Deklaracijas „užmiršo“ tūkstančiai klaipėdiečių

Beveik 16 mln. litų – į tokią sumą pretenduoja gyventojų pajamų mokesčio lengvata galintys pasinaudoti ir deklaracijas pateikę klaipėdiečiai. Suskubusieji tai padaryti anksčiau jau gali džiaugtis pastorėjusia pinigine, kitiems gerų žinių gali tekti laukti ir iki mėnesio pabaigos.

Rinkosi internetą

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) preliminariais duomenimis, iki liepos 31-osios šalies gyventojams planuojama grąžinti dar apie 8 mln. litų gyventojų pajamų mokesčio (GPM), dalis jų nukeliaus ir į klaipėdiečių sąskaitas.

VMI šiemet gavo pajamų deklaracijų už 2012 m. iš 47,1 tūkst. Klaipėdos gyventojų, iš jų net 96 proc. deklaracijas pateikė elektroniniu būdu.

Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (AVMI) Mokestinių prievolių departamento Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus vedėjos Aldonos Butkienės teigimu, šiemet daugiau nei 36,7 tūkst. Klaipėdos gyventojų, pateikusių pajamų deklaracijas, siekė pasinaudoti GPM lengvatomis per 15,7 mln. litų sumai, o beveik 7 tūkst. gyventojų deklaravo turintys sumokėti kiek daugiau nei 8 mln. litų GPM.

Iki gegužės 1-osios deklaruoti pajamas ir turtą už 2012 metus prievolę turėjo apie 20 tūkst. Klaipėdos gyventojų: beveik 16 tūkst. klaipėdiečių turėjo pateikti gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas, per 4 tūkst. – metines gyventojo (šeimos) turto deklaracijas.

Skuba susigrąžinti pinigus

"Sulyginusi gautas deklaracijas su trečiųjų šaltinių – bankų, darboviečių, gyventojų verslo partnerių – pateikta informacija, Klaipėdos AVMI nustatė, kad dar apie 4,4 tūkst. Klaipėdos gyventojų vėluoja įvykdyti savo mokestines prievoles – pateikti pajamų deklaraciją ir, jei reikia, sumokėti mokestį. Rekomenduojame deklaracijas pateikti kuo skubiau ir tai padaryti patogiausiu būdu – pasinaudojant VMI elektroninio deklaravimo sistema", – ragino A.Butkienė.

Turto deklaracijų nepateikė ir apie 80 tokią prievolę turinčių uostamiesčio gyventojų.

Pašnekovė neneigė, jog pateikti deklaracijas ir sumokėti mokestį labiausiai vėluoja pasinaudojusieji didesniu nei priklauso neapmokestinamuoju pajamų dydžiu, taip pat gyventojai, privalantys deklaruoti turtą ir kartu pateikti pajamų deklaraciją, verslo liudijimus turėję ar individualią veiklą pagal pažymą vykdę mokesčių mokėtojai.

O aktyviausi buvo tie klaipėdiečiai, kurie siekė pasinaudoti GPM lengvatomis – susigrąžinti dalį mokesčių.

Gresia sankcijos

"Visiems vėluojantiems pateikti deklaracijas VMI pradeda siųsti priminimus. Elektroninio deklaravimo sistemos vartotojai bus informuojami e. būdu, o kitiems siunčiami tradiciniai laiškai", – aiškino A.Butkienė.

Tiems, kurie laiku, tai yra iki gegužės 2-osios, nepateikė pajamų mokesčio deklaracijos ir nesumokėjo priklausančių mokesčių, nuo gegužės 3 dienos bus skaičiuojami delspinigiai (0,03 proc. už kiekvieną dieną), kai deklaracija bus pateikta VMI.

"Mokesčių inspekcija, kaip ir ankstesniais metais, pirmiausia informuoja mokėtojus, siekia, kad jie savarankiškai vykdytų mokestines prievoles. Tačiau piktybiškai vengiančius mokėti planuoja bausti ir už deklaracijų nepateikimą – bauda gali siekti 500 litų, – įspėjo A.Butkienė. – Jei gyventojai susiduria su finansiniais sunkumais ir negali iškart sumokėti pajamų mokesčio, raginame juos kreiptis dėl mokesčių atidėjimo ar mokėjimo išdėstymo dalimis."

Pašnekovė akcentavo, kad toks būdas kainuos kur kas pigiau, nei vėliau gresiantis lėšų areštas, išieškojimas iš turto ir panašios priemonės.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių