Dangėje nori tvarkos ir pramogų

Miesto valdžia sieks labiau išnaudoti per senamiestį tekančią Dangę ir jos krantines. Taip pat užtikrinti tvarką upėje, kad čia įsitektų ir profesionalūs irkluotojai, ir pramogautojai.

Pratęsė vandens kelią

Didesniu Dangės upės išnaudojimu pradėta rūpintis prie porą metų. Upėje esantį vandens kelią pavesta administruoti biudžetinei įstaigai "Klaipėdos paplūdimiai".

Iš pradžių jis siekė vos kilometrą – nuo Dangės žiočių iki Jono kalnelio, o kitoje upės dalyje oficialiai laivyba buvo negalima.

Biudžetinei įstaigai "Klaipėdos paplūdimiai" pavesta pasirūpinti vandens kelio pratęsimu. Praėjusių metų gegužę jis pailgėjo iki Liepų gatvės tilto. Vandens kelias dabar siekia 4,3 km.

Tačiau tuo neketinama apsiriboti. Ateityje planuojama prašyti, kad vandens kelias Dangėje būtų pratęstas iki Tauralaukio.

"Jau daug yra padaryta, bet dar daug reikia nuveikti, kad Dangėje sutilptų visi – galėtų sportuoti ir irkluotojai, būtų organizuojamos įvairios pramogos", – pasakojo Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova.

Sulaukia įvairių iniciatyvų

Atkreipiamas dėmesys, kad mažiau rūpesčių kyla dėl Dangės upės dalies nuo Biržos tilto žiočių link. Šioje pusėje esančios krantinės yra perduotos koncesininkui 25-erių metų laikotarpiui. Jis pastarąsias prižiūrės ir rūpinsis dar 16 metų.

E.Mantulova pripažino, kad dėl Dangės dalies nuo Biržos tilto Tauralaukio link klausimų kyla kur kas daugiau. Šioje upės dalyje treniruojasi profesionalūs irkluotojai.

Taip pat sulaukiama verslininkų iniciatyvų – norima organizuoti įvairias pramogas, veiklas upėje ar krantinėse. Uostamiesčio savivaldybė buvo sulaukusi norinčiųjų įrengti plaukiojantį viešbutį.

"Dabar būtina suderinti pramogautojų ir sportininkų laiką, nes gali įvykti skaudi nelaimė", – teigė pavaduotoja.

E.Mantulova pažymėjo, kad leidimus įvairioms veikloms šioje upės dalyje turi išduoti savivaldybė, tačiau kyla daug neaiškumų.

"Sulaukę naujų iniciatyvų, mes patys neturime atsakymų į iškylančius klausimus. Neturime nusistatę nei krantinių nuomos taisyklių, kainų, neišspręsti infrastruktūros klausimai krante, nėra ir kitų tvarkų", – tvirtino pavaduotoja.

Turi tilpti visi

Pasak E.Mantulovos, į upę, vandens kelią, krantines reikia žiūrėti kompleksiškai. Tad surengtas pasitarimas, siekiant išsiaiškinti, kaip elgtis toliau.

Nutarta sudaryti darbo grupę iš skirtingų savivaldybės departamentų specialistų, kad kiekvienas pagal savo kompetenciją suformuluotų klausimus.

"Manome, kad, įvertinus visus neaiškumus, būtų prasminga suformuluoti vieną užduotį ir parengti galimybių studiją. Ji ir turėtų atsakyti į visus dabar kylančius klausimus, kaip elgtis toliau, kokias veiklas būtų galima organizuoti Dangėje ir krantinėse, kokių tvarkų trūksta tam padaryti", – pasakojo pavaduotoja.

E.Mantulova akcentavo, kad siekiama, jog Dangės upė būtų gyva. Joje vietos būtų ir verslui, ir pramogoms, ir laivybai, ir sportininkams. Tai ypač aktualu, kai bus atnaujintos krantinės bei šalia esantis skveras.

"Norisi viską išanalizuoti išsamiai, pažiūrėti kompleksiškai. Nenorime sulaukti dienos, kai kils chaosas, o mes nežinosime, kaip jį suvaldyti. Upėje turi tilpti visi", – akcentavo pavaduotoja.


Šiame straipsnyje: DangėDangės upėupė

NAUJAUSI KOMENTARAI

O.Benderis

O.Benderis portretas
Koki shuda jus cia malat- galimybiu studijos,skverelio rekonstrukcija- naujieji Vasiukai plet - krantine tuoj i upe nueis - kartu su turistais
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos savivaldybės senjorams – naujos galimybės
  Klaipėdos savivaldybės senjorams – naujos galimybės

  Nuo kitų metų pradžios Klaipėdos savivaldybės darbuotojai – valstybės tarnautojai, sulaukę 65-erių, jei tik pageidaus, nebebus palydimi į pensiją, kaip iki šiol, bet galės toliau darbuotis pagal darbo sutartis. Tokia galimybė atsiras ...

  3
 • Suvienodins viešųjų tualetų kainas
  Suvienodins viešųjų tualetų kainas

  Tualetai nuolat kelia žmonių aistras – vieni pyksta, kad jų per mažai, kitus stebina mokestis už paslaugą. Nuo šiol Klaipėdoje tvarka visur bus tokia pati. Už pasinaudojimą išviete teks sukrapštyti 30 centų. ...

  6
 • Priekulėje – žirgų sporto ir miesto šventė
  Priekulėje – žirgų sporto ir miesto šventė

  Klaipėdos rajone, Priekulėje, šeštadienį vyksta tradicinė miestelio ir žirginio sporto šventė. Pagrindinis jos akcentas – sportinio jojimo varžybos – konkūras. ...

  1
 • Klaipėdietės kraują kaitina bangų medžioklė
  Klaipėdietės kraują kaitina bangų medžioklė

  Veržliai Baltijos bangas Melnragėje skrodžiantys banglentininkai jau tarsi tapo neatsiejama šios vietos peizažo dalimi. Lietuvoje vis labiau populiarėjančio sporto entuziastai, patvirtindami populiarų posakį apie tai, jog nėra prasto oro, smals...

  1
 • Palangoje sutvarkytas vandens išplautas kopagūbris
  Palangoje sutvarkytas vandens išplautas kopagūbris

  Palangoje baigti vandens išplauto kopagūbrio stabilizavimo darbai. ...

 • Tėvus siutina darželio remontas
  Tėvus siutina darželio remontas

  Lopšelinukų tėvus supykdė lopšelyje-darželyje "Liepaitė" vykstantis remotas. Vienas tėvų net išreiškė nuogąstavimą, ar sunkiasvorė darbininkų technika nekelia grėsmės jo atžalai? ...

  13
 • Prognozė pajūryje: sausa, karšta, giedra
  Prognozė pajūryje: sausa, karšta, giedra

  Artimiausią savaitę pajūryje karaliaus tropinė vasara, lengviau atsikvėpti nebus progų net naktimis. Sinoptikai prognozuoja, kad gali būti fiksuotas net stichinis karštis. ...

 • S. Gentvilas meta iššūkį V. Grubliauskui Klaipėdos mero rinkimuose
  S. Gentvilas meta iššūkį V. Grubliauskui Klaipėdos mero rinkimuose

  Seimo narys Simonas Gentvilas meta iššūkį Klaipėdos merui Vytautui Grubliauskui ir sieks tapti liberalų kandidatu į uostamiesčio vadovus, penktadienį pranešė vietos žiniasklaida. ...

  42
 • Palangoje atidarytas Moldovos garbės konsulatas
  Palangoje atidarytas Moldovos garbės konsulatas

  Palangoje penktadienį oficialiai atidarytas Moldovos Respublikos garbės konsulatas, kuriam vadovauja profesorius, habilituotas daktaras Valdemaras Razumas, pranešė Užsienio reikalų ministerija. ...

 • Klaipėdoje prasideda estakados projektavimo darbai
  Klaipėdoje prasideda estakados projektavimo darbai

  Klaipėdoje ruošiamasi išskirtinės reikšmės transporto mazgo rekonstrukcijos darbams. Šiandien, liepos 20 d., Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas su transporto infrastruktūros projektavimo ...

  14
Daugiau straipsnių