Dėl uostamiesčio specialiųjų darželių likimo – tėvų parašai

Vaikus, kuriems reikalinga speciali pagalba, auginantys tėvai pradėjo žygius, kad nebūtų įgyvendinti savivaldybės ketinimai tris specialiosios paskirties darželius pertvarkyti į paprastas ikimokyklines įstaigas.

Renka parašus

Aktyviausiai savo atžalų interesus nusiteikę ginti lopšelio-darželio „Čiauškutė“, kur ugdomi sutrikusios kalbos raidos vaikai, auklėtinių tėvai.

Jie ėmėsi rinkti parašus ir juos ketina įteikti visoms miesto tarybose esančios frakcijoms, taip pat merui Rimantui Taraškevičiui, savivaldybės Socialinio departamento direktorei Nujolei Laužikienei bei Švietimo skyriui.

„Mūsų vaikų kalbos raida yra žymiai sutrikusi. Pagal Klaipėdos pedagoginės-psichologinės tarnybos specialistų išvadas jie ugdomi specialiajame darželyje „Čiauškutė“, kur kiekvienam šių vaikų teikia kasdienė kvalifikuota korekcinė pagalba, būtina sulėtėjusių intelektinių galimybių, sensorinių funkcijų, pažintinių gebėjimų lavinimui ir kalbos sutrikimų šalinimui. Prašome, kad pertvarkytame darželyje „Čiauškutė“ būtų paliktos specialiojo ugdymo grupės, kad šią įtaigą lankantiems vaikams, turintiems žymių kalbos sutrikimų, būtų užtikrintas kokybiškas ugdymas. Siūlome ieškoti kitų taupymo resursų ne tik sutrikusios kalbos vaikams skirstose specialiose ugdymo įstaigose“, - teigiama kreipimesi.

Reorganizuos tris darželius

„Klaipėda“ rašė, kad savivaldybės administracijos direktorius dar liepą pasirašė įsakymą dėl Socialinio departamento veiklos optimizavimo priemonių plano šiems ir kitiems metams. Jame numatyta, kad nuo kitų metų sausio 1 dienos trys specialiosios ugdymo įstaigos būtų pertvarkytos į bendrosios paskirties. Reorganizacija gresia darželiams „Čiauškutė“ ir Švyturėlis, kur ugdomi vaikai su klabos sutrikimais, bei „Gintarėliui“, kur auklėjami judėjimo problemų turintys mažieji klaipėdiečiai.    

„Jei mūsų vaikus paleis į paprastus darželius, bus labai didelė bėda. Dabar, pavyzdžiui, „Čiauškutėje“ grupėse ugdoma ne daugiau kaip 13 vaikų. Kiekvienoje grupėje yra logopedas. Paprastame darželyje yra tik vienas logopedas, kuris turi dirbti su šimtu ir daugiau vaikų. Natūralu, kad jie nespės, o mūsiškiams vaikams pagalbos reikia kiekvieną dieną“, - teigė vieno iš „Čiauškutę“ lankančių vaikų mama Aida Janušauskienė.

Tėvai sutrukdyti negali

„Čiauškutės“ direktorė Elena Sobutienė teigė, kad dėl reorganizacijos iš įstaigos tektų atleisti bemaž 20 žmonių.

„Mūsų darželis specialusis yra nuo 1971 metų. Čia vaikus atveda ne tik klaipėdiečiai, būdavo, kad net iš Šilutės atžalas atveža. Ir tik todėl, kad pas mus jiems teikiama kvalifikuota pagalba. Suprantu, kad reikia taupyti, tačiau tik ne vaikų sąskaita. Sunku ir įsivaizduoti, kaip logopedo pagalbos darželiuose nesulauksiantys vaikai integruosis mokykloje“, - baimės dėl mažųjų klaipėdiečių likimo neslėpė E.Sobutienė.

Šią savaitę trijų darželio reorganizacijos jau imsis sudaryta speciali darbo grupė. Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Jolanta Ceplienė teigė, kad tėvų renkami parašai situacijos tikrai nepakeis, reorganizacijos nesutrukdys.

„Nuspręsti nepertvarkyti darželių gali tik miesto taryba. Žinoma, politikai gali nepritarti reorganizacijai. Tačiau kalba eina apie didelius pinigus, o specialieji darželiai yra perteklinis dalykas, mes neprivalome jų išlaikyti“, - aiškino J.Ceplienė.

Numatyta, kad reorganizavus tris specialiuosius darželius per metus bus sutaupoma apie 1 mln. 600 tūkst. litų.

Klaipėdoje šiuo metu veikia šešios specialiosios ikimokyklinės ugdymo įstaigos, kurias lanko ne tik kalbos sutrikimų turintys vaikai, bet ir tie, kuriuos kamuoja alergija, judėjimo problemos, kvėpavimo ligos.   


Šiame straipsnyje: daržėlis Čiauškutė

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių