Dėl Paukščių tako uostamiestyje – geros žinios

Uostamiesčio savivaldybė sulaukė žodinio Aplinkos ministerijos pritarimo vadinamajam Paukščių takui, kuris sujungtų Pirmosios ir Antrosios Melnragės paplūdimius, įrengti. Šį objektą tikimasi pradėti statyti kitąmet.

Ir sutvirtinti, ir pramogauti

Idėja mediniu tiltu sujungti Pirmąją ir Antrąją Melnrages paplūdimių prižiūrėtojams kilo prieš daugiau nei metus.

Planuota, kad vadinamasis Paukščių takas būtų maždaug dviejų metrų pločio ir 2,3 km ilgio. Tiltą galvota sumontuoti ant medinių polių 1,5–2 metrų aukštyje virš kopų.

Tokiu principu uostamiesčio paplūdimiuose yra įrengtos apžvalgos aikštelės, kurios sulaukia didelio lankytojų susidomėjimo tiek šaltuoju, tiek šiltuoju metų laiku.

Pabrėžta, kad vadinamasis Paukščių takas galėtų atlikti tris funkcijas: edukacinę-pažintinę, rekreacinę ir sutvirtintų kopas.

Tačiau entuziastingai nusiteikę paplūdimių prižiūrėtojai negalėjo pradėti įgyvendinti projekto taip greitai, kaip norėjo. Nesulaukta Aplinkos ministerijos pritarimo.

Miesto valdžia ministeriją bandė įtikinti, kad projektas vertas dėmesio ir tikrai nepakenks pajūrio juostai, o tik padės sutvirtinti plaunamas kopas.

"Pagaliau išsprendėme nesusipratimus su Aplinkos ministerija. Nuvežėme parodyti pavyzdžių, kaip viskas turėtų atrodyti. Tokie projektai yra įgyvendinti Latvijoje, Estijoje. Ministerija pritarė, kad sumanymą reikia įgyvendinti", – pasakojo Klaipėdos mero pavaduotojas Artūras Šulcas.

Pasak vicemero, susitikime, kuris vyko Aplinkos ministerijoje, dalyvavo ir krantotvarkos specialistai. Šie taip pat palaikė Paukščių tako idėją.

Tarnautų ir neįgaliesiems

Norima, kad medinis tiltas tarp Pirmosios ir Antrosios Melnragių būtų pritaikytas neįgaliesiems, mamoms su vežimėliais. Vietomis jo dugnas galėtų būtų stiklinis, kad matytųsi, kas vyksta apačioje.

"Tikrai nereikia įsivaizduoti, kad tas tiltas bus kažkoks kosminis, kuris darkys kraštovaizdį. Jis kaip rūbas, kuris vietomis priglunda prie kūno, vietomis – ne. Takas taip pat vienur šliesis prie kopų, kitur peršoks upeliuką, kai išplatės ir atsiras apžvalgos aikštelė", – komentavo vicemeras.

Anot A.Šulco, Aplinkos ministerija leido rengti priešprojektinius pasiūlymus. Ruošiant projektavimo sąlygas, rekomendavo kviesti krantotvarkos specialistus, apie idėją diskutuoti su visuomene.

"Dabar rengsime projektavimo sąlygas ir ieškosime rangovo. Tikimės, kad kitais metais galėsime pradėti įgyvendinti projektą", – vylėsi vicemeras.

A.Šulcas teigė, kad panašus takas visai neseniai yra nutiestas Latvijoje, Rojos gyvenvietėje.

"Mūsų kaimynai turi kur kas daugiau pajūrio, nei mes, bet labiau jį saugo. Jie visur, kur lankosi žmonės, stengiasi nutiesti patogius takus, įrengia tualetus, kad ir paprastus, laužavietes. Sako, kurk laužus nesislapstydamas, o ne krūmuose. Taip pat elgiasi ir lenkai. Lietuva eina kitu keliu. Nesaugo gamtos. Pas mus pajūrio zonoje nieko negalima daryti. Draudžiama net miške pastatyti tualetus", – palygino vicemeras.

Neįrengia dvejus metus

Susitikimo Aplinkos ministerijoje metu aptarta ir dviračių takų Smiltynėje, tualetų kai kuriuose paplūdimiuose įrengimo, atnaujinimo problema.

"Pirmojoje Melnragėje prie moterų paplūdimio antrus metus negalime pastatyti konteinerinio tualeto. Turime miškininkų raštą, kad valstybinės reikšmės miške tokių objektų negalima statyti. Aplinkos viceministras žadėjo pasikalbėti su miškininkais. Žadėjo pažiūrėti, kokios galimos išeitys", – komentavo vicemeras.

A.Šulcas atkreipė dėmesį, kad miesto valdžia nori atnaujinti dar sovietmečiu statytus 5–6 tualetus su išgriebimo duobėmis.

"Norime susitvarkyti civilizuotai. Įrengti tualetus, kur galima rankas nusiplauti, pritaikytus neįgaliesiems, bet Smiltynėje dar griežtesni reikalavimai. Negalima atnaujinti, tiesti naujų dviračių takų, kurie yra miškuose. Realiai jie yra, bet dokumentuose – ne. Viceministras žadėjo pasidomėti ir šio klausimo sprendimu. Mes labai norime susitvarkyti infrastruktūrą. Kas per valstybė, kuri draudžia miškuose įrengti tualetų?" – klausė vicemeras.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rimts

Rimts portretas
Ties moteru pliazu reikia stebejimo aiskteles . Del aiskumo.

Jo

Jo portretas
Tas paukščių takas gerai, bet jis gi eis pro moterų pliaža pirmoj melnaragėj, tai vėl moteriškių teisės bus pažeistos ! Juk žinoma kad padaugės tų "varnėnų" - žiūrovų nuo kopų , ....ir ne tik!

o

o portretas
tu geru naujienu pas mus labai daug, tik reikia noret jas pamatyt
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Dėl estakados statybos uždaromas Rusnės kelias
  Dėl estakados statybos uždaromas Rusnės kelias

  Keliaujantiesiems į Rusnės salą teks apsišarvuoti kantrybe. Nuo šiol kelias Šilutė–Rusnė ties užliejamu ruožu yra uždarytas, prasidėjo estakados statyba. ...

 • Muzikos aikštelė tuščia nebūna
  Muzikos aikštelė tuščia nebūna

  Lankytojai netruko pamėgti muzikinę aikštelę, kuri prieš kelias savaites įrengta Antrosios Melnragės paplūdimyje. Klasikinės muzikos ateina pasiklausyti ne tik vyresnio amžiaus poilsiautojai, bet ir jaunimas. ...

  2
 • Dėl kioskelių dekoro – svarstymai
  Dėl kioskelių dekoro – svarstymai

  Klaipėdos gatvėse dirbantys vaisių ir daržovių pardavėjai prieš mėnesį įsikūrė naujuose kioskeliuose, kuriuos nupirko miesto savivaldybė. Dabar svarstoma, kaip pagražinti šiuos laikinus statinius, kad būtų aišku, kam &scaron...

  3
 • Mesti rūkyti trukdo trys baimės
  Mesti rūkyti trukdo trys baimės

  Atsisakyti fiziškai cigaretės nėra sunku, bet psichologinė priklausomybė išlieka visą gyvenimą. Daugiau nei 10 metų žmonėms padedantis mesti rūkyti pastorius prisipažįsta, kad jam iki šiol kvepia tabako dūmai. Nors paskutinę ...

  2
 • Kuršių mariose – tūkstančiai gulbių
  Kuršių mariose – tūkstančiai gulbių

  Kuršių marias ties Alksnyne jau galima vadinti gulbių mariomis. Besibūriuojantys paukščiai poilsiautojams sukėlė minčių esą sparnuočiai jau ruošiasi traukti į pietinius kraštus. ...

 • Uostamiestyje atnaujinami sporto aikštynai
  Uostamiestyje atnaujinami sporto aikštynai

  Uostamiestyje įsibėgėja mokyklų sporto aikštynų atnaujinimas. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas pasirašė rangos darbų sutartį, pagal kurią už 872 410 eurų bus sutvarkytas „Verdenės&ldquo...

  1
 • K. Donelaičio aikštėje – nelegalus ženklas
  K. Donelaičio aikštėje – nelegalus ženklas

  Po poilsiautojos priekaišto, kad Klaipėda nėra svetinga keturkojams augintiniams, rastas nelegaliai įrengtas ženklas, draudžiantis vedžioti šunis. Pastarasis stovėjo K.Donelaičio aikštėje. Kas pastatė ženklą, neaišku. ...

  3
 • Klaipėdos darbo biržos reforma patenkinti ne visi
  Klaipėdos darbo biržos reforma patenkinti ne visi

  Įsibėgėjusia Darbo biržos reforma patenkinti ne visi šios įstaigos darbuotojai, ypač neramu tiems, kurių pareigybių nuo rudens neliks. Jie jau gavo atleidimo lapelius. Tačiau vykstant tokioms pertvarkoms, atleidimo lapeliai esą turėtų būti ...

  2
 • Poilsio parke naktimis liepsnoja laužas
  Poilsio parke naktimis liepsnoja laužas

  Poilsio parke naktimis dega laužai, jaunimas linksminasi, liejasi alkoholis, rūkoma ir šiukšlinama. Tokią informaciją gavę Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus valdininkai susiruošė įsitikinti, kad tai tiesa. ...

  4
 • Dėl mobiliojo ryšio telefono – nuostoliai
  Dėl mobiliojo ryšio telefono – nuostoliai

  Ką tik įsigyto naujo mobiliojo ryšio telefono gedimas autošaltkalvį paliko be uždarbio, o jo klientus – situacijos įkaitais. Naujas telefonas sugedo jau po keturių parų, pradingo ir visi meistro turėti klientų kontaktai, dėl to ...

  29
Daugiau straipsnių