Etikos komisijos posėdyje – neeilinis įvykis | kl.lt

Etikos komisijos posėdyje – neeilinis įvykis

Atsiprašė, bet nesigaili

Neetišku elgesiu kaltinamas V.Čepas tvirtino, jog dar besimokydamas psichologijos suprato, kad žmogus gali įsižeisti dėl bet ko.

"Vienam – įžeidimas, kitam – juokas, trečias praleidžia pro ausis. Tai priklauso nuo individualios patirties, nuostatų, kitų dalykų. Besimokydamas taip pat supratau, kad, jei kažkas įsižeidžia, reikia atsiprašyti. Tai labai paprasta, ir sielai lengviau. Nuoširdžiai atsiprašau visų, kurie įsižeidė dėl žodžio. Jei to maža, galiu prieiti asmeniškai atsiprašyti. Tik ranką pakelkite", – kvietė politikas.

Tarp pareiškėjų atėjusių palaikyti miestiečių atsirado viena moteris, kuri norėjo, kad jos būtų atsiprašyta asmeniškai.

V.Čepas priėjo ir atsiprašė.

"Atsiprašau, kad jūs įsižeidėte", – tvirtino politikas.

Tačiau viešai įsižeidusiųjų atsiprašęs V.Čepas pridėjo, kad nesigaili dėl pasakyto žodžio.

Jis atkreipė dėmesį į nuolat piketus rengiančių klaipėdiečių plakatų užrašus ir pradėjo juos vardinti: "Kritikuoji valdžią esi vatnikas", "Valdžios pinčiukai ir minionai", "NATO ir euras – žmogvaldžių šventos karvės", "Liaudies engėjai", "Vaikų sveikata ar klerkai ožiai", "Laivas skęsta – žiurkės bėga", "Mįslė, kas kudakuoja kaip višta, bet kiaušinių nededa. Šulcas", "KLP liberalas Šulcas vicemeras – višta, gaidys ar vištgaidis", "Aukos, vienykitės prieš Klaipėdos mafiją".

"Mafija – tai antivalstybinė organizacija, kovojant prieš teisėtai išrinktą valdžią, žudanti žmones, grobianti vaikus, reketuojanti, sprogdinanti ir taip toliau. Kaip aš turiu jaustis, 30 metų atidavęs Klaipėdai, vadinamas mafiozu? Ką esu pagrobęs, pavogęs, nužudęs? Man į šį klausimą niekas neatsako. Bet vis tiek parašyta, kad aš "žulikas", – dėstė politikas.

"Aš nieko nebijau"

V.Čepas atkreipė dėmesį ir į atsiųstą kvietimą ateiti į Etikos komisijos posėdį, kurį pasirašė V.Partaukas.

Politikas jame buvo išvadintas liberalų parankiniu, miesto valdančioji dauguma – klika, dviveidžiais išverstakūriais.

"Dabar tiek girdėjome apie patyčias, pagarbą žmogui, valstybei. Gerbiamieji, jei tarybos nariai, valdžia tyli, nereiškia, kad jūs galite taip elgtis. Ar pagalvojate, ką jūs rašote? Tas pats vicemeras Artūras Šulcas, kurį plakatuose vadinate višta ar vištgaidžiu, turi vaikus, žmoną, tėvus. Kaip vaikas turi tai skaityti? Ar tai nėra patyčios?" – klausė tarybos narys.

V.Čepas pabrėžė, kad visuomenininkais prisistatantys nuolatinių piketų rengėjai turėtų stipriai nuleisti kartelę.

"Nesu iš tų žmonių, kuris jums gali uždrausti kažką daryti, patarti, aiškinti, kaip reikia elgtis. Aš tiesiog reiškiu savo nuomonę. Man tokie dalykai nepatinka. Esu 30 metų politikoje ir aš nieko nebijau. Ne ant to pataikėte. Reikėjo pasirinkti silpnesnį žaidėją. Jauną, pirmus metus dirbantį žmogų, kuris išsigąstų. Aš tikrai neišsigąsiu. Sakiau, sakau ir sakysiu, kaip manau. Jei kažkam nepatiks, atsiprašysiu", – tvirtino tarybos narys.

Prabilo apie skirtingus standartus

V.Čepas taip pat atkreipė dėmesį, jog matant nuolatinius piketus, nori nenori kyla negerų minčių.

"Matyt, žmonėms reikia dėmesio. Tai yra normalus dalykas. Visi jo norime daugiau ar mažiau. Gal reikėtų skvere įrengti kokią tribūnėlę ar pastatyti statinę, keletą suoliukų, kad žmonės galėtų išsikalbėti. Gal tada nebūtų tos pagiežos. Mane už "darmajedus" kala prie kryžiaus, o mus išvadina mafiozais, žulikais, vagimis ir tai nelaiko patyčiomis", – dėstė politikas.

V.Partaukas atkreipė dėmesį, jog tai, kad galima paprastam miestiečiui, ne visada leistina politikui.

"Tai skirtingi dalykai. Todėl ir neinu į politiką. Kažkas turi eiti ir prokuroro ar liaudies kontrolieriaus pareigas. Politikams tokių plakatų negalima turėti. Jei nueičiau, laikyčiau liežuvį už dantų", – dėstė vyras.

V.Čepas nesutiko, kad tarybos nariai turi tylėti: "Esame tie, kuriuos išrinko visuomenė. Turime pasitikėjimą ir privalome reikšti savo nuomonę".

Įžvelgė ir pareiškėjų kaltę

A.Staponkienė atkreipė dėmesį, kad pirmą kartą miesto Etikos komisijos istorijoje politikas atsiprašė už savo elgesį viešai.

Tad atsižvelgdama į komisijos veiklos nuostatus ji pasiūlė nutraukti tyrimą. Tą galima padaryti, jei politikas iki tyrimo pabaigos pripažįsta savo veiklą ar elgesį neetiškais, nesuderinamais su savo pareigomis ir atsiprašė viešai.

Komisijos nariai, tarp kurių yra ir visuomenės atstovų, vienbalsiai palaikė tokį siūlymą. Tyrimas dėl V.Čepo nutrauktas.

Tačiau komisijos nariai pabrėžė, kad tarybos nariai turėtų atsakingiau rinktis žodžius. Taip pat taip turėtų elgtis ir piketuotojai. Tada būtų išvengta konflikto.

"Žodis "darmajedai" – įžeidus, bet ir antroji pusė nesirenka žodžių. Jei reikalaujame iš vienos pusės, reikėtų taip pat atsakingiau reikšti kritiką", – tvirtino tarybos narė Lilija Petraitienė.

Jos kolega Saulius Liekis tvirtino, jog dar kartą įsitikino ir suprato, kad labai patogu būti kovotoju visuomenininku, kai gali rašyti ir kalbėti bet ką, niekur nekandidatuoti, nedalyvauti seniūnaičių veikloje, rinkimuose ir už nieką neprisiimti atsakomybės.

"Žinau tiesą ir plakatu galiu visus apšmeižti. Tokia pasirinkta saviraiškos forma, būdas, savirealizacija ar dėmesio reikalavimas. Aš esu už diskusiją, kurioje susitiktume civilizuotai. Ne tai, kad atėjau nešinas plakatu, ant kurio parašyta "išverstaskūriai", "vatnikai", "mafija". O kai į tokius pareiškimus sulaukė atsako, įsižeidė", – pabrėžė S.Liekis.

V.Partauko nuomone, nutraukti tyrimo komisija negalėjo, nes V.Čepas tik atsiprašė, bet nepripažino savo elgesio nederamu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Aksioma

Aksioma portretas
paskaičius komentarus tenka tik apgailestauti kad neturime pakankamai kritinio - loginio mastymo .O gal čia specialiai rašo tie, kurie nori sukurti tokį visuomenės portretą-esame buki, nuolankūs runkeliai?Atkaklus visuomenininkas ,,pagavo už liežuvio"politiką ir konkrečiai prirėmė prie sienos:D).Tiems, kas aktyviai domisi miesto tarybos ir savivaldybės valdžiukų darbu, tokie ciniški pajuokavimai bei patyčios ne naujiena.Ir man labai dažnai kyla noras prisidėti prie panašių į gerb.Virginijaus iniciatyvų ir atstatyti pagarbą visuomenei.Primenu, kad tikram valdžios atstovui privaloma klausyti ir reaguoti į savo rinkėjus kad ir kaip jie jam nepatiktų.Kiekvienas rinkėjas, jums išrinktieji ponai, yra tikrasis šeimininkas, kurio interesus privalote atstovauti valdžios struktūrose.Pagaliau per tiek metų turbūt pirmą kartą matome atitinkamą esančių komisijų veiksmą, Tautos tarno atžvilgiu.Bet..Iš to debesies lietaus tik tiek-nususęs, formalus atsiprašymas.Kurį gali traktuoti kaip nori

Virginijui

Virginijui portretas
manote RK parašys ? Deja aš manau , tai tik eilinis jo pasitaškymas purvu , jokių argumentų ar faktų :) Man tokie - patys šlykščiausi komentatoriai . Manau ateis eilė ir "RK " pinigėlius suskaičiuoti :)

zenonas

zenonas portretas
RK manau reiškia - "rajkom"? Visuomenininkai nesislapsto, o įvairaus plauko sistemos padlaižūnai, ar patys sistemininkai bijo dienos šviesos. Ką tai reiškia?
VISI KOMENTARAI 45
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Ekstremalai jūroje gaudė bangas
  Ekstremalai jūroje gaudė bangas

  Laisvadienis savaitės viduryje pajūryje nelepino orais. Dangų temdė debesys, o Baltijos jūroje siautė audra. Vėjas pradžiugino ekstremalių pramogų mėgėjus. ...

  2
 • Baltijos jūros vandenyje ieškojo vibrio bakterijos
  Baltijos jūros vandenyje ieškojo vibrio bakterijos

  Maudytis Baltijos jūroje ties Klaipėda ir Palanga yra saugu. Vandens kokybė atitinka visus higienos normų reikalavimus. Klaipėdiečiai be įprastų tyrimų jūros vandenį tyrė ir dėl vibrio bakterijos, apie kurią įspėjo Užkrečiamųjų ligų ir AID...

  3
 • Paplūdimių gelbėtojai susirungs čempionate
  Paplūdimių gelbėtojai susirungs čempionate

  Palangoje ketvirtadienį vyks Baltijos jūros gelbėtojų čempionatas. Šis renginys pajūryje organizuojamas aštuntą kartą. Šiemet tikimasi sulaukti ne tik Lietuvos gelbėtojų komandų, bet ir svečių iš kitų šalių. ...

 • Klaipėdiečiai mini Žolinę
  Klaipėdiečiai mini Žolinę

  Klaipėdiečiai trečiadienį mini Žolinę – Švenčiausios Mergelės Marijos ėmimo į dangų dieną. ...

  8
 • Klaipėdos rotušę bus siūloma perduoti savivaldybei
  Klaipėdos rotušę bus siūloma perduoti savivaldybei

  Turto bankas siūlys Vyriausybei svarstyti galimybę perduoti visas Klaipėdos rotušės patalpas miesto savivaldybei. ...

 • Išorinio uosto statybų grafikas
  Išorinio uosto statybų grafikas

  Tikėtina, kad išorinis uostas Klaipėdoje prie Melnragės bus pastatytas ir jokios „smulkmenos“ ar priešrinkiminiai pasisakymai jo nesustabdys. ...

  42
 • Įvertino atnaujintą Gedminų taką
  Įvertino atnaujintą Gedminų taką

  Miesto vadovai įvertino dar vieną atnaujintą viešąją erdvę – taką, jungiantį Debreceno aikštę ir Gedminų gatvę. Čia įrengti ne tik nauji atrakcionai, sutvarkyti želdiniai, dangos, bet ir atsirado galimybė nemokamai naudotis i...

  16
 • Bus stebimas oro kokybės pokytis šiaurinėje uosto dalyje
  Bus stebimas oro kokybės pokytis šiaurinėje uosto dalyje

  Siekiant stebėti situaciją dėl oro kokybės šiaurinėje uosto dalyje, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija perkėlė vieną iš savo stacionarių oro kokybės matavimo stotelių į arčiausiai miesto centro esančios Klaipėdos jūrų ...

  12
 • Uosto ir miesto santykiuose – nauji aspektai
  Uosto ir miesto santykiuose – nauji aspektai

  Dar niekada Klaipėdos uostas ir miestas nebuvo taip arti vienas kito supratimo, nes besivystanti ekonomika tarsi magnetas juos traukia, bet tuo pačiu metu ir stumia. ...

  13
 • Uostamiesčio pirmokams paruošė klases
  Uostamiesčio pirmokams paruošė klases

  Trijose uostamiesčio mokyklose jau pasirūpinta patalpomis, kur įsikurs papildomai įsteigtos pirmokų klasės, kurios jau sukomplektuotos. Teigiama, kad pasiruošimas rūpesčių nesukėlė. ...

Daugiau straipsnių