Į suskystintų dujų terminalą dujas tieks amerikiečiai

Lietuva jau rado partnerių, galinčių tiekti dujas į būsimą suskystintų gamtinių dujų terminalą Klaipėdoje - valstybės valdoma bendrovė "Klaipėdos nafta", įgyvendinanti suskystintų gamtinių dujų terminalo projektą, susitarė su JAV energetikos bendrove "Cheniere" dėl dujų pirkimo ir tiekimo sąlygų.

Įmonės pasirašė ketinimų protokolą dėl galimybės ateityje tiekti Lietuvai suskystintas gamtines dujas, pranešė "Klaipėdos nafta".

"Sutartis su kompanija "Cheniere" sudaro sąlygas pradėti diskusiją dėl gamtinių dujų tiekimo galimybės ir galimos optimaliausios tiekimo struktūros, pagal kurią "Cheniere" ateityje galėtų būti gamtinių dujų tiekėja būsimam Klaipėdoje suskystintų gamtinių dujų terminalui, kurio planuojamas pradinis importo pajėgumas - nuo 1,5 mln. iki 2,2 mln. tonų per metus su tolesne plėtros galimybe", - pranešime sakė "Klaipėdos naftos" generalinis direktorius Rokas Masiulis.

Anot jo, šiuo metu JAV intensyviai yra išgaunamos skalūninės dujos, jų gavybos kiekiai yra labai dideli, o dujų kainos - konkurencingos, todėl netolimoje ateityje JAV gali tapti reikšminga suskystintų gamtinių dujų eksportuotoja.

"Džiaugiamės, jog turėsime galimybę dirbti su "Klaipėdos nafta" kuriant konkrečius sprendimus, padedančius tenkinti gamtinių dujų poreikį Lietuvoje", - sakė "Cheniere Energy" valdybos pirmininkas ir prezidentas Charifas Soukis.

Pasak energetikos ministro Arvydo Sekmoko, Lietuvos ir JAV energetinių bendrovių pasirašytas susitarimas - Vyriausybės įgyvendinamos Lietuvos energetinės nepriklausomybės strategijos dalis, kuria siekiama turėti alternatyvius energijos tiekimo šaltinius, užsitikrinti šalies energetinį saugumą bei sustiprinti jos ekonomiką.

"Šiemet planuojam pradėti statyti suskystintų dujų terminalui jau dabar ieškome potencialių dujų tiekėjų. Amerikiečių kompanija - vienas iš partnerių, su kuriais "Klaipėdos nafta" siekia susitarti dėl potencialaus dujų tiekimo, tačiau ne vienintelis", - sakė A.Sekmokas, Lietuvos ambasadoje Vašingtone susitikęs su Ch.Soukiu.

Pasak pranešimo, "Klaipėdos nafta" ir "Cheniere" sutarė tęsti derybas dėl dujų tiekimo apimčių. Jei derybos būtų sėkmingos, ateityje planuojama pasirašyti ilgalaikes suskystintų dujų pirkimo ir tiekimo sutartis.

"SGD eksportas į Lietuvą atvers galimybę vienai iš mūsų sąjungininkų - Lietuvai - diversifikuoti gamtinių dujų tiekimą, didinti energetinį saugumą bei stiprinti ekonomiką. Mūsų kompanija yra laiminga turėdama galimybę prisidėti prie tokio JAV vaidmens pasaulio energetikos rinkose", - teigė Ch.Soukis.

"Chenerie" per savo antrinę įmonę "Chenerie Energy Partners" valdanti "Sabine Pass" SGD terminalą Meksikos įlankos pakrantėje, iniciavo gamtinių dujų skystinimo projektą, kuris leis terminalą transformuoti į dvigubos paskirties objektą, turintį galimybes skystinti JAV išgaunamas natūralias dujas bei jas eksportuoti į užsienio rinkas. Šiuo metu terminalas skirtas SGD importui iš trečiųjų šalių bei jų sudujinimui ir tiekimui į JAV rinką - projektas apima iki keturių įrenginių, kiekvienas iš kurių leistų tiekti į pasaulinę rinką iki 4 mln. tonų dujų per metus.

