Ilgąjį savaitgalį – rekordinis poilsiautojų skaičius

Ilgąjį šventinį savaitgalį į pajūrį suplūdo minios poilsiautojų. Kurortuose buvo sudėtinga rasti vietą nakvynei. Pramogautojai strigo spūstyse ir bandydami pasiekti kelionės tikslą, ir grįždami namo.

Eilė – iki Alksnynės posto

Poilsiautojai į pajūrį pradėjo plūsti dar ketvirtadienį. Jų srautai nemažėjo ir penktadienį, šeštadienį. Transporto spūstys susidarė, įvažiuojant į Palangą, prie Smiltynės perkėlos.

„Tradiciškai didžiausi srautai vykstančių į Neringą buvo nuo 10 iki 14 val. Piko metu transporto eilė siekė nuo Naujosios perkėlos iki Minijos gatvės. Kas važiavo vėlesniu metu į spūstį nepateko“, – pasakojo įmonės „Smiltynės perkėla“ generalinis direktorius Darius Butvydas.

Dar didesni iššūkiai poilsiautojų laukė sekmadienį, kai visi patraukė namo. Iš Smiltynės į Klaipėdą visiškai pilni keltai automobilių pradėti kelti nuo 10 val.

Apie vidurdienį pradėti formuotis spūstis. Tam tikrais momentais automobilių eilė driekėsi apie septynis kilometrus, iki Alksnynės posto.

Naujoje perkėloje visi trys keltai dirbo be grafikų iki vėlyvo vakaro.

„Paskutinius automobilius perkėlėme apie vidurnaktį. Dirbome visu pajėgumu. Keltai nestovėjo nė minutės. Dirbo ir papildoma įgula, daugiau apsaugos darbuotojų“, – pasakojo vadovas.

Užfiksuotas sezono rekordas

Per visą ilgąjį savaitgalį Smiltynės perkėlos keltai į abi pusės perkėlė apie 13 tūkst. automobilių į abi puses. Vien sekmadienį iš Smiltynės į Klaipėdą perkelta 3,3 tūkst., atvirkščiai – per 1,9 tūkst.

„Mindauginės visada būna karštos. Visada būna dideli srautai, ypač jei ilgasis savaitgalis, tačiau tokių skaičių neturėjome jau keletą metų. Praėjusį savaitgalį perkėlėme perpus mažiau mašinų. Vasaros savaitgaliais, kai oras oras geras, paprastai perkeliama apie 2,5 tūkst. automobilių. 3,3 tūkst. į vieną pusę yra daug. Ne tik šio, bet ir kelerių metų rekordas“, – komentavo D.Butvydas.

Nors vykstančių iš Neringos srautai buvo dideli, kažkokių nelaimingų atsitikimų išvengta. Pasitaikė tik smulkių incidentų. Buvo tokių, kurie bandė aplenkti eilę. Tvarką prižiūrėjo keli policijos ekipažai.

„Viskas praėjo pakankamai ramiai. Gavome keltą skundų, bet žmonės buvo supratingi. Nieko keista, kai reikia stovėti eilėje, kai tiek žmonių atvyksta į pajūrį. Ne tik prie perkėlos nusidriekė mašinų eilė, bet Palangoje. Spūstys susidarė ir greitkelyje. Infrastruktūra nebeatlaiko, kai pusė, jei ne visa Lietuva ir dar nežinia, kiek užsieniečių. Tik greitkelyje nėra, kam paskambinti, o mes esame vietoje“, – tvirtino vadovas.

D.Butvydas atkreipė dėmesį, kad kitokia situacija būtų, jei poilsiautojai vyktų palaipsniui, o ne visi pajudėtų namo vis ne vienu metu.

Stabdė ir remontas, ir avarijos

Iš pajūrio grįžtančių poilsiautojų kitas išbandymas laukė magistralėje Klaipėda–Kaunas.

Didelė transporto kamšatis susidarė ties Kryžkalniu. Automobilių eilė driekėsi nuo aukščiausios magistralės vietos. Vakarop srautai didėjo. Tam tikrais momentais ji tęsėsi keliolika kilometrų. Apie 22 val. eilė buvo sumažėjusi iki šešių kilometrų.

Kai kurie žmonės skundėsi, kad spūstyje teko stovėti valandą ir daugiau. Kiti socialiniuose tinkluose dalijosi informacija apie situaciją ir ragino apvažiuoti šį ruožą kitu keliu.

Įtakos spūstims magistralėje turėjo kelios priežastys. Ilgąjį savaitgalį į pajūrį atvyko daug žmonių, o po pietų panašiu metu visi patraukė namo.

Magistraliniame kelyje Klaipėda–Kaunas, ties Kryžkalniu vyksta remonto darbai. Ribojamas greitis, taikomi kiti eismo apribojimai. Transporto judėjimą stabdė ir įvykę keli eismo įvykiai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdoje Kalėdoms atgis ir „Taravos Anikė“
  Klaipėdoje Kalėdoms atgis ir „Taravos Anikė“

  Prieš prasidedant kalėdiniam laikotarpiui, oficialiai paskelbta, kaip šiemet atrodys miestas. Šimtas natūralių eglučių, išskirtinė muzikos ir šviesų efektų instaliacija, iki pat Statybininkų prospekto nušvit...

  5
 • Teismas: Klaipėdos vaikų ligoninės atnaujinimo konkursas turi būti nutrauktas
  Teismas: Klaipėdos vaikų ligoninės atnaujinimo konkursas turi būti nutrauktas

  Klaipėdos vaikų ligoninės skelbtas pastato rekonstrukcijos konkursas turi būti nutrauktas, nes ribojo konkurenciją, nusprendė Klaipėdos apygardos teismas. ...

  5
 • Klaipėda aplenkė Vilnių savivaldybių indekse
  Klaipėda aplenkė Vilnių savivaldybių indekse

  Klaipėdos miestas šiemet nedidele persvara aplenkė Vilnių Lietuvos savivaldybių indekse, kurį rengia Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI). ...

  14
 • Ruošiamasi restauruoti Evangelikų liuteronų bažnyčią Nidoje
  Ruošiamasi restauruoti Evangelikų liuteronų bažnyčią Nidoje

  Neringos savivaldybė ieško, kas restauruotų Nidos Evangelikų liuteronų bažnyčią. ...

 • Apšvies ir daugiau kiemų
  Apšvies ir daugiau kiemų

  Tamsiais daugiabučių kiemais besiskundžiantiems klaipėdiečiams miesto valdžia žada daugiau šviesos. Kitąmet situacija turėtų pagerėti Baltijos prospekte, o dar vėliau – ir Smiltelės gatvėje. ...

  5
 • Remontuojama Klaipėdos rotušė
  Remontuojama Klaipėdos rotušė

  Vienas įspūdingiausių uostamiesčio statinių – Klaipėdos rotušė – praeivius džiugina tik iš fasado. Vidiniame kieme esančią sutrūkinėjusią ir nusidėvėjusią rotušės sieną nuspręsta suremontuoti. ...

  1
 • Mokyklose – šaldytos picos ir pusgaminiai
  Mokyklose – šaldytos picos ir pusgaminiai

  Kilus vajui dėl valgiaraščių pakeitimų mokyklose, mamos nerimavo, jog bandelių ir kitų skanumynų užsimanę vaikai skubės į parduotuves greta ugdymo įstaigų. Vis dėlto kai kuriose uostamiesčio mokyklose šaldytas picas ir kitus pusgam...

  2
 • Žvejai laukia stintų sezono
  Žvejai laukia stintų sezono

  Žvejai mėgėjai stebi orų prognozes, laukdami, kada prasidės stintų sezonas. O jis šiemet gerokai vėluoja. ...

  2
 • Ar prijungti Slengius prie Klaipėdos?
  Ar prijungti Slengius prie Klaipėdos?

  Dalies slengiškių iniciatyva prijungti Slengių kaimą prie Klaipėdos pasiekė ir šalies Vyriausybę. Prieš savaitę vykęs balsavimas parodė, kad iš 223 apklaustųjų 122 Slengiuose gyvenantys suaugusieji teigiamai vertina galim...

  3
 • Peticija prieš gėjų eitynes
  Peticija prieš gėjų eitynes

  Klaipėdiečiai savo pašto dėžutėse rado skrajučių, kurias išplatino viena viešoji įstaiga, prašydama gyventojus palaikyti jų siekį uždrausti kitų metų birželį planuojamas gėjų eitynes Vilniuje. Lietuvos gėjų lygos ...

  36
Daugiau straipsnių