Dėl pinigų – galvosūkis

Uostamiesčio valdžiai tenka spręsti galvosūkį, ką daryti su visuomenininkų gautais 40 tūkst. litų, kuriuos norima panaudoti Sąjūdžio parko dalies sutvarkymui.

Būtina tvarkyti kalną

Kaip pasielgti su pinigais, ketvirtadienį svarstė Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto nariai. Pagalbos į jį kreipėsi Marių bendruomenės tarybos pirmininkė, Bandužių seniūnaitė Ligita Girskienė.

Anot visuomenininkės, Sąjūdžio parko teritorijos tarp Šv. Juozapo darbininko bažnyčios ir Jūrininko prospekto atnaujinimo projektas patvirtintas praėjusių metų pabaigoje.

Pagal jį darbus numatyta atlikti etapais. Pirmojo metu numatyta sutvarkyti apie 1,5 hektaro teritorijos, įrengti vaikų žaidimo ir mankštinimosi aikšteles. Antro etapo metu turėtų būti sutvarkyta likusi teritorija.

Skaičiuojama, kad šios Sąjūdžio parko dalies atnaujinimui reikėtų per 3,6 mln. litų. Tačiau kada prasidės darbai nėra aišku. Kitų metų biudžete tokių investicijų nebus numatyta.

L.Girskienė pasakojo, kad svarbiausia sutvarkyti kalną, esantį prie Šv. Juozapo darbininko bažnyčios.

„Jis yra virtęs tikrais brūzgynais ir pelkynais. Ten nuolat renkasi girtuokliai, benamiai yra įsikūrę namus. Šalia yra mokykla. Ten nuolat vaikšto vaikai. Baisu dėl jų saugumo. Todėl norime sutvarkyti šį kalną – jį išlyginti“, – tvirtino seniūnaitė.

Reikia savivaldybės atstovo

Anot L.Girskienės, dėl pagalbos tvarkant kalną kreiptasi į termofikacinę jėgainę pastačiusią įmonę. Ši kalnui sutvarkyti nusprendė skirti apie 36 tūkst. litų.
„Tiek lėšų turėtų užtekti kalną išlyginti. Tačiau įmonė prašo, kad būtų skirtas žmogus iš savivaldybės, kuris kuruotų darbus, žiūrėtų, ar atitinka projektą“, – aiškino pirmininkė.

L.Girskienė pasakojo, kad galimi du variantai. Termofikacinę jėgainę pastačiusi įmonė pati suranda, kad atliks darbus ir juos vykdo. Tuomet savivaldybei reikėtų skirti tik žmogų, kuris juos stebėtų.

Taip pat bendrovė gali pervesti pinigus savivaldybei, kad ši pati organizuotų darbus. Tada reikia nurodyti sąskaitos numerį. Atsakymo prašoma iki šių metų pabaigos.

„Esame sutarę, kad Sąjūdžio parko sutvarkymui skirtume ir bendruomenėms skiriamas lėšas. Pernai gavome apie 140 tūkst. Tiek pat turėtume gauti ir šiemet. Jas panaudotume parko tvarkymui. Taip pat prašysime pagalbos ir kitų įmonių. Jei galėtų, prašome prisidėti ir savivaldybės“, – teigė seniūnaitė.

Piktinosi iniciatyvos žlugdymu

Posėdžio metu politikai tvirtino, kad iniciatyva tikrai sveikintina. Tačiau buvo atkreiptas dėmesys, kad tvarkyti parką ypač mažomis dalimis nėra tikslinga.

Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda taip pat pritarė, kad tokia iniciatyva sveikintina. Tačiau pabrėžė, kad viskas nėra taip paprasta.

„Projekto įgyvendinimui reikia 100 kartų daugiau lėšų. Šiaip savivaldybė neprieštarautų tokiems darbams, tačiau tokie maži darbai gali ir pakenkti. Galėtume atidaryti tikslinė sąskaitą parko sutvarkymui, prašyti, kad pinigai būtų vedami į ją. Jei prisidėtų daugiau įmonių, gal per kelerius metus sukauptume reikia sumą. Būtų galima nurodyti pervesti į šią sąskaitą pinigus ir įmonėms, kurios turi kompensuoti už želdinius“, – komentavo direktorius.

Anot L.Dūdos, taip kaupiamos lėšos Smeltalės parko atnaujinimui. Šiems darbams reikia 11 mln. litų.

„Sukaupus reikiamą pinigų sumą, bus galima pradėti darbus“, – tvirtino direktorius.

Miesto tarybos narys Algirdas Grublys tvirtino, kad biurokratizmu yra žlugdoma gera iniciatyva.

„Važiuojame biurokratizmo ratais per iniciatyvą. Bendruomenė turi 40 tūkst. litų. Gal dar gaus pinigų. Gal reikėtų prašyti parengti projekto veiklos planą“, – teigė A.Grublys.NAUJAUSI KOMENTARAI

Koks

Koks portretas
,,išminčius"sugalvojo kad kalnelį rek išlygint?Tikra jo galva serga.Girdėjau kad anai vietai yra padaryts puikus techninis plans, numatyta ne tik vakų aikštelės bet ir suaugusiųjų lauko treniruoklia, poilsio zonos...Laukininkų gatvei visai jau nieko netenka nei iš savivaldybes nei iš pačių seniūnaičių kasmet skirstomų piningu.Sutvarkykit vieną kartą žmoniškai bent ką nes mon rodos kad tiek liberalžmogia tiek tie saviveiklininka vien liežuviu plaka ir į dangu žiūr.

pritariu Klaipėdiečiui

pritariu Klaipėdiečiui portretas
ir mano nuomone į RK komentarus net nereikia reaguoti . Jis jau seniai bando visus miestiečius " auklėti " , nes įsivaizduoja esąs pats pats pats... :) na, toks vietinis " liberalus " sociopatas :)

klaipedieciui

klaipedieciui portretas
Pacituosiu:"Bet šakala nuo sakalo tikrai skiriu". Suraskit lietuvių kalboje žodį "šakala" ir atsiklaupęs prašysiu atleidimo.
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Rumpiškės kvartalas įgis naują veidą
  Rumpiškės kvartalas įgis naują veidą

  Nesaugia kaimynyste garsėjantis Rumpiškės kvartalas sulaukė miesto valdžios dėmesio. Planuojama atnaujinti kiemus ir aplink esančias teritorijas, įrengti vaizdo stebėjimo sistemą, apšvietimą ir šimtus naujų vietų automobiliams....

 • Jūros kelią renkasi vis daugiau vežėjų
  Jūros kelią renkasi vis daugiau vežėjų

  Visi Baltijos jūros keltų terminalai konkuruoja tarpusavyje dėl greitesnės ir paprastesnės klientui vartų kirtimo, įvažiavimo ir išvažiavimo sistemos. Centrinis Klaipėdos terminalas, kuriame laivų pakrovimo ir iškrovimo procesas yra sk...

 • Ko delsia kandidatai?
  Ko delsia kandidatai?

  Politinės partijos ir visuomeniniai rinkimų komitetai Klaipėdoje iki šiol nepateikė pareiškinių dokumentų, tai padaryti jiems liko mažiau nei savaitė. Klaipėdos miesto apygardos rinkimų komisijos pirmininką Adolfą Gritėną toks polit...

  4
 • Kalėdiniame bėgime – seneliai, eglutės ir besmegeniai
  Kalėdiniame bėgime – seneliai, eglutės ir besmegeniai

  Jau šeštus metus Lietuvos verslo kolegija organizuoja tradicinį kalėdinių senelių bėgimą. Šįkart lenktynių trasoje buvo jau ne tik „seneliai“, bet ir „kalėdų eglutė“, taip pat „seniai besmegeniai&ld...

  5
 • Vestuvių kaina veda iš proto
  Vestuvių kaina veda iš proto

  Prieš metus vestuvių iškilmes pradedantys planuoti būsimi jaunavedžiai nė neįsivaizduoja, kaip smarkiai jiems teks pakratyti pinigines. Neregėtai išaugusios paslaugų kainos poras verčia susimąstyti, ar išties apsimoka remti...

  24
 • Labdaros organizacija sukvietė garbaus amžiaus klaipėdiečius
  Labdaros organizacija sukvietė garbaus amžiaus klaipėdiečius

  Klaipėdoje, Turgaus gatvėje, jau beveik 20 metų veikia „Sandoros“ labdaros valgykla, kurioje kasdien pavalgo 40 vargstančiųjų. Nenuilstanti šios organizacijos vadovė Magdalena Piklaps kasmet prieš Kalėdas šventinei adve...

  2
 • Žvejų ir jūrininkų vaišių neliko per valandą
  Žvejų ir jūrininkų vaišių neliko per valandą

  Šeštadienį Teatro aikštė Klaipėdoje pakvipo žuviene. Išlaikydami gražią tradiciją, jau septynioliktą kartą šia sriuba bei kareiviška koše miestiečius vaišino Lietuvos žvejų ir žuvų perdirb...

  9
 • Dėl perėjos – miestiečių nerimas
  Dėl perėjos – miestiečių nerimas

  Klaipėdiečiai stebisi, kodėl įrengiant šviesoforus Baltijos prospekte, dar prieš savaitę buvo nuimti automobilių greitį ribojantys kalneliai. Kol šviesoforų dar nėra, gyventojai baiminasi, jog judrioje miesto gatvėje gali įvykti...

  14
 • Tėvai nori atgauti pinigus
  Tėvai nori atgauti pinigus

  Šiuo metu mokestis už mokslą Klaipėdos Vydūno gimnazijos pradinukams siekia beveik 38 eurus mėnesiui. Dalis tėvų norėtų susigrąžinti įmokas už tą laiką, kai mokytojams streikuojant pamokos nevyko. Šis klausimas tėvų prašym...

  17
 • L. Vilimienė: turiu labai didelių ambicijų
  L. Vilimienė: turiu labai didelių ambicijų

  Jei dar pavasarį Laimai Vilimienei kas būtų "išpranašavęs", jog po kelių mėnesių tvirtai nusistovėjusi jos gyvenimo rutina taip radikaliai pasikeis, ji turbūt būtų tik nusijuokusi. Anot pašnekovės, apsisprendimas daly...

  9
Daugiau straipsnių