Iki Klaipėdos pilies džiazo festivalio beliko 10 dienų (programa)

Birželio 1-2-3 dienomis XVIII Klaipėdos pilies džiazo festivalis kviečia visus į uostamiestį, kur Teatro aikštėje nemokamai bus galima išvysti ir išgirsti gyvo garso koncertuose šias festivalio žvaigždes: nuotaikingą Norvegijos pučiamųjų instrumentų džiazo ansamblį „The Brazz Brothers“, saksofono karaliumi tituluojamą, brangiausiai apmokamą atlikėją Rusijoje Igor Butman, dieviškojo balso savininkę, ilgametę Madonos pritariančiąją vokalistę Niki Haris (JAV) ir netgi neprilygstamąją džiazo muzikos virtuozę Candy Dulfer (Olandija).

Tai - pasaulinio lygio džiazo muzikos perlai, dėl kurių melomanai vyksta į kaimynines šalis, kad išvystų jų pasirodymus ir už bilietus moka po kelis šimtus litų.

„Festivalio devizas - „Gera muzika – geriems žmonėms“, nes norime, kad gerus koncertus galėtų išvysti įvairiausio amžiaus, išsilavinimo, socialinių sluoksnių, finansinių galimybių, muzikinio skonio bei erudicijos Lietuvos žmonės“, - sako organizatoriai.

„Esame be galo dėkingi rėmėjams (šiais metais jų net 70), kad jie prisijungia prie mūsų minėtos vizijos bei tikslo kuo plačiau išgarsinti Klaipėdos vardą“, - pažymėjo festivalio vadovė Inga Grubliauskienė.

Didžiausios festivalio žvaigždės:

Candy Dulfer (Olandija)

Candy Dulfer, Grammy apdovanojimu nominuota džiazo virtuozė, alto saksofonistė, kviečiama groti su pasaulinėmis žvaigždėmis, tokiais kaip JAV pop muzikos karalienė Madonna, Princas, Dave Stewart, Pink Floyd. Jos virtuoziškumas, charizma bei energija sužavi iškart. 1990 m. pakako tik kelių dainų, kad garsioji dainininkė Madona pasakytų: “Noriu, kad ši mergina dalyvautų mano gastrolėse“. Vėliau šią žavią ir talentingą atlikėją pastebėjo legendinis amerikiečių dainininkas Prince. Saksofonistę jis pristatė savo klipe, vėliau drauge grojo gastrolėse, specialiai jai rašė dainas, asmeniškai rūpinosi karjera. Netrukus C. Dulfer atkreipė viso pasaulio muzikos kritikų dėmesį, buvo gerai įvertinta džiazo scenos profesionalų. Jos atlikimas trykšta ryškia charizma bei žavinčia aistra, sprogstama energija ir užkrečiančiu optimizmu.

Igoris Butmanas (Rusija)

Igoris Butmanas – saksofono virtuozas, dirigentas, klubo savininkas ir televizijos vedėjas yra ryškiausia džiazo žvaigždė Rusijoje. Dar būdamas SSRS Igoris buvo pakviestas groti su gastroliuojančiais amerikiečių muzikantais – Deivu Brubeku, Čik Korėa, Patu Meteni, Gariu Burtonu, Luisu Belsonu ir Groveriu Vašingtonu jaunesniuoju, kuris priglaudė Igorį po savo sparnu. 1987 m. jis emigravo į JAV; čia jį lydėjo didžiulis pasisekimas bei pripažinimas. Grįžęs į Rusiją 1990 m. jis tapo „džiazo tiltu tarp Maskvos ir Niujorko“- kviesdamas Amerikos atlikėjus drauge groti Rusijoje bei intensyviai koncertuodamas pats Jungtinėse Valstijose. Butmano gebėjimas stebuklingai apjungti dvasingumą, garsą ir techniką pelnė pagyrimą iš Amerikos prezidento Bilo Klintono, buvusio tenorinio saksofonisto, valstybinių pietų pas Vladimirą Putiną Kremliuje, Maskvoje metu. Klintonas pasakė, kad Igoris Butmanas - „geriausias rusų džiazo saksofonistas“.

Niki Haris (JAV)

Niki Haris – Grammy apdovanojimui nominuoto pianisto Gene Harris dukra. Ji - įvairiapusio talento menininkė: aktorė, dainų autorė, šokėja bei džiazo, ritmenbliuzo, pop ir šokių muzikos atlikėja. Nuo 1987 m. iki 2003 m. buvo geriausiai žinoma kaip viena iš Madonos pritariamųjų vokalisčių, intensyviai koncertavusi su Madona, dalyvavusi jos pasauliniuose turuose bei video klipuose.

2004 m., įrašiusi džiazinės muzikos diską drauge su tėčiu,  ji nusprendė pasirinkti solinę karjerą. N. Haris teko bendradarbiauti su daugybe pasaulinio garso muzikantų: Mišele Branč, „All Saints“, Vitni Hiuston, Kaili Minoug, Anita Beiker, Rėjumi Čarlzu, Miku Džiageriu, Enrike Iglesijumi ir daugeliu kitų.

