Dievo tarnui žemiški patogumai – prioritetas

Pravažiuojant pro Vainuto miestelį Šilutės rajone, akį traukia išpuoselėtos miestelio viešosios erdvės, iš kurių išsiskiria Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia. Pradėta statyti dar 1860 metais, ji stovi A.Baranausko ir Pažangos gatvių sankirtoje.

Kaip ir įprasta, šalia bažnyčios glaudžiasi 1931 metais pastatyta klebonija – namas skirtas klebonui apsigyventi. Pirmasis šiame pastate apsigyveno kunigas D. Dundulis. Šiomis dienomis klebonija turi naują gyventoją – čia apsistojo kunigas Dainoras Židackas.

Vainuto bažnyčioje klebonas Dainoras Židackas, aptarnaujantis ir kaimyninę Žvingių (Tauragės r.) parapiją, tarnystę pradėjo pernai rugpjūčio mėnesį. Į kunigus jis buvo įšventintas prieš dešimt metų. Į Vainutą D.Židackas atkeltas iš Akmenės rajono Papilės parapijos. Kunigas yra kilęs iš Stoniškių (Pagėgių sav.) gyvenvietės, čia įgijo vidurinį išsilavinimą, todėl jam sugrįžti arčiau namų buvo malonus gyvenimo vingis.

Kunigo D.Židacko pirmtakai pasižymėjo bažnyčios ir jos aplinkos tvarkymu. 1955 m. Vainuto klebonu paskirtas kun. I. Juškys, įpareigotas vyskupo P.Maželio, suremontavo bažnyčios pastatą. Pirmiausia cinkuota skarda buvo apklotas bažnyčios stogas, užmūrytos per karą patrankų sviedinių išdaužytos sienos. Įlaužtos lubų dalys iškaltos lentomis ir ištinkuotos gipsu. Kitais metais išdažytas bažnyčios vidus, restauruoti altoriai.

1958 m. atstatyti abu per karą nudaužti bažnyčios bokštai, o po dviejų metų bažnyčios fasadas nudažytas baltais aliejiniais dažais. 1986 m. klebonu paskirtas kunigas S. Letukas sutvarkė šventoriaus aplinką, atstatė šventoriaus vartus, pastatė Liurdo koplytėlę.

1992 m. pradėjęs darbuotis kunigas A. Memys naujai išdekoravo bažnyčios vidų. 2003 metais parapijos klebonu paskirto kunigo K. Žąsyčio valdymo metais bažnyčios stogas uždengtas nauja cinkuota skarda, pakeisti vidiniai langai.

O dabartinis klebonas D.Židackas pirmiausia ėmė tenkinti savo gyvenimiškus patogumus. Vos pradėjus jam valdyti Vainuto parapiją, buvo pradėtas 1931 m. statyto klebonijos pastato remontas. Su remontais užsimota iš peties: suremontuotas pastato vidus, jame įrengta katilinė. Netrukus iš bažnyčios pusės medinės architektūros istoriniame pastate atsirado didžiulė skylė, kurią netrukus užpildė modernūs pakeliami garažo vartai.

Šalia klebonijos kunigų automobiliams laikyti jau stovėjo garažas, tačiau naujajam kunigui jis neįtiko.

Parapijiečių teigimu, šioje parapijoje kunigai neužsibūna, jie keičiasi dažniau nei kitose parapijose. Visi jie turi automobilius, ir ne šiaip kokius senus, o gerus, kuriems saugoti norima vis geresnių sąlygų.

Šiuo metu prie klebonijos stūkso žvyro kupeta. Pasidomėję sužinojome, kad klebonas dar ketina išsibetonuoti kiemelį ir pasidaryti patogų įvažiavimą su mašina į klebonijos pastatą… Atleiskite, garažą.

Visi šie remontai yra vykdomi iš parapijiečių suaukotų lėšų. Per mišias renkant aukas pinigų daug nesurenkama, tačiau už kitas bažnyčioje teikiamas paslaugas surenkama kur kas daugiau. Pasak parapijiečių, yra daug užperkama Šv. mišių už mirusius giminaičius, į kurias įeina devintinės, trisdešimtinės, metinės ir t.t.

Planų D.Židackas turi ir didesnių, tačiau jiems klebonas jau nebeužtenka pinigėlių.

Telefonu kunigas prasitarė, kad ateities planuose - aptverti tvora visą klebonijos pastatą. Ar tik netaps bendruomenės namais laikytas klebonijos pastatas kunigo privačiu kotedžu?


Šiame straipsnyje: Šilutėkunigas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Juk

Juk portretas
Kunigas neturi žemėje rūpintis savo gerbuviu, nes jam viskas bus atlyginta dangaus karalystėje. Tik kaip pateisint kunigų ir vyskupų gviešimosi ant aukso, pinigų, paveikslų, naujausių automobilių, kryžių kalno komercializavimo, gardaus valgymo ir lėbavimo bei kt nukrypimų. Juk yra pasakyta - jei klebonija labai graži, o bažnyčia prasta - blogas kunigas.

emigrant

emigrant portretas
Zurnaliugai pavydas bamba grauzia! Ko jau ko, o su Dievu pyktis..... Degsi pragare!

aš portretas
Žvingiai yra Šilalės rajone, o ne Tauragės.
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Uoste – modernus narų laivas
  Uoste – modernus narų laivas

  Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos laivynas pasipildė nauju, moderniu laivu. ...

 • Iš fontano liko griaučiai
  Iš fontano liko griaučiai

  Danės skvere esančio fontano demontavimas kiek stabtelėjo. Ypač kieto betono neatlaikė statinį ardančios įmonės technika. Darbus žadama tęsti, kai bus pašalinti gedimai. ...

  6
 • Jūrininkų ligoninė – šiltesnė, gražesnė ir taupesnė
  Jūrininkų ligoninė – šiltesnė, gražesnė ir taupesnė

  Pernai prasidėję Klaipėdos jūrininkų ligoninės fasado šiltinimo ir modernizavimo darbai – jau finišo tiesiojoje. Plika akimi matoma, kaip ligoninė išgražėjo. Tačiau pagrindinis tikslas buvo kitas. Tikimasi, kad sėkmingas p...

  3
 • Užteršto grunto į jūrą negabens
  Užteršto grunto į jūrą negabens

  Uosto gilinimas yra sudėtingas procesas, kurį griežtai reglamentuoja taisyklės. ...

  1
 • Kviečia dalytis su gausiomis šeimomis
  Kviečia dalytis su gausiomis šeimomis

  Kaip ir kasmet prieš Kalėdas, klaipėdiečiai skatinami pasidalyti gerumu ir prisidėti prie prasidedančios tradicinės kalėdinės akcijos "Būk draugiškas daugiavaikei šeimai". Prasmingą iniciatyvą palaiko ir dienraš...

 • KLASCO krantines pritaiko didžiausiai krovai
  KLASCO krantines pritaiko didžiausiai krovai

  Uosto direkcija paskelbė konkursą kapitališkai remontuoti 7–9 krantines. ...

  3
 • Cirkininkai mieste daugiau nepageidaujami?
  Cirkininkai mieste daugiau nepageidaujami?

  Sklypą šalia Žvejų rūmų mėšlynu pavertęs cirkas tvarkytis neskuba, nors priekaištų jiems turi ir gyventojai, ir miesto valdžia. Klaikus vaizdas tarp kultūros centro ir bažnyčios iki šiol praeiviams rėžia akį. ...

  13
 • Kalėdas vagia kainos
  Kalėdas vagia kainos

  Šių metų kalėdiniai norai daugumoje šeimų neišvengiamai bus santūresni nei anksčiau, nes tiek žaislai, tiek saldumynai pastebimai pabrango, o algos, nepaisant statistikos pateikiamų duomenų, šalyje realiai kilo tik labai ma...

  15
 • Eglės nuomos kaina stebina klaipėdiečius
  Eglės nuomos kaina stebina klaipėdiečius

  Nebe pirmus metus Klaipėda turi dvi eglutes. Nežinia, kuri jų pagrindinė, bet faktas, kad viena nuo kitos gerokai skiriasi. Jau tapo tradicija, kad prie Dramos teatro pastatoma gyva eglė, o Atgimimo aikštę puošia dirbtinė. ...

  35
 • Įtariamas girtas avariją sukėlęs Plungės politikas nebevadovaus LSDP skyriui
  Įtariamas girtas avariją sukėlęs Plungės politikas nebevadovaus LSDP skyriui

  Buvęs Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Albertas Krauleidis, įtariamas lapkričio viduryje neblaivus sukėlęs avariją, po mėnesio atsistatydino iš Socialdemokratų partijos (LSDP) Plungės skyriaus vadovo posto. ...

  2
Daugiau straipsnių