Ieškos priešnuodžių spūstims Klaipėdoje

Įvairių tarnybų specialistai ieškos priemonių, kurios padėtų užtikrinti sklandų eismą mieste, perkėlus keltų linijas į miesto centre esantį terminalą. Gelbėjimo planą jie turėtų parengti ir pateikti tik pavasarį.

Didelių vilčių neturi

Visos "DFDS Seaways" keltų linijos į Centrinį Klaipėdos terminalą buvo perkeltos prieš du mėnesius. Tad smarkiai išaugo sunkiasvorio transporto srautai miesto centre.

Baltijos prospekte vis nusidriekia ilgos vilkikų eilės, o eismas mieste kartais būna net paralyžiuojamas. Spūstys susidaro ne tik visose pagrindinėse gatvėse, bet ir ties Jakų žiedine sankryža.

Reaguodamas į situaciją, miesto meras Vytautas Grubliauskas savivaldybės administracijai pavedė sudaryti tarpžinybinę darbo grupę. Į ją įtraukti ne tik savivaldybės, policijos, terminalo, kitų tarnybų, bet ir pačių vežėjų atstovai.

Darbo grupei pavesta iki balandžio 1 d. parengti trumpalaikių ir ilgalaikių priemonių, kurios padėtų sureguliuoti transporto srautus Baltijos prospekte.

Darbo grupė jau rinkosi į pirmąjį posėdį. Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Michailovas pasakojo, kad buvo aptarta, kokias trumpalaikes priemones būtų galima įgyvendinti, kad pavyktų išvengti tokių ekstremalių situacijų, kaip buvo prieš mėnesį.

"Pasikeitėme informacija, kas ką jau padarė. Didelių vilčių, kad įgyvendintos priemonės padės išvengti tokių situacijų, neturime", – tvirtino pavaduotojas.

Perkėlimui nebuvo pasiruošta

Klaipėdos mero pavaduotojas Artūras Šulcas įgyvendintas priemones įvardijo kaip kosmetines.

Per mėnesį buvo užbaigti Baltijos prospekto ir jo žiedinių sankryžų remonto, ženklinimo darbai, priimti sprendimai dėl stovėjimo uždraudimo šioje arterijoje. Pakeisti ir keltų grafikai.

"Tokios priemonės bus veiksmingos iki pirmų nesklandumų, tokių kaip sutrikusi elektroninė valdumo sistema terminale ar didelė audra jūroje, dėl kurios ribojama laivyba. Tada gali vėl susidaryti tokia pat situacija, kokia buvo prieš mėnesį", – numatė pavaduotojas.

A.Šulcas atkreipė dėmesį, kad vilkikams įvažiavus į miestą situacijos neįmanoma suvaldyti arba tai padaryti sudėtinga, nes tai reikėtų daryti 50 km spinduliu aplink Klaipėdą.

Darbo grupės pasitarime policijos atstovai atkreipė dėmesį, kad, perkeliant visas "DFDS Seaways" keltų linijas į Centrinį Klaipėdos terminalą, nebuvo tinkamai pasirengta.

"Kalbama ne tik apie kelių įrengimą – Baltijos prospekto sankryžų rekonstrukciją, bet ir infrastruktūros vilkikams įrengimą. Visame pasaulyje yra didelės aikštelės, kur sunkiasvorės transporto priemonės gali stovėti, vairuotojai – pavalgyti, nusiprausti, nusipirkti vinjetes ir laukti, kol galės įvažiuoti į terminą", – pasakojo vicemeras.

Vairuotojų kaltinti negali

Anot A.Šulco, vilkikų vairuotojai, ypač iš užsienio, blaškosi po miestą. Nesusigaudo, kur atvažiavo, kokia tvarka, važiuoja, kaip patinka.

"Vienas vilkikas, kurio valstybiniai numeriai estiški, jau dvi ar tris savaites stovi Kalotėje, užėmęs vieną eismo juostą, ir tai niekam nerūpi. Kitą mačiau sustojusį Naujojo Sodo gatvėje prie kiosko, matyt, ėjo cigarečių nusipirkti. Vilkikai stovi ir arenos ar baseino, prekybos centrų stovėjimo aikštelėse, ant žaliųjų vejų", – vardijo vicemeras.

Policijos pareigūnai tvirtino, kad baudžia sunkiasvorių mašinų vairuotojus už pažeidimus, tačiau užsieniečiai sumoka vienkartinę baudą, išvyksta, ir tiek.

"Negali labai kaltinti ir tų vairuotojų. Šiems pasakė važiuoti į uostą, tai ir važiuoja. Jie nežino tvarkos, kaip pas mus reikia elgtis. Prieš padidinant terminalo pajėgumą, valstybė ir jos institucijos nepasirūpino ir informacinės sistemos įrengimu. Vilkikų vairuotojai informacijos turėtų gauti dar daug kelio likus iki miesto", – dėstė vicemeras.

Siūlė neįleisti į miestą

Pasitarime buvo išsakyti ir siūlymai, kaip operatyviai spręsti problemą.

A.Šulco teigimu, patys vežėjų atstovai siūlė uždrausti sunkiasvoriam transportui įvažiuoti į miestą dvi valandas ryte ir tiek pat vakare piko metu, taip pat vasarą, kai vyrauja karšti orai.

"Tačiau tada kyla klausimas, o kur vilkikus padėti? Jei įvažiavo į miestą, tai nebeišmesi. Turi būti infrastruktūra, kur jie galėtų praleisti laiką. Neatsakingos valstybės politikos šiuo klausimu įkaitais tampa ir klaipėdiečiai, kurie stringa spūstyse, ir patys vairuotojai", – tvirtino vicemeras.

