Etikos komisijos posėdyje – neeilinis įvykis

Atsiprašė, bet nesigaili

Neetišku elgesiu kaltinamas V.Čepas tvirtino, jog dar besimokydamas psichologijos suprato, kad žmogus gali įsižeisti dėl bet ko.

"Vienam – įžeidimas, kitam – juokas, trečias praleidžia pro ausis. Tai priklauso nuo individualios patirties, nuostatų, kitų dalykų. Besimokydamas taip pat supratau, kad, jei kažkas įsižeidžia, reikia atsiprašyti. Tai labai paprasta, ir sielai lengviau. Nuoširdžiai atsiprašau visų, kurie įsižeidė dėl žodžio. Jei to maža, galiu prieiti asmeniškai atsiprašyti. Tik ranką pakelkite", – kvietė politikas.

Tarp pareiškėjų atėjusių palaikyti miestiečių atsirado viena moteris, kuri norėjo, kad jos būtų atsiprašyta asmeniškai.

V.Čepas priėjo ir atsiprašė.

"Atsiprašau, kad jūs įsižeidėte", – tvirtino politikas.

Tačiau viešai įsižeidusiųjų atsiprašęs V.Čepas pridėjo, kad nesigaili dėl pasakyto žodžio.

Jis atkreipė dėmesį į nuolat piketus rengiančių klaipėdiečių plakatų užrašus ir pradėjo juos vardinti: "Kritikuoji valdžią esi vatnikas", "Valdžios pinčiukai ir minionai", "NATO ir euras – žmogvaldžių šventos karvės", "Liaudies engėjai", "Vaikų sveikata ar klerkai ožiai", "Laivas skęsta – žiurkės bėga", "Mįslė, kas kudakuoja kaip višta, bet kiaušinių nededa. Šulcas", "KLP liberalas Šulcas vicemeras – višta, gaidys ar vištgaidis", "Aukos, vienykitės prieš Klaipėdos mafiją".

"Mafija – tai antivalstybinė organizacija, kovojant prieš teisėtai išrinktą valdžią, žudanti žmones, grobianti vaikus, reketuojanti, sprogdinanti ir taip toliau. Kaip aš turiu jaustis, 30 metų atidavęs Klaipėdai, vadinamas mafiozu? Ką esu pagrobęs, pavogęs, nužudęs? Man į šį klausimą niekas neatsako. Bet vis tiek parašyta, kad aš "žulikas", – dėstė politikas.

"Aš nieko nebijau"

V.Čepas atkreipė dėmesį ir į atsiųstą kvietimą ateiti į Etikos komisijos posėdį, kurį pasirašė V.Partaukas.

Politikas jame buvo išvadintas liberalų parankiniu, miesto valdančioji dauguma – klika, dviveidžiais išverstakūriais.

"Dabar tiek girdėjome apie patyčias, pagarbą žmogui, valstybei. Gerbiamieji, jei tarybos nariai, valdžia tyli, nereiškia, kad jūs galite taip elgtis. Ar pagalvojate, ką jūs rašote? Tas pats vicemeras Artūras Šulcas, kurį plakatuose vadinate višta ar vištgaidžiu, turi vaikus, žmoną, tėvus. Kaip vaikas turi tai skaityti? Ar tai nėra patyčios?" – klausė tarybos narys.

V.Čepas pabrėžė, kad visuomenininkais prisistatantys nuolatinių piketų rengėjai turėtų stipriai nuleisti kartelę.

"Nesu iš tų žmonių, kuris jums gali uždrausti kažką daryti, patarti, aiškinti, kaip reikia elgtis. Aš tiesiog reiškiu savo nuomonę. Man tokie dalykai nepatinka. Esu 30 metų politikoje ir aš nieko nebijau. Ne ant to pataikėte. Reikėjo pasirinkti silpnesnį žaidėją. Jauną, pirmus metus dirbantį žmogų, kuris išsigąstų. Aš tikrai neišsigąsiu. Sakiau, sakau ir sakysiu, kaip manau. Jei kažkam nepatiks, atsiprašysiu", – tvirtino tarybos narys.

Prabilo apie skirtingus standartus

V.Čepas taip pat atkreipė dėmesį, jog matant nuolatinius piketus, nori nenori kyla negerų minčių.

"Matyt, žmonėms reikia dėmesio. Tai yra normalus dalykas. Visi jo norime daugiau ar mažiau. Gal reikėtų skvere įrengti kokią tribūnėlę ar pastatyti statinę, keletą suoliukų, kad žmonės galėtų išsikalbėti. Gal tada nebūtų tos pagiežos. Mane už "darmajedus" kala prie kryžiaus, o mus išvadina mafiozais, žulikais, vagimis ir tai nelaiko patyčiomis", – dėstė politikas.

V.Partaukas atkreipė dėmesį, jog tai, kad galima paprastam miestiečiui, ne visada leistina politikui.

"Tai skirtingi dalykai. Todėl ir neinu į politiką. Kažkas turi eiti ir prokuroro ar liaudies kontrolieriaus pareigas. Politikams tokių plakatų negalima turėti. Jei nueičiau, laikyčiau liežuvį už dantų", – dėstė vyras.

V.Čepas nesutiko, kad tarybos nariai turi tylėti: "Esame tie, kuriuos išrinko visuomenė. Turime pasitikėjimą ir privalome reikšti savo nuomonę".

Įžvelgė ir pareiškėjų kaltę

A.Staponkienė atkreipė dėmesį, kad pirmą kartą miesto Etikos komisijos istorijoje politikas atsiprašė už savo elgesį viešai.

Tad atsižvelgdama į komisijos veiklos nuostatus ji pasiūlė nutraukti tyrimą. Tą galima padaryti, jei politikas iki tyrimo pabaigos pripažįsta savo veiklą ar elgesį neetiškais, nesuderinamais su savo pareigomis ir atsiprašė viešai.

Komisijos nariai, tarp kurių yra ir visuomenės atstovų, vienbalsiai palaikė tokį siūlymą. Tyrimas dėl V.Čepo nutrauktas.

Tačiau komisijos nariai pabrėžė, kad tarybos nariai turėtų atsakingiau rinktis žodžius. Taip pat taip turėtų elgtis ir piketuotojai. Tada būtų išvengta konflikto.

"Žodis "darmajedai" – įžeidus, bet ir antroji pusė nesirenka žodžių. Jei reikalaujame iš vienos pusės, reikėtų taip pat atsakingiau reikšti kritiką", – tvirtino tarybos narė Lilija Petraitienė.

Jos kolega Saulius Liekis tvirtino, jog dar kartą įsitikino ir suprato, kad labai patogu būti kovotoju visuomenininku, kai gali rašyti ir kalbėti bet ką, niekur nekandidatuoti, nedalyvauti seniūnaičių veikloje, rinkimuose ir už nieką neprisiimti atsakomybės.

"Žinau tiesą ir plakatu galiu visus apšmeižti. Tokia pasirinkta saviraiškos forma, būdas, savirealizacija ar dėmesio reikalavimas. Aš esu už diskusiją, kurioje susitiktume civilizuotai. Ne tai, kad atėjau nešinas plakatu, ant kurio parašyta "išverstaskūriai", "vatnikai", "mafija". O kai į tokius pareiškimus sulaukė atsako, įsižeidė", – pabrėžė S.Liekis.

V.Partauko nuomone, nutraukti tyrimo komisija negalėjo, nes V.Čepas tik atsiprašė, bet nepripažino savo elgesio nederamu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Aksioma

Aksioma portretas
paskaičius komentarus tenka tik apgailestauti kad neturime pakankamai kritinio - loginio mastymo .O gal čia specialiai rašo tie, kurie nori sukurti tokį visuomenės portretą-esame buki, nuolankūs runkeliai?Atkaklus visuomenininkas ,,pagavo už liežuvio"politiką ir konkrečiai prirėmė prie sienos:D).Tiems, kas aktyviai domisi miesto tarybos ir savivaldybės valdžiukų darbu, tokie ciniški pajuokavimai bei patyčios ne naujiena.Ir man labai dažnai kyla noras prisidėti prie panašių į gerb.Virginijaus iniciatyvų ir atstatyti pagarbą visuomenei.Primenu, kad tikram valdžios atstovui privaloma klausyti ir reaguoti į savo rinkėjus kad ir kaip jie jam nepatiktų.Kiekvienas rinkėjas, jums išrinktieji ponai, yra tikrasis šeimininkas, kurio interesus privalote atstovauti valdžios struktūrose.Pagaliau per tiek metų turbūt pirmą kartą matome atitinkamą esančių komisijų veiksmą, Tautos tarno atžvilgiu.Bet..Iš to debesies lietaus tik tiek-nususęs, formalus atsiprašymas.Kurį gali traktuoti kaip nori

Virginijui

Virginijui portretas
manote RK parašys ? Deja aš manau , tai tik eilinis jo pasitaškymas purvu , jokių argumentų ar faktų :) Man tokie - patys šlykščiausi komentatoriai . Manau ateis eilė ir "RK " pinigėlius suskaičiuoti :)

zenonas

zenonas portretas
RK manau reiškia - "rajkom"? Visuomenininkai nesislapsto, o įvairaus plauko sistemos padlaižūnai, ar patys sistemininkai bijo dienos šviesos. Ką tai reiškia?
VISI KOMENTARAI 45
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Estakadą į Rusnę statys „Kauno tiltai“ ir Tiltų ekspertų centras
  Estakadą į Rusnę statys „Kauno tiltai“ ir Tiltų ekspertų centras

  Estakadą nuolat potvynių užliejamame kelyje Šilutė–Rusnė už 9,46 mln. eurų statys įmonių „Kauno tiltai“ ir Tiltų ekspertų centras konsorciumas. ...

 • Žvejams kaip ir jūrininkams – speciali sutartis
  Žvejams kaip ir jūrininkams – speciali sutartis

  Žvejai iki šiol laivuose laikyti tarsi žemesne kasta, prilyginti jūrininkams. ...

 • Į šilumos ūkį investuos beveik 30 mln. eurų
  Į šilumos ūkį investuos beveik 30 mln. eurų

  Per penkerius metus įmonė "Klaipėdos energija" įrangai ir vamzdynams planuoja atseikėti apie 30 mln. eurų. Tai padės sumažinti šilumos gamybos sąnaudas ir nuostolius trasose, pagerinti energijos tiekimą vartotojams. ...

  2
 • Teismas: konteineriniai tualetai Palangoje buvo pastatyti nelegaliai
  Teismas: konteineriniai tualetai Palangoje buvo pastatyti nelegaliai

  Klaipėdos apygardos administracinis teismas paskelbė, kad konteineriniai tualetai Palangos paplūdimyje šią vasarą buvo pastatyti nelegaliai, antradienį pranešė „Lietuvos ryto“ televizija. ...

  11
 • Išrinktos uostamiesčio judriausios klasės
  Išrinktos uostamiesčio judriausios klasės

  Klaipėdos moksleiviai antrą kartą varžėsi dėl judriausios klasės titulo. Antradienį Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizavo moksleivių konkurso „Judriausia klasė“ finalinį etapą. Šio konkurso tikslas ne&nbs...

 • Atvers eismą Tilžės gatve
  Atvers eismą Tilžės gatve

  Rekonstruojama Tilžės gatvės dalis pagaliau bus atverta vairuotojams. Eismą šios arterijos ruože nuo Jakų žiedinės sankryžos iki geležinkelio pervažos planuojama atidaryti jau savaitgalį. ...

  2
 • Socialdemokratų krizė: partinių skyrybų pasekmės
  Socialdemokratų krizė: partinių skyrybų pasekmės

  Socialdemokratų partijos susiskaldymas palietė ir atskilusių Seimo narių sekretorių-padėjėjų gyvenimus. Dalis jų jau neteko darbo, nes nepasekė paskui savo patronus ir liko senojoje socdemų gvardijoje. Viena tokių – klaipėdietė Lilija Petra...

  5
 • Elektroninė sistema egzaminuoja nervus
  Elektroninė sistema egzaminuoja nervus

  Ilga meditacija, žiūrint į kompiuterio ekraną, lakstymas nuo vieno kompiuterio prie kito, neaiškus burbuliavimas ar net keiksmažodžių virtinė – tokių situacijų liudininkai pastaruoju metu tampa gydytojų pacientai ar vaistinių klientai....

  3
 • Take skaičiuos dviratininkus
  Take skaičiuos dviratininkus

  Po metų startuos pėsčiųjų-dviratininkų tako, besidriekiančio Taikos prospekte nuo Sausio 15-osios iki Kauno gatvės, remontas. Planuojama ne tik sutvarkyti jo dangą, želdinius, bet ir įrengti suoliukus, užuovėjas, dviratininkų skaičiuotuvus. ...

  7
 • Rizikos vertė – 10 milijonų eurų
  Rizikos vertė – 10 milijonų eurų

  Prieš suskystintų gamtinių dujų terminalo statybą reikšti nuogąstavimai dėl jo nepatogumų nepasitvirtino. ...

  16
Daugiau straipsnių