Jūroje vėl skendo Baltarusijos pilietis: šį kartą – neblaivus

Po pusantros savaitės pertraukos į pajūrį sugrįžus saulei ir šilumai, klaipėdiečiai ir miesto svečiai skubėjo į paplūdimius. Kai kurie ne tik mėgavosi saulės voniomis, bet ir nėrė į vėsią Baltiją. Neišvengta ir incidentų – jūroje skendo įkaušęs baltarusis.

Pramogautojų pliažuose netrūko

Saulės suvilioti pramogautojai į uostamiesčio paplūdimius rinkosi jau šeštadienio rytą. Gausu buvo ir klaipėdiečių, ir atvykėlių, nusprendusių laiką praleisti prie jūros.

Vieni mėgavosi saulės voniomis, kiti – žaidė tinklinį ar spardė kamuolį, treti lindo į Baltiją.

Paplūdimyje buvo pakankamai šilta, bet jūra vėsi – vandens temperatūra siekė apie 15 laipsnių šilumos. Prieš kelias dienas ji tebuvo 9–10 laipsniai šilumos.

„Truputį įšilo. Pasikeitė srovės, šiltesnis ir oras“, – tvirtino biudžetinės įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki.

Šeštadienį jūra buvo pakankamai rami. Bangavimas siekė du balus. Plevėsavo geltona – maudytis leidžianti, bet įspėjanti, kad pavojinga – vėliava.

Žalios spalvos vėliava, ne tik uostamiesčio, bet Neringos, Palangos paplūdimiuose, niekada nekaba. Gelbėtojai pabrėžia, kad Baltijos jūroje maudytis yra visada pavojinga.

Vyras buvo stipriai išgėręs. Tai turėjo įtakos, kad negalėjo grįžti į krantą. Maudytis jūroje neblaiviems yra draudžiama.

Gelbėtojai ruošėsi namo

Ilgąjį šventinį savaitgalį uostamiesčio paplūdimiuose neišvengta ir incidentų. Valstybės dieną apie 21 val. jūroje Pirmosios Melnragės paplūdimyje skendo neblaivus Baltarusijos pilietis.

Du vyrai į pliažą atėjo, prieš baigiantis gelbėtojų darbo laikui. Šie jau ruošėsi eiti namo. Gelbėtojai pastebėjo, kad vyrai yra neblaivūs ir nutarė pažiūrėti, ką veiks.

Vienas iš vyrų nusirengė ir nuėjo maudytis. Jūros bangavimas siekė du balus, tad maudytis nebuvo draudžiama. Baltarusijos pilietis įšoko į vietą, kur yra duobė ir pradėjo skęsti.

Tai pamatę gelbėtojai nuskubėjo į pagalbą. Jie padėjo grįžti Baltarusijos piliečiui į krantą.

„Vyras buvo stipriai išgėręs. Tai turėjo įtakos, kad negalėjo grįžti į krantą. Maudytis jūroje neblaiviems yra draudžiama“, – komentavo A.Siakki.

32 metų vyras greitosios pagalbos automobiliu išvežtas į ligoninę. Baltarusijos pilietis dirba Klaipėdoje, o gyvena Pirmojoje Melnragėje.

Lindo į audringą jūrą

Tai antras žmogus, kurį išgebėjo gelbėtojai, šį sezoną ties Klaipėdos paplūdimiais. Prieš dvi savaites Pirmosios Melnragės paplūdimyje į pagalbą jiems teko skubėti kitam Baltarusijos piliečiui.

Tą dieną jūra buvo audringa ir kabėjo raudona – maudytis draudžianti vėliava. Su dviem draugais netoli kopų laiką leidęs vyras nusprendė išsimaudyti.

Žmogus atėjo tiesiai į tą vietą, kur buvo atsivėrusi duobė. Ši pažymėta specialiu ženklu, draudžiančiu čia maudytis. Tačiau poilsiautojas nepaisė įspėjimo ir nėrė į bangas.

Vyras pakliuvo į duobę, srovė akimirksniu jį nunešė apie 20 metrų nuo kranto į jūrą. Netoli buvę gelbėtojai pastebėjo į nelaimę pakliuvusį vyrą, sureagavo ir padėjo jam grįžti į krantą.

Poilsiautojų įpročiai nesikeičia

Gelbėtojai pastebi, kad poilsiautojų įpročiai nesikeičia.

Klaipėdos paplūdimiai nuotr.

Dalis jų lenda į audringą jūrą, nors maudytis pavojinga ir draudžiama, nepaiso ne tik ženklų, bet ir gelbėtojų įspėjimų. Ne tik nesaugiai elgiasi patys, bet tą daryti leidžia ir vaikams.

Poilsiautojai turėtų atkreipti dėmesį, kad šiemet gerokai išaugo nuobaudos už paplūdimio taisyklių nesilaikymą.

Anksčiau už maudimąsi apsvaigus, draudžiamu metu, esant audringai jūrai grėsė bauda nuo 16 iki 60 eurų, o dabar – nuo 100 iki 300 eurų.

Pakartotinai prasižengus – nuo 300 iki 900 eurų. Tačiau gelbėtojai bausti nedrausmingų poilsiautojai negali. Jie tik išprašo poilsiautojus iš audringos jūros.

Skirti nuobaudas gali policijos arba savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Zenonas Priekuliškis

Zenonas Priekuliškis portretas
Pasirodo geriau išgėrusiam, nereikėjo nei med. pagalbos, nors pavojingumas buvo ženkliai didesnis.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Paroda „Sveikata 2019“ – ne tik apie fizinę sveikatą
  Paroda „Sveikata 2019“ – ne tik apie fizinę sveikatą

  Ar gali būti geresnis laikas pasirūpinti savo ir artimųjų sveikata negu pavasaris? Orui vis šylant, mes irgi pradedame busti iš žiemos miego bei susimąstome, jog atėjo laikas pradėti daugiau judėti, sveikiau maitintis ir vasarą pasitikt...

 • Merų rinkimų siurprizai
  Merų rinkimų siurprizai

  Artimiausius ketverius metus trečią kadenciją uostamiesčiui vadovaus buvęs liberalas Vytautas Grubliauskas, kurį palaikė dauguma balsavusių klaipėdiečių. Dar vienai kadencijai tas pats meras išrinktas ir Šilutės rajone, o štai ...

  11
 • Klaipėdos bendruomenę vėl suvienys maldos pusryčiai
  Klaipėdos bendruomenę vėl suvienys maldos pusryčiai

  Tradicija tapusi iniciatyva – Klaipėdos miesto bendruomenės maldos pusryčiai vyks pirmąjį gegužės šeštadienį ir į vieną vietą pakvies skirtingų konfesijų aukšto rango dvasininkus, verslo, politikos, teisėsaugos, &scaron...

  11
 • Medelyno kvartale projektuojamos gatvės
  Medelyno kvartale projektuojamos gatvės

  Rengiant Medelyno kvartalo techninį projektą, svarstoma, kaip efektyviai išvystyti teritorijos infrastruktūrą. Užbaigus šiuos darbus, bus sprendžiama dėl tolesnių procesų finansavimo tvarkos. ...

  3
 • Palangos tualetams žiebiama žalia šviesa
  Palangos tualetams žiebiama žalia šviesa

  Daugybės diskusijų ir valstybinių institucijų dėmesio sulaukę viešieji tualetai Palangos paplūdimyje turi šansų išlikti. ...

  3
 • Depolitizuos savivaldybių įmonių valdymą
  Depolitizuos savivaldybių įmonių valdymą

  Klaipėdos savivaldybė skelbia trijų savivaldybės įmonių valdybos ir stebėtojų tarybos narių atrankas. Siekiama surasti nepriklausomus valdybos narius ir depolitizuoti kolegialius įmonių valdymo organus. ...

  5
 • Gargždų mieste – nauji suoliukai atokvėpiui
  Gargždų mieste – nauji suoliukai atokvėpiui

  Pastarosiomis dienomis Gargžduose buvo pastatyta 20 naujų suoliukų, skirtų atsikvėpti sunkiau vaikštantiems, negalią turintiems, senyvo amžiaus asmenims, mamoms su mažais vaikais bei kitiems miestiečiams, kuriems, einant tolimesnį atstumą, re...

  4
 • V. Grubliauskas: paukščių takui – ministerijos pritarimas
  V. Grubliauskas: paukščių takui – ministerijos pritarimas

  Dienraštis "Klaipėda" tęsia rubriką "Klausk Klaipėdos valdžios drąsiai", kur tradiciškai skelbia miesto mero ir savivaldybės administracijos atsakymus į skaitytojų klausimus. Šį kartą į juos atsako Vytautas ...

  28
 • Kadetų mokykla – jūrinės valstybės viltis?
  Kadetų mokykla – jūrinės valstybės viltis?

  Po daugiau nei dešimtmečio grupės entuziastų atkaklių pastangų Klaipėdoje įsteigti Jūrų kadetų mokyklą, ši idėja pagaliau įgauna realius kontūrus. Rugsėjo 1-ąją uostamiestyje duris turėtų atverti ugdymo įstaiga, su kuria ne be...

  14
 • Kaip tolimųjų reisų vairuotojams nepatekti į nesąžiningų darbdavių pinkles?
  Kaip tolimųjų reisų vairuotojams nepatekti į nesąžiningų darbdavių pinkles?

  Per pastaruosius metus Lietuvoje įsikūrė rekordiškai daug krovinių vežimo veiklą vykdančių įmonių. Tačiau tuo pačiu padaugėjo ir verslininkų, vengiančių su darbuotojais atsiskaityti, nuolat bankrutuojančių, statusą keičiančių ar ir...

  2
Daugiau straipsnių