Posėdyje aptarta, kas ir kaip turėtų reaguoti, pasikartojus prieš mėnesį kilusiai situacijai, kas kam turėtų skambinti, kaip elgtis.

"Svarbu, kad tarnybos bendradarbiautų, susidarius ekstremalioms situacijoms, įspėtų vienos kitas kaip potvynio metu – pirmą kartą buvo truputėlį išsižiojimo informavimo sistemoje. Antrojo metu visi jau žinojo, ką daryti. Kol kas svarstome, kaip sumažinti pasekmes, esant įtemptai situacijai, bet ne priežasčių pašalinimą. To šiandien neturime galimybių padaryti, kad ir kaip norėtume", – tvirtino vicemeras.NAUJAUSI KOMENTARAI

As

As portretas
Pastatykit vezejam salygas ,keltai pareina ir iseina nuo 02iki06 valandos ryto .

Roliss

Roliss portretas
Dudorius gali įsikišti dūdą į vieną vietą ir ją pūsti, dar visus medžius Klaipėdoje iškirsti gali, o priimti protingus sprendimus jam protelio neužtenka

klaipedietis

klaipedietis portretas
ši valdžia su dūdorium priešakį tik ieško priešnuodžių, svarsto, posėdžiauja, sprendžia galvosūkius, ieško galimybių, tik nedaro jokių konkrečių darbų, su liežuviu gali malt kiek tik nori, nuo to eilės neišnyks, laikas pradėt dirbt.
VISI KOMENTARAI 53
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Pažėrė kritikos valstybės simbolių pateikimui
  Pažėrė kritikos valstybės simbolių pateikimui

  Jau daugybę metų pro pirštus žiūrima į Lietuvos vėliavos, herbo ir kitų simbolių pateikimą viešosiose vietose. Tuo įsitikinę specialistai ragino vykdyti griežtesnę kontrolę. ...

 • Įkliuvo į draudimo pinkles
  Įkliuvo į draudimo pinkles

  Gyvybės draudimo sutartį pasirašęs ir taip pinigus kaupęs klaipėdietis pasijuto apgautas. Pirma numatyto laiko paslaugos atsisakęs vyras atgavo mažiau nei pusę per pusketvirtų metų sumokėtos sumos. Klaipėdiečiui taip ir nepavyko išsi...

  4
 • Saulėtą sekmadienio popietę pramogavo prie jūros
  Saulėtą sekmadienio popietę pramogavo prie jūros

  Po žiemos saulės išsiilgę klaipėdiečiai pramogavo paplūdimiuose. Dalyje pliažų prieigose esančių aikštelių buvo ne taip paprasta rasti vietą automobiliui. ...

 • Potvynis į pamarį sugrįžta: vandens lygis kelyje Šilutė-Rusnė peržengė 80 cm lygį
  Potvynis į pamarį sugrįžta: vandens lygis kelyje Šilutė-Rusnė peržengė 80 cm lygį

  Sekmadienį vandens lygis krašto kelyje Šilutė-Rusnė peržengė 80 cm lygį. O tai reiškia, kad įmonės „Kelių priežiūra“ Klaipėdos padalinys nustojo kelti transporto priemones vandens apsemtu ruožu ir perkėlimo klausi...

  1
 • Vairuotojai nori sukti į kairę
  Vairuotojai nori sukti į kairę

  Liepų gatvės sankryžoje su bevarde gatvele, ties sporto klubu, automobilių vairuotojams siūloma sugrąžinti teisę pasukti į kairę. Tokia galimybė panaikinta prieš metus, siekiant užtikrinti didesnį eismo saugumą. ...

  11
 • A. A. Gaučius: versle entuziazmo negana
  A. A. Gaučius: versle entuziazmo negana

  Įmonės "Klaipėdos technika" įkūrėjas ir vadovas Algirdas Antanas Gaučius neslapukavo – darbštumas, sunkus darbas ir šeima yra didžiausios vertybės, padėjusios siekti užsibrėžtų tikslų ir savomis rankomis užauginti ...

 • Kelyje į Rusnę vanduo pakilo iki 72 cm
  Kelyje į Rusnę vanduo pakilo iki 72 cm

  Toliau kyla vandens lygis krašto kelio Šilutė–Rusnė apsemtame ruože. Apsemto ruožo ilgis – 457 metrai (nuo 6,287 iki 6,744 km). Jis nuo ryto pailgėjo 7 metrais ir nuo rytą buvusių 65 pakilo iki 72 cm, praneša Lietuvos au...

 • Parodoje pristatė vestuvinių žiedų tendencijas
  Parodoje pristatė vestuvinių žiedų tendencijas

  Klaipėdos kultūros fabrike šeštadienį nuo ryto rinkosi poros, planuojančios artimiausiu metu prisiekti vienas kitam amžiną meilę. Vyko vestuvinių žiedų paroda, kurios metu buvo galima ne tik pasigrožėti juvelyrų dirbiniais, bet ir da...

 • Prieš Velykas parapijiečius sukvietė į talką
  Prieš Velykas parapijiečius sukvietė į talką

  Aktyvūs klaipėdiečiai šeštadienio rytą rinkosi Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje, kur vyko pasiruošimas Velykoms. Gausus būrys talkininkų tvarkė maldos namus ir šių prieigas. ...

  1
 • Sena paskola budina LEO LT
  Sena paskola budina LEO LT

  Klaipėdietis parlamentaras Naglis Puteikis paviešino žinomo verslininko Dariaus Nedzinsko ir buvusio ministro ir premjero konsultanto Vytauto Markevičiaus nemokamos paskolos sutartį, kuri, anot Seimo nario, yra įtartina. Beprocentis kreditas esą b...

  25
Daugiau straipsnių