Dviračių take – atlyginimų nesulaukiančių darbininkų streikas

Dviračių ir pėsčiųjų taką Danės slėniu tiesiančios įmonės darbininkai nutraukė darbą ir paskelbė streiką. Žmonės reikalauja, kad būtų sumokėti vėluojantys atlyginimai.

Streikuota antrą kartą

„Kiekvieną mėnesį reikia maldauti atlyginimo. Esame raminami, kad birželio pradžioje sumokės, vėliau išgirdome, kad iki ketvirtadienio sumokės. Tačiau kas čia per darbas, jei atlyginimai vėluoja?“ – piktinosi įmonės darbininkas Adomas Puleikis.

Vilniečių įmonė VITI laimėjo konkursą ir tapo generaliniu rangovu dviračių tako statybose.

Tai ne pirmas incidentas šiame objekte. Gegužės pradžioje darbininkai stabdė darbus dviem valandoms, tačiau pasiekė savo – bendrovė tuoj pat sumokėjo algas.

„Valdžia aiškina, kad galime išeiti lauk, jei mums nepatinka“, – prisiminė doviliškis Bonaventūras Jurkus.

Tačiau darbuotojai baiminasi, kad nusprendę palikti šią darbovietę neatgautų žadėto atlygio.

„Sumokėtų mums “minimumą„ ir liktume be uždirbtų pinigų. Juk kiekvienam buvo žadamas 1,5–2 tūkst. litų atlyginimas. Be minimalios algos, mums dar buvo mokami priedai“, – tikino šilutiškis Antanas Urbonavičius.

Prisiminė baudžiavos laikus

Vyrai tikino, kad dėl vėluojančių atlyginimų kenčia ir jų šeimos.

„Vieni į darbą važinėja iš Šilutės, kiti – iš Klaipėdos rajono, dalis darbininkų važinėja net iš Vilniaus. Juk reikia pinigų ir maistui, ir pragyvenimui“, – pasakojo vyrai.

Dalis darbuotojų buvo priimti per Darbo biržą.

„Buvo susirinkimas, sukvietė ir pasamdė. Žadėjo gerai mokėti, gegužė baigiasi, o už balandį nemokėta. Ką laimėsime, jei išeisime? Nejaugi per teismus reikės savo pinigų ieškoti? Kas kaime gyvena, gali vištą pasipjauti, o miestiečiams reikia kas mėnesį už komunalines paslaugas mokėti“, – teigė darbininkai.

Vakar Gluosnių gatvėje esančioje įmonės statybos aikštelėje kastuvus ir kitus įrankius sudėjo penkiolika vyrų, kiek toliau stovėjo be darbo ir septyni mechanizatoriai, pagalbiniai darbininkai iš Vilniaus.

„Atėjo baudžiavos laikai. Juk sulaukus 55-erių jau sunku darbą susirasti. Nieko mes nežinome, ar priedus mokės, ar ne, atlyginimo lapelių negauname“, – piktinosi vyrai.

Problemą žadėjo išspręsti

Apie 15 val. streikuotojų reikalavimų atvyko išklausyti Vilniuje registruotos įmonės vadovybė.

Bendrovės generalinis direktorius Konradas Juzeliūnas darbininkams aiškino, kad jie be reikalo kelia triukšmą.

„Juk šiandien ir yra atlyginimų mokėjimo diena už balandį. Taip parašyta sutartyje. Anksčiau jūs gavote avansą? Atlyginimai yra sumokėti, nežinau, kada bankas perves“, – streikuotojus ramino direktorius.

Tačiau darbininkai tikino, kad jei nebūtų triukšmavę, kažin ar būtų išsireikalavę tai, kas jiems priklauso.

„Reikia jums atlyginimo lapelių? Gerai, atvešime. Kodėl jūs pirma puolate streikuoti?“ – klausė K.Juzeliūnas.

Įmonės vadovas dienraščiui aiškino, kad karo su darbuotojais nebuvo ir problema bus išspręsta.

„Už šią dieną mes jiems nemokėsime, juk nedirbo. Jie priimti dirbti iki objekto pabaigimo“, – aiškino įmonės rinkodaros direktorius Rimantas Grigaitis.

Darbai vėluoja

Bendrovės vadovas K.Juzeliūnas aiškino, kad įmonė finansinių sunkumų neturi, o dviračių ir pėsčiųjų tako tiesimo darbai gali strigti dėl užsakovo kaltės.

„Tam tikruose taškuose darbai iš viso nevyksta, bet dėl užsakovo kaltės. Šiandien nuo darbų grafiko mes atsiliekame savaitę. Vienuose etapuose esame priekyje, kai kur atsiliekame. Tačiau yra vietų, kur negalime vykdyti darbų“, – aiškino K.Juzeliūnas.

Bendrovės vadovo teigimu, darbus stabdo techninio projekto klaidos ir pasikeitusi situacija dėl kitų projektų, kurie kertasi su dviračių tako tiesimu.

„Kalbame apie Botanikos sodą ir kitus projektus, kurie atsirado per tą laiką, kol buvo derinamas šis projektas“, – aiškino įmonės vadovas.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Alina Velykienė aiškino, kad su dviračių tako rangovais savivaldybė atsiskaito laiku.

„Iki šios dienos buvo sudaryti du atliktų darbų aktai, už juos sumokėta apie 1 mln. litų. Nežinau, kiek įmonė turi kitų vykdomų sutarčių, bet iš mūsų pusės laikomasi sutarties ir pinigai tikrai sumokami laiku“, – aiškino A.Velykienė.

Jos teigimu, su įmonės vadovais buvo kalbėta dėl darbų eigos.

„Mums svarbu, kad objektas būtų laiku užbaigtas, o mes dėl to nerimaujame“, – neslėpė A.Velykienė.

Dviračių ir pėsčiųjų tako įrengimas atsieis per 7 mln. litų. Didžioji dalis lėšų – 6 mln. litų – gauta iš ES fondų, likusią dalį pridės savivaldybė. Naujasis dviračių ir pėsčiųjų takas bus 7 kilometrų 237 metrų ilgio.NAUJAUSI KOMENTARAI

mmmm

mmmm portretas
Atkatams padlom is savivaldybes atidave o pilieciams nebeliko

socialiai atsakingas

socialiai atsakingas portretas
kas dar norit įsidarbinti šioje firmelėje?

Jis

Jis portretas
kaip visada- susiorganizavo firmos vadai laimėti konkursą nusileido su kainelėmis, o dabar taupo darbuotojų sąskaita. Galvoti reikia prieš pateikiant pasiūlymą konkursui.
VISI KOMENTARAI 21

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos „Neptūnas“ rado naują generalinį rėmėją
  Klaipėdos „Neptūnas“ rado naują generalinį rėmėją

  Krepšinis Klaipėdoje sulaukia vis daugiau kraštiečių dėmesio, todėl vietos verslas džiaugiasi galėdamas prisidėti prie krepšinio klubo veiklos. Klaipėdos „Neptūno“ komanda sulaukė dar vieno rėmėjo. ...

 • Paskutinė kruizinio sezono kregždė
  Paskutinė kruizinio sezono kregždė

  Penktadienį savo viešnage Klaipėdoje kruizinį sezoną turėtų pabaigti čia atplauksiantis laivas "Marco Polo". Skaičiuojama, jog Klaipėdą šią vasarą aplankė apie 70 tūkst. turistų, kuriuos atplukdė 60 keleivinių laineri...

 • Gyventojai – prieš eismą Melnragėje
  Gyventojai – prieš eismą Melnragėje

  Melnragės gyventojai išreiškė norą kai kuriose gyvenvietės gatvėse numatytu laiku riboti motorinių transporto priemonių eismą. Žmonės piktinasi, kad automobilių ir motociklų skleidžiamas triukšmas vakarais drumsčia vietinių ...

  13
 • Įvažiavimas į Klaipėdą ketvirtadienį buvo paralyžiuotas
  Įvažiavimas į Klaipėdą ketvirtadienį buvo paralyžiuotas

  Ketvirtadienio rytas važiuojantiems į Klaipėdą per Jakų transporto žiedą prailgo – automobilių susidūrimas Vilniaus plente sustabdė mašinų srautą. ...

  9
 • Klaipėdoje pareigūnai mokysis suvaldyti incidentą SGD terminale
  Klaipėdoje pareigūnai mokysis suvaldyti incidentą SGD terminale

  Įvairių institucijų pareigūnai Klaipėdoje treniruosis suvaldyti incidentą suskystintųjų gamtinių dujų terminale. ...

  5
 • Klaipėdoje nesuveikė keturi pavojaus įrenginiai
  Klaipėdoje nesuveikė keturi pavojaus įrenginiai

  Trečiadienio vidurdienį uostamiestyje užkaukusios sirenos išgąsdino nedaugelį. Tuo metu, kai aidėjo pavojaus signalas, žmonės skubėjo pietų ir nė neabejojo, kad jų gyvybėms negresia joks pavojus. ...

  7
 • Bankai jau ima valdžią?
  Bankai jau ima valdžią?

  Vienos Klaipėdos įmonės vadovas nustėro, kai išėmus palyginti nedidelę grynųjų sumą bankas blokavo bendrovės sąskaitą. Apie šį ketinimą nė nebuvo pranešta telefonu. Kraštutinėmis priemonėmis komerciniai bankai teigi...

  21
 • KU rektoriaus rinkimai – lyg ant ledo lyties
  KU rektoriaus rinkimai – lyg ant ledo lyties

  Vienas Klaipėdos universiteto steigėjų, uostamiesčio politikas Vytautas Čepas po rektoriaus rinkimų išreiškė apgailestavimą, kad įstaigos vadovas nebuvo išrinktas iš karto. Esant tokiai sudėtingai universiteto situacijai, ...

  4
 • Aplink Klaipėdą – afrikinio kiaulių maro užkratas?
  Aplink Klaipėdą – afrikinio kiaulių maro užkratas?

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai perspėja, jog aplink uostamiestį veriasi savotiškas afrikinio kiaulių maro užkrato žiedas. Nors didžiuosiuose šalies miestuose ūkininkų veikla uždrausta, pajūrio kraštui ...

  5
 • Virš klaipėdiečių galvų – pūvančios lajos
  Virš klaipėdiečių galvų – pūvančios lajos

  Uostamiestį prižiūrinčios įmonės iki šiol kovoja su rugsėjo pabaigoje pajūrį talžiusios audros padariniais. Aiškinama, jog vėjas išvertė 67 medžius, nulaužė šimtus šakų, tačiau iki šiol dešimtys...

  7
Daugiau straipsnių