Džiazuojančią Klaipėdą papuošė išskirtiniai automobiliai

Klaipėdiečiai ir miesto svečiai šeštadienį turėjo galimybę paganyti akis į išskirtinius automobilius ir motociklus. Vyko tokių transporto priemonių paroda. Demonstruoti ir senoviniai, ir nauji, ir kuklūs, ir visiems pažįstami, ir ypač reti, ir prabangūs automobiliai ir motociklai. Įspūdingos transporto priemonės priviliojo būrį smalsuolių.

Parodoje – 200 automobilių

Piliavietėje esančioje aikštelėje ketvirtą kartą organizuoto renginio „Memel Motor Fest“ dalyviai rinkosi ankstų šeštadienio rytą. Išskirtinių automobilių paroda lankytojams duris atvėrė vidurdienį.

Smalsuoliai galėjo pamatyti daugiau nei 200 išskirtinių, įvairiausių klasių, laikotarpių transporto priemonių. Jos atkeliavo ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos.

Akį traukė ir įspūdingi senoviniai automobiliai. Tarp jų pasitaikė ir ypač retų.

Lankytojai būriavosi ir prie naujų, ryškių, sportinių transporto priemonių. Nostalgiją kėlė ir senos, rusiškos mašinos. Dėmesio netrūko ir pačių savininkų patobulintoms transporto priemonėms.

Parodoje dalyvavusios transporto priemonės buvo pačios įvairios pagal gamintojų šalis. Buvo ir europietiški: itališki, prancūziški, vokiški, ir amerikietiški, ir japoniški automobiliai.

Įrengė specialų podiumą

Pačių išskirtiniausių transporto priemonių savininkų laukė prizai. Automobiliai rungėsi devyniose pagrindinėse kategorijose: „Mis Europa“, „Mis Interjeras“, „Mis Orinė važiuoklė“, „Mis Japonija“, „Mis Klasika“, „Mis Amerika“, „Mis Draugo'vežis“, Mis SportCar'as“, „Mis Kabrio“.

Įvertintos ir mašinos, kurias puošė išskirtiniausi ratlankiai, ir skleidžiančios didžiausią griausmą.

Pagalvojome, kad galima papildyti festivalio savaitgalį, kad šis būtų dar įvairesnis ir spalvingesnis. Aikštelėje demonstruojami išskirtiniai automobiliai, o už kalno groja muzika. Galima sudalyvauti ir ten, ir čia.

Transporto priemones vertino komisija. Stebėta, kaip mašina paruošta parodai, ar išblizginta, nupoliruota. Vertinta, kiek transporto priemonė išsiskiria savo kategorijoje. Gal yra labai reta, ar sena, turi išskirtines dizaino detales.

Automobiliai varžėsi ne tik savo skleidžiamu garsu, bet ir sumontuota garso aparatūra. Dėl garsiausiojo titulo rungėsi apie 35 dalyvius ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos.

Dėl vieno ar kito titulo besivaržančios transporto priemonės turėjo važiuoti specialiai įrengtu podiumu, kurio ilgis siekė 17 metrų, o aukštis – 40 centimetrų.

Tas įvertinti, gerai apžiūrėti automobilius galėjo ne tik komisija, bet ir parodos lankytojai.

Atvežė „Ferrari“ modeliukų kolekciją

Renginio dalyviai varžėsi ir „drag“ varžybose. Savo talentą parodos metu demonstravo grafičių meistrai. Jie dekoravo automobilių variklių dangčius. Dalis buvo nudažyti iš anksto, dalis vietoje.

Norintieji galėjo įsigyti grafičių meistrų padailintus automobilių variklių dangčius. Renginio pabaigoje vyko jų aukcionas.

Lankytojams taip pat pasiūlyta tapti lenktynininkais. Buvo galima išbandyti lenktynių stimuliatorių. Taip pat sužinoti, koks jausmas apima, pakėlus motociklo ratą.

Pasižvalgyti visi buvo kviečiami ir po „Ferrari“ modeliukų kolekcijos parodą.

Atrakcijų netrūko ir patiems mažiausiems parodos lankytojams. Kol tėvai žvalgėsi į išskirtines transporto priemones, šie laiką galėjo leisti vaikų zonoje, kur veikė atrakcionai ir laukė animatorius.

Planuoja penkmečio minėjimą

Paklaustas, kas yra išskirtinis automobilis, renginio „Memel Motor Fest“ organizatorius Edmundas Dargis atsakė trumpai: „Toks, kurį pamačius norisi atsisukti ir palydėti akimis“.

E.Dargis džiaugėsi, kad kasmet renginys sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Atvyksta vis daugiau dalyvių, siūloma vis daugiau pramogų.

„Anksčiau renginys vykdavo Vasaros estrados prieigose, tačiau po dviejų pamatėme, kad nebetelpame. Negalime išpildyti visų savo idėjų, siekių. Tad persikėlėme į miesto centrą, bet ir dabar ne visas idėjas galėjome išpildyti. Norėtųsi dar didesnės teritorijos, kuri būtų taip gerai pasiekiama“, – pasakojo organizatorius.

Pasak E.Dargio, būtų puiku, jei šalia parodos vyktų ir lenktynės, išplėsti rungtis. Pastarųjų sąrašą galėtų papildyti mašinos stūmimas ar tempimas, kiek žmonių gali tilpti į vieną automobilį.

„Tam reikalingas infrastruktūra ir erdvė. Kitais metais švęsime penkmetį. Turime daug idėjų. Jei sulauksime miestiečių ir Klaipėdos valdžios palaikymo, renginys tikrai bus išskirtinis ne tik savo dydžiu, bet ir dalyvių, pramogų įvairove“, – komentavo organizatorius.

Nori dar daugiau spalvų ir įvairovės

Anksčiau renginys „Memel Motor Fest“ vyko paskutinį gegužės ar pirmąjį birželio savaitgalį. Taip pažymėta automobilių ir motociklų aistruolių kalendorinės vasaros sezono pradžia.

Šiemet renginys „Memel Motor Fest“ sutapo su Klaipėdos pilies džiazo festivaliu.

„Pagalvojome, kad galima papildyti festivalio savaitgalį, kad šis būtų dar įvairesnis ir spalvingesnis. Aikštelėje demonstruojami išskirtiniai automobiliai, o už kalno groja muzika. Galima sudalyvauti ir ten, ir čia“, – tvirtino organizatorius.

Pasigrožėti išskirtiniais automobiliais ir motociklais visi norintieji galėjo nemokamai.

„Atveriame širdis ir dovanojame reginį visiems, kam įdomu. Tiek klaipėdiečiams, tiek miesto svečiams“, – teigė E.Dargis.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Dėl estakados statybos uždaromas Rusnės kelias
  Dėl estakados statybos uždaromas Rusnės kelias

  Keliaujantiesiems į Rusnės salą teks apsišarvuoti kantrybe. Nuo šiol kelias Šilutė–Rusnė ties užliejamu ruožu yra uždarytas, prasidėjo estakados statyba. ...

 • Muzikos aikštelė tuščia nebūna
  Muzikos aikštelė tuščia nebūna

  Lankytojai netruko pamėgti muzikinę aikštelę, kuri prieš kelias savaites įrengta Antrosios Melnragės paplūdimyje. Klasikinės muzikos ateina pasiklausyti ne tik vyresnio amžiaus poilsiautojai, bet ir jaunimas. ...

  2
 • Dėl kioskelių dekoro – svarstymai
  Dėl kioskelių dekoro – svarstymai

  Klaipėdos gatvėse dirbantys vaisių ir daržovių pardavėjai prieš mėnesį įsikūrė naujuose kioskeliuose, kuriuos nupirko miesto savivaldybė. Dabar svarstoma, kaip pagražinti šiuos laikinus statinius, kad būtų aišku, kam &scaron...

  3
 • Mesti rūkyti trukdo trys baimės
  Mesti rūkyti trukdo trys baimės

  Atsisakyti fiziškai cigaretės nėra sunku, bet psichologinė priklausomybė išlieka visą gyvenimą. Daugiau nei 10 metų žmonėms padedantis mesti rūkyti pastorius prisipažįsta, kad jam iki šiol kvepia tabako dūmai. Nors paskutinę ...

  2
 • Kuršių mariose – tūkstančiai gulbių
  Kuršių mariose – tūkstančiai gulbių

  Kuršių marias ties Alksnyne jau galima vadinti gulbių mariomis. Besibūriuojantys paukščiai poilsiautojams sukėlė minčių esą sparnuočiai jau ruošiasi traukti į pietinius kraštus. ...

 • Uostamiestyje atnaujinami sporto aikštynai
  Uostamiestyje atnaujinami sporto aikštynai

  Uostamiestyje įsibėgėja mokyklų sporto aikštynų atnaujinimas. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas pasirašė rangos darbų sutartį, pagal kurią už 872 410 eurų bus sutvarkytas „Verdenės&ldquo...

  1
 • K. Donelaičio aikštėje – nelegalus ženklas
  K. Donelaičio aikštėje – nelegalus ženklas

  Po poilsiautojos priekaišto, kad Klaipėda nėra svetinga keturkojams augintiniams, rastas nelegaliai įrengtas ženklas, draudžiantis vedžioti šunis. Pastarasis stovėjo K.Donelaičio aikštėje. Kas pastatė ženklą, neaišku. ...

  3
 • Klaipėdos darbo biržos reforma patenkinti ne visi
  Klaipėdos darbo biržos reforma patenkinti ne visi

  Įsibėgėjusia Darbo biržos reforma patenkinti ne visi šios įstaigos darbuotojai, ypač neramu tiems, kurių pareigybių nuo rudens neliks. Jie jau gavo atleidimo lapelius. Tačiau vykstant tokioms pertvarkoms, atleidimo lapeliai esą turėtų būti ...

  2
 • Poilsio parke naktimis liepsnoja laužas
  Poilsio parke naktimis liepsnoja laužas

  Poilsio parke naktimis dega laužai, jaunimas linksminasi, liejasi alkoholis, rūkoma ir šiukšlinama. Tokią informaciją gavę Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus valdininkai susiruošė įsitikinti, kad tai tiesa. ...

  4
 • Dėl mobiliojo ryšio telefono – nuostoliai
  Dėl mobiliojo ryšio telefono – nuostoliai

  Ką tik įsigyto naujo mobiliojo ryšio telefono gedimas autošaltkalvį paliko be uždarbio, o jo klientus – situacijos įkaitais. Naujas telefonas sugedo jau po keturių parų, pradingo ir visi meistro turėti klientų kontaktai, dėl to ...

  29
Daugiau straipsnių