The Brazz Brothers (Norvegija)

Per pastaruosius metus norvegų varinių pučiamųjų instrumentų ansamblis „The Brazz Brothers“ sėkmingai įsisuko į Europos muzikinę sceną. Publika juos dievina, o jų pasirodymai ir įrašai susilaukė stulbinančio kritikų įvertinimo. „The Brazz Brothers“ išryškina naujovišką ir įdomų varinių pučiamųjų instrumentų skambesį. Pastaraisiais metais jie atlikdavo po daugiau nei 120 koncertų per metus.

Muziką kuria ir aranžuoja patys grupės nariai, pateikdami unikalų, skirtingus pasaulio kampelius atspindintį, tradicinio bei modernaus džiazo ir liaudies muzikos derinį. Girdėti išraiškingas skandinaviškos liaudies muzikos tradicijos motyvas. Visa tai yra pristatoma ir atliekama su instrumentiniu virtuoziškumu bei spontanišku humoru, dėl to festivaliuose bei koncertuose jie užsitarnauja numylėtinių vardą.

The Franck Ash Band (Anglija)

Vienas geriausių Jungtinės Karalystės gitaristų, kurio sėkmė prasidėjo 1999 metais, kai jo debiutinis albumas „This Must Be Love“ sulaukė pripažinimo tarptautinėse bliuzo scenose, ir kaip įvertinimas jam buvo įteiktas Prancūzų Džiazo Akademijos (French Academy Of Jazz) apdovanojimas. 2000-aisias metais Euroblues jam suteikė geriausio Europos atlikėjo vardą. Puoselėdamas savitą muzikos stilių Franck Ash, plėtoja unikalų ir įvairiapusišką repertuarą su tvirtu bliuzo pagrindu bei soul, ritmenbliuzo ir funk sąskambiais. Jo gyvi pasirodymai kupini energijos ir virtuoziškumo.

Akaga (Bulgarija)

„Akaga“ yra viena populiariausių bulgarų grupių (įkurta 1992 m.). Grupė unikali tuo, kad pučiamieji instrumentai - pagrindinė jų muzikos sudedamoji dalis. Grupės muzika perteikia unikalią fusion-jazz, funk, folklorinės muzikos, regi, soul ir netgi hip-hopo kombinaciją. „Akaga“ kviečiama groti su garsiais Europos atlikėjais.

Programa:

Gegužės 30 d. 18 val. Fotografijos parodos atidarymas Festivalio 18-ojo gimtadienio proga “18 jazz'o akimirkų."

Autoriai: Asta Esu ir Vytautas Petrikas (AV fotografija). Baroti galerija (Aukštoji g. 1)

Birželio 1 d., penktadienis. 17 val. „Literatūrinis džiazas: poezijos bliuzas“

Literatūros ir istorijos vakaras su vedėju - raštininku Linu Poška ir akordeonistu Žygimantu Laurinavičiumi Klaipėdos I.Simonaitytės bibliotekos kiemelyje (H.Manto 25).

18.30 val. Festivalio atidarymo ceremonija Klaipėdos m. senosios piliavietės teritorijoje. Gros The Brazz Brothers (Norvegija)

19 val. Klaipėdos Teatro aikštėje koncertuos „Funk-in“ (Lietuva),  „Secret swing society“ (Lietuva, Islandija, Olandija),  „The Franck Ash Band“ (Anglija),  AKAGA (Bulgarija), „Thoughts Aloud“ (Kaliningradas).

00.30 val. Jam session su „Secret Swing Society“ (LT, ISL, NL)  (Švyturio menų doke, Naujoji uosto g. 3).

Birželio 2 d., šeštadienis.

16 val. skulptūros „Fortepijonas banga“ atidengimas aikštelėje prie restorano „Kurpiai“ (Kurpių g. 1a). Tai skulptoriaus Vlado Kančiausko  ir Klaipedos pilies dziazo festivalio dovana dziazo uostui Klaipedai.

17 val. „Literatūrinis džiazas: poezijos bliuzas“. Petro Vyšniausko ir G.Grajausko „Susikalbėjimai. Džiazas ir poezija“ Klaipėdos I.Simonaitytės bibliotekos kiemelyje (H.Manto 25).

18 val. Klaipėdos Teatro aikštėje koncertuos „The Brazz Brothers“ (Norvegija), Igor Butman ir Kauno Bigbendas (Rusija, Lietuva), Niki Haris International Band (JAV, LT, LV), Candy Dulfer & Band (Olandija)

00.30 val. Jam session su BJ Group (LT, LV, GB) (Švyturio menų doke, Naujoji uosto g. 3).

Birželio 3 d., sekmadienis.

