Kažys skirtingiems žmonėms pasakojo nevienodas istorijas.

"Klaipėdos" žurnalistams jis kitą rytą po avarijos teigė, kad sugyventinė Salomėja Rubinienė po konflikto su juo išvažiavo su savo drauge kiekviena savo automobiliu. Kai įvyko avarija, sugyventinė paskambino J.Kažiui ir pranešė apie nelaimę. Tada draugas jį atvežė į įvykio vietą. Bičiulė išgabeno esą nėščią S.Rubinienę į ligoninę, tačiau pakeliui moters sveikata pagerėjo ir ji į ligoninę nesikreipė.

Teismui sugyventiniai pateikė kitą įvykių versiją.

Neva moteris supyko, pagriebė nuo stalo gėrimus, įmetė į mašiną ir išvažiavo. Tik maždaug po 10 min. J.Kažys apsirengė policininko rūbais ir sėdo į sugyventinės draugės mašiną.

Pakeliui jie pamatė stovinčią mašiną, o joje – sukniubusią S.Rubinienę. Bičiulė neleido jai nė atsipeikėti, liepė sėsti į jos mašiną ir išvežė į Klaipėdą.

Iš J.Kažio kalbos teisme galima buvo suprasti, kad kalčiausias dėl visų jį užklupusių nelaimių – G.Vaičekauskas. Jis, kaip ir į teismą susirinkęs būrys žurnalistų, esą provokavo ir išmušė iš vėžių.

Buvęs pareigūnas bandė įrodinėti, kad kelias, kuriame įvyko avarija, nėra vieša vieta, o jo paties veiksmai nežemino pareigūno vardo.

"Balticum TV" laidos "Reidas" reportažas iš įvykio vietos:


Šiame straipsnyje: Jurgis KažysPalangos policija

NAUJAUSI KOMENTARAI

GURU

GURU portretas
ŠITOKIE VIRŠININKĖLIAI-GYVULIAI,TERŠIA TEISĖSAUGOS VARDĄ.VISADA DARĘ KĄ TIK NORI,DAR DRĮSTA KREIPTIS Į TEISMĄ GINTI AKIVAIZDŽIOS SAVO NETEISYBĖS.KAŽYS-DAR VIENAS VELTĖDIS,NORINTIS GAUTI PAREIGŪNO PENSIJĄ,NORS PATS GRUBIAI NUSIKALTO ĮSTATYMAMS.

stasys

stasys portretas
A da anuo nepasodėna

prasidejo nuo Brazausko

prasidejo nuo Brazausko portretas
viskas prasidejo nuo Brazausko kai jis atidave vesbuti savo sugulovei, dabar kiekvienas pareigunas sako"vsio zakonno" pasodinti reikia Kezi ir jo sugulove, ir i Marijampoles kalejima, tada kiti gal susimastys, o dabar isvertes kiaules akis meluoja ir greitai paprasys kompensacijos uz priverstine pravaiksta
VISI KOMENTARAI 26
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Lapų valytojams gresia baudos
  Lapų valytojams gresia baudos

  Patikrinimą, kaip mieste valomi lapai, surengę kontrolieriai priekaištų negailėjo nei valytojams, nei vežėjams. Vieniems surašyti reikalavimai žaliąsias atliekas tvarkyti pagal taisykles, kitiems skirtos nuobaudos už pažeidimus. ...

  1
 • Klaipėda bandys vėl prisivilioti burlaivius
  Klaipėda bandys vėl prisivilioti burlaivius

  Klaipėda vėl bandys tapti didžiųjų burlaivių regatos „The Tall Ships Races“ uostu. Pabrėžiama, kad šis renginys sulaukia didelio miestiečių susidomėjimo, pritraukia daug svečių, padeda puoselėti mieste jūrinę kultūrą. ...

 • Klaipėdiečiai kviečiami nemokamai pasitikrinti akumuliatorius
  Klaipėdiečiai kviečiami nemokamai pasitikrinti akumuliatorius

  Artėjantis žiemos sezonas automobilių savininkams kelia nerimą. ...

 • Miesto biudžetas bus pilnesnis
  Miesto biudžetas bus pilnesnis

  Klaipėdos taryba patikslino miesto biudžetą. Jis padidės beveik 1,15 mln. eurų. Patikslintos ir tam tikrų programų priemonės, kurios bus įgyvendintos. ...

  1
 • Nustatys pabėgėlių kvotą
  Nustatys pabėgėlių kvotą

  Klaipėdos socialinės paramos centras toliau rūpinsis prieglobstį gavusių užsieniečių integracija. Įstaigai prašoma nustatyti tokią pat kvotą, kuri buvo ir praėjusiais metais. ...

  3
 • Po tvano – kova dėl pinigų
  Po tvano – kova dėl pinigų

  Išbandymų dėl potvynio išgyvenusiems uostamiesčio ir Klaipėdos rajono gyventojams – antras smūgis. Prabilta apie nekilnojamojo turto vertės kitimą uostamiesčio prieigose esančiose gyvenvietėse. Paaiškėjo, jog draudikai nek...

  7
 • Nuo sausio brangs vanduo ir nuotekos
  Nuo sausio brangs vanduo ir nuotekos

  Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija vienašališkai patvirtino naujas vandens ir nuotekų tvarkymo kainas Klaipėdos miesto ir rajono gyventojams. Planuojama, kad jos įsigalios nuo kitų metų pradžios. ...

  29
 • Šuo išgelbėjo lapei gyvybę
  Šuo išgelbėjo lapei gyvybę

  Vokiečių ir škotų aviganių mišrūnė išgelbėjo gyvybę į šulinį įkritusiai lapei. Laukinis gyvūnas įkrito į spąstus prie Vasaros estrados, kur ją aptiko su šeimininke pasivaikščioti išėjusi kalyt...

  1
 • Vėl bandys išjudinti apsileidėlius
  Vėl bandys išjudinti apsileidėlius

  Klaipėdos valdžia bandys vėl išjudinti miesto vaizdą darkančių griuvenų savininkus imtis darbų. Maksimalus žemės mokestis grės ir tiems, kurių sklypuose stovi ilgą laiką nenaudojami pastatai. ...

  15
 • V. Sinkevičius: uosto plėtra privalo išlikti tarp valstybės prioritetų
  V. Sinkevičius: uosto plėtra privalo išlikti tarp valstybės prioritetų

  LR Seimo Ekonomikos komiteto vadovas Virginijus Sinkevičius teigia, kad rekordiniai Klaipėdos uosto rezultatai ir gaunama nauda valstybei rodo, jog valstybė turi siekti, kad uostas būtų maksimaliai plėtojamas. Šiandien Klaipėdos valstybinio jūr...

  3
Daugiau straipsnių