„Eurobasket 2011“ rengėjams Klaipėdos arenos statybos kelia nerimą

"Švyturio arenos" statybininkai nuleido rankas – antradienį jie Europos krepšinio čempionato rengėjams pripažino, jog nespės laiku įvykdyti savo įsipareigojimų.

Nauja problema – pinigai

„Nebūtume čia, jei dėl Klaipėdos arenos mums nekiltų nerimas“, - pripažino statybvietėje antradienį apsilankęs „Eurobasket 2011“ organizacinio komiteto vadovas Mindaugas Špokas.

Klaipėdos areną statančios bendrovės „Vėtrūna‘ valdybos pirmininkas Vytautas Banys pripažino, jog iki balandžio 1-osios, kaip buvo numatyta, statybos tikrai nebus baigtos.

„Statybvietėje dar net sniego yra, pašalas neišėjęs, aplinkos sutvarkymo darbų liko nemažai. Todėl realiai jų baigti iki balandžio tikrai nespėsime. Naujas terminas – gegužės pabaiga“, - teigė V.Banys.

Jis tikino, kad laiku užbaigti arenos statybas sutrukdė ne tik netikėtai šalta žiema, bet ir finansavimo problemos. Įmonės, iš kurių „Vėtrūna“ perka įrangą arenai, inžinerines komunikacijas, reikalauja už prekes gauti mokėjimą avansu, o savivaldybė rangovui moka tik už faktiškai atliktus darbus.

„Iki penktadienio lauksime oficialaus „Vėtrūnos“ rašto apie iškilusias problemas, perduosime Vyriausybei ir ieškosime būdų, kaip jas spręsti“, - žadėjo M.Špokas.

Pirmasis renginys – liepą

Jis tvirtino, jog „Eurobasket 2011“ organizacinis komitetas pageidauja, kad Klaipėdos arena būtų pastatyta gegužę, o pirmasis renginys joje vyktų liepą.

„Mums areną reikia patikrinti, kad atsiradus trukdžiams galėtume juos pašalinti. Jei areną gausime rugpjūtį, kuomet suplanuotas draugiškas turnyras, kuriame dalyvaus ir Lietuvos rinktinė, tiesiog iki Europos čempionato nespėtume pašalinti išlindusių trūkumų“, - teigė M.Špokas.

Kovo 30-ąją į Klaipėdą apžiūrėti statomos arenos specialiai atskrenda FIBA Europe generalinis sekretorius Naras Zanolinas.

„Jam nerimą kelia statybų terminai, todėl jo dėmesys Klaipėdai tikrai nėra perdėtas. Mus taip pat neramina tai, kad jau kelintą kartą nukeliama arenos statybų pabaiga. Tai turi būti paskutinis kartas, nes nebegalima stumdytis į vieną ar kitą pusę“, - kalbėjo „Eurobasket 2011“ organizacinio komiteto vadovas.

Sankcijų netaikys

Klaipėdos arenos statyba prasidėjo 2009-ųjų vasaros pabaigoje. Pagal pirminį planą jiturėjo būti baigta iki 2010 metų gruodžio 31 dienos. Tačiau sutartyje buvo numatyta galimybė vieną kartą terminą pratęsti trims mėnesiams. Tokia galimybe buvo pasinaudota, tad arenos statybos darbų pabaiga buvo numatyta šių metų kovo 31 diena.

„Terminą teks pratęsti antrą kartą. Dabar realu tai, jog statybos galėtų būti baigtos birželio 1-osios dienomis. Reikės pagalvoti kokiu būdu pratęsti sutartį su „Vėtrūna“, - teigė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Aloyzas Každailevičius.

Sutartyje buvo numatyta, kad jei „Vėtrūna“ arenos nepastatys laiku, ji savivaldybei turės sumokėti 2,7 mln. litų.

„Ši sankcija numatyta, įrašyti ir delspinigiai, tačiau kol kas nemanome, kad reikalausime šių pinigų. Svarbiausias tikslas – pastatyti areną“, - rangovų atžvilgiu švelniai nusiteikęs buvo A.Každailevičius.
NAUJAUSI KOMENTARAI

Julius

Julius portretas
Nelabai suprantu koks tikslas turėti pasirašytą sutartį, jei jos sąlygų galima nesilaikyti ir nebijoti jokių sankcijų.

Aidas Rakštys

Aidas Rakštys portretas
Koks užsakovas, toks ir rangovas.

To Julius

To Julius portretas
Tai turbut uzsakovas gerai pazysta rangova, gal net geriausi draugai..
VISI KOMENTARAI 32
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių