Geležinio žmogaus fenomenas: skrydis iš 11-o aukšto

Klaipėdietis Kirilas Trofimovas iškrito pro viešbučio langą iš vienuolikto aukšto. Nelaimė nutiko viename Kinijos mieste, kur vyras lankėsi darbo reikalais. Stebuklas yra tai, kad jis ne tik liko gyvas, bet neįtikėtinomis valios pastangomis sugebėjo atsistoti ant savo kojų jau po kelių mėnesių.

Kosmonautikos dieną – nelaimė

"Kad ir kaip paradoksalu, bet tai nutiko Tarptautinę kosmonautikos dieną, balandžio 12-ąją. Tik Jurijus Gagarinas įveikė žemės trauką, aš, deja, ne", – taip žaismingai pradėjo pasakojimą 28-erių Kirilas, kuris po neįtikėtino incidento pelnytai draugų vadinamas Geležiniu žmogumi.

Klaipėdietis vadovauja vienai uosto laivybos bendrovei.

Tik Jurijus Gagarinas įveikė žemės trauką, aš, deja, ne.

Šių metų balandį jis su kolega vyko į Kiniją, kur tikėjosi pasirašyti kontraktą, bet jo nepasirašė, nes jau pirmąjį vakarą nutiko tai, kas Kirilą privertė svečioje šalyje pasilikti dar tris savaites, per kurias jis išgyveno kino juostos vertą istoriją.

"Į Kiniją skridome dvi paras. Tas miestas, kuriame turėjome susitikti su verslo partneriais, yra šalies gilumoje. Taigi buvome beveik dvi paras be miego. Be to, nuo ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro su kinais praleidome labai sunkiose derybose. Buvome pervargę. Dabar suprantu, kad privalėjome pamiegoti, bet kinai yra labai įkyrūs. Jie norėjo kalbėtis čia ir dabar. Tik pusvalandį turėjau laiko nusimaudyti, persirengti ir prie darbo, tai buvo visas mano poilsis", – priešistorę pasakojo Kirilas.

Klaipėdietis teigė, kad iki pat vakaro truko sudėtingos derybos, kurios buvo perkeltos į kitą dieną, bet kitos dienos nebuvo.

"Grįžome į viešbutį, buvau absoliučiai blaivus. Mūsų kambarys buvo 11-ame aukšte, langai – beveik iki grindų, palangės labai žemai, be to, langai atsidaro į išorę vos spustelėjus rankeną nuo savęs. Aš jau ryte atkreipiau dėmesį, kad tai labai nesaugu. Pats to momento nepamenu, atsipeikėjau jau apačioje", – priešistorę prisiminė Kirilas.

Vietoj gydytojo – kunigas

Vyras teigė, kad paties kritimo nepamena, esą žmogų ekstremaliomis situacijomis valdo instinktai, kurie tą siaubo akimirką veikiausiai užblokavo protą.

"Nukritau ne ant grindinio, bet ant lauko kavinės metalinio stogo. Ir čia prasidėjo įdomūs dalykai. Kinijoje yra tokie papročiai: jei, pavyzdžiui, žmogus skęsta, tai manoma, kad nevalia kištis į likimą. Mano atveju nukėlimas nuo to stogo truko keturias valandas. Nors nuo viešbučio iki ligoninės yra 10 minučių kelio pėsčiomis. Jie tikrąja ta žodžio prasme laukė, gal aš nusibaigsiu greičiau ir nereikės jokios ligoninės. Jie pakvietė ne gydytoją, o katalikų kunigą. Juokingiausia, jog esu stačiatikis, bet tada tai jau buvo nesvarbu", – teigė Kirilas.

Kinai pasirūpino, kad prie mirštančio europiečio atsirastų dvasininkas, kuris suteiktų paskutinį patepimą.

"Logiškai mąstant, ir aš turbūt kviesčiau kunigą, nes iš žmogaus, nukritusio iš tokio aukščio, nieko neturėjo likti. Mano kolega vėliau pasakojo, koks buvo siaubas tas pirmąsias valandas po nelaimės, kai man niekas nesuteikė pirmosios pagalbos. Maža to, visame mieste, kur gyvena keli milijonai žmonių, kinai nesugebėjo rasti kopėčių, kad nukeltų mane nuo antro aukšto stogo. Galiausiai nusprendė nuardyti stogą, kad mane pasiektų, o kai nukėlė, paaiškėjo, kad aš vis dar gyvas", – šyptelėjo Kirilas.

Kai paaiškėjo, jog nelaimėlis neįtikėtinai gajus ir kunigui čia nėra kas veikti, teko krituolį gabenti į ligoninę. Pamažu grįžo sąmonė.

Iš viduramžių – į kosminę erą

Kirilas rodo nuotraukas iš ligoninės. Fotografijoje žiauriai sumaitotas, sutinęs, mėlynas veidas, kairėje pusėje – nei viršuje, nei apačioje nėra dantų. Visų kaulų lūžių aprašymas netilpo į A4 formato lapą.

"Taip atrodžiau iškart po nelaimės. Kai atsipeikėjau, užčiuopiau, kad nėra dantų, pradėjau skaičiuoti netektis, kai suskaičiavau aštuonis, lioviausi. Vieno danties implanto kaina – vienas tūkstantis eurų, bandžiau suvokti, kiek man visa tai kainuos, bet kinų medikai padarė stebuklą. Nesuprantu, kaip jie tai sugebėjo, bet galiausiai reikės tik vieno implanto, jie sugrąžino mano paties dantis", – pasidžiaugė klaipėdietis.

Kirilas pasakojo, kad ligoninėje medicinos lygis toks, kaip rodoma fantastiniuose filmuose apie ateities laikus.

Pas mus vaistus pacientui atneša slaugytoja, o ten prie ligonio prijungtas kompiuteris, kuris pats suleidžia reikiamą dozę vaistų reikiamu laiku.

Taigi klaipėdietis pateko tarsi į kosminę erą.

Dar viena palanki aplinkybė šioje istorijoje yra tai, kad Kirilas jau trejus metus yra kraujo donoras. Būtent todėl (jam tai vėliau patvirtino medikai) jis per tas keturias valandas ant stogo nenukraujavo.

Ilgainiui donorai tampa atsparūs didesniam kraujo nutekėjimui.

Draudimas atsipirko su kaupu

Klaipėdietis ypač džiaugėsi, kad buvo apsidraudęs – jam tenka daug keliauti darbo reikalais ir nė sykio jis niekur nevyko neapsidraudęs.

Šį kartą draudimas atsipirko su kaupu, nes vien žandikaulio operacija kainavo 28 tūkst. eurų.

Pirminė kojų operacija kainavo 8 tūkst. eurų. Viena diena ligoninėje – apie tūkstantį eurų.

"Man viską apmokėjo draudimas, nors irgi buvo tam tikrų niuansų. Buvo tokia situacija, kad draudimo brokeris kinas ligoninės prašė sąskaitos, bet, kadangi paslauga nesuteikta, sąskaita negali būti išrašyta. Ligoninė reikalauja viso apmokėjimo prieš paslaugos suteikimą, kitaip jie operacijų nedaro, o man reikėjo skubios pagalbos, nes patyriau didelę traumą", – tvirtino Kirilas.

Galiausiai čia įsiterpė viešbučio, pro kurio langą iškrito klaipėdietis, vadovybė. Jie sumokėjo ligoninei reikiamą sumą, paskui draudimas jiems pinigus grąžino.

Beje, viešbutis rūpinosi Kirilo maitinimu, kol jis gulėjo ligoninėje.

Mintys apie kojų protezus

Baisiausias dalykas Kirilui buvo, kai jis atgavo sąmonę ir suvokė, kad yra traumuotas ir nejaučia kojų.

Kaip pats teigė, pradžioje manė, jog nukrito nuo važiuojančio motociklo ir susižeidė, tačiau, kai jo kolega jam pasakė, kad vis dėlto tai buvo skrydis pro langą, jis ilgai negalėjo patikėti.

"Iš siaubo jo akyse supratau, kad kalba tiesą. Ilgai negalėjau patikėti. Žinoma, pasidžiaugiau, kad esu gyvas. Tačiau mane baugino kitkas. Esu aktyviai sportuojantis, todėl tas kojų nejautrumas išgąsdino. Niekas nepaaiškino, kas man yra, nes visi kalbėjo tik kiniškai. Neramino mintys, o kas, jei man nupjaus kojas?" – šypsojosi Kirilas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Marmūzė

Marmūzė portretas
Geriausi linkėjimai žmogui, pabėgusiam nuo giltinės. Pasirodo, įmanoma. Va, neseniai rašė apie kroatą, kuris iš lėktuvo iškrito ir į šieno kupetą pataikė, o tapęs senjoru loterijoje milijoną laimėjo. Sėkmės visiems, anot Strugackių.

мы вместе

мы вместе portretas
любим и гордимся тобой!

BRONIUS

BRONIUS portretas
Na štai kokia pozityvumo dozė, nereikia nė D. Šakalienės "50 ant 50" įstatymo
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Šimtai klaipėdiečių prie uosto vartų pasitiko jūrų milžiną
  Šimtai klaipėdiečių prie uosto vartų pasitiko jūrų milžiną

  Sekmadienio pavakarę Klaipėdoje sulaukta paties didžiausio ligi šiol į uostamiestį atplaukusio laivo. 363 metrų ilgio konteinerius atplukdžiusio jūrų milžino neoficialios sutiktuvės tapo savotiška atrakcija. Prie uosto vartų laivą pa...

  12
 • Neringos miškus puola naktinių drugių verpikų vikšrai
  Neringos miškus puola naktinių drugių verpikų vikšrai

  Smiltynės miškus užpuolė lapus ir spyglius graužiantys kenkėjai – naktinių drugių verpikų vikšrai. Šių kenkėjų invazijas Lietuvos miškuose girininkai stebi kone kasmet, tačiau šiemet – ypatingas antpl...

 • Klaipėdiečiai pirmieji atšventė Jonines
  Klaipėdiečiai pirmieji atšventė Jonines

  Didieji trumpiausios metų nakties renginiai visoje Lietuvoje prasidės tik šeštadienį, Joninių išvakarėse, tačiau klaipėdiečiai buvo pirmieji ir šią šventą atšventė jau penktadienio vakarą. ...

  12
 • Neringoje atsiradę mielos išvaizdos gyvūnai žmonėms krečia nemielus pokštus
  Neringoje atsiradę mielos išvaizdos gyvūnai žmonėms krečia nemielus pokštus

  Poilsiautojai ir vietiniai gyventojai Neringoje jau ne kartą yra susidūrę su šernais, lapėmis, briedžiais. Kai kurie juos mėgsta šerti ir tai tampa savotiškai tradicine, nors ir nelabai skatintina, poilsio dalimi. ...

  5
 • G. Burbulis rado kelią į laimę
  G. Burbulis rado kelią į laimę

  Prieš kelis dešimtmečius buvęs vienas įtakingiausių Rusijos žmonių, pirmojo Rusijos Federacijos prezidento Boriso Jelcino pavaduotojas Genadijus Burbulis nebedalyvauja tiesioginiame savo valstybės valdyme. Tačiau jis nesėdi sudėjęs ran...

 • Kariniuose įtvirtinimuose – naujas muziejus
  Kariniuose įtvirtinimuose – naujas muziejus

  Giruliuose esantys kariniai įtvirtinimai netrukus gali padovanoti dar daugiau istorijos žinių apie Antrojo pasaulinio karo mūšius pajūryje. Šeštadienį būrys Pasieniečių klubo vyrų rankomis atkasinės pietinės gynybinių įtvirti...

  2
 • Vyrų pliaže – mažos mergaitės
  Vyrų pliaže – mažos mergaitės

  Pajūriu ėjusį klaipėdietį šokiravo vyrų pliaže tarp nuogalių laigančios dvi nuogos mažametės mergaitės. Jos esą čia veikiausiai atėjo su tėčiu. Tačiau kilo klausimas, ar šis paplūdimys išties tinkama ir saugi vieta ma...

  22
 • Vaikystę pavogė karas
  Vaikystę pavogė karas

  Smurtas, išdavystės, nuolatinė baimė ir šiurpios kasdienės mirtys. Tokia buvo tada penkiametės Marijos Rėklaitytės vaikystė. Dabar Klaipėdoje gyvenanti moteris gimė ir augo Kaune, kur ji išgyveno ir karą. Šiandien 77-eri...

  13
 • Per Jonines pajūryje lis
  Per Jonines pajūryje lis

  Vasarvidžio savaitgalis nenudžiugins geru oru. Lis ir bus vėjuota, užtat kitą savaitę oras pamažu rims, po kelių dienų sugrįš tradicinė lietuviška vasara. ...

  5
 • Palangoje apsistoję svečiai mėgaujasi ne tik jūra
  Palangoje apsistoję svečiai mėgaujasi ne tik jūra

  Palangą savo poilsiui pasirinkę svečiai vis aktyviau renkasi ne tik pasyvų poilsį, bet ir galimybę „atrasti“ dar nematytą Palangą. Tad kurorto Turizmo informacijos centro siūlomos nemokamos apžvalginės ekskursijos po Palangą nestokoja p...

  1
Daugiau straipsnių