Herkaus Manto gatvėje – chaosas

Saugaus eismo specialistai svarstys, kaip patobulinti eismo organizavimą Manto gatvės dalyje nuo Biržos tilto iki Lietuvininkų aikštės. Pabrėžiama, kad dabar šiame arterijos ruože vyrauja chaosas.

Įrengė prieš dvejus metus

Eismo organizavimu minėtoje Manto gatvės dalyje susirūpino Saugaus eismo komisijos narys, Klaipėdos savivaldybės Urbanistinės plėtros departamento direktorius Kastytis Macijauskas.

"Manto gatvėje dabar tvyro chaosas", – teigė vadovas.

Prieš dvejus metus Manto gatvės ruože nuo Biržos tilto iki Lietuvininkų aikštės nuo šaligatvių buvo "nukelti" dviratininkai. Minėtoje dalyje pažymėta juosta, skirta viešajam transportui. Nustatyta, kad kartu su autobusais, maršrutiniais taksi turi važiuoti ir dviratininkai.

Po metų viešajam transportui skirta juosta pratęsta iki geležinkelio viaduko per Manto gatvę. Tačiau dviratininkai nuo Lietuvininkų aikštės iki šio tilto jau turi važiuoti šaligatviais.

Anot K.Macijausko, eismo dalyviai nepaiso tvarkos Manto gatvėje. Dviratininkai važiuoja ir šaligatviais, ir gatve. Automobiliai – ne tik jiems skirta antrąja, bet ir viešojo transporto eismo juosta.

Eismą trikdo ir nuolat stovintis, avarinius signalus įsijungęs aptarnaujantis transportas, kuris atveža prekes į vieną ar kitą įstaigą, tačiau neturi kito pasirinkimo – vietos, kur sustoti.

Galėtų bausti nuolat

K.Macijauskas tikino, kad policijos pareigūnai gali atsistoti Manto gatvėje ir nesustodami fiksuoti pažeidimus.

Pasak vadovo, jei visi važiuotų pagal taisykles, šioje Manto gatvės dalyje transporto spūstys susidarytų nuo šviesoforo iki šviesoforo.

"Visi automobiliai "pasimauna" lyg ant iešmo antrojoje juostoje. Lenkti iš dešinės pusės negali. Jei kažkas velkasi, velkiesi ir tu. Mes vienu žingsniu kažką pageriname, bet lygiai taip pat ir pabloginame situaciją", – komentavo direktorius.

K.Macijauskas pabrėžė, kad tokia situacija Manto gatvėje negali tęstis: "Atrodo labai keistai, lyg skatintume visus elgtis kaip nori, toleruotume taisyklių pažeidimus."

Sukėlė daug diskusijų

Klausimas dėl maršrutinio transporto ir dviračių juostos įrengimo Manto gatvės dalyje nuo Danės gatvės iki Lietuvininkų aikštės buvo svarstomas Saugaus eismo komisijos posėdyje.

Tada taip pat kilo diskusijų, daug žmonių pasisakė prieš tokį siūlymą. Policijos pareigūnai balsuodami šiuo klausimu susilaikė. Jie atkreipė dėmesį, kad bus sunku kontroliuoti pažeidėjus. Šioje arterijos dalyje yra daug įvažų į kiemus, posūkių.

Ilgą laiką miesto valdžios atstovai neskubėjo vertinti, ar pokyčiai pasiteisino. Teigta, kad geriausia į šį klausimą atsakys atliekama galimybių studija.

Specialistai analizavo eismo situaciją minėtoje Manto gatvės dalyje ir turėjo pateikti išvadas.

Dviratininkai jaučiasi nesaugiai

Klaipėdos kelių policijos tarnybos viršininko Mindaugo Džermeikos nuomone, toks eismo organizavimas Manto gatvėje nepasiteisino.

"Turime apsaugoti pažeidžiamiausius dalyvius – pėsčiuosius ir dviratininkus. Pastarieji tokie nėra. Kodėl jie važiuoja šaligatviais? Nes jaučiasi nesaugiai riedėdami gatve, baiminasi autobusų. Kyla didelė interesų kova", – komentavo pareigūnas.

M.Džermeika pažymėjo, kad centrinei miesto daliai, kur didelis pėsčiųjų, turistų, dviratininkų, motociklininkų, automobilių, autobusų srautas, reikėtų rasti tinkamesnį sprendimą.

Išklausys visų nuomones

Viešosios įstaigos "Klaipėdos keleivinis transportas" direktoriaus Gintaro Neniškio teigimu, reikia gerai išanalizuoti situaciją, kiek eismo įvykių buvo, kiek nustatyta pažeidimų. Anot jo, tik tada galima priimti sprendimą.

"Dėl jo diskusija vyko dvejus metus", – priminė vadovas.

K.Macijauskas pabrėžė, kad eismas turi būti subalansuotas, patogus ne tik visiems dalyviams, bet ir verslui: "Dažnai girdžiu, kad "papjovėme" senamiestį, o dabar "papjausime" ir Manto gatvę."

Saugaus eismo komisijos pirmininkas, Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Michailovas patikino, kad šis klausimas išsamiau bus svarstomas kito posėdžio metu.

Paprašyta, kad būtų surinkta informacija iš visų suinteresuotų pusių.

"Niekas nesako, kad imsime ir naikinsime viešojo transporto juostas Manto gatvėje. Bus išklausytos visos nuomonės", – pabrėžė pirmininkas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nina- vairuotojas, dviratininkas, pėsčiųjų

 Nina- vairuotojas, dviratininkas, pėsčiųjų portretas
„ reikia gerai išanalizuoti situaciją, kiek eismo įvykių buvo, kiek nustatyta pažeidimų. Anot jo, tik tada galima priimti sprendimą.“ DVIRATININKUS VAŽIUOJA ŠALIGATVIAIS, EISMO ĮVYKIŲ DEL TO IR NERA !!!!

Nina- vairuotojas, dviratininkas, pėsčiųjų

 Nina- vairuotojas, dviratininkas, pėsčiųjų portretas
Juk gatve važiuoti gali tik asmenis, turintys vairuotojo pažymėjimą, tai visiems žinoma. Praktiškai, be rizikos gyvybei dviratininkai neturi galimybės važiuoti iš miesto pietinės dalies iki poilsio vietų, esančių šiaurinėje dalyje (pvz., Melnragė, Giruliai). Jokio malonumo, tik stresas... Nejaugi reikia laukti nelaimės šiai problemai spręsti?

Dėmesio!

Dėmesio! portretas
Dėl to, kad buvo sunaikinti 4 Lietuvos laivynai ir dabar tebenaikinamos jūrinės institucijos, LT Jūrininkų sąjunga, Jūrų veteranų asociacija ir Klaipėdos visuomenininkai boikotuoja Jūros šventės eiseną!!!
VISI KOMENTARAI 38
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Auksinis ruduo pajūryje baigėsi
  Auksinis ruduo pajūryje baigėsi

  Gerais orais iki šiol lepinusi gamta artėjančią savaitę pradeda tikrąjį, niūrųjį, vėluotąjį rudenį. Prognozuojamos žvarbios ir lietingos dienos. ...

 • Kodėl savaitgaliais nedirba turizmo informacijos centrai?
  Kodėl savaitgaliais nedirba turizmo informacijos centrai?

  Sumanymas paskatinti domėtis savo kraštu, lankytis ir atokiose vietovėse, parsivežti iš ten magnetukų, kuriais galima sudėlioti Lietuvos žemėlapį, virto prekybos centrų akcijas primenančiu vajumi. Tačiau savaitgaliais, kai dirbantys ...

  2
 • Nušvito Žvejybos uosto kiemai
  Nušvito Žvejybos uosto kiemai

  Istorinis įvykis – taip Žvejybos uosto daugiabučių gyventojai įvertino naująjį kiemų apšvietimą. Prieš gerą mėnesį įrengti žibintai nušvito trečiadienį vakare. ...

  10
 • Žvejų gatve – vienos krypties eismu
  Žvejų gatve – vienos krypties eismu

  Pavasarį Žvejų gatvėje ir jos prieigose įsivyravo sumaištis. Panaikinus  vienpusį eismą, automobiliai gatve važinėjo dviem kryptimis. Tokiu sprendimu liko nepatenkinti vietos gyventojai ir verslininkai, tad netrukus vėl įsigalios senoji ...

 • JAV ambasadorė domėjosi SGD klasterio veikla
  JAV ambasadorė domėjosi SGD klasterio veikla

  Uostamiestyje besilankanti Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė Lietuvoje Anne Hall šiandien susitiko su Lietuvos SGD klasterio atstovais. Vizito tikslas – susipažinti su šios platformos veikla bei aptarti bendradarbiavimo galimybes. ...

  4
 • Pasveikintas skęstančią moterį išgelbėjęs ugniagesys
  Pasveikintas skęstančią moterį išgelbėjęs ugniagesys

  Už didvyrišką poelgį pagerbtas Klaipėdos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Priekulės ugniagesių komandos ugniagesys Vidas Rasimavičius, kuris išgelbėjo Minijoje skendusią moterį. Jo drąsus poelgis – pavyzdys ki...

 • Uosto direkcijoje įdiegta antikorupcinė vadybos sistema
  Uosto direkcijoje įdiegta antikorupcinė vadybos sistema

  Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija dar labiau stiprina korupcijos prevencijos sritį. Įmonėje įdiegta antikorupcinė vadybos sistema. ...

 • Klaipėdos uoste tarša suvaldyta
  Klaipėdos uoste tarša suvaldyta

  Po itin sausos ir karštos vasaros, kai aplinkos tarša Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste veikiančiose įmonėse dėl krovos buvo sukėlusi nepatogumų gyventojams, pastarąjį mėnesį aplinkos užterštumas uoste nefiksuotas nė karto....

  8
 • Vairuotojai šiurpina Tauralaukio gyventojus
  Vairuotojai šiurpina Tauralaukio gyventojus

  Tauralaukio mikrorajono "Dvaro slėnis" gyventojai griebiasi už galvų – vairuotojai masiškai ignoruoja greitį ribojančius kelio ženklus. Dažnas nesuvaldęs automobilio trenkiasi į kelkraščius ar šaligatvius, kuriais...

  16
 • Klaipėdos „Neptūnas“ rado naują generalinį rėmėją
  Klaipėdos „Neptūnas“ rado naują generalinį rėmėją

  Krepšinis Klaipėdoje sulaukia vis daugiau kraštiečių dėmesio, todėl vietos verslas džiaugiasi galėdamas prisidėti prie krepšinio klubo veiklos. Klaipėdos „Neptūno“ komanda sulaukė dar vieno rėmėjo. ...

  1
Daugiau straipsnių