18 val. Klaipėdos Teatro aikštėje koncertuos „Old City Band“ (Lietuva), E.Jonavičiaus projektas (Lietuva), Jussendo ir Latvijos NAF bigbendas (Latvija), „The Swing Kids“ (Vokietija)

Daugiau informacijos www.jazz.ltNAUJAUSI KOMENTARAI

Igoris

Igoris portretas
O ką ten tas pijokas meras veikia? Ar drbo neturi, veikėjas? Žmonos prestižą didina? Gerai, kad bent marškinius jam išlygina. Gėda miestui, kada klounai valdo

vietinis

vietinis portretas
Pasiskaitai tokio dvasios ubago Igorio komentara ir pasidaro liudna (nors atrodo turetu buti pikta), kai supranti kokiu tik ligoniu musu lietuvos zemele nenesioja!!!! Ne visi dar emigravo buduliai... oj dar ne visi... gaila....

asta

asta portretas
Pinigu plovimas, geriau meras pasiziuretu i musu miesto kelius, vien duobes giliausios. Laukiu nesulaukiu, kada pasikeis Klaipedos meras ir Smiltynes perkelos direktorius, kuris tik moka sau alga pasikelti, o darbuotojams sumazinti. Taip vadina taupymo programa.
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Dalyje uostamiesčio bendrijų tvyro chaosas
  Dalyje uostamiesčio bendrijų tvyro chaosas

  Kai kuriose daugiabučių namų savininkų bendrijose vyrauja visiška netvarka. Tie patys pirmininkai vadovauja dešimtmetį ir daugiau, nuostatai neatitinka reikalavimų, įtarimų kelia ir darbų pirkimai. ...

 • Prasideda rinkimų karštinė
  Prasideda rinkimų karštinė

  Nors iki savivaldos ir merų rinkimų dar lygiai metai, Klaipėdoje jau prasidėjo politinių jėgų sujudimas. Būsimoms permainoms ruošiasi ne tik partijos, bet jau formuojasi ir visuomeniniai komitetai, kurie rinkėjų simpatijas mėgins patraukti li...

  8
 • Prie Svijanės ežero išdygs kavinė
  Prie Svijanės ežero išdygs kavinė

  Prie Svijanės ežero, kuris pastaraisiais metais tapo ypač populiaria poilsio vieta tarp miestiečių, bus atidaryta kavinė. Įstaiga veiks laikiname statinyje, ant kurio stogo bus įrengta terasa. ...

 • V. Kochanskytės misija – nešti žinią
  V. Kochanskytės misija – nešti žinią

  Iš Kauno kilusią, bet ketvirtą dešimtmetį Klaipėdoje gyvenančią aktorę Virginiją Kochanskytę klaipėdiečiai jau seniai laiko sava. Ir ne tik todėl, kad Klaipėdos dramos teatro mėgėjai mato ją scenoje. Miestiečiai ne pirmą kartą ...

  2
 • Per senamiestį – naujas dviračių takas
  Per senamiestį – naujas dviračių takas

  Klaipėdos senamiestyje kovą turėtų startuoti naujo dviračių tako tiesimo darbai. Įgyvendinus šį projektą, atsiras dviračių ir pėsčiųjų tako ruožas, sujungsiantis pietinėje miesto dalyje nutiestą dviračių taką su centrine miesto dali...

  6
 • Ištveria ir arktinį speigą
  Ištveria ir arktinį speigą

  Gamtininkai atkreipia dėmesį į mažai lietuviams pažįstamą gyvį, kuris gali nustebinti savo išskirtinėmis savybėmis. ...

  1
 • Dėl remonto ribojamas eismas
  Dėl remonto ribojamas eismas

  Jau kuris laikas vairuotojai turi aplenkti šalia Senojo turgaus esančios žiedinės sankryžos ir toliau vykstančią vandentiekio tinklų rekonstrukciją. Darbininkai kasinėja keliose vietose ir dar užtruks apie tris savaites. ...

  2
 • Nuo žindymo kartais atbaido ir netikę komentarai
  Nuo žindymo kartais atbaido ir netikę komentarai

  „Greičiausiai kiltų daug mažiau bėdų su žindymu, jei sveiko kūdikio susilaukusi šeima atsidurtų idiliškoje saloje, kur gyventų saulės ir kūdikio ritmu“, - juokauja gydytoja dietologė, konsultuojanti jaunas mamas dėl žind...

  5
 • Latvijos uostai krito, Klaipėdos – kilo
  Latvijos uostai krito, Klaipėdos – kilo

  Rytinės Baltijos jūros regione toliau tęsiasi praėjusių metų uostų krovos tendencijos. ...

  10
 • L. Laurinavičienės spalvų labirintai
  L. Laurinavičienės spalvų labirintai

  Daugiau nei tris dešimtmečius tapyti vaikus mokanti Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro dailės studijos mokytoja Loreta Laurinavičienė turi kuo didžiuotis. Jos mokiniai ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautinėje arenoje skina prestižinių k...

Daugiau straipsnių