E.Kusaitė teisme nesėkmingai šalino prokurorus

Dėl rengimosi įvykdyti teroro aktą Čečėnijoje teisiama klaipėdietė Eglė Kusaitė penktadienį per Vilniaus apygardos teismo (VAT) posėdį nesėkmingai šalino jos bylose dalyvaujančius prokurorus.

Pirmiausia VAT netenkino anksčiau pateikto jos prašymo nušalinti Generalinės prokuratūros prokurorą Justą Laucių. Šis teisėsaugininkas dalyvauja E.Kusaitės skundo nagrinėjime dėl telefoninių pokalbių klausymosi.

E.Kusaitės advokatas Rolandas Tamašauskas teismui yra sakęs, kad J.Laucius pripažintas nukentėjusiuoju ikiteisminiame tyrime dėl galimo neteisėto poveikio, todėl dalyvaudamas skundo nagrinėjime gali ginti savo teises ir interesus.

VAT teisėjas Vladislavas Lenčikas su tuo nesutiko, esą J.Laucius yra nukentėjusysis kitame tyrime - dėl galimai jam padaryto neteisėto poveikio, kurį atlieka Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra, o ne dėl telefoninių pokalbių klausymosi.

Be to, teisėjo manymu, prokuroras J.Laucius nėra suinteresuotas bylos baigtimi asmeniškai, tiesiog atlieka savo pareigas.

Vis dėlto E.Kusaitė pamėgino dar kartą nušalinti minėtą prokurorą - šį kartą nagrinėjant jos skundą dėl telefoninių pokalbių kontrolės.

"Šiuo atveju aš reiškiu nušalinimą J.Lauciui, nes buvo fabrikuojama mano byla, ko gero fabrikuojama ji ir toliau (...)Kadangi jis šioje byloje yra auka, jo dalyvavimas yra nebūtinas", - tvirtino kaltinamoji.

Nušalinimas teismo vėl buvo atmestas.

Mergina tvirtino, kad suteiktas leidimas klausytis jos pokalbių nuo gruodžio pradžios iki kovo pradžios, kurį pirma atliko Valstybės saugumo departamentas (VSD), o VSD panaikinus šias funkcijas - Kriminalinė policija, yra neteisėtas.

"Aš pripažįstu, kad bendravau su Tamara Magmadova (Rusijoje kaltinamų Magmadovų motina - BNS), bet nebendravau su draudžiamais asmenimis", - kalbėjo E.Kusaitė.

Ji tvirtino, kad klausomasi ne tik jos, bet ir jos motinos Virginijos Kusienės, jai padedančių parlamentarų, kunigų, žmogaus teisių gynėjų pokalbių. Be to, teigta, kad telefoninių pokalbių kontrolė vykdyta, nors E.Kusaitės byla perduota teismui nagrinėti.

Tuo metu prokuroras sakė, kad pokalbių klausytasi, nes nėra baigtas tyrimas kitoje byloje, kurioje įtariamaisiais yra pripažinti Aišat ir Apti Magmadovai. Jis neigė kalbas, kad klausomasi ne tik E.Kusaitės, bet ir jai artimų žmonių pokalbių.

Dėl šios skundo VAT turėtų skelbti nutartį gegužės 5 dieną.

E.Kusaitė, tuomet kai buvo nagrinėjamas jos skundas dėl kovo mėnesį jos gyvenamojoje vietoje atliktos kratos, kurios metu paimtas merginos mobilusis telefonas ir SIM kortelė, siekė nušalinti ir byloje dėl galimo neteisėto poveikio tyrimą atliekančią Vilniaus miesto apylinkės prokurorę Ingridą Galiauskaitę.

"Ji dirba darbą pagal J.Lauciaus užsakymą (...) Tai, mano manymu, yra J.Lauciaus prokurorė", - tvirtino mergina.

Šį prašymą teismas taip pat atmetė.

E.Kusaitė posėdyje tvirtino, kad pati krata atlikta netinkamai, o sprendimas paimti telefoną - neadekvatus.

Dėl šio skundo sprendimas bus skelbiamas gegužės 9 dieną.

E.Kusaitė kaltinama, kad rengėsi susisprogdinti Rusijos karinėje bazėje Čečėnijoje. Ji buvo suimta 2009 metų spalį ir nelaisvėje praleido devynis mėnesius iki pernai metų rugpjūčio, kada teismas nusprendė, jog bylos nagrinėjimo ji gali laukti laisvėje.

Mergina savo kaltę neigia ir tvirtina, kad ją į terorizmą sąmoningai bandė įtraukti VSD. Jos rėmėjai kelia klausimus dėl Rusijos Federalinės saugumo tarnybos vaidmens byloje.


Šiame straipsnyje: Eglė Kusaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Duokite

Duokite portretas
tai durnei,granata pagaliau ! Tegul poligone susisprogdina !

VYTIOCAS

VYTIOCAS portretas
palydėt iki sienos ir lai valina į savo išsvajotą ČEČĖNIJĄ.Jei jau rusijoje čečėnus pažysta,tai viskas aišku.Apkraut sprogmenimis ir į poligoną.

to-1 2

to-1  2 portretas
PRITARIU !!!
VISI KOMENTARAI 39
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė
  Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė

  Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė, ji gydoma ligoninėje, penktadienį pranešė LNK Žinios. ...

 • Ciklonas suks „garbės ratus“
  Ciklonas suks „garbės ratus“

  Sinoptikai gerų naujienų neturi. Savaitgalį Klaipėdą vėl užklups gausūs krituliai – lietus su šlapdriba, neišvengsime ir stiproko vėjo. Saulė pasirodys gal tik ateinantį trečiadienį. ...

 • Geležinio žmogaus fenomenas: skrydis iš 11-o aukšto
  Geležinio žmogaus fenomenas: skrydis iš 11-o aukšto

  Klaipėdietis Kirilas Trofimovas iškrito pro viešbučio langą iš vienuolikto aukšto. Nelaimė nutiko viename Kinijos mieste, kur vyras lankėsi darbo reikalais. Stebuklas yra tai, kad jis ne tik liko gyvas, bet neįtikėtinomis val...

  2
 • Dalį pontonų perduos irkluotojams
  Dalį pontonų perduos irkluotojams

  Dalis pontonų, prie kurių vasarą Dangėje švartavosi regatos "The Tall Ships Races" burlaiviai, bus perduoti naudotis Klaipėdos irklavimo centrui. Ką daryti su likusiais, bus svarstoma. ...

 • Poliklinika turėtų įsikurti naujame pastate
  Poliklinika turėtų įsikurti naujame pastate

  Naujas pastatas Klaipėdos Jūrininkų sveikatos priežiūros centrui turėtų iškilti sklypuose Birutės g. 5 ir 5A  – tokiam variantui šiandien, spalio 17 d., pritarė Savivaldybės tarybos kolegija. Sprendimas priimtas atsižvelgus ...

  1
 • Klaipėdos gyventojus kvies sportuoti
  Klaipėdos gyventojus kvies sportuoti

  Kiti metai Klaipėdoje, kuriai suteiktas Europos sporto miesto titulas, bus skirti sportui. Ta proga didesnis dėmesys bus skiriamas fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną skatinantiems renginiams. ...

  2
 • Kviečia kreiptis nukentėjusius nuo potvynio
  Kviečia kreiptis nukentėjusius nuo potvynio

  Potvynio priežastis bei galimus jo suvaldymo būdus, jei ateityje gamtos stichija pasikartotų, turi įvardinti nepriklausomi ekspertai – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Savivaldybės administracijai duotas pavedimas nedelsiant organizuoti ...

  8
 • Neringiškis Lietuvą garsins Afrikoje
  Neringiškis Lietuvą garsins Afrikoje

  Neringos 56-ojo gimtadienio renginiai lemtingi taps neringiškiui Karoliui Košiui, kuris savaitgalį pradės pusmetį truksiančią kelionę motociklu į Pietų Afrikos Respubliką. ...

  1
 • Dėl gatvės remonto – spūstys
  Dėl gatvės remonto – spūstys

  Pastarosiomis dienomis vakarinio piko metu prie geležinkelio viaduko per Manto gatvę nusidriekia automobilių eilės, važiuojant nuo miesto centro į šiaurę. ...

  15
 • Po sunkių ligų – į modernų reabilitacijos skyrių
  Po sunkių ligų – į modernų reabilitacijos skyrių

  Klaipėdos jūrininkų ligoninėje sunkiomis ligomis sergantiems pacientams sudarytos dar geresnės reabilitacijos sąlygos. ...

  6
Daugiau straipsnių