Energijos kovą suvartota mažiau, bet sąskaitos vis tiek didelės

Nors kovas buvo kur kas šiltesnis nei vasaris, tai atsispindės ne visų klaipėdiečių sąskaitose už šilumą. Daugumai gyventojų už energiją teks mokėti panašią sumą.

Vidutinė kovo oro temperatūra siekė 0,8 laipsnio šilumos. Vasarį ji buvo 5 laipsniai šalčio. Kovą uostamiestyje vidutinis energijos suvartojimas sumažėjo 14,83 proc.

Įmonės „Klaipėdos energija“ Klientų aptarnavimo centro vadovas Virginijus Zutkis pabrėžė, jog tai nereiškia, kad kiekviename name šilumos suvartojimas sumažėjo tokiu kiekiu.

„Energijos suvartojimą ir sąskaitos dydį lemia ne tik oras, bet ir konkretaus namo šildymo sistemos būklė. Tai ypač ryšku pavasarį, kai oro temperatūra svyruoja nuo neigiamos naktį iki 10 laipsnių šilumos dieną. Tokiu laikotarpiu labiausiai šilumą sutaupo ir gauna mažesnes sąskaitas už šilumą namai, kuriuose įrengti automatizuoti šilumos centrai“, – aiškino V.Zutkis.

Įmonės „Klaipėdos energija“ duomenimis kovą mažiausias šilumos suvartojimas užfiksuotas pilnai renovuotose namuose. Nedaug nuo jų atsilieka naujos statybos namai. Lyginant vidutinį kilovatvalandžių suvartojimą mieste, naujų ir visiškai renovuotų namų pranašumas akivaizdus – jiems reikia 2,5 karto mažiau šilumos, lyginant su miesto vidurkiu.

Pagal aukštingumą tradiciškai kovą šilumos mažiausiai suvartota aukštesniuose nei penkių aukštų pastatuose, daugiausia – 3-4 aukštų namuose. Pagal namų valdas daugiausiai šilumos suvartota pastatuose, kuriuos administruoja įmonės „Mūsų namų valdos“ ir „Vitės valdos“, mažiausiai – bendrovių ,,Pempininkų valdos” ir „Debreceno valda“ administruojamuose namuose.

Šilumos kaina vartotojams svyruoja priklausomai nuo perkamų gamtinių dujų kainų. Kovą klaipėdiečiai mokėjo 19,40 ct/kWh be pridėtinės vertės mokesčio. Kiek brangiau nei pernai tuo pačiu metu, kai šilumos kaina siekė 18,71 ct/kWh, bet ženkliai mažiau nei užpernai, kai šiluma kainavo 25,22 ct/kWh.

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija prognozuoja, jog ateinantis šildymo sezonas Lietuvoje gali būti brangesnis nei šis. Numatoma, jog dujų kainos išaugs apie 30 proc.

Atsižvelgiant į specialistų prognozes, gyventojams, norintiems sutaupyti, siūloma pasirūpinti namo renovacija ar bent sutvarkyti šildymo sistemas.

Šilumos suvartojimo ir kainų pavyzdžiai:

Naujos statybos namuose:
Minijos g. 11 -7,5 kWh/m² ir 1,52 Lt/m²
Žolynų g. 73 – 8,67 kWh/m² ir 1,83 Lt/m²
Gintaro g. 12 – 9,95 kWh/m² ir 2,10 Lt/m²

Visiškai renovuotuose namuose:
Naujakiemio g. 9 – 5,58 kWh/m² ir 1,18 Lt/m²
H.Manto g. 44 – 9,52 kWh/m² ir 2,01 Lt/m²
Reikjaviko g. 4 – 13,88 kWh/m² ir  2,94 Lt/m²

Senos statybos nerenovuotuose namuose:
Dzūkų g. 6 – 22,58 kWh/m² ir 4,77 Lt/m²
Rūtų g. 13 – 24,84 kWh/m² ir 5,25 Lt/m²
Tilžės g. 31 – 35,56 kWh/m² ir 7,52 Lt/m².NAUJAUSI KOMENTARAI

renovacija

renovacija portretas
tai va, matot kad be manęs neišsisuksite, laukiu jūsų išsižiojusi...

westa

westa portretas
pavasari dar galima isjungt anksciau,nes maziau lyja,nera dregna, galima ir vilnas issitraukt,bet rudeni tai bjauru,pelija,reik vel remonto. o darzeliuose kaip karsta iki 26,neimanoma,ir niekas ne tik kad neatjungia,net nesumazina. todel visi sloguoja.

121

121 portretas
kiekvienais metais ta pati melodija ,tiekejas ieško penkto kampo ir jį randa ,jeigu vidutine temperatura skiriasi penkis kartus ,o sąskaita praktiškai ta pati ,tai kas gi neaišku ,tiek kelete temperaturą ,kad baigiant sezoną dar ir dividendus pasiimsite ,langai buvo atidaryti ,ir viską i lauką ,o pinigai iš kišenes ,gyventojų skolos šilumos tinklams jau dideja trys metai iš eiles nuo 90-180 -200 mnln., ir vel tos pačios treles apie renovaciją ,po renovacijos bus pasakos ,kad trasos jau supuvo ir t.t. pasaka be galo,o kainos gal iš pradžios kiek sumažes ,o veliau šuoliuos į viršų.
VISI KOMENTARAI 23
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių