Buvusioje Klaipėdos miesto rotušėje įsikurs meras

Vos prieš mėnesį savo darbo kabinetuose įsikūrę naujieji miesto vadovai jau turės kraustytis – Klaipėdos meras su savo svita persikels į buvusią miesto rotušę.

Šis pastatas tapo apytuštis, kai buvo likviduota Klaipėdos apskrities viršininko administracija. Valstybės turo fondas uostamiesčio savivaldybei atidavė trečdalį patalpų valdyti panaudos sutartimi. Kol jos buvo tuščios, vis tiek reikėjo mokėti už jų išlaikymą – apie į tūkst. litų per mėnesį.

Neseniai buvusioje rotušėje žvalgytuves buvo surengusi Klaipėdos valdžia. Po jų ir nuspręsta, kad į pastatą, esantį Danės gatvėje, turi įsikraustyti Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, jo pavaduotojai Artūras Šulcas ir Vytautas Čepas bei miesto tarybos sekretoriatas.

Visi politikai jau pasiskirstė kabinetus. Klaipėdos meras įsikurs reprezentaciniame kabinete, kuriame anksčiau dirbo buvęs Klaipėdos apskrities viršininkas.

„Aišku, galima viską išdraskyti ir tame kabinete įrengti 10 darbo vietų. Tačiau ar tai racionalu? Be to, juk meras turi reprezentuoti miestą, susitikti su daugybę žmonių“, - aiškino vicemeras Artūras Šulcas.

Buvusioje miesto rotušėje taip pat bus įrengti kabinetai, kuriuose vyks miesto tarybos komitetų, frakcijų posėdžiai. Atskiras kambarėlis skirtas net opozicijai, kad ji galėtų rengti savo susitikimus.

Tikslios datos, kada į buvusios Klaipėdos apskrities viršininko administracijos pastatą persikraustys uostamiestį valdantys politikai, nėra nustatyta.

Anot A.Šulco, įkurtuvės įvyks tada, kai bus parengtos darbo vietos. „Galima dirbti be stalų ir kėdžių, tačiau reikia savivaldybės intraneto, dokumentų valdymo sistemos, telefonų, interneto. Kai visa tai atsiras, tada ir kraustysimės“, - teigė vicemeras.

Paklaustas, ar nekils problemų, jog politikai ir savivaldybės administracijos darbuotojai dirbs skirtinguose pastatuose, juk yra rengiami ir bendri pasitarimai, iškyla įvairiausių klausimų, A.Šulcas tvirtino, jog reikės racionaliau planuoti darbus.

„Tik taip galima išvengti nereikalingo lakstymo. Be to, yra telefonai, internetas, skaipas. Savivaldybės administracijos nenustosime kontroliuoti ir mums padės klaipėdiečiai“, - įsitikinęs A.Šulcas.

Atsilaisvinusiuose Klaipėdos mero, jo pavaduotojų ir miesto tarybos sekretoriato kabinetuose turėtų įsikurti savivaldybės administracijos valdžia. Planuojama, jog uostamiesčio vadovo Vytauto Grubliausko kabinetą užims savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė.

Istorija

Danės gatvėje, šalia Danės upės esantis klasicistinio stiliaus namas, statytas XVIII amžiaus pabaigoje – XIX amžiaus pradžioje.

Jis priklausė danų konsului Lorkui, o vėliau jo giminaičiui Consentiui.

1846 metais jį už miestiečių suaukotus pinigus įsigijo Klaipėdos magistras ir jame įkūrė miesto rotušę.

Pastaroji čia veikė iki Antrojo pasaulinio karo.

Šiame pastate per Napaleono karus laikinai gyveno (1807-1808) Prūsijos karalius Frydrichas Vilhelmas III su karaliene Luize.NAUJAUSI KOMENTARAI

wehrmacht

wehrmacht portretas
gales pencijakai eiti melstis i rotuse,nes sie didieji balsuotojai uz siuos veikejus balsuoja,kuriems jau reikia rotusiu,geriau vaiku namas atiduoti,o ne valdynykams sklaidytis

nerupi

nerupi portretas
jau geriau atiduotu jaunimo laisvalaikiui, trauktu jaunus žmones, skirtu jiems dėmesį, tai ne. kam tas jaunimas rupi

Sibile

Sibile portretas
O kodel ne pensijakai nebalsuojate, kas jums ateme ta teise, Dabar rekiate, kad ne tie isrinkti, juk zmogus turi teise pasirinkti uz ka balsuoti. Taigi, visi dalyvaukite rinkimuose ir viskas bus gerai ir nereikes nieko kaltinti ir kitu varyti i baznycia.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių