„Josef Möbius Bau-Aktiengesellschaft“: nesudarėme kartelinių susitarimų

„Josef Möbius Bau-Aktiengesellschaft“ valdyba, susipažinusi su Lietuvos Respublikos žiniasklaidoje išspausdintais straipsniais ir VĮ „Klaipėdos  valstybinio jūrų uosto direkcija“ (KVJUD) internetiniame portale pateikta vaizdo bei garso medžiaga iš 2011-05-06 vykusios spaudos konferencijos po Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtojimo tarybos posėdžio, kurioje KVJUD generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas tiesiogiai kaltina „Josef Möbius Bau-Aktiengesellschaft“ sužlugdžius atvirąjį konkursą „Uosto akvatorijos gilinimo darbai objektuose: „Klaipėdos valstybinio jūrų uosto įplaukos kanalo tobulinimas“ ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto Malkų įlankos gilinimas 2 etapas-akvatorijos prie krantinės Nr. 144 gilinimas“ bei sudarius kartelinį susitarimą su „Dredging International“, priėmė sprendimą išspausdinti Lietuvos žiniasklaidoje šį pranešimą:

Mūsų bendrovė, vykdanti statybos darbus ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje, pirmą kartą susiduria su atveju, kai valstybinės įstaigos pareigūnas, Užsakovo vardu viešai ir vienašališkai kaltina Rangovą, savaip interpretuodamas faktus ir žemindamas jo dalykinę reputaciją bei kompetenciją, nes šis pasinaudojo įstatyme numatyta teise.

Norime pareikšti, kad nesudarėme jokių „kartelinių susitarimų“ su Belgijos kompanija „Dredging International“. Mes kaltinami p. E. Gentvilo, nes  likus savaitei iki mūsų pasiūlymo galiojimo užtikrinimo galiojimo pabaigos, atitikusi konkurso sąlygas „Dredging International“ kreipėsi į teismą dėl konkurso rezultatų apskundimo. Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymas griežtai reglamentuoja viešųjų pirkimų procedūras, jų apskundimo terminus ir tvarką, pasiūlymo galiojimo užtikinimo taikymą ir kt. klausimus, nepaliekant didelės veiksmų laisvės nei perkančiajai organizacijai nei tiekėjams. Kitoje Europos valstybėje antroje pagal kainą esančio dalyvio viešųjų procedūrų apskundimas, siekiant tapti pirmuoju, su tikslu sudaryti pirkimo sutartį, laikomas normaliu sveikos konkurencijos dalyku. Atkreipiame dėmesį, kad esant kiekvienam nepagrįstam kaltinimui, kaip ir šiuo atveju, kaltinimu „sudarius kartelinį susitarimą“, mes esame pasiruošę ginti  savo teises visomis teisinėmis priemonėmis.

Mūsų manymu konkurso sužlugdymas galimas tik neteisėtais veiksmais. Tuo tarpu „Josef Möbius Bau-Aktiengesellschaft“, būdama ne vienintele konkurso dalyve, atitinkančia konkurso sąlygas, jokių neteisėtų veiksmų neatliko – ji tik Užsakovui nepratęsė pasiūlymo galiojimo užtikrinimo jam pasibaigus. Tokią teisę turi kiekvienas tiekėjas, dalyvaujantis viešuosiuose pirkimuose, ne tik Lietuvos Respublikoje, bet ir visoje Europoje, nes tokia teisė numatyta Europos Sąjungos direktyvoje, nesvarbu, ar tai Užsakovui patinka, ar ne.

p. E. Gentvilo kaltinimas atsisakymu pasirašyti sutartį taip pat nepagrįstas. Rangovas neturi teisės pasirašyti sutarties Viešųjų pirkimų įstatyme numatytu atidėjimo terminu. Nors E. Gentvilas teigia, kad tai skandalingas dalykas, mažinantis Klaipėdos uosto pasitikėjimą mūsų kompanija, tačiau manome, kad asmeninių, pagrįstų tik ambicijomis, vertinimų valstybės tarnautojas, einantis pareigas tokioje svarbioje tarnyboje, atskleisti neturėtų – tai nepriimtina nei vienoje šalyje. Vadovaujantis prielaidomis mes irgi galėtume manyti, kad KVJUD prašymas pasirašyti iš KVJUD pusės nepasirašytą sutartį be datos LR viešųjų pirkimų įstatyme numatytu atidėjimo laikotarpiu arba sutartį, neatitinkančią viešojo pirkimo konkurso sąlygų, buvo vertimas dėl neaiškių priežasčių grubiai pažeisti LR viešųjų pirkimų įstatymą, tokiu būdu siekiant sąmoningo šio konkurso sužlugdymo neteisėtais rangovo veiksmais.

Tačiau mūsų manymu subjektyviems spėliojimams vieša erdvė yra ne vieta, mes privalome gerbti kitų apsisprendimus ir laisvę, tai numatyta ir Lietuvos Respublikos Konstitucijoje.

Atsižvelgiant į tai, kad „Josef Möbius Bau-Aktiengesellschaft“ vykdo darbus Klaipėdos uoste ne viename projekte, dalyvauja Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rengiamuose konkursuose darbams pirkti, kviečiame Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos darbuotojus atliekant tarnybines pareigas ir siekiant išvengti nesusipratimų su mūsų kompanija ar kitais rangovais laikytis LR Valstybės tarnybos įstatyme numatytų etikos principų ir gerbti kitus asmenis, rangovus, būti teisingam, nešališkam, nepiktnaudžiauti suteiktomis galiomis ir valdžia, nes valstybės tarnautojas asmeniškai atsako už savo sprendimus.

„Josef Möbius Bau-Aktiengesellschaft“ valdybaNAUJAUSI KOMENTARAI

byla

byla portretas
Galėtų bent paduoti asmeniškai Gentvilą į teismą už šmeižtą... nes šita asmenybė savo veiksmais jau peržengia betkokio sveiko proto ribas.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių