Dėl remonto ties laikiną kelią

Kol vyks Tilžės gatvės rekonstrukcijos antrasis etapas, vairuotojams bus pasiūlyta naudotis lygiagrečiai įrengtu keliu. Arteriją planuojama uždaryti tik kelioms savaitėms.

Darbai jau prasidėjo

Pasirengimas Tilžės gatvės dalies nuo geležinkelio pervažos iki jos žiedinės sankryžos su Šilutės plentu ir Mokyklos gatve rekonstrukcijai jau startavo.

Paruošta eismo schema, kuri galios, kol vyks remontas, rengiamas apvažiavimo kelias.

Klaipėdos savivaldybės Projektų įgyvendinimo priežiūros poskyrio vedėjas Romualdas Stasiulis informavo, kad apvažiuoti skirtas kelias drieksis šalia atnaujinamos Tilžės gatvės.

Eismas bus nukreiptas per priešais turgų esančią mašinų stovėjimo aikštelę, kuri padengta žvyru. Aikštelės dalyje, kuri bus skirta apvažiavimo keliui, numatoma įrengti laikiną asfalto dangą.

Iš pastarosios vairuotojams bus pakloti keliukai. Šie darbai jau pradėti. Į Tilžės gatvę bus išvažiuojama per įmonės "Solorina" aikštelę prieš geležinkelio pervažą.

"Kol vyks darbai šioje Tilžės gatvės dalyje, bus toks laikinas apvažiavimo kelias. Norime, kad važiuojantiesiems kiltų kuo mažiau nepatogumų", – nurodė vedėjas.

Uždaryti trumpam teks

Tačiau, atliekant rekonstrukciją, teks ir visiškai užverti šią Tilžės gatvės dalį. Numatoma, kad tai bus padaryta nuo birželio 20 iki liepos 10 dienos.

"Tokie apribojimai bus taikomi, kai bus atnaujinamas kelias prie pat pervažos. Ten yra labai siauras ruožas. Kelią reikia išardyti, pakloti tinklus. Uždaryti gatvei pasirinkome laiką, kai eismas šia arterija būna mažiausiai intensyvus. Žiūrėjome, kad nevyktų Jūros šventė, tėvai nevežtų vaikų į mokyklas. Toks apribojimas yra neišvengiamas", – pabrėžė R.Stasiulis.

Tilžės gatvės dalies nuo geležinkelio pervažos iki šios arterijos žiedinės sankryžos su Šilutės plentu, Mokyklos gatve atnaujinimu rūpinasi savivaldybė.

Darbus atlieka konkursą laimėjusi įmonė "Žemkasa" jungtinėje veikloje su ribotos atsakomybės bendrove "Tilts". Šie darbai atsieis beveik 4,119 mln. eurų.

Darbus pavyko nupirkti kur kas pigiau, nei planuota. Skaičiuota, kad jie atsieis apie 7 mln. eurų.

Sutartyje numatyta, kad Tilžės gatvės dalies rekonstrukcija turi būti atlikta per trejus metus. Tačiau savivaldybė nori, jog darbai truktų metais trumpiau.

Rekonstruojant Tilžės gatvės dalį, siekiama padidinti jos pralaidumą ir sumažinti avarijų skaičių. Bus pakeista arterijos danga, nutiesti dviračių ir pėsčiųjų takai, atnaujinti inžineriniai tinklai.

Pertvarkyti ketinama ir Tilžės, Mokyklos gatvių bei Šilutės plento žiedinę sankryžą. Pastaroji bus reguliuojama šviesoforais. Manoma, kad tai  padidins sankryžos pralaidumą.

Tęs ir kitoje dalyje

Darbai nėra baigti ir Tilžės gatvės dalyje nuo Jakų žiedinės sankryžos iki geležinkelio pervažos. Eismas čia atnaujintas tik paklojus vieną asfalto sluoksnį.

Viršutinis bus dedamas pavasarį, kai leis orai. Ar vykdant šiuos darbus reikės vėl uždaryti arteriją, rangovas – įmonė "Lemminkainen Lietuva" spręs prieš pat darbų pradžią.

Šis Tilžės gatvės ruožas buvo uždarytas ilgiau, nei planuota anksčiau. Atidarymo datą teko nukelti kelis kartus. Tam įtakos turėjo atsiradę papildomi darbai, nepalankios oro sąlygos – rudeninės liūtys.

Tilžės gatvės dalis nuo Jakų žiedinės sankryžos iki geležinkelio pervažos yra valstybinės reikšmės rajoninis kelias. Jo atnaujinimu rūpinasi Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Šioje gatvės dalyje taip pat liko įrengti dviračių ir pėsčiųjų takus, apšvietimą. Pastatyti numatyta ir keturis autobusų laukimo paviljonus.

Pagal sutartį rangovas yra įsipareigojęs rekonstrukciją baigti iki liepos 19 d. Maždaug dviejų kilometrų Tilžės gatvės ruožo atnaujinimas pagal sutartį kainuos per 1,7 mln. eurų.

Bus pakeista visa danga, jos konstrukcijos, kur reikia, sustiprinta sankasa, įrengta vandens nutekėjimo sistema, drenažai, pralaidos.

Po rekonstrukcijos kelio eismo juostų skaičius nesikeis – išliks dvi, tačiau jos bus platesnės. Papildomos eismo juostos atsiras sankryžose, ties posūkiais, bus įkurdintos įvažos autobusams į stoteles. Šioje Tilžės gatvės dalyje bus paklotas ir pėsčiųjų-dviračių takas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Asui

Asui portretas
Baigsis tada, kai tu pasibaigsi.

As

As portretas
Jus jurininku prospekta nebaiget ir manau dar ilgai suda malsit ir dabar vel tilzes uzdarot. Gal pirma viena sutvarkykit o poto kita imkites.Ir kada syta bletsva baiksis?????

Jo

Jo portretas
"Šviesoforai padidins sankryžos pralaidumą." Visiškas briedas.
VISI KOMENTARAI 4

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Uostamiesčiui – LKL vadovo padėka
  Uostamiesčiui – LKL vadovo padėka

  Sporto metai uostamiestyje įsibėgėja. Klaipėdos savivaldybė gavo oficialią padėką už bendradarbiavimą rengiant SIL-Karaliaus Mindaugo taurės krepšinio turnyrą. „Bendradarbiavimas su Jumis mums padeda sukurti renginį, kuris įvardijama...

  2
 • Darželyje „Klevelis“ – kiauros sienos
  Darželyje „Klevelis“ – kiauros sienos

  Lopšelį-darželį "Klevelis" lankantiems mažiesiems klaipėdiečiams ir įstaigos darbuotojams galbūt jau kitąmet bus šilčiau. Miesto savivaldybė rengia projektą, susijusį su patalpų apšiltinimu ir atnaujinimu. ...

  6
 • Atvers žvalgybinių nuotraukų archyvą
  Atvers žvalgybinių nuotraukų archyvą

  Daugiau nei 17,5 tūkst. Lietuvos teritorijos, taip pat ir pajūrio fotografijų iš oro, užfiksuotų Antrojo pasaulinio karo metais, bus eksponuojama virtualioje erdvėje. Šias unikalias nuotraukas Lietuva gavo iš JAV nacionalinio archyvo...

  2
 • Želdiniams – dar daugiau lėšų
  Želdiniams – dar daugiau lėšų

  Miestas šiemet skirs apie 600 tūkst. eurų šešiolikai aplinkosauginių priemonių įgyvendinti. Tam pritarė ir miesto taryba. ...

  1
 • Į banką – velionio pinigų
  Į banką – velionio pinigų

  Kas pasinaudojo mirusio vyro banko sąskaitoje buvusiais pinigais? Atsakymo į šį klausimą ieško Klaipėdos miesto policijos komisariato pareigūnai. ...

  2
 • L. Vitkevičienė: visi vaikai yra geri
  L. Vitkevičienė: visi vaikai yra geri

  Laisvalaikio klubo "Aerobikos uostas" direktorės ir trenerės Loretos Vitkevičienės misija – labai subtili. Jos manymu, visi vaikai yra talentingi ir unikalūs, tačiau tam, kad tai pamatytume, reikia suteikti jiems galimybę save realizuoti...

  3
 • Kariai lieka Šilutės rajono potvynio vietoje ir toliau teiks paramą gyventojams
  Kariai lieka Šilutės rajono potvynio vietoje ir toliau teiks paramą gyventojams

  Nuo vasario mėnesio pradžios Šilutės rajono potvynio rajone veikusi Sausumos pajėgų Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono karių komanda su būtiniausia gelbėjimo įranga ir technika lieka potvynio vietovėje ir toliau teiks pagalbą gyventojams. ...

 • Paštas paliko be pašalpų
  Paštas paliko be pašalpų

  Klaipėdiečiai įsiutę – du mėnesius dalis įvairias pašalpas ar kompensacijas gaunančių miestiečių liko be jiems taip reikalingų pinigų. Paaiškėjo, jog savivaldybės skelbtą konkursą tokių išmokų pristatymui gyventojam...

  11
 • Planuojami pakeitimai – ne į naudą vartotojams
  Planuojami pakeitimai – ne į naudą vartotojams

  Kitą savaitę Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) ketina peržiūrėti šilumos supirkimo tvarką. Kokia tų pakeitimų nauda ir kaip tai gali paveikti šilumos kainas vartotojams, situaciją pakomentuoti sutiko Kauno tec...

  7
 • VRK tenkino D. Palucko atsistatydinimo prašymą dėl nenurodyto teistumo
  VRK tenkino D. Palucko atsistatydinimo prašymą dėl nenurodyto teistumo

  Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį panaikino teistumo nenurodžiusio socialdemokrato Dano Palucko mandatą Palangos savivaldybės taryboje jo paties prašymu. ...

  3
Daugiau straipsnių