Diskutuos apie Klaipėdos sanatorinių darželių likimą

Pirmadienį  Klaipėdos sanatorinių darželių („Giliukas“, „Pušaitė“ ir „Eglutė“)  vadovai, šiuos darželius lankančių vaikų tėvai susitiks su Klaipėdos m. savivaldybės atstovais ir politikais. Bus diskutuojama  dėl planų panaikinti šių uostamiesčio darželių sanatorinius  statusus. Dėl to darbo gali netekti darželiuose dirbantis medicinos personalas, pedagogams pasikeis darbo krūviai, gali suprastės jų darbo sąlygos. Baiminamasi, kad vaikai gali nebegauti sveikatą stiprinančių paslaugų. Dėl pertvarkos, darbo gresia netekti daugiau kaip dvidešimčiai žmonių. Susitikimas rengiamas Klaipėdos m. savivaldybės administracijos pastate, Tarybos posėdžių salėje (3 aukšte). Pradžia – 13 val.

„Klaipėdoje vaikai dažniau negu kituose Lietuvos regionuose serga kvėpavimo takų ligomis, ūmiais  respiratoriniais susirgimais, daugėja astmų, kompleksinių susirgimų. Atsižvelgiant į negerėjančią vaikų sergamumo statistiką, nėra abejonių, kad uostamiesčio vaikų sveikata turi būti stiprinama, todėl panaikinti sanatorinių darželių statusus ir atleisti ten dirbančius medikus būtų nedovanotinas sprendimas.  Akivaizdu, kad geriau užbėgti ligoms už akių,  nei vėliau leisti milijonus jų gydymui. Kam griauti tai, kas buvo kuriama prieš keliasdešimt metų? Juk sanatoriniai darželiai buvo tam ir sukurti, kad būtų stiprinama mažylių sveikata“ , - sakė Klaipėdos m. tarybos narys, medikas Artūras Razbadauskas.

Ypač sunerimę klaipėdiečiai, kurių vaikai lanko sanatorinį darželį „Giliukas“ . Šį darželį lanko mažyliai, linkę į pasikartojančius respiratorinius, kvėpavimo takų susirgimus – tokie mažyliai priskiriami dažnai sergančiųjų kategorijai.  Dažnai sergančių vaikų kategorijai priklauso daugiau nei 60% visų  vaikų, kurie pirmą kartą eina į vaikų kolektyvą (lopšelį- darželį), ir serga ŪRS keturis-šešis ir daugiau kartų per metus. 67% dažnai sergančių vaikų pirmiausiai suserga ausų, nosies, gerklės ir kitomis kvėpavimo organų  ligomis.  Čia sukurta ir vykdoma reabilitacinė programa. Organizuojama veikla medicininiuose kabinetuose: fizioterapiniame, masažo, procedūriniame, relaksacijos, inhaliacijų bei vandens procedūrų, gydomosios gimnastikos, kūno kultūros salėse. Didžioji dalis medicininės įrangos įsigyta iš tėvų paramos, pervestų 2 proc. pajamų mokesčio ir kitų rėmėjų lėšų.

Kad sanatorinis lopšelis-darželis „Giliukas“ vykdytų savo veiklą pakanka vos 2,5 papildomų  medicinos darbuotojų etatų.  Šių etatų išlaikymas nėra ekonomiškai brangus – pakanka apie 3000 litų visiems šiems etatams išlaikyti ( 2 etatai bendrosios praktikos slaugytojo ir 0,5 etato gydytojo ).

Atlikti tyrimai rodo, kad teikiamos sanatorinės, reabilitacijos paslaugos duoda akivaizdžią naudą, sergamumas ženkliai sumažėja, tokie vaikai į mokyklą išeina sustiprėję, būna atsparesni įvairioms ligoms.


Šiame straipsnyje: Vaikų darželiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Ro

Ro portretas
Kodėl nieko nerašoma apie darželį "Pušaitė" jis vienintelis toks Lietuvoje. Šį darželį lanko vaikučiai kuriems reikalinga speciali mityba. Panaikinus darželio statusą būtų atleisti medicinos darbuotojai tokie kaip diatologė, o be jos vaikams niekas nesudarinės atskirų valgiaraščių. Idomu ar žino kasnors kad yra darželyje vaikučių kurie netgi valgo atskiroje patalpėlėje dėl sunkesnės alergijos formos. Kas būtų su tais vaikučiais jeigu nebeliktų šio darželio statuso... baisu ir pagalvoti... Idomu ar mūsų valdininkams rūpi vaikų sveikata ar tik artėjantys rinkiumų vajus???

G.C

G.C portretas
Kokios dar gali but diskusijos Dėl pertvarkos, darbo gresia netekti daugiau kaip dvidešimčiai žmonių.darbo gali netekti darželiuose dirbantis medicinos personalas, pedagogams pasikeis darbo krūviai, gali suprastėt jų darbo sąlygos . .Perskaicius pikta darosi ,kai zinai kad vien BI skestanciuju gelbejimo tarnyboje kiaurus metus yra islaikoma virs 20 nieko neveikianciu darbuotoju ,kai simtus tukstanciu litu skiriama ju atlyginimams ,patalpu saugojimui , nieko neveikincio med personalo islikymui ,,kai autobusu parkqas turedamas 100 utobusu islaiko virs 300 darbuotoju ,perka autobusus 2-5 kartu didesnemis kainomis uz rinkos kaina ,,o darzeliu specialistams neberanda lesu atlyginimams ,ir vien todel ,kad kazkokie politiniai susitarimai veikia .ir pinigai kisami i imones kurioms ,,savi ,,vadovauja ..

lina

lina portretas
Problematiškų vaikų yra ir bus visuose darželiuose.Nieko baisaus.Visada atsiras ir išeitis iš padėties.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių