Gyvačių augintojai nusitaikė į benames kates

Prieglaudos savanorei paskambinęs vyras pareiškė – „reikia kačiukų“. Merginai pasidomėjus plačiau, pašnekovas prisipažino, jog mažyliais šeria savo augintinę gyvatę. Negana to, skelbėsi darantis gerą darbą – tokiu būdu naikinantis valkataujančius gyvūnus.

Supjausto gabaliukais

„Pasakiau, jog mažų kačiukų neturiu, dovanoju suaugusį katiną, tačiau jis pareiškė, jog tai ne bėda – tokį galima supjaustyti dalimis“, – su pasibaisėjimu prisiminė „Tautmilės“ prieglaudos savanorė Indrė.

Vyras netgi smulkiai nupasakojo, kaip gyvatei šį užkandį reikia paruošti.

„Jis pripažino, jog pirkti savo augintiniui maistą neapsimoka – geriau pagauti kokią elgetaujančią katę“, – prisiminė Indrė. Tačiau, pasak vyro, visas gatvės kates jau surinko, todėl tenka ieškoti per skelbimus.

Negalėdama patikėti tuo ką girdi, mergina griežtu tonu bandė jį įkalbėti, šaltakraujį augintinį atiduoti į zoologijos sodą. Tačiau pašnekovas nesileido į kalbas, argumentuodamas, jog tai buvo dovana sūnui ir niekur kitur ja nebus taip gerai pasirūpinta.

Vyras atskleidė, gyvatę auginantis jau aštuonerius metus ir per tą laiką prie jos labai prisirišęs.

„Vėliau žudikas skambino dar kelis kartus, bandė atsiprašinėti, tikriausiai išsigando mano karštos reakcijos“, – pasakojo Indrė ir prisiminė girdėjusi jo sūnaus balsą, akivaizdžiai nepritariantį tėvo poelgiams.

Įdėjusi dovanojamo gyvūno skelbimą, savanorė patikino sulaukusi įvairių kandidatų. Tačiau toks, kuris nieko neslėpdamas atskleistų savo baisius ketinimus, buvo pirmasis.

„Kartais ateina žmogus į prieglaudą ir prašo kątik gimusių kačiukų. Paklausus kodėl jis nori tokio mažo gyvūnėlio, kuris dar nepasiruošęs gyvenimui, kandidatas sprunka pro duris, – prisimena Indrė.

Gresia baudžiamoji atsakomybė

„Baudžiamąjame kodekse yra numatytas straipsnis už gyvūno suluošinimą arba nužudymą. Tai padariusiam asmeniui gali grėsti bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų“, – nurodė Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovė Brigita Kymantaitė.

Pasak jos, šiuo atveju minėtam vyrui grėstų baudžiamoji atsakomybė, nes gaudyti ir maitinti gyvūnus kitiems – griežtai draudžiama.

Organizacijos vadovė pastebėjo, jog Lietuvoje gyvūno mušimas dresūros metu yra toleruojamas. Ar jis kankinamas daugiau – įrodyti sunku.

„Pranešimų apie skriaudžiamus augintinius gaunama daug, tačiau tai nurodęs žmogus pareiškimo dažniausiai nerašo, nes bijo susidurti su gyvūno šeimininku“, – pastebėjo B. Kymantaitė, pabrėždama, jog tokiu atveju net policija yra bejėgė.

Ji pripažino, kad mėlynių ant mušamo gyvūno kūno pastebėti praktiškai neįmanoma, kartais tik veterinaras gali konstatuoti, jog augintinis buvo skriaudžiamas.

Matant žiaurų elgesį su gyvūnais, B. Kymantaitė ragina netylėti ir kuo greičiau rašyti pareiškimą, nurodant skriaudiką bei jo gyvenamą vietą.

Pasak jos, tik su žmonių pagalba bus galima demaskuoti ir nubausti tuos, kurie drįsta pakelti ranką (ir ne tik) prieš bejėgį padarėlį.NAUJAUSI KOMENTARAI

eva

eva portretas
„Baudžiamąjame kodekse yra numatytas straipsnis už gyvūno suluošinimą arba nužudymą. Tai padariusiam asmeniui gali grėsti bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų“, – nurodė Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovė Brigita Kymantaitė. kodėl dvigubi standartai?o tai vištas,kiaules,karves užmušinėti galima?

taip

taip portretas
versiukas kiaule ar zasis jau ne ne gyvunai mat juos galima suest o suo ar katinas jau Gyvunai kaip sakoma is didziosios raides.

