Diegia moderniausią šalyje elektroninio bilieto sistemą

Daugiau keturių – kaip už keturias

Klaipėdiečiams bus pateikta ir naujų paslaugų, kurios palengvins keliones viešuoju transportu ir net padės sutaupyti.

Pasiekus dienos bilieto ribą (jo kaina – kaip keturių kelionių), likusios kelionės bus nemokamos. Tai galios ir autobusuose, ir maršrutiniuose taksi.

Penktą kartą važiuojant komposteris priglaudus kortelę rodys, jog jau yra galiojantis dienos bilietas.

Naudojantis naująja kortele bus galima nupirkti autobuso ar maršrutinio taksi pilnos kainos bilietą ne tik sau, bet ir penkiems bendrakeleiviams. Tereikės tai pažymėti komposteryje.

Priemiestiniuose – įlipant ir išlipant

A.Samuilovas atkreipė dėmesį, kad yra priemiestinių maršrutų, kur bilieto kaina priklauso nuo atstumo. Dabar bilietai spausdinami kasos aparatu, dėl to gaištamas laikas.

Atnaujinus sistemą, priemiestinių maršrutų keleiviams užteks du kartus priglausti kortelę prie komposterio. Pirmą kartą tai padaryti reikės įlipus. Tada bus rezervuota suma iki maršruto pabaigos.

Antrą kartą kortelę reikės prie komposterio priglausti išlipant. Tada bus perskaičiuota suma iki konkrečios stotelės ir ji bus nuskaičiuota.

Į bendrą viešojo transporto sistemą integruotose maršrutiniuose taksi vietoje dabartinių dviejų rūšių popierinių bilietų atsiras penkios rūšys – dvi popierinių ir trys elektroninių. Taip pat bus bendri autobusų ir maršrutinių taksi terminuotieji bilietai.

Diegimo etapai

Pirmiausia naujoji sistema bus įdiegta naujuosiuose maršrutiniuose taksi, kurie nuo balandžio ims dirbti kaip ekspresai.

Visa elektroninio bilieto sistema turi pradėti veikti iki spalio.

Miesto viešojo transporto organizatoriai pabrėžė, kad sudėtingiausia bus dirbti pereinamuoju laikotarpiu. Tada turės kartu veikti ir senoji, ir naujoji sistemos. Technikai tokiems iššūkiams ruošiasi.

Bilietų sistemų kainos

Senasis, prieš dešimt metų įdiegtas elektroninis bilietas Vilniui kainavo 15,65 mln., Kaunui – 14,16 mln., Klaipėdai – 4,06 mln. litų. Įdiegimo procesas tada užtruko beveik penkerius metus.

Naujos kartos elektroninis bilietas Klaipėdai atsieis 1636,6 tūkst. eurų. 231 komposterių ir borto kompiuterių komplektai bus patiekti už 721 tūkst. eurų, programinė dalis kainuos 491,6 tūkst. eurų, o techninis palaikymas dvejus metus – 424 tūkst. eurų.

Iki šiol naujausia elektroninio bilieto sistema buvo Šiauliuose. Ji įdiegta prieš metus. Šiauliams elektroninio bilieto sistemos įrengimas kainavo 1151 tūkst. eurų.

Bilietą naudojančios įmonės „Busturas“ technikos direktorius Silvas Gedaminskas teigė, jog lyginti Klaipėdos ir Šiaulių sistemas sudėtinga, nes jos skirtingos.

„Mūsiškėje yra daugiau geležies – ir borto kompiuteriai, ir kasos aparatai, kuriais spausdinami bilietai autobusuose. Klaipėdos sistema modernesnė, turi daugiau galimybių, kitokie techniniai sprendimai, bet dėl to daugiau kainuoja programavimas“, – komentavo vadovas.

