Dėl balkonų išorės – šokas

Jis pabrėžė, kad Naujakiemio g. 20-ojo namo atveju kalbama ne apie tai, ar visi langai pakeisti, o apie architektūrinę pastato išraišką.

"Pastaroji turi būti vientisa, proporcinga, driektis horizontaliomis ir vertikaliomis paralelėmis. Naujakiemio g. 20-ajame name vertikalumas išlaikytas, o horizontalumas kur?" – klausė vedėjas.

G.Pocius atkreipė dėmesį, kad pastato projektas buvo parengtas teisingai, o tokia situacija susidarė, nes renovacijai pradėjo vadovauti ne techninės priežiūros ar projekto vadovas, renovacijos administratorius, o gyventojai.

"Nenoriu teigti, kad taip buvo, bet peršasi tokia išvada. Gyventojai pasakė, kad bus taip, kaip jie nori, ir kažkodėl visi specialistai sutiko", – komentavo vedėjas.

Chaoso neturi būti

G.Pocius įsitikinęs, kad negalima pripažinti tinkamais naudoti bet kaip atrodančių daugiabučių namų. Priešingu atveju bus sudarkytas miesto veidas.

"Taip darkyti pastatų fasadų negalima. Tapsime pavyzdžiu, kuriuo nereikia sekti, visai Europai. Akto, kai yra toks chaosas, tikrai niekada nepasirašysiu. Aiškinama, kad yra daug tokių pastatų mieste, bet aš nedalyvavau nė vieną tokį pripažįstant tinkamu naudoti", – pabrėžė vedėjas.

Pasak G.Pociaus, mieste yra daug pavyzdžių, kaip galima išspręsti vizualinį šoką Naujakiemio g. 20-ajame name.

Vedėjas tvirtino, kad tam nebūtina keisti visų langų. Yra paprastų priemonių.

"Patarėme, kaip viską galima sutvarkyti. Viską aptarėme prieš du mėnesius, tačiau, panašu, kad darbai nevyksta, jei žmonės piktinasi", – kalbėjo vedėjas.

G.Pocius patikino, kad prie balkono užtektų pritvirtinti plokštę, kuri pridengtų palanges ir sulygintų balkonus. Tada vizualiai visos linijos būtų vienoje tiesėje.

"Tai nėra sudėtingi darbai ir galėjo būti padaryti seniai, o pastatas pripažintas tinkamu naudoti. Žinoma, statybininkams reikės patekti į žmonių butus, prieiti prie tų balkonų, gręžti, montuoti konstrukcijas. Keista, kad nėra suvaldomas stichiškai vykstantis procesas", – stebėjosi vedėjas.

Tačiau, V.Barakausko nuomone, plokštės sumontavimas, kad būtų išlygintos palangės, nėra išeitis.

"Plokštę reikėtų montuoti ne tik ties balkonais, kur nėra pakeisti langai, bet ir prie visų. Patekti į butus, gręžti kiaurai balkono sieną. Iš lauko gal ir gražiai atrodytų, palangės būtų lygios, bet, matyt, niekas neįsigilino, koks vaizdas būtų viduje. Uždengta vos ne pusė lango. Gyventojai tikriausiai mus nušautų už tokius darbus. Tad vienintelė išeitis – langų keitimas", – pabrėžė direktorius.

Balkonus įstiklino nelegaliai

Anot G.Pociaus, komisija, priimdama renovuotus pastatus, toleruoja tik vieną dalyką, susijusį su langais, – neatitikimus dėl jų suskaidymo.

"Būna, kad šis skiriasi, kai dalis žmonių pasilieka senus. Vieni būna susimontavę langus, padalytus į dvi ar tris dalis, kiti – vientisus. Taip neturėtų būti. Pastato langai turėtų atitikti statinio pirminį projektą", – aiškino vedėjas.

G.Pocius pabrėžė, kad nuolat stengiamasi informuoti žmones, priminti jiems, kokia yra langų keitimo, balkonų stiklinimo tvarka, kokių nemalonumų gali kilti, nepaisant reikalavimų.

Už tokį pažeidimą gresia sankcijos.

"Jei sumontuojami langai, įstiklinami balkonai nelegaliai, ne tokie, kokie numatyti namo pirminiame projekte, gyventojas gali sulaukti ir Statybos inspekcijos vizito. Už tokį pažeidimą gresia sankcijos. Langų, durų keitimas į kitokios spalvos nei numatyta projekte yra negalimas. Tokiems darbams reikia projekto, leidimo. Priešingu atveju jie vertinami kaip savavališki darbai", – komentavo vedėjas.

G.Pocius aiškino, kad į langų suskirstymo neatitikimą pastato pripažinimo tinkamu naudoti komisija žiūri atlaidžiai, nes įvertina, kad anksčiau ar vėliau žmonėms teks vėl juos keisti.

"Gal tada jie pasielgs pilietiškai ir sąmoningai. Susimontuos tokius langus, kokie numatyti projekte. Tai visiškai kitokia situacija nei laiptais iškapotos balkonų palangės", – palygino vedėjas.

