Išorinei reklamai Klaipėdoje – griežtos taisyklės

Klaipėdos valdžia užsimojo papildyti miesto biudžetą rinkdama rinkliavą už visą mieste esančią išorinę reklamą. Todėl nuo kitų metų bus apmokestinti ir skrajučių dalintojai, ir reklamines priekabas tempiančius vairuotojus.

Pinigai - į fasadą

Šiandien Miesto ūkio komitetas pritarė Išorinės reklamos įrengimo Klaipėdos mieste taisyklėmis ir tvarkai, kaip bus surenkami pinigai bei kokias sumas už reklamą teks pakloti.

Nuo kitų metų bus apmokestinta visą mieste esanti išorinė reklama, net ir ta, kuri pakabinta ant privačių pastatų.

„Apmokestinama visa išorinė reklama, esanti savivaldybės teritorijoje. Pavyzdžiui, jei stendą bus norima pakabinti ant privataus daugiabučio namo, jos gamintojas ar skleidėjas turės gauti iš savivaldybės leidimą, kuris kainuos 100 litų. Už tai, kad reklama kabės, skleidėjas turės mokėti namo bendrijai ar administratoriui, o gautus pinigus bus privaloma investuoti į pastato fasadą“, - teigė miesto vyriausiasis dailininkas Mindaugas Petrulis.

Jis patikslino, jog naujosios taisyklės galios tik tiems reklamos davėjams, gamintojams, tarpininkams ar skleidėjams, kurie stendą ar iškabą norės pakabinti nuo kitų metų sausio 1 dienos. Išorinė reklama, kuri mieste yra ir dabar, iš naujo apmokestinta nebus.

Tramdys šiukšlintojus

Naujosiose reklamą mieste reglamentuojančiose taisyklėse taip pat numatyta ir naujų formų, kurios bus apmokestintos.

Pavyzdžiui, skrajučių dalintojai, įvairūs personažai, kurie kviečia užsukti į vieną ar kitą komercinę erdvę, per metus turės susimokėti 1 tūkst. 200 litų.

„Skrajučių dalijimas baigiasi šiukšlynais mieste. Kas nors žmogui įduoda skrajutę, o tas numeta kaip šiukšlę. Išeitų, kad skrajučių dalintojai tampa savotiškais šiukšlintojais. Jei jie taip gali elgtis, mes galime rinkti rinkliavą, kad biudžete būtų pinigų miestui tvarkyti“, - tvirtino M.Petrulis.

Apmokestins ekranus

Nuo kitų metų taip pat bus apmokestinta ir ta reklama, kuri sumontuota ant specialių transporto priemonių ir kaip priekaba automobiliais tampoma po miestą. Kaina metams - 4 tūkst. 800 litų. Be to, tokį reklaminį įrenginį bus galima tampyti tik specialiais savivaldybės patvirtintais maršrutais.

Naujose taisyklėse taip pat numatyti ir griežti reikalavimai reklamai senamiestyje, reprezentacinėse miesto vietose. Šiek tiek bus padidės ir rinkliavos dydis. Atsižvelgiant į vietą, kurioje reklama bus pakabinta, per metus reikės mokėti nuo 360 iki 576 litų per metus už vieną kvadratinį metrą ploto.

Dar viena naujovė - nuspręsta apmokestinti kintamo vaizdo ekranus. Norint tokį pakabinti, per metus reikės sumokėti 600 litų už vieną kvadratinį metrą ploto.

Uždraus garsinę reklamą

Taisyklėse numatyta ir tai, kokia reklama yra draudžiama. Tarp draudimų plakatus klijuoti ant skulptūrų ir medžių įrašytas dar vienas - mieste negali būti garsinės reklamos. Paprasčiau tariant, gyventojų ramybės nebegalės trikdyti garsiai iš automobilių sklindantys kvietimai užsukti į kurią nors parduotuvę, nes joje visoms prekės taikomos nuolaidos.

M.Petrulis dar kartą pabrėžė, jog visos naujovės įsigalios nuo kitų metų. Tačiau iki šiol esančioms netvarkingoms arba be leidimų pakabintos reklamos taip pat iškilo grėsmė - jos gali būti išmontuotos.    NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių