Iki Klaipėdos pilies džiazo festivalio beliko 10 dienų (programa)

Birželio 1-2-3 dienomis XVIII Klaipėdos pilies džiazo festivalis kviečia visus į uostamiestį, kur Teatro aikštėje nemokamai bus galima išvysti ir išgirsti gyvo garso koncertuose šias festivalio žvaigždes: nuotaikingą Norvegijos pučiamųjų instrumentų džiazo ansamblį „The Brazz Brothers“, saksofono karaliumi tituluojamą, brangiausiai apmokamą atlikėją Rusijoje Igor Butman, dieviškojo balso savininkę, ilgametę Madonos pritariančiąją vokalistę Niki Haris (JAV) ir netgi neprilygstamąją džiazo muzikos virtuozę Candy Dulfer (Olandija).

Tai - pasaulinio lygio džiazo muzikos perlai, dėl kurių melomanai vyksta į kaimynines šalis, kad išvystų jų pasirodymus ir už bilietus moka po kelis šimtus litų.

„Festivalio devizas - „Gera muzika – geriems žmonėms“, nes norime, kad gerus koncertus galėtų išvysti įvairiausio amžiaus, išsilavinimo, socialinių sluoksnių, finansinių galimybių, muzikinio skonio bei erudicijos Lietuvos žmonės“, - sako organizatoriai.

„Esame be galo dėkingi rėmėjams (šiais metais jų net 70), kad jie prisijungia prie mūsų minėtos vizijos bei tikslo kuo plačiau išgarsinti Klaipėdos vardą“, - pažymėjo festivalio vadovė Inga Grubliauskienė.

Didžiausios festivalio žvaigždės:

Candy Dulfer (Olandija)

Candy Dulfer, Grammy apdovanojimu nominuota džiazo virtuozė, alto saksofonistė, kviečiama groti su pasaulinėmis žvaigždėmis, tokiais kaip JAV pop muzikos karalienė Madonna, Princas, Dave Stewart, Pink Floyd. Jos virtuoziškumas, charizma bei energija sužavi iškart. 1990 m. pakako tik kelių dainų, kad garsioji dainininkė Madona pasakytų: “Noriu, kad ši mergina dalyvautų mano gastrolėse“. Vėliau šią žavią ir talentingą atlikėją pastebėjo legendinis amerikiečių dainininkas Prince. Saksofonistę jis pristatė savo klipe, vėliau drauge grojo gastrolėse, specialiai jai rašė dainas, asmeniškai rūpinosi karjera. Netrukus C. Dulfer atkreipė viso pasaulio muzikos kritikų dėmesį, buvo gerai įvertinta džiazo scenos profesionalų. Jos atlikimas trykšta ryškia charizma bei žavinčia aistra, sprogstama energija ir užkrečiančiu optimizmu.

Igoris Butmanas (Rusija)

Igoris Butmanas – saksofono virtuozas, dirigentas, klubo savininkas ir televizijos vedėjas yra ryškiausia džiazo žvaigždė Rusijoje. Dar būdamas SSRS Igoris buvo pakviestas groti su gastroliuojančiais amerikiečių muzikantais – Deivu Brubeku, Čik Korėa, Patu Meteni, Gariu Burtonu, Luisu Belsonu ir Groveriu Vašingtonu jaunesniuoju, kuris priglaudė Igorį po savo sparnu. 1987 m. jis emigravo į JAV; čia jį lydėjo didžiulis pasisekimas bei pripažinimas. Grįžęs į Rusiją 1990 m. jis tapo „džiazo tiltu tarp Maskvos ir Niujorko“- kviesdamas Amerikos atlikėjus drauge groti Rusijoje bei intensyviai koncertuodamas pats Jungtinėse Valstijose. Butmano gebėjimas stebuklingai apjungti dvasingumą, garsą ir techniką pelnė pagyrimą iš Amerikos prezidento Bilo Klintono, buvusio tenorinio saksofonisto, valstybinių pietų pas Vladimirą Putiną Kremliuje, Maskvoje metu. Klintonas pasakė, kad Igoris Butmanas - „geriausias rusų džiazo saksofonistas“.

Niki Haris (JAV)

Niki Haris – Grammy apdovanojimui nominuoto pianisto Gene Harris dukra. Ji - įvairiapusio talento menininkė: aktorė, dainų autorė, šokėja bei džiazo, ritmenbliuzo, pop ir šokių muzikos atlikėja. Nuo 1987 m. iki 2003 m. buvo geriausiai žinoma kaip viena iš Madonos pritariamųjų vokalisčių, intensyviai koncertavusi su Madona, dalyvavusi jos pasauliniuose turuose bei video klipuose.

2004 m., įrašiusi džiazinės muzikos diską drauge su tėčiu,  ji nusprendė pasirinkti solinę karjerą. N. Haris teko bendradarbiauti su daugybe pasaulinio garso muzikantų: Mišele Branč, „All Saints“, Vitni Hiuston, Kaili Minoug, Anita Beiker, Rėjumi Čarlzu, Miku Džiageriu, Enrike Iglesijumi ir daugeliu kitų.

The Brazz Brothers (Norvegija)

Per pastaruosius metus norvegų varinių pučiamųjų instrumentų ansamblis „The Brazz Brothers“ sėkmingai įsisuko į Europos muzikinę sceną. Publika juos dievina, o jų pasirodymai ir įrašai susilaukė stulbinančio kritikų įvertinimo. „The Brazz Brothers“ išryškina naujovišką ir įdomų varinių pučiamųjų instrumentų skambesį. Pastaraisiais metais jie atlikdavo po daugiau nei 120 koncertų per metus.

Muziką kuria ir aranžuoja patys grupės nariai, pateikdami unikalų, skirtingus pasaulio kampelius atspindintį, tradicinio bei modernaus džiazo ir liaudies muzikos derinį. Girdėti išraiškingas skandinaviškos liaudies muzikos tradicijos motyvas. Visa tai yra pristatoma ir atliekama su instrumentiniu virtuoziškumu bei spontanišku humoru, dėl to festivaliuose bei koncertuose jie užsitarnauja numylėtinių vardą.

The Franck Ash Band (Anglija)

Vienas geriausių Jungtinės Karalystės gitaristų, kurio sėkmė prasidėjo 1999 metais, kai jo debiutinis albumas „This Must Be Love“ sulaukė pripažinimo tarptautinėse bliuzo scenose, ir kaip įvertinimas jam buvo įteiktas Prancūzų Džiazo Akademijos (French Academy Of Jazz) apdovanojimas. 2000-aisias metais Euroblues jam suteikė geriausio Europos atlikėjo vardą. Puoselėdamas savitą muzikos stilių Franck Ash, plėtoja unikalų ir įvairiapusišką repertuarą su tvirtu bliuzo pagrindu bei soul, ritmenbliuzo ir funk sąskambiais. Jo gyvi pasirodymai kupini energijos ir virtuoziškumo.

Akaga (Bulgarija)

„Akaga“ yra viena populiariausių bulgarų grupių (įkurta 1992 m.). Grupė unikali tuo, kad pučiamieji instrumentai - pagrindinė jų muzikos sudedamoji dalis. Grupės muzika perteikia unikalią fusion-jazz, funk, folklorinės muzikos, regi, soul ir netgi hip-hopo kombinaciją. „Akaga“ kviečiama groti su garsiais Europos atlikėjais.

Programa:

Gegužės 30 d. 18 val. Fotografijos parodos atidarymas Festivalio 18-ojo gimtadienio proga “18 jazz'o akimirkų."

Autoriai: Asta Esu ir Vytautas Petrikas (AV fotografija). Baroti galerija (Aukštoji g. 1)

Birželio 1 d., penktadienis. 17 val. „Literatūrinis džiazas: poezijos bliuzas“

Literatūros ir istorijos vakaras su vedėju - raštininku Linu Poška ir akordeonistu Žygimantu Laurinavičiumi Klaipėdos I.Simonaitytės bibliotekos kiemelyje (H.Manto 25).

18.30 val. Festivalio atidarymo ceremonija Klaipėdos m. senosios piliavietės teritorijoje. Gros The Brazz Brothers (Norvegija)

19 val. Klaipėdos Teatro aikštėje koncertuos „Funk-in“ (Lietuva),  „Secret swing society“ (Lietuva, Islandija, Olandija),  „The Franck Ash Band“ (Anglija),  AKAGA (Bulgarija), „Thoughts Aloud“ (Kaliningradas).

00.30 val. Jam session su „Secret Swing Society“ (LT, ISL, NL)  (Švyturio menų doke, Naujoji uosto g. 3).

Birželio 2 d., šeštadienis.

16 val. skulptūros „Fortepijonas banga“ atidengimas aikštelėje prie restorano „Kurpiai“ (Kurpių g. 1a). Tai skulptoriaus Vlado Kančiausko  ir Klaipedos pilies dziazo festivalio dovana dziazo uostui Klaipedai.

17 val. „Literatūrinis džiazas: poezijos bliuzas“. Petro Vyšniausko ir G.Grajausko „Susikalbėjimai. Džiazas ir poezija“ Klaipėdos I.Simonaitytės bibliotekos kiemelyje (H.Manto 25).

18 val. Klaipėdos Teatro aikštėje koncertuos „The Brazz Brothers“ (Norvegija), Igor Butman ir Kauno Bigbendas (Rusija, Lietuva), Niki Haris International Band (JAV, LT, LV), Candy Dulfer & Band (Olandija)

00.30 val. Jam session su BJ Group (LT, LV, GB) (Švyturio menų doke, Naujoji uosto g. 3).

Birželio 3 d., sekmadienis.

18 val. Klaipėdos Teatro aikštėje koncertuos „Old City Band“ (Lietuva), E.Jonavičiaus projektas (Lietuva), Jussendo ir Latvijos NAF bigbendas (Latvija), „The Swing Kids“ (Vokietija)

Daugiau informacijos www.jazz.ltNAUJAUSI KOMENTARAI

Igoris

Igoris portretas
O ką ten tas pijokas meras veikia? Ar drbo neturi, veikėjas? Žmonos prestižą didina? Gerai, kad bent marškinius jam išlygina. Gėda miestui, kada klounai valdo

vietinis

vietinis portretas
Pasiskaitai tokio dvasios ubago Igorio komentara ir pasidaro liudna (nors atrodo turetu buti pikta), kai supranti kokiu tik ligoniu musu lietuvos zemele nenesioja!!!! Ne visi dar emigravo buduliai... oj dar ne visi... gaila....

asta

asta portretas
Pinigu plovimas, geriau meras pasiziuretu i musu miesto kelius, vien duobes giliausios. Laukiu nesulaukiu, kada pasikeis Klaipedos meras ir Smiltynes perkelos direktorius, kuris tik moka sau alga pasikelti, o darbuotojams sumazinti. Taip vadina taupymo programa.
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Ministras: Klaipėdos SGD terminalo potencialas dar neišnaudotas
  Ministras: Klaipėdos SGD terminalo potencialas dar neišnaudotas

  Šiandien energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno ir JAV kompanijos „Cheniere“ viceprezidento Frederiko Smits van Oyeno susitikime aptartos regioninės gamtinių dujų rinkos kūrimo aktualijos ir tolimesnio bendradarbiavimo perspektyvos. ...

  4
 • Prasidėjo Žardininkų aikštės remontas
  Prasidėjo Žardininkų aikštės remontas

  Atgimsta dar viena pietinės Klaipėdos dalies viešoji erdvė – jau beveik savaitę darbininkai pluša Žardininkų aikštėje. ...

  2
 • Dėl mašinos pajūryje – detektyvas
  Dėl mašinos pajūryje – detektyvas

  Antrosios Melnragės paplūdimio prieigoje esančioje aikštelėje jau antrą mėnesį stovi automobilis. Už transporto priemonės valytuvo užkištas kuokštas pranešimų apie nesumokėtą rinkliavą. Kodėl mašina tiek laiko ...

  10
 • Klaipėdos senamiestyje – „bomžų“ desantas
  Klaipėdos senamiestyje – „bomžų“ desantas

  Gyventojai griebiasi už galvos – Klaipėdos širdyje įsivyrauja dar neregėta anarchija. Vargetos diena po dienos toje pačioje vietoje geria ir tuštinasi, o išguiti veltėdžių nepavyksta net pareigūnams. ...

  14
 • Darbai kasdienybės netrikdys?
  Darbai kasdienybės netrikdys?

  Iki rugsėjo 1-osios bus baigti ne visi privažiuojamojo Naikupės gatvės kelio įrengimo darbai. Žadama, kad esamoje arterijos dalyje bus paklota kelio danga, tad, prasidėjus mokslo metams, išskirtinių trukdžių čia neturėtų kilti. Likusią gat...

 • Sujungs dviračių ir pėsčiųjų takus
  Sujungs dviračių ir pėsčiųjų takus

  Į Smiltynės jachtklubą atvykę svečiai jūrą galės pasiekti trumpesniu keliu. Planuojama įrengti jungtis tarp lygiagrečiai esančių dviračių-pėsčiųjų takų. Darbai turėtų startuoti dar šiemet. ...

  4
 • Klaipėdos uoste – išskirtinė doko plukdymo operacija
  Klaipėdos uoste – išskirtinė doko plukdymo operacija

  Klaipėdos uosto prieigose lankėsi didžiausias pasaulyje laivas „Dockwise Vanguard“. Iš Juodkalnijos jis atgabeno doką, skirtą maksimalių parametrų laivams remontuoti. ...

  1
 • Sekmadienį į Palangą vėl sukvies šv. Roko atlaidai
  Sekmadienį į Palangą vėl sukvies šv. Roko atlaidai

  Sekmadienį, rugpjūčio 27 d., Palangos švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje vyks šv. Roko atlaidai. Ši graži tradicija, be kurios Palangoje jau nebeįsivaizduojamas atsisveikinimas su vasara, yra proga ne tik kartu pasi...

 • Kartu su medikais ir kineziterapeutais sukūrė naują treniruočių metodiką
  Kartu su medikais ir kineziterapeutais sukūrė naują treniruočių metodiką

  Sveikatingumo ir sporto klubus šiandien lanko norintieji sveikiau gyventi, išvengti nugaros, sąnarių skausmų, atsikratyti nereikalingų kilogramų. Padailinti kūno linijas ar sutvirtinti raumenis siekiama nepakenkiant savo kūnui. Pastebima, ...

 • Daugiabučių laiptinėse – sovietmečio reliktai
  Daugiabučių laiptinėse – sovietmečio reliktai

  Kai kurių uostamiesčio daugiabučių gyventojams klausimų kelia jų namuose vis dar esančios buitinių atliekų šachtos ar konteineriai. Klaipėdiečiai nepatenkinti ir atliekų iš tokių namų išvežti atvykstančiu transportu. Miesto...

Daugiau straipsnių