Danties skausmui nėra švenčių

Bemiegė naktis dėl danties skausmo tebuvo klaipėdiečio vargų pradžia. Pasirodo, skaudantis dantis nėra būtinoji priežastis greičiau patekti pas gydytoją. Vyrui nepasisekė ir dėl to, kad dantį įsiskaudėjo, kai ugdymo įstaigose buvo skelbiama mokslo metų pradžia.

Pasiūlė rugsėjo vidurį

Rugsėjo pradžią klaipėdiečiui Artūrui apkartino stiprus danties skausmas. Iš sekmadienio į pirmadienį vyrui įsiskaudėjo dantis.

Vos sulaukęs ryto, Artūras suskubo ieškoti odontologų pagalbos.

Pirmiausia jis kreipėsi į arčiausiai namų esančias odontologijos klinikas pietinėje miesto dalyje: vienoje telefonu niekas neatsiliepė, nors pagal tinklalapyje skelbiamą darbo laiką įstaiga jau turėjo būti atidaryta.

Nuėjęs iki kito arti namų esančio odontologijos kabineto, sužinojo, kad čia dirbantys gydytojai negalės priimti dėl įtempto darbų grafiko – dėl parvykusių emigrantų klinika sočiai turi darbo minučių tikslumu. Jam pasiūlyta pagalbos ieškoti kitur.

Klaipėdiečiui nepasisekė ir kitoje odontologijos klinikoje. Pasirodo, ten dauguma gydytojų dar atostogauja, o viena likusi odontologė greičiausiai galėtų priimti tik rugsėjo viduryje. Laisvų vietų nėra dėl profilaktinės vaikų dantų patikros.

Dar kitoje įstaigoje vyrui artimiausias laikas buvo pasiūlytas po poros savaičių. Priežastis ta pati – ilgos eilės susidarė dėl vaikų, turinčių pristatyti pažymas į ugdymo įstaigas.

Odontologams – šventė

Kęsdamas didžiulį skausmą ir praradęs viltų tuoj pat patekti pas odontologą, vyras sėdo prie interneto ir pradėjo skambinti į visus iš eilės tinklalapyje nurodytus odontologijos kabinetus, esančius pietinėje miesto dalyje.

Net keliais surinktais numeriais niekas neatsiliepė. Viena atsiliepusi moteris, greičiausiai odontologijos kabineto savininkė, paaiškino, kad veža vaikus į mokyklą ir šiandien nedirbs. Ji pasiūlė paskambinti rytoj, jei vyrui kartais nepavyktų tądien sulaukti skubios pagalbos.

Kitas atsiliepęs vyras pusbalsiu paaiškino taip pat šiandien nedirbsiantis. Pašnekovas spėjo, kad jis turbūt taip pat dalyvauja šventiniame renginyje.

Pavyko iš 15 karto

"Skausmas buvo beprotiškas. Jau norėjosi pačiam išsitraukti dantį. Paskambinau gal 15-a telefono numerių ir niekaip nepavyko sulaukti pagalbos. Padėtis atrodė beviltiška", – keblią situaciją prisiminė klaipėdietis.

Vyrą šokiravo, kad uostamiestyje apstu privačių odontologijos kabinetų bei klinikų, tačiau prireikus neįmanoma prisišaukti pagalbos. Jis sakė suprantąs, kad tądien daugumai vaikų ir tėvų buvo šventinė diena, tačiau nejaugi klinikoje negalima palikti nors vieno dirbančio žmogaus?

Galiausiai Artūro atkaklios pastangos buvo vainikuotos sėkme – vyrui pasiūlyta ateiti pas odontologą po geros valandos.

Rugsėjis – įtemptas

Lietuvos Respublikos odontologų rūmų Klaipėdos teritorinio skyriaus vadovas Romas Abunevičius pritarė, kad žmogui tiesiog nepasisekė su skaudančiu dantimi – rugsėjo 2-ąją dėl mokslo metų pradžios šventės nemažai odontologų nedirbo arba dirbo tik pusę dienos.

Pasak R.Abunevičiaus, pacientas dėl skaudančio danties pirmiausia turėjo kreiptis į gydymo įstaigą, kurioje yra prisirašęs ir kur dirba jo šeimos gydytojas. Čia jam turėjo būti suteikta pirma skubi pagalba.

"Valstybinės įstaigos už prisirašiusius pacientus iš Ligonių kasų gauna pinigus, tad turi pacientais pasirūpinti. Privačios įstaigos savo darbo grafikus ir tvarką nustato pačios", – paaiškino Odontologų rūmų atstovas.

Kaip pavyzdį jis paminėjo savo vadovaujamą odontologijos kliniką, kur rugsėjo 2-ąją taip pat niekas nedirbo.

R.Abunevičius pripažino, kad rugsėjį daugumai odontologų būna pats darbų įkarštis: nors profilaktiškai vaikams dantis galima tikrinti visus metus, tačiau jau ne vienerius metus pastebima tendencija, kad tėvai susizgrimba paskutinėmis rugpjūčio savaitėmis ir rugsėjo pradžioje. Tad tuo metu patekti pas odontologą tikrai nėra paprasta.

Be to, šiuo metu nemažai kolegų vis dar atostogauja.

Pirmenybė – užsirašiusiesiems

Kaip paaiškino R.Abunevičius, skaudantis dantis nėra toji priežastis, dėl kurios galima greičiau patekti pas gydytoją. Tokiu atveju pacientui galima pasiūlyti skausmo malšinamųjų vaistų, o gydymą tęsti vėliau.

Ar žmogus dėl skaudančio danties bus priimtas tą pačią dieną, lemia žmogiškumas.

"Visi gydytojai dirba savo darbą ir priima iš anksto užsirašiusius pacientus. Neturime tokio odontologo, kuris dirba tik su ekstriniais pacientais, etato. Pirmenybė teikiama pacientui, kuris užsirašė anksčiau ir galbūt savo eilės pas gydytoją laukė visą mėnesį", – apie dažniausiai taikomą praktiką pasakojo Odontologų rūmų atstovas.

Pastebima, kad pacientai kartais linkę piktnaudžiauti: motyvuodami skaudančiu dantimi tikisi greičiau patekti pas gydytoją, o šiam apžiūrėjus, paaiškėja, kad skausmo arba nėra, arba labiau trukdo estetinės priežastys.

"Suprantu, kad dantų skausmas būna labai stiprus ir sunkiai pakeliamas. Tad reikėtų labiau rūpintis dantų priežiūra, kad neužkluptų staigus danties skausmas", – pridūrė R.Abunevičius, pastebintis, kad pacientams sunkiai prigyja toks patarimas.

Budi odontologas

Nuo šių metų vasario 1 d. Klaipėdos poliklinikoje (anksčiau – Klaipėdos sveikatos priežiūros centre), įsikūrusioje Taikos pr. 76, budi gydytojas odontologas.

"Jūsų minėtas pacientas į mus galėjo kreiptis jau rugsėjo 1-ąją. Žinoma, jei būtų spėjęs iki 20 valandos", – sakė Klaipėdos poliklinikos vyriausioji gydytoja Loreta Venckienė.

Skubi odontologinė pagalba dėl ūmaus danties ar žandikaulio skausmo čia teikiama visiems miesto gyventojams savaitgaliais ir švenčių dienomis nuo 8 iki 20 valandos. Šią paslaugą finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

Užklupus ūmiam skausmui žmogus turėtų kreiptis į šalia poliklinikos pagrindinio pastato esančią Budinčio gydytojo tarnybą. Tuomet iš namų pakviečiamas budintis odontologas, kuris suteikia pirmą pagalbą.

"Mes negydome, tik suteikiame būtinąją pagalbą", – pabrėžė L.Venckienė.

Vyriausiosios gydytojos manymu, informacijos apie budintį odontologą mieste yra pakankamai.

Pastebima, kad šia paslauga savaitgaliais arba švenčių dienomis pasinaudoja po du tris žmones per dieną. Dažniausiai pacientai skundžiasi sutinusiais, skaudančiais dantimis.

Nori pakliūti greičiau

Poliklinikos vadovė įžvelgia tendenciją, kad norintys patekti pas kasdien dirbančius odontologus, pacientai linkę piktnaudžiauti. Jie skundžiasi skaudančiu dantimi, tikėdamiesi, kad greičiau pateks pas gydytoją.

Žmogus turi taloną kitam laikui, bet nori pas gydytoją pakliūti anksčiau – vieną iš pasitaikančių situacijų paminėjo L.Venckienė.

"Iš žmogaus akių ne visada matyti, ar tikrai jam skauda", – apie kylančias dilemas užsiminė vyriausioji gydytoja.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Lina

Lina portretas
Puikiam odontologui Romui norėčiau paprieštarauti.Danties skausmas,ypač be nervo gali prasidėti bet kada ir nepasiruoši iš anksto šitam džiaugsmui.Belieka tikėtis,kad tas gydytojas ,pas kurį lankaisi nuolat, tave priims.Kartais fiziškai tai neįmanoma,o kraijo užkrėtomas periodonte vystosi greit.

Pranas Pričkus

Pranas Pričkus portretas
Pensininkams, invalidams už danties ištraukimą sako tereikia mokėti tik už vaistus. Deja ant sienos parašyta, danties traukimas 10 eurų, tiek ir ima. Ligonių kasos aiškina, kad matomai brangūs vaistai t.y. 10 eurų ir nieko jie nesiaiškina, tad visi mokame po 10 eurų. Dabar jau du išsitraukiau be "zubniako" pakalbos. Eisiu dar pas "glazniaką", žmona pas "pizdiaką", matysim kokios kainos ten.

Roneta

Roneta portretas
Odontologai kaip valstybe valstybeje dirba kada nori kaip nori ir svarbiausia neatsako uz savo darbo broka. Mane apkaltino kad kazkaip sulauziau dantu plokstele kuri atlaike tik 10 men. Sedejau ir su replemis lauziau nes man savu pinigu negaila. Atimti tokiems licenzija
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių