E.Kusaitė bendradarbiavimu su prokurorais kaltina buvusį gynėją

Terorizmu kaltinama klaipėdietė Eglė Kusaitė trečiadienį teismo posėdyje bendradarbiavimu su prokurorais kaltino buvusį savo gynėją, žinomą advokatą Adomą Liutvinską.

Mergina tvirtino, kad A.Liutvinskas, jai būnant suimtai, darė spaudimą, todėl ji save esą apšmeižė, kad vartojo narkotikus.

"Susidarė įspūdis, kad jis gina ne mano interesus, o prokuroro", - Vilniaus apygardos teismo posėdyje kalbėjo E.Kusaitė.

Teismas nagrinėjo E.Kusaitės skundą dėl teisėsaugininkų atsisakymo tirti jos pareiškimą, kad pareigūnai prieš ją galėjo naudoti smurtą.

Anot kaltinamosios, advokatas sudarė jos, kaip "juodosios našlės", scenarijų. Mergina kalbėjo, kad A.Liutvinskas, sužinojęs, kad ji nori keisti advokatą, pradėjo siūlyti teikti paslaugas nemokamai, padaugėjo apklausų.

Ji pasakojo, kad į Rusiją 2009-ųjų spalio pabaigoje vyko susitikti su draugais Magmadovais ir pailsėti nuo saugumiečių. Prieš išvykstant mergina buvo sulaikyta ir apkaltinta dėl planų susisprogdinti karinėje bazėje Čečėnijoje.

"Man buvo didelis šokas, kai Kaune įlipo keli pareigūnai ir išlaipino (...) sakė, kad vežu narkotikus", - tvirtino E.Kusaitė.

Ji tvirtino, kad areštinėje iš jos buvo tyčiojamasi, ji jautėsi žeminama. Be to, mergina tikino turėjusi miegoti ant čiužinio, nes lova buvo sulūžusi, areštinė dvokė, o drabužiai buvo atimti, todėl 13 dienų ji išbuvo su tokiais pat rūbais.

Apklausos, anot E.Kusaitės, buvo tokios, kad ji būtų nuvarginta, palaužta ir sutiktų su teisėsaugininkų teiginiais. Kai kurios jų esą trukdavo apie 5 valandas, kai kurios būdavo atliekamos vėlai vakare.

Mergina taip pat skundėsi, kad jai buvo duodami vaistai, dėl kurių jautė silpnumą, galvos skausmus, o kai kurių momentų esą apskritai neatsimenanti, negalėjusi įsigilinti į jai pateikiamus dokumentus.

"Neatlaikiau spaudimo, kai pasirašiau, kad vykau sprogdinti, nors tai yra nesąmonė", - tikino E.Kusaitė.

Be to, ji pasakojo buvusi du kartus sumušta: vieną kartą areštinėje, kitą kartą nežinomoje vietoje - Rusijos pareigūnų.

Generalinė prokuratūra gruodžio pabaigoje atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl E.Kusaitės skundo apie tariamai patirtą skundą. Prokurorų teigimu, E.Kusaitės skundas nepagrįstas jokiais objektyviais duomenimis, nepadaryta jokia veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

E.Kusaitė prokurorų nutarimą apskundė pirmosios instancijos teismui, kuris sausio viduryje jos skundą atmetė, o prokurorų nutarimą pripažino teisėtu ir pagrįstu,

Tuomet klaipėdietė apskundė šį pirmosios instancijos teismo sprendimą Vilniaus apygardos teismui (VAT).

Galimą prievartos naudojimą prieš E.Kusaitę viešai ragino ištirti ir kai kurie visuomenės atstovai.

Prokurorai tvirtina, kad prieš daugiau nei metus sulaikyta 21 metų mergina buvo užmezgusi ryšius su islamistinėmis grupuotėmis ir rengėsi teroro aktui nepriklausomybės nuo Rusijos siekusioje Šiaurės Kaukaze esančioje Čečėnijos Respublikoje.

E.Kusaitė devynis mėnesius buvo suimta, tačiau pernai rugpjūtį teismas nusprendė, jog byla gali būti nagrinėjama jai esant laisvėje.


Šiame straipsnyje: Eglė Kusaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Nika

Nika portretas
Mergaitė stengiasi išsisukti....

ruta

ruta portretas
zinoma kad bando issisukti

666

666 portretas
pries samdant advokata reikia susizinot kuo jis dirbo ir su kuo ir kas ju gimines
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių