Dėl balkonų išorės – šokas

Jis pabrėžė, kad Naujakiemio g. 20-ojo namo atveju kalbama ne apie tai, ar visi langai pakeisti, o apie architektūrinę pastato išraišką.

"Pastaroji turi būti vientisa, proporcinga, driektis horizontaliomis ir vertikaliomis paralelėmis. Naujakiemio g. 20-ajame name vertikalumas išlaikytas, o horizontalumas kur?" – klausė vedėjas.

G.Pocius atkreipė dėmesį, kad pastato projektas buvo parengtas teisingai, o tokia situacija susidarė, nes renovacijai pradėjo vadovauti ne techninės priežiūros ar projekto vadovas, renovacijos administratorius, o gyventojai.

"Nenoriu teigti, kad taip buvo, bet peršasi tokia išvada. Gyventojai pasakė, kad bus taip, kaip jie nori, ir kažkodėl visi specialistai sutiko", – komentavo vedėjas.

Chaoso neturi būti

G.Pocius įsitikinęs, kad negalima pripažinti tinkamais naudoti bet kaip atrodančių daugiabučių namų. Priešingu atveju bus sudarkytas miesto veidas.

"Taip darkyti pastatų fasadų negalima. Tapsime pavyzdžiu, kuriuo nereikia sekti, visai Europai. Akto, kai yra toks chaosas, tikrai niekada nepasirašysiu. Aiškinama, kad yra daug tokių pastatų mieste, bet aš nedalyvavau nė vieną tokį pripažįstant tinkamu naudoti", – pabrėžė vedėjas.

Pasak G.Pociaus, mieste yra daug pavyzdžių, kaip galima išspręsti vizualinį šoką Naujakiemio g. 20-ajame name.

Vedėjas tvirtino, kad tam nebūtina keisti visų langų. Yra paprastų priemonių.

"Patarėme, kaip viską galima sutvarkyti. Viską aptarėme prieš du mėnesius, tačiau, panašu, kad darbai nevyksta, jei žmonės piktinasi", – kalbėjo vedėjas.

G.Pocius patikino, kad prie balkono užtektų pritvirtinti plokštę, kuri pridengtų palanges ir sulygintų balkonus. Tada vizualiai visos linijos būtų vienoje tiesėje.

"Tai nėra sudėtingi darbai ir galėjo būti padaryti seniai, o pastatas pripažintas tinkamu naudoti. Žinoma, statybininkams reikės patekti į žmonių butus, prieiti prie tų balkonų, gręžti, montuoti konstrukcijas. Keista, kad nėra suvaldomas stichiškai vykstantis procesas", – stebėjosi vedėjas.

Tačiau, V.Barakausko nuomone, plokštės sumontavimas, kad būtų išlygintos palangės, nėra išeitis.

"Plokštę reikėtų montuoti ne tik ties balkonais, kur nėra pakeisti langai, bet ir prie visų. Patekti į butus, gręžti kiaurai balkono sieną. Iš lauko gal ir gražiai atrodytų, palangės būtų lygios, bet, matyt, niekas neįsigilino, koks vaizdas būtų viduje. Uždengta vos ne pusė lango. Gyventojai tikriausiai mus nušautų už tokius darbus. Tad vienintelė išeitis – langų keitimas", – pabrėžė direktorius.

Balkonus įstiklino nelegaliai

Anot G.Pociaus, komisija, priimdama renovuotus pastatus, toleruoja tik vieną dalyką, susijusį su langais, – neatitikimus dėl jų suskaidymo.

"Būna, kad šis skiriasi, kai dalis žmonių pasilieka senus. Vieni būna susimontavę langus, padalytus į dvi ar tris dalis, kiti – vientisus. Taip neturėtų būti. Pastato langai turėtų atitikti statinio pirminį projektą", – aiškino vedėjas.

G.Pocius pabrėžė, kad nuolat stengiamasi informuoti žmones, priminti jiems, kokia yra langų keitimo, balkonų stiklinimo tvarka, kokių nemalonumų gali kilti, nepaisant reikalavimų.

Už tokį pažeidimą gresia sankcijos.

"Jei sumontuojami langai, įstiklinami balkonai nelegaliai, ne tokie, kokie numatyti namo pirminiame projekte, gyventojas gali sulaukti ir Statybos inspekcijos vizito. Už tokį pažeidimą gresia sankcijos. Langų, durų keitimas į kitokios spalvos nei numatyta projekte yra negalimas. Tokiems darbams reikia projekto, leidimo. Priešingu atveju jie vertinami kaip savavališki darbai", – komentavo vedėjas.

G.Pocius aiškino, kad į langų suskirstymo neatitikimą pastato pripažinimo tinkamu naudoti komisija žiūri atlaidžiai, nes įvertina, kad anksčiau ar vėliau žmonėms teks vėl juos keisti.

"Gal tada jie pasielgs pilietiškai ir sąmoningai. Susimontuos tokius langus, kokie numatyti projekte. Tai visiškai kitokia situacija nei laiptais iškapotos balkonų palangės", – palygino vedėjas.

V.Barakauskas atkreipė dėmesį, kad tiek Naujakiemio g. 20, tiek Statybininkų pr. 30 namų gyventojai, kaip įprasta ne tik Klaipėdoje, bet kituose šalies miestuose, balkonus įstiklino nelegaliai – be projekto, derinimų, leidimo – rašytinio pritarimo.

"Realiai tai nelegali statyba", – pabrėžė vadovas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jurgita

Jurgita portretas
Gyventojai trukdo vagims pasipelnyti. Taip tikra tiesa!

To "To apsidairykit"

To "To apsidairykit" portretas
Tai kad čia nieks nekalba apie kažkokį broką... Čia neužbaigti iki galo darbai, kuriems atlikti trukdo patys gyventojai...

Lietuvė

Lietuvė portretas
Tokias komisijas į kalėjimą- aferistų ir išmislautojų gauja, pinigų plovikai ir žulikai prievartauja butų savininkus,,, nėra žodžio pasipiktinimui kad tokios komisijos vadovauja ir diktuoja--- žulikija visom formom... vory v zakone... o valdžia tyli gyventojus pririšus prie bankų 20 metų, duos paramą o po to atimas kai numirsi ar parduosi ar paliksi vaikams - tie gi turės viską padengti--- negi lietuviai nesuprasnta užsikorė tokią aferą su tokiom renovacijomis...
VISI KOMENTARAI 45
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Apdovanoti ryškiausi Laivų parado dalyviai
  Apdovanoti ryškiausi Laivų parado dalyviai

  Įspūdingais fejerverkais gegužės 19-ąją palydėtas Laivų paradas. Spalvingai iliuminuoti bei išmoningai papuošti laivai, kurie šventinį vakarą nudažė Kuršių marias, šiandien buvo įvertinti ir apdovanoti. Įspūdi...

 • Stebina grybautojų laimikiai
  Stebina grybautojų laimikiai

  Itin šilti šių metų gegužės orai pažėrė netikėtumų – grybautojai miškuose ir parkuose jau aptinka baravykų. ...

 • Pasieniečiai su nelegalia migracija kovos Viduržemio jūros regione
  Pasieniečiai su nelegalia migracija kovos Viduržemio jūros regione

  Į tarptautinę operaciją „Poseidon 2018“ Viduržemio jūros regione ketvirtadienį Klaipėdoje bus išlydėti greitaeigis pasieniečių kateris „Boomeranger 1100“ ir jo įgula. Kitą savaitę į šią operaciją išs...

 • Lengvatos tėvams – tik svajos?
  Lengvatos tėvams – tik svajos?

  Daugiau nei vieną mažylį auginantiems lietuviams sauskelnės – sunkiai įkandamos. Ne tik šių, bet ir kitų vaikiškų prekių kainos Norvegijoje, Anglijoje ar Airijoje yra perpus mažesnės nei Lietuvoje. To neapsikentę tūkstančiai t...

  2
 • Pajūryje šeštą kartą rengiamos pratybos „Ugninis griausmas”
  Pajūryje šeštą kartą rengiamos pratybos „Ugninis griausmas”

  Klaipėdos rajone šeštą kartą vyks pratybos „Ugninis griausmas”. ...

  9
 • Vėjaraupiai dažniausiai pakerta jaunus tėvus
  Vėjaraupiai dažniausiai pakerta jaunus tėvus

  Pastebima, kad per pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje daugėja sergančiųjų vėjaraupiais. Panaši tendencija fiksuojama ir uostamiestyje. Nors vėjaraupiai dažnai laikoma vaikiška liga, tačiau sergančiųjų pasitaiko ir tarp suaugusi...

  4
 • Palangoje – špagato rekordas
  Palangoje – špagato rekordas

  Gegužės 26 d. Palangos vasaros sezono atidarymo metu, šokių mokykla „Coda“ ir „Palangos vasaros parkas“ bandys pagerinti „Super špagato“ rekordą. Dar 2011 m. vasarį „Coda“ subūrė daugiau nei ...

  1
 • Nidoje neliko vienintelio knygyno
  Nidoje neliko vienintelio knygyno

  Belaukiant vasaros, Nidoje neliko paskutinio knygyno. Jo savininkė teigė veiklą ėmusi stabdyti dar pernai rudenį, o jau šį turistinį sezoną knygynas nebeveiks. Trylika metų šiuo verslu užsiėmusi verslininkė apgailestavo, kad jos knygy...

  6
 • Palangos verslininkai skundžiasi dar neprasidėjus sezonui: neranda darbuotojų
  Palangos verslininkai skundžiasi dar neprasidėjus sezonui: neranda darbuotojų

  Nors vasara dar neprasidėjo, tačiau Palangoje veikiantys verslininkai jau pradėjo skųstis darbuotojų trūkumu ir situaciją vadina kone tragiška. Tuo metu įdarbinimo agentūros specialistė teigia, kad dėl susidariusios padėties kalti patys vers...

  19
 • Vairuotojams pavojų kelia smegduobės
  Vairuotojams pavojų kelia smegduobės

  Uostamiesčio gatvėse per keletą savaičių užfiksuota nemažai keistų įgriuvų. Pirmadienį smegduobė atsivėrė Sportininkų gatvės vidury, kiek anksčiau įgriuva pastebėta Senajame turguje. ...

  2
Daugiau straipsnių