V.Barakauskas atkreipė dėmesį, kad tiek Naujakiemio g. 20, tiek Statybininkų pr. 30 namų gyventojai, kaip įprasta ne tik Klaipėdoje, bet kituose šalies miestuose, balkonus įstiklino nelegaliai – be projekto, derinimų, leidimo – rašytinio pritarimo.

"Realiai tai nelegali statyba", – pabrėžė vadovas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jurgita

Jurgita portretas
Gyventojai trukdo vagims pasipelnyti. Taip tikra tiesa!

To "To apsidairykit"

To "To apsidairykit" portretas
Tai kad čia nieks nekalba apie kažkokį broką... Čia neužbaigti iki galo darbai, kuriems atlikti trukdo patys gyventojai...

Lietuvė

Lietuvė portretas
Tokias komisijas į kalėjimą- aferistų ir išmislautojų gauja, pinigų plovikai ir žulikai prievartauja butų savininkus,,, nėra žodžio pasipiktinimui kad tokios komisijos vadovauja ir diktuoja--- žulikija visom formom... vory v zakone... o valdžia tyli gyventojus pririšus prie bankų 20 metų, duos paramą o po to atimas kai numirsi ar parduosi ar paliksi vaikams - tie gi turės viską padengti--- negi lietuviai nesuprasnta užsikorė tokią aferą su tokiom renovacijomis...
VISI KOMENTARAI 45
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Įspėjama apie pavojus ant ledo
  Įspėjama apie pavojus ant ledo

  Pro miesto centrą tekančios Dangės ledas vilioja vaikus. Prižiūrėtojai prie upės pakabino ženklus, įspėjančius, kad lipti ant ledo yra nesaugu. Viliamasi, kad tai padės atkreipti dėmesį į tykančius pavojus. ...

 • Gyventojus įsiutino paštininkai – tris savaites negavo laiškų
  Gyventojus įsiutino paštininkai – tris savaites negavo laiškų

  Priekulės gyventojai kone tris savaites sėdėjo be laikraščių, korespondencijos ir net apmokėjimui siunčiamų sąskaitų. Kantrybė miestelio žmonėms trūko tuomet, kai vietiniame pašte už pastabą dėl betvarkės, pašto darbuotoj...

  11
 • Ledas ant Kuršių marių vietomis yra pavojingas
  Ledas ant Kuršių marių vietomis yra pavojingas

  Ledas ant Kuršių marių kai kur pavojingas, yra ir neužšalusių vietų, perspėja žvejų antplūdžio savaitgalį laukianti Neringa. ...

 • Kandidatėms siūlyti – pora dienų
  Kandidatėms siūlyti – pora dienų

  Dienraščio "Klaipėda" skaitytojai dar gali deleguoti moteris, kurios pretenduos į Metų klaipėdietės titulą. Jau kitą savaitę prasidės pirmasis balsavimas, kurio metu iš pasiūlyto sąrašo bus renkamas geriausiųjų sept...

  1
 • Klaipėdos sukilimo metinės bus paminėtos naktiniu žygiu
  Klaipėdos sukilimo metinės bus paminėtos naktiniu žygiu

  Palangoje naktį iš penktadienio į šeštadienį vyks pėsčiųjų žygis 95-osioms Klaipėdos sukilimo metinėms paminėti. ...

  4
 • Architektui – kolegų kirtis
  Architektui – kolegų kirtis

  Dėl konstatuotų architekto Stasio Juškos profesinės etikos pažeidimų, rengiant dviejų dvibučių gyvenamųjų namų Palangoje projektą, Architektų rūmų profesinės etikos taryba siūlo jam stabdyti kvalifikacijos atestato galiojimą. Esą &sca...

  6
 • Problemas kvies spręsti kartu
  Problemas kvies spręsti kartu

  Naktinių pasilinksminimo vietų, barų šeimininkus uostamiesčio savivaldybė pakvies į konferenciją-diskusiją. Renginio metu bus ieškoma priemonių, kaip sumažinti įtampą tarp verslininkų ir triukšmu besipiktinančių gyventojų, ...

  3
 • Inspektoriai kontroliuos ir žvejybinius laivus
  Inspektoriai kontroliuos ir žvejybinius laivus

  Susisiekimo ministras pakoregavo užsienio laivų kontrolės taisykles. ...

  3
 • Dėl saugumo griežtės vizitai į uostą
  Dėl saugumo griežtės vizitai į uostą

  Vyriausybė svarsto naują užsienio šalių karo ir valstybinį statusą turinčių laivų atplaukimo tvarką. ...

  5
 • Mokyklos gatvėje – mistinė įduba
  Mokyklos gatvėje – mistinė įduba

  Vairuotojams užkliuvo Mokyklos gatvėje per visą važiuojamąją kelio dalį susiformavusi įduba. Ratuoti klaipėdiečiai stebisi, kodėl niekas nesiaiškina, kodėl ši susidarė. Nuogąstaujama, kad jei nebus imtasi veiksmų, gatvė gali įgri...

  8
Daugiau straipsnių