Elektros skaitiklis klaipėdietei įvarė šoką

Vieno kambario bute gyvenančią klaipėdietę skaitiklių „pokštas“ privertė griebtis už galvos. Per mėnesį jis „prisuko“ per 300 kilovatvalandžių elektros, kai paprastai moteris jos sunaudoja tris kartus mažiau.

Tikrino du kartus

Manto gatvės 11A name 35 kv. m ploto bute gyvenančią klaipėdietę rugpjūčio pabaigoje patikrinus elektros skaitiklius ištiko šokas. Palyginus aparato rodmenis paaiškėjo, kad per mėnesį energijos sunaudota per 300 kilovatvalandžių.

Paprastai tiek elektros nesunaudoja apie 100 kv. m ploto namas, kuriame gyvena trijų asmenų šeima, elektrą naudojanti ne tik įprastiems buitiniams prietaisams, bet ir vandens pašildymui, nuotekų valymo įrenginiui.

„Iš pradžių pamačiusi skirtumą nepatikėjau. Pamaniau, jog kažką ne taip užsirašiau. Ėjau du kartus tikrinti skaitiklių, bet rodmenys buvo tokie pat“, - pasakojo klaipėdietė.

Vieno kambario bute gyvenanti moteris paprastai per mėnesį sunaudota apie 100 kilovatvalandžių elektros energijos.

Klaipėdietė pasakojo, jog rugpjūtis niekuo neišsiskyrė iš kitų mėnesių. Moteris naudojo tuos pačius elektrinius prietaisus - arbatinuką, mikrobangų krosnelę, mažą šaldytuvą, viryklę. Gyventoja tvirtino, jog pastarąją naudoja labai retai. Svečių rugpjūtį taip pat nebuvo sulaukusi.

Nors klaipėdietei skaitiklių rodmenys kėlė įtarimų, ji sumokėjo už elektrą. Priskaičiuota suma siekė 111 litų.

„Kilo įvairių minčių. Gal kažkas vagia elektrą, bet tai nelabai realu, nes skaitiklis, įvadai buto viduje. Gal paprasčiausiai sugedo skaitiklis. Stebėsiu, kaip bus šį mėnesį“, - tvirtino moteris.

Dėl didesnių nei įprasta elektros skaitiklių rodmenų klaipėdiečių nusiskundimų būta ir anksčiau. Dažniausiai jie pasigirsdavo, pastačius naujus elektros skaitiklius.

Priežastys būna įvairios

Bendrovės VST Klaipėdos miesto skyriaus viršininkas Tomas Jurgutis aiškino, jog apskaitos prietaiso rodmenų padidėjimą gali lemti įvairūs veiksniai. Anot jo, vienas jų - sugedę buities prietaisai.

Pavyzdžiui, gali sutrikti šaldytuvo šaldymo sistema. Tokiu atveju jis veikia ne kelias valandas, kaip turėtų, o šaldo nuolat. Taip sunaudojama žymiai daugiau elektros energijos.

T.Jurgučio teigimu, skaitiklio rodmenų padidėjimą gali lemti ir vidaus tinkle esantys įžemėjimai. Jie atsiranda dėl prastos elektros izoliacijos. Skaitiklis fiksuoja apkrovimą, nors joks prietaisas neįjungtas.

Daugiabučiuose namuose esantis vidaus elektros tinklas priklauso butų savininkams. Gyventojai atsakingi už elektros tinklus, nutiestus nuo apskaitos prietaiso įrengimo vietos iki kiekvieno buto vidaus instaliacijos prijungimo taško. Už vidaus elektros ūkio priežiūrą ir saugų eksploatavimą atsakingas namo savininkas.

Skundai pasitvirtina ne visi

Klientas, pastebėjęs elektros apskaitos prietaiso gedimą - kai jis neveikia, veikia netiksliai ar yra sugadintas, - turėtų apie tai informuoti juos prižiūrinčią bendrovę VST. Įmonės darbuotojai žada ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų nuo pranešimo įteikimo patikrinti apskaitos prietaisus ir schemos elementus.

Anot T.Jurgučio, nusiskundimų, kad elektros energijos prietaisai veikia netiksliai, sulaukiama, tačiau, atlikus aparato patikrą, dažniausiai jie nepasitvirtina.

Įmonė VST vienos fazės elektromechaninius skaitiklius keičia kas 16 metų, trifazius elektromechaninius ir elektroninius bei vienfazius elektroninius - kas 8 metus. Tiek galioja jų metrologinė patikra.

Specialisto teigimu, šiemet Klaipėdoje naujais ir tikslesniais pakeista 80 proc. planuotų pakeisti skaitiklių. Keičiant apskaitos prietaisus, įmonės darbuotojai aptinka įvairių pažeidimų. Dalis jų būna tyčiniai. Išaiškinama ir nelegalių prisijungimų, plombų pažeidimų.

Kilus ginčui ar abejonėms dėl skaitiklių patikros, vartotojai gali kreiptis į Valstybinę metrologijos inspekciją. Jos darbuotojai atliks įrenginio tyrimą. Pastarojo metu dalyvauja vartotojas, inspekcijos atstovas, tiekėjas. Skaitiklis nuimamas ir nuvežamas patikrai.

Pakeista elektros skaitiklių Klaipėdoje:
2006 m. - 3000
2007 m.  - 3554
2008 m. - 4120


Šiame straipsnyje: elektraskaitikliaiVST

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Laukia vėsokas savaitgalis
  Laukia vėsokas savaitgalis

  Šis savaitgalis maloniais orais pajūrio nelepins. Šeštadienį numatomi krituliai, tikėtina perkūnija, stiprokas vėjas. Sekmadienį lietus taip smarkiai nebemerks, tačiau išskirtinės šilumos sinoptikai nežada. ...

 • Raktas menant slogią praeities mįslę
  Raktas menant slogią praeities mįslę

  Pašto vokas su brolio atvaizdu, išsaugotas net Sibiro tremtyje, šiandien tapo raktu menant slogią giminės mįslę. Tik po beveik aštuonių dešimtmečių ima ryškėti jūrininko Igno Dziko, tarnavusio ir karo laive &q...

 • Karklėje – festivalininkų apgultis
  Karklėje – festivalininkų apgultis

  Karklę užtvindė muzikos ir linksmybių ištroškusio jaunimo banga. Į čia vykstantį muzikos ir menų festivalį dalyviai pradėjo plūsti penktadienį ryte. ...

 • Tauralaukio gyventojų tvorų griauti nevers
  Tauralaukio gyventojų tvorų griauti nevers

  Kitąmet turėtų startuoti Tauralaukio gatvių rekonstrukcijos antrasis etapas. Jo metu asfalto danga bus paklota septyniose gatvėse. Pėsčiųjų ir dviračių takų teks palaukti ilgiau. ...

  2
 • Prie poliklinikos uostamiestyje – pokyčiai
  Prie poliklinikos uostamiestyje – pokyčiai

  Greta Klaipėdos sveikatos priežiūros centro įsibėgėja teritorijos tvarkymo darbai. Tarp iki žiemos numatomų įgyvendinti darbų – ir klaipėdiečius dažnai piktinusių laiptų remontas. Juos žadama pritaikyti neįgaliesiems ir vaikų vežimėli...

  4
 • Spūstys persikėlė į kitą vietą
  Spūstys persikėlė į kitą vietą

  P.Lideikio, Pamario ir Audros gatvių sankryžoje baigiamas rengti turbožiedas. Kai eismas juo leidžiamas beveik be apribojimų, net ir karštomis dienomis nebelieka transporto spūsčių Pamario gatvėje. Tačiau automobilių vairuotojai įstringa kit...

  2
 • Vaikų laukia NATO karių parengti išbandymai
  Vaikų laukia NATO karių parengti išbandymai

  Atsiliepdami į Lietuvos Respublikos Prezidentės akcijos „Padovanok vaikui vasarą“ kvietimą, Lietuvos ir Nyderlandų kariai, Klaipėdos "Rotary" klubas "Karalienė Luizė" ir Nyderlandų karalystės ambasada pakvietė vaikų ...

  2
 • Vasarą – skundai dėl maisto
  Vasarą – skundai dėl maisto

  Šiltuoju metų laiku gyventojų tyko pavojai – netinkamas, sugedęs ar nesilaikant higienos taisyklių pagamintas maistas, produktai. Nuo birželio Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba sulaukė daugiau nei septynių dešim...

  1
 • Į uostą atplukdys įspūdingo dydžio plaukiojantį doką
  Į uostą atplukdys įspūdingo dydžio plaukiojantį doką

  Planuojama, kad šį savaitgalį didžiausias pasaulyje laivas „Dockwise Vanguard“ iš Juodkalnijos į Klaipėdos uosto prieigas atgabens plaukiojantį doką, skirtą maksimalių parametrų laivams remontuoti. Klaipėdos uosto kapitono ...

  2
 • Klaipėdoje – būstų nuomos varžybos
  Klaipėdoje – būstų nuomos varžybos

  Uostamiestyje įsibėgėjo studentiškų būstų paieškos maratonas. Mokslų į uostamiestį krimsti atvykstantiesiems "sumedžioti" pigiai išlaikomą butą – nelengva misija. Paieškas apsunkina ne tik jaunam sunkiai ...

  6
Daugiau straipsnių