neismanantiems

neismanantiems portretas
Visiski kvailiai nesupranta,kad nuzude kazka,net augala, uz tai tampa atsakingi,perima ano nuodemes,taigi,gyvunui tai pagreitintas kelias auksciau,o labiausiai nuskriaustas lieka zudikas,nes atsakomybe lieka ne vienam,o keliem gyvenimam.Norit tikekit,norit-netikekit,tai reiksmes neturi,nes karmos,likimo desniai veikia nepriklausomai nuo musu nuomones ar ziniu apie juos.
VISI KOMENTARAI 54
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Europos milijonus Klaipėda žada panaudoti
  Europos milijonus Klaipėda žada panaudoti

  Klaipėdiečiams sunerimus dėl uostamiesčiui iškilusios grėsmės netekti ES paramos, savivaldybės administracijos atstovai suskubo raminti gyventojų. Anot jų, miestui tokios sankcijos negresia, mat ES parama naudojama efektyviau nei kituose didži...

  2
 • Mažoji Lietuva atgims gatvių pavadinimuose
  Mažoji Lietuva atgims gatvių pavadinimuose

  Netolimoje ateityje Klaipėdoje nuo Tauralaukio iki Liepų gatvės turėtų rastis keliolika naujų gatvių, kurių pavadinimai atspindės Mažosios Lietuvos vietovardžius ir vandenvardžius. Tuo esą siekiama įprasminti sunykusį šio krašto pa...

  2
 • Pajūryje stiprėja vėjas: laužomos medžių šakos, apgadintas BMW
  Pajūryje stiprėja vėjas: laužomos medžių šakos, apgadintas BMW

  Daugelio pajūrio gyventojų mobilieji įrenginiai jau praneša apie pavojingus meteorologinius reiškinius, užklupsiančius mus jau naktį iš antradienio į trečiadienį. ...

  4
 • Vaikų žaidimų aikštelėse – nesaugu?
  Vaikų žaidimų aikštelėse – nesaugu?

  Šiemet įrengta vaikų žaidimų aikštelė verkiant prašosi remonto. Mamos nerimauja, kad žaisdami su nesaugiais įrenginiais vaikai gali nukristi ir smarkiai susižeisti. ...

  7
 • Akiplėšoms uostamiestyje – gėdos ženklas
  Akiplėšoms uostamiestyje – gėdos ženklas

  Dėl vietos po saule savo transporto priemonėms klaipėdiečiai demonstruoja neregėtą išmonę – akiplėšų automobiliai ne tik apmėtomi kiaušiniais ar apkaišomi įvairiausiais rašteliais, įžūliausieji savo ma&sca...

  16
 • Sporto metai išjudino sporto bazių tvarkymą
  Sporto metai išjudino sporto bazių tvarkymą

  Dienraštis "Klaipėda" tęsia rubriką "Klausk Klaipėdos valdžios drąsiai", kur tradiciškai skelbia miesto mero Vytauto Grubliausko ir savivaldybės administracijos atsakymus į skaitytojų klausimus. Šį kartą į s...

  5
 • Kur išmesti saldainio popieriuką?
  Kur išmesti saldainio popieriuką?

  Kaip rūšiuoti, mokykliniuose vadovėliuose nerašoma, todėl žinios apie atliekų tvarkymą moksleivius pasiekia per specialias paskaitas. ...

 • Uosto direkcijai socialiniai reikalai neberūpės
  Uosto direkcijai socialiniai reikalai neberūpės

  Vyriausybėje svarstytas įstatymų paketas dėl dalies valstybės įmonių, tarp jų ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, pertvarkymo į akcines bendroves. ...

  8
 • Uostamiesčio kapinėse – konteinerių ralis
  Uostamiesčio kapinėse – konteinerių ralis

  Klaipėdiečiai ir aplinkinių miestų gyventojai jau gerą savaitę traukia į uostamiesčio kapines tvarkyti artimųjų kapų. Uostamiesčio savivaldybės Kapinių priežiūros skyrius perspėja gyventojus, jog lapkričio 1-ąją, Visų šventųjų die...

  6
 • Lietuvius vilioja darbas prestižiniuose laivuose
  Lietuvius vilioja darbas prestižiniuose laivuose

  Užsienyje atsiveria naujos galimybės Lietuvos verslui ir atsakingiems žmonėms. ...

  7
Daugiau straipsnių