Buvusiam policijos komisariatui sužibo viltis

Uostamiesčio valdžia žengė naują žingsnį, kad miestui būtų perduoti pastatai, kuriuose anksčiau veikė policijos komisariatas. Mainais į šį objektą pasiūlytas kitas, kurio dydis ir vertė adekvati.

Reagavo greitai

Viltis, kad miestui bus perduoti pastatai, kuriuose anksčiau veikė policijos komisariatas, atsirado po miesto mero Vytauto Grubliausko pokalbio su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu.

Kompleksas yra perduotas valstybės įmonei "Turto bankas". Objektas buvo bandomas parduoti aukcione, tačiau nesėkmingai. Po mero ir ministro pirmininko pokalbio buvo sustabdytas komplekso, esančio Jūros gatvė 1 ir 1B, pardavimas.

Finansų ir Vidaus reikalų ministerijų,"Turto banko" S.Skvernelis prašė atidėti numatytus sprendimus dėl šio nekilnojamojo turto. Taip pat išnagrinėti Klaipėdos mero prašymą ir pateiktus pasiūlymus dėl tolesnio šio objekto panaudojimo.

"Operatyvi ministro pirmininko reakcija į mano prašymą buvo pirmas realus žingsnis į priekį. Taip pat mums buvo užduoti namų darbai – pateikti nekilnojamojo turto objektų, kurie galėtų būti išmainyti į buvusius policijos komisariato pastatus, sąrašą", – pasakojo meras.

Pasiūlė mokyklą

Uostamiesčio savivaldybė užvakar išsiuntė savo pasiūlymą "Turto bankui".

Klaipėdos savivaldybės Turto skyriaus vedėjo pavaduotoja Genovaitė Paulikienė teigė, kad pastatus, kuriuose veikė policijos komisariatas, siūloma iškeisti į statinį, esantį adresu Naikupės gatvė 25.

Pastarajame dabar veikia I.Simonaitytės mokykla. Tačiau, anot vedėjos, nuo rugsėjo 1-osios šią įstaigą planuojama perkelti į Klaipėdos suaugusiųjų gimnaziją (I.Simonaitytės gatvė 24).

Toks sprendimas priimtas, siekiant racionaliai panaudoti patalpas. Be to, atkreipiamas dėmesys, Naikupės gatvės 25 pastato būklė yra prasta. Po perkėlimo įstaigoje iš ryto mokytųsi vaikai, vakare – suaugusieji.

"Kai tas pastatas būtų tuščias, galėtume jį atiduoti "Turto bankui". Siūlytas tik vienas objektas, nes turi būti adekvati vertė norimam išmainyti. Pastatų, kurie būtų dideli, nenaudojami, neturime. Sunku pasakyti, kokio atsakymo sulauksime", – komentavo vedėja.

Jei "Turto bankui" objektas tiks, anot V.Grubliausko, prasidės mainų procedūros. Jos neturėtų trukti ilgai.

Anot G.Paulikienės, pasitaiko atvejų, kai savivaldybės keičiasi nekilnojamojo turto objektais.

Iniciatyvos ėmėsi menininkai

Spalio pabaigoje vykusiame posėdyje miesto taryba pritarė, kad iš "Turto banko" būtų perimti pastatai, kuriuose anksčiau veikė policijos komisariatas.

Komplekse norėtų įsikurti menininkai. Kūrybininkų bendruomenė pati ėmėsi iniciatyvos, kad pastatai būtų perimti. Idėją pritaikyti buvusį policijos pastatą kultūros reikmėms palaikė daugiau nei 300 kultūros bendruomenės atstovų. Miesto taryba patvirtino ir komplekso įveiklinimo koncepciją.

Norima, kad buvusiuose policijos pastatuose atsirastų renginių erdvės, muziejai, galerijos, jaunimo kultūrinių iniciatyvų inkubatorius, įsikurtų reziduojantys ir visuomenei kūrybą pristatantys menininkai, o šalia – ir nedidelės autorinių darbų parduotuvėlės, kavinė, muzikos klubas. Norima teikti ir išskirtinio apgyvendinimo paslaugos.

Miesto tarybos nariai beveik vieningai sutiko, kad buvusius policijos komisariato pastatus savivaldybė turėtų perimti. Pabrėžta, kad statiniai, kurių dalis saugomi valstybės, sparčiai nyksta.

Skaičiuojama, kad komplekso rekonstrukcija atsieitų apie 10 mln. eurų. Teigiama, statiniai būtų tvarkomi ir įveiklinami, kooperuojant savivaldybės biudžeto, nacionalinių bei tarptautinių fondų, menininkų ir privačių investuotojų lėšas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Dariui

Dariui portretas
jau ir tep pilna tokiu verslo patalpu-vieni ofisai ir kontorėlės.Na dar nykštukinės arba prasto maisto kavinės..Klaipėda nuo to patapo visai nyki.

Darius

Darius portretas
Verslas būtu investavęs pinigus, papuošęs miestą, sukūręs darbo vietas o dabar milžiniškas miesto lėšas koncervuosim, kad turėtume miesto gėdą, vaiduoklį.

Gvidas

Gvidas portretas
Ten reikia irengti bordeli. Puikiai tam tinkantis pastatas. Butu vienintelis bordelis Baltyjos salyse, isivaizduokite kiek lankytoju ir pinigu pritrauktu i miesta.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kuršių nerijos rusiškoje dalyje krantui stabilizuoti bus įrengta prieškopė
  Kuršių nerijos rusiškoje dalyje krantui stabilizuoti bus įrengta prieškopė

  Rusijos įstaigos „Glavgosekspertiza“ Sankt Peterburgo filialas pateikė išvadą, pritariančią projektui įrengti prieškopę Kuršiu Nerijos krantui sustiprinti Kaliningrado srityje. ...

  4
 • Siekiama panaikinti kvotų aukcioną
  Siekiama panaikinti kvotų aukcioną

  Vidaus vandenų žvejyboje siekiama panaikinti kvotų pardavimo per aukcionus sistemą. ...

  2
 • Balis: čia leidžiama neskubėti
  Balis: čia leidžiama neskubėti

  Kai suprato, jog po pigių skrydžių bilietų medžioklės teks krautis kuprines į Balį, klaipėdietė Loreta Tallat-Kelpšienė itin netryško entuziazmu. Regis, kokių dar intrigų gali pateikti ši turistų skersai išilgai i&scar...

 • Žiema spustelės dar smarkiau
  Žiema spustelės dar smarkiau

  Šią savaitę žiema dar neketina trauktis. Klaipėdiečiai pajus ypač aštrius jos dantis, nes jutiminė temperatūra bus kur kas žemesnė nei rodys termometrai. Džiaugsis tik poledinės žūklės mėgėjai. ...

 • Kretinga kai kurias vietoves sieks įteisinti kaip kurortus
  Kretinga kai kurias vietoves sieks įteisinti kaip kurortus

  Kretingos rajono savivaldybė sieks oficialaus kurortinės teritorijos statuso kai kuriose jos vietovėse, šeštadienį pranešė dienraštis „Lietuvos žinios“. ...

  4
 • Klimato kaitos miražai
  Klimato kaitos miražai

  Audros, uraganai, potvyniai ir liūtys – anaiptol ne tik šių laikų pasaulinio atšilimo padariniai, kaip bando įtikinti kai kurie klimatologai. Pavarčius XX a. pradžios spaudą matyti, jog pasitaikydavo metų, kai visą gruodį Klaipėd...

  5
 • Uostamiesčiui – LKL vadovo padėka
  Uostamiesčiui – LKL vadovo padėka

  Sporto metai uostamiestyje įsibėgėja. Klaipėdos savivaldybė gavo oficialią padėką už bendradarbiavimą rengiant SIL-Karaliaus Mindaugo taurės krepšinio turnyrą. „Bendradarbiavimas su Jumis mums padeda sukurti renginį, kuris įvardijama...

  2
 • Darželyje „Klevelis“ – kiauros sienos
  Darželyje „Klevelis“ – kiauros sienos

  Lopšelį-darželį "Klevelis" lankantiems mažiesiems klaipėdiečiams ir įstaigos darbuotojams galbūt jau kitąmet bus šilčiau. Miesto savivaldybė rengia projektą, susijusį su patalpų apšiltinimu ir atnaujinimu. ...

  6
 • Atvers žvalgybinių nuotraukų archyvą
  Atvers žvalgybinių nuotraukų archyvą

  Daugiau nei 17,5 tūkst. Lietuvos teritorijos, taip pat ir pajūrio fotografijų iš oro, užfiksuotų Antrojo pasaulinio karo metais, bus eksponuojama virtualioje erdvėje. Šias unikalias nuotraukas Lietuva gavo iš JAV nacionalinio archyvo...

  2
 • Želdiniams – dar daugiau lėšų
  Želdiniams – dar daugiau lėšų

  Miestas šiemet skirs apie 600 tūkst. eurų šešiolikai aplinkosauginių priemonių įgyvendinti. Tam pritarė ir miesto taryba. ...

  3
Daugiau straipsnių