Elektros skaitiklis klaipėdietei įvarė šoką

Vieno kambario bute gyvenančią klaipėdietę skaitiklių „pokštas“ privertė griebtis už galvos. Per mėnesį jis „prisuko“ per 300 kilovatvalandžių elektros, kai paprastai moteris jos sunaudoja tris kartus mažiau.

Tikrino du kartus

Manto gatvės 11A name 35 kv. m ploto bute gyvenančią klaipėdietę rugpjūčio pabaigoje patikrinus elektros skaitiklius ištiko šokas. Palyginus aparato rodmenis paaiškėjo, kad per mėnesį energijos sunaudota per 300 kilovatvalandžių.

Paprastai tiek elektros nesunaudoja apie 100 kv. m ploto namas, kuriame gyvena trijų asmenų šeima, elektrą naudojanti ne tik įprastiems buitiniams prietaisams, bet ir vandens pašildymui, nuotekų valymo įrenginiui.

„Iš pradžių pamačiusi skirtumą nepatikėjau. Pamaniau, jog kažką ne taip užsirašiau. Ėjau du kartus tikrinti skaitiklių, bet rodmenys buvo tokie pat“, - pasakojo klaipėdietė.

Vieno kambario bute gyvenanti moteris paprastai per mėnesį sunaudota apie 100 kilovatvalandžių elektros energijos.

Klaipėdietė pasakojo, jog rugpjūtis niekuo neišsiskyrė iš kitų mėnesių. Moteris naudojo tuos pačius elektrinius prietaisus - arbatinuką, mikrobangų krosnelę, mažą šaldytuvą, viryklę. Gyventoja tvirtino, jog pastarąją naudoja labai retai. Svečių rugpjūtį taip pat nebuvo sulaukusi.

Nors klaipėdietei skaitiklių rodmenys kėlė įtarimų, ji sumokėjo už elektrą. Priskaičiuota suma siekė 111 litų.

„Kilo įvairių minčių. Gal kažkas vagia elektrą, bet tai nelabai realu, nes skaitiklis, įvadai buto viduje. Gal paprasčiausiai sugedo skaitiklis. Stebėsiu, kaip bus šį mėnesį“, - tvirtino moteris.

Dėl didesnių nei įprasta elektros skaitiklių rodmenų klaipėdiečių nusiskundimų būta ir anksčiau. Dažniausiai jie pasigirsdavo, pastačius naujus elektros skaitiklius.

Priežastys būna įvairios

Bendrovės VST Klaipėdos miesto skyriaus viršininkas Tomas Jurgutis aiškino, jog apskaitos prietaiso rodmenų padidėjimą gali lemti įvairūs veiksniai. Anot jo, vienas jų - sugedę buities prietaisai.

Pavyzdžiui, gali sutrikti šaldytuvo šaldymo sistema. Tokiu atveju jis veikia ne kelias valandas, kaip turėtų, o šaldo nuolat. Taip sunaudojama žymiai daugiau elektros energijos.

T.Jurgučio teigimu, skaitiklio rodmenų padidėjimą gali lemti ir vidaus tinkle esantys įžemėjimai. Jie atsiranda dėl prastos elektros izoliacijos. Skaitiklis fiksuoja apkrovimą, nors joks prietaisas neįjungtas.

Daugiabučiuose namuose esantis vidaus elektros tinklas priklauso butų savininkams. Gyventojai atsakingi už elektros tinklus, nutiestus nuo apskaitos prietaiso įrengimo vietos iki kiekvieno buto vidaus instaliacijos prijungimo taško. Už vidaus elektros ūkio priežiūrą ir saugų eksploatavimą atsakingas namo savininkas.

Skundai pasitvirtina ne visi

Klientas, pastebėjęs elektros apskaitos prietaiso gedimą - kai jis neveikia, veikia netiksliai ar yra sugadintas, - turėtų apie tai informuoti juos prižiūrinčią bendrovę VST. Įmonės darbuotojai žada ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų nuo pranešimo įteikimo patikrinti apskaitos prietaisus ir schemos elementus.

Anot T.Jurgučio, nusiskundimų, kad elektros energijos prietaisai veikia netiksliai, sulaukiama, tačiau, atlikus aparato patikrą, dažniausiai jie nepasitvirtina.

Įmonė VST vienos fazės elektromechaninius skaitiklius keičia kas 16 metų, trifazius elektromechaninius ir elektroninius bei vienfazius elektroninius - kas 8 metus. Tiek galioja jų metrologinė patikra.

Specialisto teigimu, šiemet Klaipėdoje naujais ir tikslesniais pakeista 80 proc. planuotų pakeisti skaitiklių. Keičiant apskaitos prietaisus, įmonės darbuotojai aptinka įvairių pažeidimų. Dalis jų būna tyčiniai. Išaiškinama ir nelegalių prisijungimų, plombų pažeidimų.

Kilus ginčui ar abejonėms dėl skaitiklių patikros, vartotojai gali kreiptis į Valstybinę metrologijos inspekciją. Jos darbuotojai atliks įrenginio tyrimą. Pastarojo metu dalyvauja vartotojas, inspekcijos atstovas, tiekėjas. Skaitiklis nuimamas ir nuvežamas patikrai.

Pakeista elektros skaitiklių Klaipėdoje:
2006 m. - 3000
2007 m.  - 3554
2008 m. - 4120


Šiame straipsnyje: elektraskaitikliaiVST

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Inspektoriai kontroliuos ir žvejybinius laivus
  Inspektoriai kontroliuos ir žvejybinius laivus

  Susisiekimo ministras pakoregavo užsienio laivų kontrolės taisykles. ...

  3
 • Dėl saugumo griežtės vizitai į uostą
  Dėl saugumo griežtės vizitai į uostą

  Vyriausybė svarsto naują užsienio šalių karo ir valstybinį statusą turinčių laivų atplaukimo tvarką. ...

  3
 • Mokyklos gatvėje – mistinė įduba
  Mokyklos gatvėje – mistinė įduba

  Vairuotojams užkliuvo Mokyklos gatvėje per visą važiuojamąją kelio dalį susiformavusi įduba. Ratuoti klaipėdiečiai stebisi, kodėl niekas nesiaiškina, kodėl ši susidarė. Nuogąstaujama, kad jei nebus imtasi veiksmų, gatvė gali įgri...

 • Išgirdo sodininkų prašymus
  Išgirdo sodininkų prašymus

  Miesto viešojo transporto organizatoriai atsižvelgė į sodininkų prašymus. Šaltuoju metų laiku 25 maršruto autobusas šeštadieniais užsuks į sodų bendriją „Rasa“. ...

 • Pirmą gavėnios penktadienį – mėsa ant stalo
  Pirmą gavėnios penktadienį – mėsa ant stalo

  Pelenų dieną prasidedančią gavėnią, skirtą pasirengti Jėzaus Kristaus prisikėlimo šventei Velykoms, tradiciškai ženklina pasninkas. Tačiau šiemet Lietuvos vyskupų konferencija padarė išimtį ir atleido tikinčiuosius nu...

  4
 • Sausio 13-tą prie Lietuvos vėliavos juodo kaspino kabinti nereikia
  Sausio 13-tą prie Lietuvos vėliavos juodo kaspino kabinti nereikia

  „Uostamiesčio gyventojai tapo kur kas pilietiškesni nei prieš kelerius metus“, – pastebi Klaipėdos m. savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Saulius Valiulis. Anot jo, prie&...

  1
 • Gerumo proveržis mieste – jaunuoliai suskubo padėti neįgaliajam
  Gerumo proveržis mieste – jaunuoliai suskubo padėti neįgaliajam

  Geri žmonių darbai nelieka nepastebėti. Klaipėdietis Kęstutis Maskolaitis trečiadienį nufilmavo neeilinį reginį, kaip Taikos prospekto ir Agluonos gatvės sankryžoje iš automobilio išlipę du jauni žmonės skuba į pagalbą sniege užs...

  17
 • Uždraustas eismas apsemtame Šilutė–Rusnė kelio ruože
  Uždraustas eismas apsemtame Šilutė–Rusnė kelio ruože

  Pakilus vandens lygiui apsemtame kelio Šilutė–Rusnė ruože, jame draudžiamas lengvųjų automobilių eismas. ...

  1
 • Kruizinis sezonas bus karštas
  Kruizinis sezonas bus karštas

  Ir 2018-ųjų kruizinis sezonas Klaipėdoje turėtų būti sėkmingas. Į uostamiestį šią vasarą ketina atplaukti 64 keleiviniai laineriai. Tarp jų – šeši didesni už legendinį "Titaniką". Kai kurie kruiziniai laivai ...

  2
 • Dėl namo – nauji iššūkiai
  Dėl namo – nauji iššūkiai

  Miesto valdžiai prabilus, kad reikia nugriauti Naujojoje Uosto gatvėje stovintį apleistą pastatą, Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba nusprendė, kad statinys vertingas ir jį reikia išsaugoti. Galutinį žodį dėl avarinės būklės ...

  20
Daugiau straipsnių