Buvęs Palangos policijos vadas nepripažįsta savo kaltės (papildyta)

Iš darbo atleistas kaip pareigūno vardą pažeminęs Palangos policijos komisariato viršininkas Jurgis Kažys teisme siekia panaikinti garbės nedarantį atleidimo motyvą.

Kalta sugyventinė?

Pernai spalio 14 d. pakeliui iš Palangos į Klaipėdą J.Kažio automobilis pateko į avariją. Į įvykio vietą atvykę kelių policininkai rado neblaivų Palangos policijos vadą ir nukentėjusią kitos mašinos vairuotoją.

Girtas J.Kažys tikino mašinos nevairavęs, atsisakė pūsti į alkoholio matuoklį, nepakluso pareigūnų reikalavimams.

Nors po ilgo tyrimo buvo konstatuota, kad eismo įvykio kaltininkė buvo policijos komisaro sugyventinė, tarnybinį patikrinimą atlikę Policijos departamento tyrėjai rekomendavo atleisti 57 metų J.Kažį iš darbo. Motyvas – pareigūno vardo pažeminimas.

Departamento darbuotojai dėstė faktus, kuriuos parėmė liudininkų parodymais ir vaizdo medžiaga. Ją pateikė televizijos "Balticum TV" laidos "Reidas" redaktorius Gintaras Vaičekauskas, fiksavęs tos nakties įvykius.

Teisme – dvi bylos

J.Kažys neapskundė tarnybinio patikrinimo išvados, bet kreipėsi į Klaipėdos apygardos administracinį teismą prašydamas panaikinti sprendimą atleisti jį iš darbo negarbingais motyvais.

Be to, tas pats teismas yra gavęs dar vieną J.Kažio pareiškimą. Juo buvęs Palangos policijos viršininkas skundžia savo tiesioginio vadovo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Benono Ivanausko sprendimą netenkinti J.Kažio prašymo atleisti iš tarnybos savo noru.

Šis skundas teisme guli nenagrinėjamas nuo praėjusių metų lapkričio. Kol kas neįvyko nė vienas teismo posėdis, nes pareiškėjas arba sirgo, arba jam nebuvo įteiktas teismo šaukimas.

Kovo 28 d. pirmą kartą į teismą atvykęs J.Kažys paprašė abi bylas sujungti. Tačiau tai nebuvo padaryta.

Tikriausiai bus laukiama, kada įsiteisės sprendimas dėl atleidimo pažeminus pareigūno vardą. Tik tada teismas imsis bylos dėl J.Kažio prašymo atleisti iš tarnybos savo noru.

Buvo uniformuotas ir girtas

Jei ne pernai spalio 14-osios vakare įvykusi avarija, ilgiau nei 36 metus Vidaus reikalų sistemoje dirbęs J.Kažys galėjo išeiti užtarnauto poilsio ir gauti nemenką pensiją.

Buvęs pareigūnas teisme neakcentavo, kad siekia panaikinti jam nenaudingus sprendimus dėl materialinių sumetimų.

Argumentuodamas savo skundą bei pateikdamas klausimus liudytojams, jis pabrėžė, kad nepažemino pareigūno vardo.

"Neneigiu, kad buvau išgėręs, kad vilkėjau uniformą. Įvyko nelaimingas atsitikimas, aš buvau priverstas realizuoti pasekmes", – painiomis frazėmis teisinosi buvęs pareigūnas.

Liudijo ne tik J.Kažio sugyventinė, jos draugė, eismo įvykį fiksavę pareigūnai, bet ir televizijos žurnalistas.

"Nuo 1991 m. dirbu su teisėsauga ir asmeniškai reaguoju į kiekvieną policininkų sėkmę ir nesėkmę. Pamatęs, kaip J.Kažys elgėsi avarijos vietoje, buvau pakraupęs. Kaip policijos pareigūnas jis elgėsi klaikiai: neprašomas lindo į kadrą, blaškėsi kelyje, tai sėdo, tai vėl lipo iš policijos mašinos, siūlė pareigūnams už jį pūsti į alkoholio tikrintuvą", – pasakojo G.Vaičekauskas.

Galima tikėtis, kad teismas skelbs sprendimą ne vėliau nei po poros savaičių.

Poligrafu tikrintis nepanoro

J.Kažio ir jo advokato klausimai teisme vertė spėlioti, ar Policijos departamento pareigūnai, atlikę tarnybinį patikrinimą, neturėjo išankstinės nuostatos ir nesiekė tyčia sužlugdyti ilgametį darbuotoją.

Vakar teisme liudijo Policijos departamento Vidaus tyrimų tarnybos vyriausiasis tyrėjas Andžejus Lakutijevskis. Šis pareigūnas atliko tarnybinį patikrinimą J.Kažio atžvilgiu ne tik pernai rudenį.

Jis dalyvavo tikrinant Palangos kelių policijos veiklą 1999 m. Tada nustatyta daug šio komisariato pareigūnų pažeidimų. Tikrintojai rekomendavo J.Kažį bausti. Šis perėjo dirbti į Valstybės sienos apsaugos tarnybą, ir nuobauda nebuvo skirta.

Teisme liudijęs A.Lakutijevskis tikino, kad šio pareigūno nepažinojo, jokios asmeninės nesantaikos tarp jų nebuvo. Pasak vyriausiojo tyrėjo, J.Kažio veiksmai vertinti ne tik Policijos statuto, bet ir Etikos kodekso požiūriu.

Palangos policijos viršininkui siūlyta pasitikrinti melo detektoriumi, bet vyras nesutiko.

Automobilyje – degtinės butelis

Kai vyko tarnybinis patikrinimas, tebebuvo aiškinamasi, kas vairavo avariją sukėlusį automobilį.

G.Vaičekauskas įvykio vietoje užfiksavo, kad užrakintoje policininko mašinoje gulėjo sudužęs degtinės butelis, jo dangtelis gulėjo ant prietaisų skydelio, kamera automobilyje užfiksavo portfelį bei vyrišką striukę. J.Kažys vaikštinėjo vien su uniforma.

Nors J.Kažys tvirtino, kad vairavo ne jis, kitų žmonių įvykio vietoje nebuvo. Todėl kilo įtarimų, kad avarijos kaltininkas – girtas policininkas.

Po poros valandų ligoninėje nustatytas J.Kažio girtumas siekė 2,03 promilės.

Įvykio versijos keitėsi

Apie šių įvykių aplinkybes J.Kažys skirtingiems žmonėms pasakojo nevienodas istorijas.

"Klaipėdos" žurnalistams jis kitą rytą po avarijos teigė, kad sugyventinė Salomėja Rubinienė po konflikto su juo išvažiavo su savo drauge kiekviena savo automobiliu. Kai įvyko avarija, sugyventinė paskambino J.Kažiui ir pranešė apie nelaimę. Tada draugas jį atvežė į įvykio vietą. Bičiulė išgabeno esą nėščią S.Rubinienę į ligoninę, tačiau pakeliui moters sveikata pagerėjo ir ji į ligoninę nesikreipė.

Teismui sugyventiniai pateikė kitą įvykių versiją.

Neva moteris supyko, pagriebė nuo stalo gėrimus, įmetė į mašiną ir išvažiavo. Tik maždaug po 10 min. J.Kažys apsirengė policininko rūbais ir sėdo į sugyventinės draugės mašiną.

Pakeliui jie pamatė stovinčią mašiną, o joje – sukniubusią S.Rubinienę. Bičiulė neleido jai nė atsipeikėti, liepė sėsti į jos mašiną ir išvežė į Klaipėdą.

Iš J.Kažio kalbos teisme galima buvo suprasti, kad kalčiausias dėl visų jį užklupusių nelaimių – G.Vaičekauskas. Jis, kaip ir į teismą susirinkęs būrys žurnalistų, esą provokavo ir išmušė iš vėžių.

Buvęs pareigūnas bandė įrodinėti, kad kelias, kuriame įvyko avarija, nėra vieša vieta, o jo paties veiksmai nežemino pareigūno vardo.

"Balticum TV" laidos "Reidas" reportažas iš įvykio vietos:


Šiame straipsnyje: Jurgis KažysPalangos policija

NAUJAUSI KOMENTARAI

GURU

GURU portretas
ŠITOKIE VIRŠININKĖLIAI-GYVULIAI,TERŠIA TEISĖSAUGOS VARDĄ.VISADA DARĘ KĄ TIK NORI,DAR DRĮSTA KREIPTIS Į TEISMĄ GINTI AKIVAIZDŽIOS SAVO NETEISYBĖS.KAŽYS-DAR VIENAS VELTĖDIS,NORINTIS GAUTI PAREIGŪNO PENSIJĄ,NORS PATS GRUBIAI NUSIKALTO ĮSTATYMAMS.

stasys

stasys portretas
A da anuo nepasodėna

prasidejo nuo Brazausko

prasidejo nuo Brazausko portretas
viskas prasidejo nuo Brazausko kai jis atidave vesbuti savo sugulovei, dabar kiekvienas pareigunas sako"vsio zakonno" pasodinti reikia Kezi ir jo sugulove, ir i Marijampoles kalejima, tada kiti gal susimastys, o dabar isvertes kiaules akis meluoja ir greitai paprasys kompensacijos uz priverstine pravaiksta
VISI KOMENTARAI 26
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Gyventojai – prieš eismą Melnragėje
  Gyventojai – prieš eismą Melnragėje

  Melnragės gyventojai išreiškė norą kai kuriose gyvenvietės gatvėse numatytu laiku riboti motorinių transporto priemonių eismą. Žmonės piktinasi, kad automobilių ir motociklų skleidžiamas triukšmas vakarais drumsčia vietinių ...

 • Įvažiavimas į Klaipėdą ketvirtadienį buvo paralyžiuotas
  Įvažiavimas į Klaipėdą ketvirtadienį buvo paralyžiuotas

  Ketvirtadienio rytas važiuojantiems į Klaipėdą per Jakų transporto žiedą prailgo – automobilių susidūrimas Vilniaus plente sustabdė mašinų srautą. ...

  5
 • Klaipėdoje pareigūnai mokysis suvaldyti incidentą SGD terminale
  Klaipėdoje pareigūnai mokysis suvaldyti incidentą SGD terminale

  Įvairių institucijų pareigūnai Klaipėdoje treniruosis suvaldyti incidentą suskystintųjų gamtinių dujų terminale. ...

  2
 • Klaipėdoje nesuveikė keturi pavojaus įrenginiai
  Klaipėdoje nesuveikė keturi pavojaus įrenginiai

  Trečiadienio vidurdienį uostamiestyje užkaukusios sirenos išgąsdino nedaugelį. Tuo metu, kai aidėjo pavojaus signalas, žmonės skubėjo pietų ir nė neabejojo, kad jų gyvybėms negresia joks pavojus. ...

  6
 • Bankai jau ima valdžią?
  Bankai jau ima valdžią?

  Vienos Klaipėdos įmonės vadovas nustėro, kai išėmus palyginti nedidelę grynųjų sumą bankas blokavo bendrovės sąskaitą. Apie šį ketinimą nė nebuvo pranešta telefonu. Kraštutinėmis priemonėmis komerciniai bankai teigi...

  18
 • KU rektoriaus rinkimai – lyg ant ledo lyties
  KU rektoriaus rinkimai – lyg ant ledo lyties

  Vienas Klaipėdos universiteto steigėjų, uostamiesčio politikas Vytautas Čepas po rektoriaus rinkimų išreiškė apgailestavimą, kad įstaigos vadovas nebuvo išrinktas iš karto. Esant tokiai sudėtingai universiteto situacijai, ...

  4
 • Aplink Klaipėdą – afrikinio kiaulių maro užkratas?
  Aplink Klaipėdą – afrikinio kiaulių maro užkratas?

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai perspėja, jog aplink uostamiestį veriasi savotiškas afrikinio kiaulių maro užkrato žiedas. Nors didžiuosiuose šalies miestuose ūkininkų veikla uždrausta, pajūrio kraštui ...

  5
 • Virš klaipėdiečių galvų – pūvančios lajos
  Virš klaipėdiečių galvų – pūvančios lajos

  Uostamiestį prižiūrinčios įmonės iki šiol kovoja su rugsėjo pabaigoje pajūrį talžiusios audros padariniais. Aiškinama, jog vėjas išvertė 67 medžius, nulaužė šimtus šakų, tačiau iki šiol dešimtys...

  6
 • Klaipėda netrukus kvies į Kadetų mokyklą
  Klaipėda netrukus kvies į Kadetų mokyklą

  Ateinančių metų rugsėjį Klaipėdoje duris atvers Kadetų mokykla. Šiandien, spalio 17 d., posėdžiavusi Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos kolegija pritarė, kad Kadetų mokykla būtų kuriama Ievos Simonaitytės mokyklos pagrindu. Planuojama...

  8
 • Paaiškėjo Plungės liberalų kandidatas į merus
  Paaiškėjo Plungės liberalų kandidatas į merus

  Liberalų sąjūdžio Plungės skyriaus visuotiniame narių susirinkime bendru sutarimu buvo patvirtintas kandidatas į merus. Juo tapo Plungės skyriaus pirmininkas ir dabartinis meras Audrius Klišonis. ...

  1
Daugiau straipsnių