E.Kusaitė teisme nesėkmingai šalino prokurorus

Dėl rengimosi įvykdyti teroro aktą Čečėnijoje teisiama klaipėdietė Eglė Kusaitė penktadienį per Vilniaus apygardos teismo (VAT) posėdį nesėkmingai šalino jos bylose dalyvaujančius prokurorus.

Pirmiausia VAT netenkino anksčiau pateikto jos prašymo nušalinti Generalinės prokuratūros prokurorą Justą Laucių. Šis teisėsaugininkas dalyvauja E.Kusaitės skundo nagrinėjime dėl telefoninių pokalbių klausymosi.

E.Kusaitės advokatas Rolandas Tamašauskas teismui yra sakęs, kad J.Laucius pripažintas nukentėjusiuoju ikiteisminiame tyrime dėl galimo neteisėto poveikio, todėl dalyvaudamas skundo nagrinėjime gali ginti savo teises ir interesus.

VAT teisėjas Vladislavas Lenčikas su tuo nesutiko, esą J.Laucius yra nukentėjusysis kitame tyrime - dėl galimai jam padaryto neteisėto poveikio, kurį atlieka Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra, o ne dėl telefoninių pokalbių klausymosi.

Be to, teisėjo manymu, prokuroras J.Laucius nėra suinteresuotas bylos baigtimi asmeniškai, tiesiog atlieka savo pareigas.

Vis dėlto E.Kusaitė pamėgino dar kartą nušalinti minėtą prokurorą - šį kartą nagrinėjant jos skundą dėl telefoninių pokalbių kontrolės.

"Šiuo atveju aš reiškiu nušalinimą J.Lauciui, nes buvo fabrikuojama mano byla, ko gero fabrikuojama ji ir toliau (...)Kadangi jis šioje byloje yra auka, jo dalyvavimas yra nebūtinas", - tvirtino kaltinamoji.

Nušalinimas teismo vėl buvo atmestas.

Mergina tvirtino, kad suteiktas leidimas klausytis jos pokalbių nuo gruodžio pradžios iki kovo pradžios, kurį pirma atliko Valstybės saugumo departamentas (VSD), o VSD panaikinus šias funkcijas - Kriminalinė policija, yra neteisėtas.

"Aš pripažįstu, kad bendravau su Tamara Magmadova (Rusijoje kaltinamų Magmadovų motina - BNS), bet nebendravau su draudžiamais asmenimis", - kalbėjo E.Kusaitė.

Ji tvirtino, kad klausomasi ne tik jos, bet ir jos motinos Virginijos Kusienės, jai padedančių parlamentarų, kunigų, žmogaus teisių gynėjų pokalbių. Be to, teigta, kad telefoninių pokalbių kontrolė vykdyta, nors E.Kusaitės byla perduota teismui nagrinėti.

Tuo metu prokuroras sakė, kad pokalbių klausytasi, nes nėra baigtas tyrimas kitoje byloje, kurioje įtariamaisiais yra pripažinti Aišat ir Apti Magmadovai. Jis neigė kalbas, kad klausomasi ne tik E.Kusaitės, bet ir jai artimų žmonių pokalbių.

Dėl šios skundo VAT turėtų skelbti nutartį gegužės 5 dieną.

E.Kusaitė, tuomet kai buvo nagrinėjamas jos skundas dėl kovo mėnesį jos gyvenamojoje vietoje atliktos kratos, kurios metu paimtas merginos mobilusis telefonas ir SIM kortelė, siekė nušalinti ir byloje dėl galimo neteisėto poveikio tyrimą atliekančią Vilniaus miesto apylinkės prokurorę Ingridą Galiauskaitę.

"Ji dirba darbą pagal J.Lauciaus užsakymą (...) Tai, mano manymu, yra J.Lauciaus prokurorė", - tvirtino mergina.

Šį prašymą teismas taip pat atmetė.

E.Kusaitė posėdyje tvirtino, kad pati krata atlikta netinkamai, o sprendimas paimti telefoną - neadekvatus.

Dėl šio skundo sprendimas bus skelbiamas gegužės 9 dieną.

E.Kusaitė kaltinama, kad rengėsi susisprogdinti Rusijos karinėje bazėje Čečėnijoje. Ji buvo suimta 2009 metų spalį ir nelaisvėje praleido devynis mėnesius iki pernai metų rugpjūčio, kada teismas nusprendė, jog bylos nagrinėjimo ji gali laukti laisvėje.

Mergina savo kaltę neigia ir tvirtina, kad ją į terorizmą sąmoningai bandė įtraukti VSD. Jos rėmėjai kelia klausimus dėl Rusijos Federalinės saugumo tarnybos vaidmens byloje.


Šiame straipsnyje: Eglė Kusaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Duokite

Duokite portretas
tai durnei,granata pagaliau ! Tegul poligone susisprogdina !

VYTIOCAS

VYTIOCAS portretas
palydėt iki sienos ir lai valina į savo išsvajotą ČEČĖNIJĄ.Jei jau rusijoje čečėnus pažysta,tai viskas aišku.Apkraut sprogmenimis ir į poligoną.

to-1 2

to-1  2 portretas
PRITARIU !!!
VISI KOMENTARAI 39
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Į mokyklas pateks visi Klaipėdos pirmokai
  Į mokyklas pateks visi Klaipėdos pirmokai

  Aiškėja, kiek pirmokų šių metų rugsėjo pirmąją pravers mokyklų duris. Nors galutiniai duomenys bus patvirtinti pirmąją mokslo metų dieną, kol kas mažųjų skaičiuojama beveik tiek pat, kiek pernai, – apie tūkstantį aš...

 • Padidėjo Klaipėdos jūrų uosto krovinių apyvarta
  Padidėjo Klaipėdos jūrų uosto krovinių apyvarta

  2018 m. sausio–gegužės mėn. Klaipėdos uoste krauta 18,22 mln. t, tai 5,8 proc. arba 991,7 tūkst. t daugiau nei 2017 m. sausio–gegužės mėn. ...

 • Buvęs Klaipėdos policijos pastatas sukėlė grėsmę
  Buvęs Klaipėdos policijos pastatas sukėlė grėsmę

  Ketvirtadienį po 14 val. ugniagesių automobiliai skubėjo į Naująją Uosto gatvę. Garsiniai sunkių automobilių signalai vertė spėlioti, ar nebus vėl apleistame pastate kilęs gaisras. ...

  4
 • Verčiamas naujas uosto istorijos puslapis
  Verčiamas naujas uosto istorijos puslapis

  Klaipėdos jūrų uostas rengiasi priimti didžiausią iš visų buvusių laivą. Preliminariais duomenimis, sekmadienio rytą uosto vartus turėtų kirsti 363 metrų ilgio 46 metrų pločio konteinerinis laivas „MSC Francesca“. ...

  3
 • Kirai žuvų skrenda į turgų
  Kirai žuvų skrenda į turgų

  Klaipėdoje porelė kirų kas rytą žuvų skrenda ne prie jūros, o į turgavietę. Čia jie "kalbina" žuvų pardavėją ir sulaukia vaišių. ...

  3
 • Nuoma Nidoje: kaip už nakvynę sumokėti mažiau?
  Nuoma Nidoje: kaip už nakvynę sumokėti mažiau?

  Plieskiant karštai vasaros saulei ir vyraujant saulėtiems orams ne vienas susimąsto apie kelionę prie jūros. Ši vasara kaip niekada dėkinga pramogoms ir turiningam poilsiui. Lietuviai vasarą paprastai nelepinami saulėtu ir karštu or...

 • Įgriuvas apjuosė tvorelėmis
  Įgriuvas apjuosė tvorelėmis

  Kol vyksta remonto darbai, vandentiekininkai moderniai ir tvarkingai pažymi prie šulinių susiformavusias ir pavojų transporto priemonėms keliančias įgriuvas. Tam naudojamos specialios tvorelės. ...

  1
 • Nuo vilkikų ginsis kliūtimis
  Nuo vilkikų ginsis kliūtimis

  Kelio ženklai nepadėjo sudrausminti Tauralaukio gatve nuolat zujančio sunkiasvorio transporto. Vairuotojai nepaiso draudimo čia važiuoti, greičio apribojimų, o gyventojai priversti toliau kęsti triukšmą, dulkių debesis, baimintis dėl savo sau...

  15
 • Paaiškėjo vadovų konkursų nugalėtojai
  Paaiškėjo vadovų konkursų nugalėtojai

  Po vieną kandidatą – tiek žmonių pretendavo į tris skirtingus vyriausiųjų gydytojų konkursus. Nors iš pradžių buvo pateikti keturi prašymai. ...

  2
 • Uostamiestį papuoš įspūdingas sakurų parkas
  Uostamiestį papuoš įspūdingas sakurų parkas

  Klaipėdos savivaldybė kviečia susipažinti su rengiamo sakurų parko uostamiestyje techninio darbo projekto projektiniais pasiūlymais ir teikti nuomonę ir pastabas dėl priešprojektinių sprendinių nuo birželio 19 iki 29 d. elektroniniu pa&scaron...

  34
Daugiau straipsnių