Motyvuodamas komercine paslaptimi, vadovas nesutiko atskleisti, kiek Šiauliams atskirai kainavo programavimas, įranga ir priežiūra.NAUJAUSI KOMENTARAI

KAUNAS

KAUNAS portretas
Gerai supratau su ta pačia kortele galėsiu naudotis kaip terminuotu bilietu ( važiuoti neribotai) Taip pat mokėti už bilietus miesto bei priemestiniuose autobusuose už pilną kainą arba su nuolaida. (už kitą keleivį)

tikrai taip

tikrai taip portretas
Jeronimo pasiūlymas dėl valandinio bilieto yra puikus. Taip yra Šveicarijoj, iki pažymėto biliete laiko gali persėst į kitą tramvajų ar autobusą. Yra bilietų trumpų distancijų, iki keturių stotelių, jie perpus pigesni ir aišku trumpesnio galiojimo. Yra ir dienos bilietas, su kuriuo gali važinėt visą parą visomis kryptimis po miestą ir jo apylinkes. Nuostabi tvarka.

klp

klp portretas
ar nebus taip kaip su sviesoforais??? irgi diege zalia banga diege diege ... ir nudiege
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Uosto direkcijai socialiniai reikalai neberūpės
  Uosto direkcijai socialiniai reikalai neberūpės

  Vyriausybėje svarstytas įstatymų paketas dėl dalies valstybės įmonių, tarp jų ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, pertvarkymo į akcines bendroves. ...

 • Uostamiesčio kapinėse – konteinerių ralis
  Uostamiesčio kapinėse – konteinerių ralis

  Klaipėdiečiai ir aplinkinių miestų gyventojai jau gerą savaitę traukia į uostamiesčio kapines tvarkyti artimųjų kapų. Uostamiesčio savivaldybės Kapinių priežiūros skyrius perspėja gyventojus, jog lapkričio 1-ąją, Visų šventųjų die...

  1
 • Lietuvius vilioja darbas prestižiniuose laivuose
  Lietuvius vilioja darbas prestižiniuose laivuose

  Užsienyje atsiveria naujos galimybės Lietuvos verslui ir atsakingiems žmonėms. ...

  3
 • Klaipėda neteks ES paramos?
  Klaipėda neteks ES paramos?

  Po susitikimo su vidaus reikalų viceministru Dariumi Urbonu Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas liko sukrėstas. Pasirodo, ES projektams įgyvendinti skirtos lėšos vis dar neįsisavintos, o uostamiesčiui iškilo reali grėsmė netekti paramo...

  51
 • Klaipėdoje pradedamas šildymo sezonas
  Klaipėdoje pradedamas šildymo sezonas

  Klaipėdoje pradeda šilti ir gyventojų radiatoriai. Savivaldybės administracijai paskelbus apie oficialią šildymo sezono pradžią prižiūrėtojai šilumą daugiabučiuose namuose paprastai įjungia per vieną ar dvi dienas. ...

  31
 • Kruiziniai laivai atsisveikino su Klaipėda
  Kruiziniai laivai atsisveikino su Klaipėda

  Paskutinio kruizinio laivo „Marco Polo“ apsilankymu penktadienį Klaipėdoje uždarytas 2018 m. kruizinių laivų turizmo sezonas. ...

  5
 • Gatvės lenktynes nutraukė lietus
  Gatvės lenktynes nutraukė lietus

  Šeštadienį Taikos prospekte, netoli prekybos centro "BIG", grėsmingai riaumojo motociklų ir automobilių varikliai, garsiai cypė padangos. Paskutinį kartą šiais metais vyko gatvės automobilių lenktynės, kurias užbaigti ...

  7
 • „Sodo diena“ suvienijo Priekulės bendruomenę
  „Sodo diena“ suvienijo Priekulės bendruomenę

  Šeštadienį Priekulės kultūros centre vyko sodo dienai paminėti skirtas renginys, kurio metu gyventojai įsigijo įmantrių veislių obelų ir paragavo 16 skirtingų rūšių obuolių. ...

  3
 • Kruiziniame terminale – audinės šou
  Kruiziniame terminale – audinės šou

  Klaipėdiečiai ir miesto svečiai visą pusdienį stebėjo Kruizinių laivų terminale apsigyvenusios kanadinės audinės kasdienybę. Laukinis žvėrelis, įsitaisęs po terminalo aikštės stendais, smaguriavo žvejų sugautomis žuvimis, šmiri...

  5
 • Keliautojams motociklu – pirmi išbandymai
  Keliautojams motociklu – pirmi išbandymai

  Klaipėdietį Aurimą Mockų ir televizijos laidų kūrėją, žurnalistą Rimą Bružą kaimyniniame Kaliningrado (Karaliaučiaus) krašte nustebino pasienyje išrikiuota karinė technika. Keliautojai penktadienio vakarą jau žadėjo leisti Var&s...

  7
Daugiau straipsnių