Dėl žvejų tinklų – detektyvas

Prie pat šiaurinio molo tinklus iš valties metančius žvejus nufilmavęs klaipėdietis užkūrė pirtį valstybinėms institucijoms. Vyras, manydamas, kad užfiksavo pažeidėjus, pranešė apie tai tarnyboms, o netrukus į tariamų brakonierių gaudynes įsijungė net aplinkos viceministras.

Prie pat šiaurinio molo tinklus iš valties metančius žvejus nufilmavęs klaipėdietis užkūrė pirtį valstybinėms institucijoms. Vyras, manydamas, kad užfiksavo pažeidėjus, pranešė apie tai tarnyboms, o netrukus į tariamų brakonierių gaudynes įsijungė net aplinkos viceministras.

Žvejus įamžino

Filmuotam vaizdeliui paplitus socialiniame tinkle, galimu pažeidimu ėmė domėtis Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, aplinkosaugininkai ir Žuvininkystės departamentas.

"Mano galva, žvejyba prie uosto vartų neturėtų vykti arčiau nei 500 metrų. Pirmiausia nufotografavau ir nufilmavau jau sumestus į vandenį žvejų tinklus. Po kurio laiko nuo kranto pajudėjo valtelė ir matėsi, kaip žvejai meta nepažymėtus tinklus. Jokių plūdurų nebuvo matyti. Lanku jie priartėjo prie uosto vartų ir sugrįžo", – pasakojo klaipėdietis Donatas.

Vaikinas paskambino bendruoju pagalbos telefonu ir pranešė apie galimą pažeidimą.

"Pasirodo, priekrantės žvejus kontroliuoja Žemės ūkio ministerija. Po kurio laiko su manimi susisiekė Žuvininkystės departamento atstovai ir paaiškino, esą nėra jokio pažeidimo. Vis dėlto, paviešinus filmuotą medžiagą socialiniame tinkle, situacija susidomėjo aplinkos viceministras Linas Jonauskas", – pasakojo klaipėdietis.

Paaiškėjo, kad žvejyba prie uosto vartų yra leidžiama.

Žuvininkystės tarnybos Žvejybos Baltijos jūroje reguliavimo skyriaus vedėjas Tomas Zolubas aiškino, kad žvejyba čia vyksta tik su tam tikrais ribojimais.

"Tam tikru laiku draudžiama lašišų ir šlakių žvejyba. Nuo rugpjūčio 15-osios iki spalio pabaigos mažesniu kaip 3 kilometrų spinduliu nuo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto pietinio ir šiaurinio molų galų", – paaiškino specialistas.

Klaipėdietis Donatas jam įtarimą sukėlusius žvejus filmavo liepos 4 dieną.

"Draudžiama žvejoti paviršiniais tinklaičiais, žiūrėdamas filmuotą medžiagą, aš nematau, kad čia tokie būtų statomi. Šioje vietoje buvo suleistos gaudyklės", – patikino Žvejybos Baltijos jūroje reguliavimo skyriaus vedėjas.

Stebina liberali tvarka

Klaipėdietis Donatas pastebėjo, kad Latvijos gamtosaugininkai apgynė siūlomą tvarką ir buvo uždrausta statyti bet kokius verslinės žvejybos įrankius šalia uosto vartų.

T.Zolubas kėlė versiją, kad veikiausiai šioje istorijoje nebus kriminalo.

"Viename vaizdo įraše matau, kad tinklai sužymėti", – žvejų aistras ramino jis.

Tačiau detektyvą įsukęs klaipėdietis neatlyžo. Beje, žvejai mėgėjai senokai kelia bangas dėl per daug liberalios žvejybos tvarkos ties uosto vartais lašišų ir šlakių neršto metu.

"Juk matyti, kad žvejai iš valties meta nežymėtus tinklus. Ir niekas nenori aiškintis", – tikino Donatas.

Išjudino ir uostininkus

Ką veikė nufilmuoti žvejai prie uosto vartų, puolė aiškintis ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto tarnybos. Specialistams teko peržiūrėti savo pačių turimus vaizdo įrašus ir išsiaiškinti, ar prie uosto vartų nebuvo kokios nors diversijos akto.

Tačiau paaiškėjus, kad žvejų valtelė neįplaukė į uosto akvatoriją, nurimta. Kitu atveju pažeidėjui grėstų baudos.

"Žvejai užfiksuoti ne laivybos kanale, o į šiaurę nuo šiaurinio molo. Ten žvejyba nėra draudžiama", – aiškino Klaipėdos valstybino jūrų uosto generalinio direktoriaus padėjėja ryšiams su visuomene Dovilė Ringis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Jurij

Jurij portretas
baisu, darykit tvarka

H

H portretas
nu jo, matyt pilnatis buvo...

Kateristas

Kateristas portretas
Tenka vasarą kateriu išplaukus į jūrą pamatyti, kaip pavojingai arti uosto vartų statomi tinklai. Labai nervina tokie dalykai, ypač kai tinklai stovi tiesiai pakeliui link Karklės. Net žymėjimo ženklų ne visada matosi.
VISI KOMENTARAI 25

Galerijos

Daugiau straipsnių