Drama Klaipėdoje surengtame Lietuvos kroso čempionate

Po šalies kroso pirmenybių, trečius metus paeiliui surengtų uostamiestyje,sužinoję galutinius rezultatus, už galvų stvėrėsi dviejų – Klaipėdos ir Šiaulių – komandų treneriai.

Miestų įskaitoje šiauliečiai iškovojo 211 taškų, klaipėdiečiai – tik vienu mažiau. Treti liko vilniečiai – 165 taškai.

Klubų varžybose šeštus metus paeiliui triumfavo Klaipėdos „Nikės“ greitakojai, pelnę 189 taškus. Antri – Šiaulių „Stadijos“ bėgikai atsiliko akivaizdžiai – 106 taškai.

Sėkmingiausiai mūsų sportininkai kovojo jaunuolių grupėje. 7000 m distancijoje čempionu tapo Mantas Kuliauskas, vicečempionu – Ignas Liutkus. Tik nuožmios kovos finišo tiesiojoje, nusileidęs raseiniškiui Simui Bertašiui, ketvirtas liko Andrius Šliapcevas.

Itin lengvai aukso medalį pelnė Dominykas Butkevičius, rungtyniavęs jaunių grupėje. Mindaugo Krakio auklėtinis artimiausią varžovą aplenkė apie pusę kilometro.

Klaipėdos komandos nariams pavyzdį, kaip reikia laimėti, parodė jauniausia varžybų dalyvė Ugnė Žvinklytė, laimėjusi mergaičių 1000 m rungtį.

Dar ant aukščiausio prizininkų pakylos laiptelio kopė Benediktas Mickus, šventęs pergalę jaunučių 3000 m varžybose.

Jaunučių 2000 m grupėje antrąją vietą užėmė Emilija Saudargaitė, trečiąją – Aušra Butkevičiūtė.

Vyrų (7000 m) kovą laimėjo pasvalietis Artūras Meška, moterų – šiaulietė Evelina Uševaitė.