Jie muzikuos XVII Klaipėdos pilies džiazo festivalyje

XVII Klaipėdos pilies džiazo festivalis, šį savaitgalį vyksiantis uostamiestyje, sulauks garsių atlikėjų iš užsienio, jame muzikuos ir lietuviai, klaipėdiečiai.

Prasidėjęs Džiazo savaite Friedricho pasaže, šiemet festivalis savo gerbėjams padovanos dar 11 džiazo koncertų didžiojoje savo scenoje Teatro aikštėje ir Vasaros koncertų estradoje.

Penktadienį ir šeštadienį festivalyje pasirodys garsūs muzikos atlikėjai iš Didžiosios Britanijos, JAV, Olandijos, Islandijos, Čekijos ir Vengrijos.

Sekmadienį džiazo fiesta Klaipėdoje baigsis vaikų ir jaunimo džiazo dainų švente „Jaunoji džiazo banga 2011“.

Pristatome visus trijų dienų džiazo potvynio pajūryje dalyvius.

Birželio 3 d. 19 val. Klaipėdos Teatro aikštėje

„Puppini sesės LT“ (Lietuva)

Monika Liubinaitė, Rūta Švipaitė, Indrė Jurgelevičiūtė – vokalas

Dima Golovanovas – klavišiniai

Darius Rudis – mušamieji

Vytis Nivinskas – kontrabosas

Mindaugas Vadoklis – trimitas

1940-ųjų stiliumi atliekami „The Puppini Sisters“ kūriniai yra mieli ausiai, o akį vokalistės traukia neįprastai naujovišku retro ir avangardo stilių mišiniu. Kaip tokią sceninę užduotį išspręs lietuvaitės – patikrins Klaipėdos pilies džiazo festivalio publika. Tikėtina, bus daug plojimų ir džiugių emocijų – jų balsai ir užsidegimas tikrai to verti.

„Trim4“ (Čekija)

Robertas Šmidas – trimitas

Jiri Blafka (1981) – gitara

Jaroslavas Barta – klavišiniai

Tomašas Hajekas – būgnai

Tai latino-jazz-fusion stiliaus grupė iš Čekijos, susikūrusi 2009 m. Jos branduolį sudaro muzikantai iš iširusios „Acoustic Impact“ grupės, kuri 2009-ųjų gruodį sugrojo paskutinį savo koncertą.

Grupė atrado savo unikalų skambesį, grodama originalias savo pačių sukurtas kompozicijas. Atliekama muzika nuo latino-jazz ir funk iki fusion, drum’n’bass ir r’n’b. Trimito solo persipina su elektrinės gitaros skambesiu, o ritmą palaiko klavišininkas ir būgnininkas. Grupė išsiskiria tuo, kad joje nėra bosinės gitaros, o ją pakeičia klavišininko kairiosios rankos partija.

Pirmaisiais savo susikūrimo metais „Trim4“ dalyvavo jaunųjų džiazo atlikėjų festivalyje „Cenu Metropolitní Univerzity Praha“ ir užėmė antrąją vietą. 2010 m. „Trim4“ įrašė debiutinį savo albumą, kurį šiemet pristatinėja džiazo publikai.

„Trumpack“ (Olandija)

Visi olandų grupės „Trumpack“ nariai – profesionalūs bei garsūs muzikantai, susibūrę draugėn, kad atiduotų deramą pagarbą trimitui, kuris yra neatsiejama džiazo dalis.

Jų muzika sujungia Louiso Armstrongo veržlumą, Mileso Daviso subtilumą ir Cheto Bakerio lyriką.

Grupės lyderis ir įkvėpėjas – ištikimiems festivalio lankytojams jau pažįstamas Michaelis Varekampas. Jis muzikavo VIII Klaipėdos pilies džiazo festivalyje.

Gimęs Rotterdame 1968 m., M.Varekampas groja triūba nuo 10-ties. Kai jam buvo 12-ka, gilų įspūdį paliko tėvo muzikos kolekcijoje rastas Louiso Armstrongo įrašas. Jau nuo 13 metų Michaelis vadovauja įvairiems džiazo ansambliams. 1990–1996 m. jis studijavo Hagos karališkoje muzikos akademijoje, kurią baigė su pagyrimu. Dar prieš akademijos baigimą Michaelis buvo pakviestas groti kartu su „Dutch swing college band“, kuriame jis liko ketverius metus. Jam teko labai dažnai ir plačiai keliauti su šiuo garsiausiu Olandijos džiazo orkestru. Jis grojo festivaliuose ir koncertuose Australijoje, Pietų Afrikoje, Didžiojoje Britanijoje ir kitose Europos valstybėse. Kartu jis grojo ir su naujoviško stiliaus grupe „Fra Fra Sound“, su ja koncertavo menų ir džiazo festivaliuose Kuboje, Pietų Afrikoje, Tunise, Maltoje ir Prancūzijoje.

Olandijoje ir svetur M.Varekampas dabar nuolat groja džiazo klubuose, teatruose, koncertų ir įvairių festivalių scenose. Per gastroles jis dažnai dalyvauja mokymuose kaip svečias dėstytojas, dažnai prisideda prie filmų, radijo, ir TV kūrinių. Michaelis ne tik groja triūba, bet ir dainuoja, ir rašo dainas įvairioms grupėms.

Jis yra grojęs su tokiais garsiais muzikantais kaip David Murray, Lester Bowie, Benny Carter, Lalo Shifrin, Conte Candoli, Denise Jannah, Dee Daniels, Gene „Galingoji Blusa“ Connors, Frits Landesbergen, Louis van Dijk, John Engels ir Dick Hyman.

M.Varekampo pasirodymai – jaudinantys ir pilni entuziazmo, dvelkia senuoju džiazu, kuris iesiogiai sujungtas su šiandiena. Jo grojimas galingas ir melodingas. Kartu jis yra ir puikus dainininkas.

Vasti Jacksonas (JAV)

Legendinis bliuzmenas gitaristas, vokalistas, kompozitorius, prodiuseris iš Misisipės (JAV) Vasti Jacksonas – dinamiškas ir ugningas gitaros virtuozas, savo grojimu pavergiantis publiką.

V.Jacksonas yra pasaulyje žinomas soulful gitaristas ir vokalistas, kuris užvaldo auditoriją nuo to momento,  kai tik užlipa ant scenos. Vasti žavi nepastebimais perėjimais iš bliuzo į soul, jazz, funk, gospel, išeidamas už viso to ribų. V.Jacksonas visada siekia aukščiausio profesionalumo. Jis yra talento, didžiulės patirties ir universalumo derinys. Šis muzikantas kviečiamas groti į pasaulinio garso atlikėjų koncertus, yra geidžiamas festivalių svečias, per 35 muzikinės karjeros metus pabuvojęs kone visose pasaulio žemynų šalyse.

Birželio 3 d. 00.30 val. – „džemseišenas“ „VIVA LA JAZZ“ viešbučio „Amberton Klaipėda“ 20-ajame aukšte, „Viva la Vitoje“

Klaipėdos diksilendas

Laimonas Urbikas – saksofonai

Domas Grumbinas – trimitas

Valdas Surdokas – trombonas

Mantas Liutikas – klavišiniai

Armanas Isojanas – kontrabosas

Mykolas Eiva – mušamieji

Naujas, profesionalus ir linksmas muzikos pliūpsnis – taip prisistato ši muzikantų grupė.

Maloni naujovė: šiemet Klaipėdos diksilendas bus festivalio šaukliu – „Walking Band!“. Birželio 3 ir 4 dienomis, keliaudamas miesto gatvėmis, jis kvies klaipėdiečius ir jų svečius į  pagrindinius koncertus Teatro aikštėje.

Birželio 4 d. 18 val. Klaipėdos Teatro aikštėje

„Kerekes band“ (Vengrija)

Tai geriausia Vengrijos festivalių grupė, kurios pasaulinis populiarumas kasmet vis auga.

Jos muziką į club/dance/dub stiliaus melodijas šiandien remiksuoja daugelio šalių prodiuseriai, pradedant Airijos ir baigiant Japonijos.

Sėkmės ir didelio pripažinimo „Kerekes band“ sulaukė 2008-aisiais Jamaikos festivalyje „Ocho Rios Jazz”, kuomet jie itin meistriškai į vengriškas liaudies dainas įtraukė kelis Bobo Marley’aus muzikinius intarpus.

Grupės pasirodymas garantuoja triukšmingą ir entuziastingą tradicinės vengriškos muzikos programą, atliekamą su rokenrolo užtaisu ir inkrustuotą keliomis roko klasikos interpretacijomis.

Ola Onabule (Didžioji Britanija)

Garsus Anglijos vokalistas bei dainų autorius Ola Onabule (jazz/soul) pasižymi išskirtiniu balsu.

Jį apibūdindama spauda negaili gražiausių epitetų: „Kaip vokalistas jis turi pritrenkiantį nepaprasto diapazono ir jaudinančios tekstūros balsą“, jo balsas yra „keturių oktavų diapazono, nepaprastai gerai įvaldytas, tarsi pripildytas sielos“, „nuostabiai tyras ir žavios struktūros, beveik klasiškas... Tokio diapazono ir lankstumo, kuris atitinka jo sodrų tembrą“.

Nuo 1994-ųjų ne vienas jo singlas tapo hitais Anglijoje, ir atlikėjo populiarumas bei meistriškumas kasmet vis auga. Šiandien Ola muzikos pasaulyje įsitvirtinęs kaip vienas puikiausių dainininkų ir dainų autorių.

Savo muzikinę karjerą pradėjęs „Elektra label“ („Warner Bros“) kompanijoje, 9-ojo dešimtmečio viduryje Ola įkūrė savo įrašų studiją „Rugged Ram Records“. Nuo tol jis išleido 7 paties parašytus, aranžuotus ir prodiusuotus albumus.

Šiemet visai neseniai pasirodė 7-asis Ola albumas „Seven shades darker“. Tikėtina, kad naujojo albumo dainas atlikėjas pristatys ir Klaipėdos pilies džiazo festivalio publikai. Klausytojas galės išgirsti viską – nuo nuoširdžių baladžių iki „kietojo“ funk, atskiesto soul ir bliuzo skambesiu, būdingu 7-ojo dešimtmečio pabaigos ir 8-ojo dešimtmečio pradžios muzikai. Ola demonstruoja puikų balsą, kaskart suteikdamas jam šviežių stilistinių atspalvių, kartu nenustodamas žavėti unikaliais vokaliniais sugebėjimais.

O jo dainų žodžiuose galima rasti metaforų ir alegorijų. Ola nepastebimai dokumentuoja šių dienų problemas per tokius universaliai suvokiamus dalykus, kaip meilė ir praradimas.

Ola gastroliavo ir/arba koncertavo vienoje scenoje kartu su geriausiais Amerikos soul ir džiazo muzikantais – Diane Reeves, Maceo Parker, Gladys Knight, Al Jarreau, Patti Labelle, Roberta Flack, Joe Zawinul, Natalie Cole, Raul Midon, David Sanborn, Incognito, John McLaughlin, Chick Corea, Randy Newman bei Roy Hargrove.

Ola tebedirba su kitais atlikėjais kaip jų kompozitorius ir prodiuseris. Jis taip pat vertinamas kaip talentingas įgarsintojas.

„Mezzoforte“ (Islandija)

Jazz funk/fusion stiliumi grojanti grupė jau 30 metų scenoje, bet vis dar naujai atrodo, kūrybinga ir energinga.

Jos nariai buvo dar paaugliai, kai sukūrė pirmąjį Islandijos hitą, tapusį tarptautiniu – „Garden party“ (1983). Šis kūrinys tapo tramplynu, suteikusiu jiems galią įkūnyti muzikines idėjas, galimybę kurti ir bręsti, įtikinti visus, kad ši per vieną naktį užklupusi šlovė nebuvo vienkartinė sėkmė. Jų ištvermė ir gerai subalansuotas ilgaamžiškumas užkoduotas grupės pavadinime – „Mezzoforte“. Ji yra išleidusi ne vieną hitą ir pelniusi ne vieną apdovanojimą. Grupė aplankė 40 šalių, išleido 12 albumų, naujausi koncertiniai DVD įrašai platinami visame pasaulyje.

„Tortured Soul“ (JAV)

JKriv – bosinė gitara ir pritariamasis vokalas

Ethanas White’as – klavišiniai ir pritariamasis vokalas

J.Christianas Urichas – pagrindinis vokalas ir mušamieji

Šios grupės grojama muzika (soul/funk/house) sujungia tai, kas sena, ir tai, kas modernu.

Derinant senosios soul ir funk muzikos elementus su šiuolaikinių šokių aikštelių ritmika, „Tortured Soul“ stilius suskamba tarsi praeities atgarsis nerimastingos ateities vizijoje. Šis sėkmingas laikmečių sąskambis sulaukė tokių autoritetingų atlikėjų kaip Lenny’io Kravitzo ir Barry‘o Manilowo pripažinimo bei masinio įvairius žanrus propaguojančių didžėjų susidomėjimo. Jų dainas remiksavo tokios įžymybės kaip Osunlade, DJ Spinna, Alix Alvarez, Quentin Harris ir Dimitri From Paris, buvo sukurta daugiau nei 25 jų kūrinių versijos. Jų dainų remiksai tapo aukščiausiais šokių muzikos standartais ir savotišku testamentu, turėjusiu poveikį visai dabartinei šokių muzikai.

2009 m. su „Records“ įrašų kompanija buvo įrašytas naujausias jų albumas „Did You Miss Me” („Ar Tu pasiilgai manęs”), po kurio sekė ilgas pasaulinis muzikinis turas. Dabar, susikūrusi tvirtus muzikinius pamatus, „Tortured Soul“ nekantriai žvelgia į ateitį, nes, kaip teigiama, ji ir yra house muzikos ateitis.

Birželio 4 d. 00.30 val. – „džemseišenas“ „VIVA LA JAZZ“ viešbučio „Amberton Klaipėda“ 20-ajame aukšte, „Viva la Vitoje“

Grupė „Maestro“ (Klaipėda)

Algis Kilis – saksofonai, vokalas

Arnoldas Jankūnas – klavišiniai

Paulius Stonkus – bosinė gitara

Edmundas Federavičius – mušamieji

Grupės „Maestro“ kelias prasidėjo Klaipėdos džiazo klube „Kurpiai“. Šį kolektyvą sudaro legendinės uostamiesčio grupės „Doudi Jazz Band“ muzikantai A.Kilis, A.Jankūnas ir E.Federavičius. Jaunas ir gabus bosistas P.Stonkus pakeitė 2009 m. birželį anapilin iškeliavusį R.Malinauską. Tai, ką groja „Maestro“, – veržlus jazz/rock ir jaunatviškas funky – nepalieka abejonių klausytojui, kad tai gera muzika.

Birželio 5 d. 17 val. Klaipėdos vasaros estradoje

„Jaunoji džiazo banga 2011“

Vasaros estradoje vyksiančioje šventėje, kurios meno vadovu tapo žinomas džiazmenas ir kompozitorius Artūras Novikas, dalyvaus dar daugiau nei pernai – 2300 vaikų ir jaunimo ne tik iš įvairių Lietuvos miestų, bet ir Latvijos, Kaliningrado srities.

Jie visi galės išgirsti festivalio koncertus Teatro aikštėje, taip pat jiems bus atviros Jūrų muziejaus ir Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus durys.

„Pats didžiausias atpildas – matyti, kaip išaugo dalyvių būrys, ir kad šiemet Vasaros estradoje džiazuos kur kas gausesnis choras, – džiaugėsi šio projekto sumanytojai bei globėjai Inga ir Vytautas Grubliauskai. – Organizuojant „Jaunąją džiazo bangą”, mūsų tikslas – suteikti naują  patirtį ir naujas galimybes mūsų vaikams. Norime, kad džiazo dainų šventė visiems paliktų tik geriausius prisiminimus“.

Šiemet prie gausaus šventės choro prisijungs XVII Klaipėdos pilies džiazo festivalio svečias  Ola Onabule – garsus Didžiosios Britanijos džiazo vokalistas, taip pat čionykščiai solistai Monika Liubinaitė, Monika Linkytė, Eugenijus Jonavičius.

„Jaunąją džiazo bangą“ tiesiogiai ketina transliuoti Lietuvos televizija.

Šiemetės „Jaunosios džiazo bangos“ naujovė – birželio 3 d. 11 val. Klaipėdos universiteto auditorijų komplekse „Aula Magna“ („Studlendas“) vyksiantis vaikų ir jaunimo kolektyvų bei solistų džiazo dainų konkursas „Jaunieji džiazo balsai“. Jame trijose amžiaus grupėse varžysis „Jaunosios džiazo bangos“ dalyviai ir ne tik jie – jaunieji atlikėjai nuo 9 iki 19 metų. Konkursantai per 8 min. pasirodymus atliks po du kūrinius iš džiazo muzikos klasikos ar originalias džiazo stiliaus kompozicijas. Konkurso nugalėtojų laukia du didieji prizai ir 500 litų premijos, pirmosios, antrosios ir trečiosios vietų laimėtojai bus apdovanoti diplomais ir atitinkamai 300, 200 bei 100 litų premijomis.

Pagausėjus dalyvių, konkurso laikas paankstintas trimis valandomis.

Įėjimas į visus festivalio renginius – nemokamas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Gyventojai – prieš eismą Melnragėje
  Gyventojai – prieš eismą Melnragėje

  Melnragės gyventojai išreiškė norą kai kuriose gyvenvietės gatvėse numatytu laiku riboti motorinių transporto priemonių eismą. Žmonės piktinasi, kad automobilių ir motociklų skleidžiamas triukšmas vakarais drumsčia vietinių ...

  6
 • Įvažiavimas į Klaipėdą ketvirtadienį buvo paralyžiuotas
  Įvažiavimas į Klaipėdą ketvirtadienį buvo paralyžiuotas

  Ketvirtadienio rytas važiuojantiems į Klaipėdą per Jakų transporto žiedą prailgo – automobilių susidūrimas Vilniaus plente sustabdė mašinų srautą. ...

  8
 • Klaipėdoje pareigūnai mokysis suvaldyti incidentą SGD terminale
  Klaipėdoje pareigūnai mokysis suvaldyti incidentą SGD terminale

  Įvairių institucijų pareigūnai Klaipėdoje treniruosis suvaldyti incidentą suskystintųjų gamtinių dujų terminale. ...

  3
 • Klaipėdoje nesuveikė keturi pavojaus įrenginiai
  Klaipėdoje nesuveikė keturi pavojaus įrenginiai

  Trečiadienio vidurdienį uostamiestyje užkaukusios sirenos išgąsdino nedaugelį. Tuo metu, kai aidėjo pavojaus signalas, žmonės skubėjo pietų ir nė neabejojo, kad jų gyvybėms negresia joks pavojus. ...

  7
 • Bankai jau ima valdžią?
  Bankai jau ima valdžią?

  Vienos Klaipėdos įmonės vadovas nustėro, kai išėmus palyginti nedidelę grynųjų sumą bankas blokavo bendrovės sąskaitą. Apie šį ketinimą nė nebuvo pranešta telefonu. Kraštutinėmis priemonėmis komerciniai bankai teigi...

  19
 • KU rektoriaus rinkimai – lyg ant ledo lyties
  KU rektoriaus rinkimai – lyg ant ledo lyties

  Vienas Klaipėdos universiteto steigėjų, uostamiesčio politikas Vytautas Čepas po rektoriaus rinkimų išreiškė apgailestavimą, kad įstaigos vadovas nebuvo išrinktas iš karto. Esant tokiai sudėtingai universiteto situacijai, ...

  4
 • Aplink Klaipėdą – afrikinio kiaulių maro užkratas?
  Aplink Klaipėdą – afrikinio kiaulių maro užkratas?

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai perspėja, jog aplink uostamiestį veriasi savotiškas afrikinio kiaulių maro užkrato žiedas. Nors didžiuosiuose šalies miestuose ūkininkų veikla uždrausta, pajūrio kraštui ...

  5
 • Virš klaipėdiečių galvų – pūvančios lajos
  Virš klaipėdiečių galvų – pūvančios lajos

  Uostamiestį prižiūrinčios įmonės iki šiol kovoja su rugsėjo pabaigoje pajūrį talžiusios audros padariniais. Aiškinama, jog vėjas išvertė 67 medžius, nulaužė šimtus šakų, tačiau iki šiol dešimtys...

  6
 • Klaipėda netrukus kvies į Kadetų mokyklą
  Klaipėda netrukus kvies į Kadetų mokyklą

  Ateinančių metų rugsėjį Klaipėdoje duris atvers Kadetų mokykla. Šiandien, spalio 17 d., posėdžiavusi Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos kolegija pritarė, kad Kadetų mokykla būtų kuriama Ievos Simonaitytės mokyklos pagrindu. Planuojama...

  8
 • Paaiškėjo Plungės liberalų kandidatas į merus
  Paaiškėjo Plungės liberalų kandidatas į merus

  Liberalų sąjūdžio Plungės skyriaus visuotiniame narių susirinkime bendru sutarimu buvo patvirtintas kandidatas į merus. Juo tapo Plungės skyriaus pirmininkas ir dabartinis meras Audrius Klišonis. ...

  1
Daugiau straipsnių