Dviračių take – atlyginimų nesulaukiančių darbininkų streikas

Dviračių ir pėsčiųjų taką Danės slėniu tiesiančios įmonės darbininkai nutraukė darbą ir paskelbė streiką. Žmonės reikalauja, kad būtų sumokėti vėluojantys atlyginimai.

Streikuota antrą kartą

„Kiekvieną mėnesį reikia maldauti atlyginimo. Esame raminami, kad birželio pradžioje sumokės, vėliau išgirdome, kad iki ketvirtadienio sumokės. Tačiau kas čia per darbas, jei atlyginimai vėluoja?“ – piktinosi įmonės darbininkas Adomas Puleikis.

Vilniečių įmonė VITI laimėjo konkursą ir tapo generaliniu rangovu dviračių tako statybose.

Tai ne pirmas incidentas šiame objekte. Gegužės pradžioje darbininkai stabdė darbus dviem valandoms, tačiau pasiekė savo – bendrovė tuoj pat sumokėjo algas.

„Valdžia aiškina, kad galime išeiti lauk, jei mums nepatinka“, – prisiminė doviliškis Bonaventūras Jurkus.

Tačiau darbuotojai baiminasi, kad nusprendę palikti šią darbovietę neatgautų žadėto atlygio.

„Sumokėtų mums “minimumą„ ir liktume be uždirbtų pinigų. Juk kiekvienam buvo žadamas 1,5–2 tūkst. litų atlyginimas. Be minimalios algos, mums dar buvo mokami priedai“, – tikino šilutiškis Antanas Urbonavičius.

Prisiminė baudžiavos laikus

Vyrai tikino, kad dėl vėluojančių atlyginimų kenčia ir jų šeimos.

„Vieni į darbą važinėja iš Šilutės, kiti – iš Klaipėdos rajono, dalis darbininkų važinėja net iš Vilniaus. Juk reikia pinigų ir maistui, ir pragyvenimui“, – pasakojo vyrai.

Dalis darbuotojų buvo priimti per Darbo biržą.

„Buvo susirinkimas, sukvietė ir pasamdė. Žadėjo gerai mokėti, gegužė baigiasi, o už balandį nemokėta. Ką laimėsime, jei išeisime? Nejaugi per teismus reikės savo pinigų ieškoti? Kas kaime gyvena, gali vištą pasipjauti, o miestiečiams reikia kas mėnesį už komunalines paslaugas mokėti“, – teigė darbininkai.

Vakar Gluosnių gatvėje esančioje įmonės statybos aikštelėje kastuvus ir kitus įrankius sudėjo penkiolika vyrų, kiek toliau stovėjo be darbo ir septyni mechanizatoriai, pagalbiniai darbininkai iš Vilniaus.

„Atėjo baudžiavos laikai. Juk sulaukus 55-erių jau sunku darbą susirasti. Nieko mes nežinome, ar priedus mokės, ar ne, atlyginimo lapelių negauname“, – piktinosi vyrai.

Problemą žadėjo išspręsti

Apie 15 val. streikuotojų reikalavimų atvyko išklausyti Vilniuje registruotos įmonės vadovybė.

Bendrovės generalinis direktorius Konradas Juzeliūnas darbininkams aiškino, kad jie be reikalo kelia triukšmą.

„Juk šiandien ir yra atlyginimų mokėjimo diena už balandį. Taip parašyta sutartyje. Anksčiau jūs gavote avansą? Atlyginimai yra sumokėti, nežinau, kada bankas perves“, – streikuotojus ramino direktorius.

Tačiau darbininkai tikino, kad jei nebūtų triukšmavę, kažin ar būtų išsireikalavę tai, kas jiems priklauso.

„Reikia jums atlyginimo lapelių? Gerai, atvešime. Kodėl jūs pirma puolate streikuoti?“ – klausė K.Juzeliūnas.

Įmonės vadovas dienraščiui aiškino, kad karo su darbuotojais nebuvo ir problema bus išspręsta.

„Už šią dieną mes jiems nemokėsime, juk nedirbo. Jie priimti dirbti iki objekto pabaigimo“, – aiškino įmonės rinkodaros direktorius Rimantas Grigaitis.

Darbai vėluoja

Bendrovės vadovas K.Juzeliūnas aiškino, kad įmonė finansinių sunkumų neturi, o dviračių ir pėsčiųjų tako tiesimo darbai gali strigti dėl užsakovo kaltės.

„Tam tikruose taškuose darbai iš viso nevyksta, bet dėl užsakovo kaltės. Šiandien nuo darbų grafiko mes atsiliekame savaitę. Vienuose etapuose esame priekyje, kai kur atsiliekame. Tačiau yra vietų, kur negalime vykdyti darbų“, – aiškino K.Juzeliūnas.

Bendrovės vadovo teigimu, darbus stabdo techninio projekto klaidos ir pasikeitusi situacija dėl kitų projektų, kurie kertasi su dviračių tako tiesimu.

„Kalbame apie Botanikos sodą ir kitus projektus, kurie atsirado per tą laiką, kol buvo derinamas šis projektas“, – aiškino įmonės vadovas.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Alina Velykienė aiškino, kad su dviračių tako rangovais savivaldybė atsiskaito laiku.

„Iki šios dienos buvo sudaryti du atliktų darbų aktai, už juos sumokėta apie 1 mln. litų. Nežinau, kiek įmonė turi kitų vykdomų sutarčių, bet iš mūsų pusės laikomasi sutarties ir pinigai tikrai sumokami laiku“, – aiškino A.Velykienė.

Jos teigimu, su įmonės vadovais buvo kalbėta dėl darbų eigos.

„Mums svarbu, kad objektas būtų laiku užbaigtas, o mes dėl to nerimaujame“, – neslėpė A.Velykienė.

Dviračių ir pėsčiųjų tako įrengimas atsieis per 7 mln. litų. Didžioji dalis lėšų – 6 mln. litų – gauta iš ES fondų, likusią dalį pridės savivaldybė. Naujasis dviračių ir pėsčiųjų takas bus 7 kilometrų 237 metrų ilgio.NAUJAUSI KOMENTARAI

mmmm

mmmm portretas
Atkatams padlom is savivaldybes atidave o pilieciams nebeliko

socialiai atsakingas

socialiai atsakingas portretas
kas dar norit įsidarbinti šioje firmelėje?

Jis

Jis portretas
kaip visada- susiorganizavo firmos vadai laimėti konkursą nusileido su kainelėmis, o dabar taupo darbuotojų sąskaita. Galvoti reikia prieš pateikiant pasiūlymą konkursui.
VISI KOMENTARAI 21

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Lapų valytojams gresia baudos
  Lapų valytojams gresia baudos

  Patikrinimą, kaip mieste valomi lapai, surengę kontrolieriai priekaištų negailėjo nei valytojams, nei vežėjams. Vieniems surašyti reikalavimai žaliąsias atliekas tvarkyti pagal taisykles, kitiems skirtos nuobaudos už pažeidimus. ...

  1
 • Klaipėda bandys vėl prisivilioti burlaivius
  Klaipėda bandys vėl prisivilioti burlaivius

  Klaipėda vėl bandys tapti didžiųjų burlaivių regatos „The Tall Ships Races“ uostu. Pabrėžiama, kad šis renginys sulaukia didelio miestiečių susidomėjimo, pritraukia daug svečių, padeda puoselėti mieste jūrinę kultūrą. ...

 • Klaipėdiečiai kviečiami nemokamai pasitikrinti akumuliatorius
  Klaipėdiečiai kviečiami nemokamai pasitikrinti akumuliatorius

  Artėjantis žiemos sezonas automobilių savininkams kelia nerimą. ...

 • Miesto biudžetas bus pilnesnis
  Miesto biudžetas bus pilnesnis

  Klaipėdos taryba patikslino miesto biudžetą. Jis padidės beveik 1,15 mln. eurų. Patikslintos ir tam tikrų programų priemonės, kurios bus įgyvendintos. ...

  1
 • Nustatys pabėgėlių kvotą
  Nustatys pabėgėlių kvotą

  Klaipėdos socialinės paramos centras toliau rūpinsis prieglobstį gavusių užsieniečių integracija. Įstaigai prašoma nustatyti tokią pat kvotą, kuri buvo ir praėjusiais metais. ...

  3
 • Po tvano – kova dėl pinigų
  Po tvano – kova dėl pinigų

  Išbandymų dėl potvynio išgyvenusiems uostamiesčio ir Klaipėdos rajono gyventojams – antras smūgis. Prabilta apie nekilnojamojo turto vertės kitimą uostamiesčio prieigose esančiose gyvenvietėse. Paaiškėjo, jog draudikai nek...

  7
 • Nuo sausio brangs vanduo ir nuotekos
  Nuo sausio brangs vanduo ir nuotekos

  Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija vienašališkai patvirtino naujas vandens ir nuotekų tvarkymo kainas Klaipėdos miesto ir rajono gyventojams. Planuojama, kad jos įsigalios nuo kitų metų pradžios. ...

  29
 • Šuo išgelbėjo lapei gyvybę
  Šuo išgelbėjo lapei gyvybę

  Vokiečių ir škotų aviganių mišrūnė išgelbėjo gyvybę į šulinį įkritusiai lapei. Laukinis gyvūnas įkrito į spąstus prie Vasaros estrados, kur ją aptiko su šeimininke pasivaikščioti išėjusi kalyt...

  1
 • Vėl bandys išjudinti apsileidėlius
  Vėl bandys išjudinti apsileidėlius

  Klaipėdos valdžia bandys vėl išjudinti miesto vaizdą darkančių griuvenų savininkus imtis darbų. Maksimalus žemės mokestis grės ir tiems, kurių sklypuose stovi ilgą laiką nenaudojami pastatai. ...

  15
 • V. Sinkevičius: uosto plėtra privalo išlikti tarp valstybės prioritetų
  V. Sinkevičius: uosto plėtra privalo išlikti tarp valstybės prioritetų

  LR Seimo Ekonomikos komiteto vadovas Virginijus Sinkevičius teigia, kad rekordiniai Klaipėdos uosto rezultatai ir gaunama nauda valstybei rodo, jog valstybė turi siekti, kad uostas būtų maksimaliai plėtojamas. Šiandien Klaipėdos valstybinio jūr...

  3
Daugiau straipsnių