"Klaipėdos nafta" neužšąlančiame Klaipėdos uoste, kuris yra pagrindinis Lietuvos transporto mazgas, jungiantis jūrinius, geležinkelio ir autotransporto maršrutus bei krovinių srautus tarp Rytų ir Vakarų Europos, valdo vieną moderniausių naftos ir naftos produktų terminalų Europoje. Šiuo metu "Klaipėdos nafta" vysto pirmojo SGD importo terminalo Rytų Baltijos jūros pakrantėje projektą, kurio pradinis pajėgumas sieks 1,5-2,2 mln. tonų per metus.

Lietuva siekia, kad suskystintų dujų terminalas būtų pradėtas statyti šiemet, o galutinai veikti jis turėtų pradėti 2014 metais.


Šiame straipsnyje: suskystintų dujų terminalas

NAUJAUSI KOMENTARAI

PAGALIAU

PAGALIAU portretas
VALIO VALIO VALIO

adele

adele portretas
Aš jau sutikčiau sedėti be dujų ka tik amerekonai grėičiau juos atvežtu

nebemyliu

nebemyliu portretas
as rusu, isimylejau amerikonus:)))
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Jono kalnelį užims statybininkai
  Jono kalnelį užims statybininkai

  Artimiausiomis savaitėmis prasidės Jono kalnelio ir jo prieigų tvarkymo darbai. Pirmiausia numatyta pašalinti senus ir išsikerojusius želdinius. Pradėta svarstyti, kaip, vykstant darbams, bus su šioje vietoje organizuojamais renginiai...

  3
 • Kaip sveikai ir teisingai paruošti kūną aktyviam laisvalaikiui atšilus orams?
  Kaip sveikai ir teisingai paruošti kūną aktyviam laisvalaikiui atšilus orams?

  Pavasariški orai greitai kvies pradėti dviračių, riedučių, bėgimo ir kitų lauko sporto pramogų sezoną. Ilgą laiką nesitreniravus, ypač po žiemos, kūnas yra sustingęs, sveikatingumo specialistai rekomenduoja pradėti nuo ramesnio tempo gru...

  2
 • Kormoranai kuriasi ir Klaipėdos uoste
  Kormoranai kuriasi ir Klaipėdos uoste

  Kaskart pavasarį prasideda kalbos apie kormoranų naudą ir žalą – naikinti juos ar ne? ...

  3
 • Pasiruošimas vasaros sezonui įsibėgėja
  Pasiruošimas vasaros sezonui įsibėgėja

  Paplūdimių prižiūrėtojai rengiasi artėjančiam vasaros sezonui. Gelbėtojams gaminami nauji postai, dažomas pliažų inventorius, tvarkomi į pajūrį vedantys laiptai bei takai. Poilsiautojams bus pateikta ir staigmenų. ...

  1
 • Nušvis istoriniai miesto pastatai
  Nušvis istoriniai miesto pastatai

  Tamsiuoju paros metu uostamiestyje atsiras daugiau šviesos. Planuojama apšviesti istorinių pastatų fasadus ir taip papuošti miestą. Pabrėžiama, kad didelių investicijų tam neprireiks, o vaizdas trauks ir miestiečių, ir turistų ak...

 • Kariuomenės atstovai įspėja nelipti ant Kuršių marių ledo
  Kariuomenės atstovai įspėja nelipti ant Kuršių marių ledo

  Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras įspėja, kad vyraujant teigiamai oro temperatūrai, Kuršių marių ledas darosi nestabilus ir ant jo nereikėtų lipti. ...

 • Išorinio uosto raktą nukals Vilniuje
  Išorinio uosto raktą nukals Vilniuje

  Vyriausybės lygiu startavo procesas, kurio taip laukė ir Klaipėdos uostas, ir miestas. ...

  9
 • Kiemuose – tūkstantis vietų mašinoms
  Kiemuose – tūkstantis vietų mašinoms

  Automobilių perpildytuose daugiabučių kiemuose dar šiemet bus pradėtos rengti naujos jų stovėjimo aikštelės. Iš viso projektuojama tūkstantis naujų vietų gyventojų mašinoms. ...

  18
 • Malkų įlankos gilinimas su sava specifika
  Malkų įlankos gilinimas su sava specifika

  Netrukus prasidės ilgai lauktas Malkų įlankos gilinimas. ...

 • Soduose aidi karo trimitai
  Soduose aidi karo trimitai

  Daugybė skundų įvairiausioms instancijoms, kaltinimai nesąžiningumu ir net smurtu, dėl kurio policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas – visa tai Klaipėdoje, Mažajame Kaimelyje, esančios sodininkų bendrijos "Draugystė" kasdienybė. P...

  7
Daugiau straipsnių