Jūros šventėje – kvapą gniaužiantys vaizdai

Savaitgalį į Klaipėdą suvažiavo kone visa Lietuva. Žmonių buvo tiek daug, kad šeštadienį prie pasukamojo tiltelio susidarė milžiniška spūstis, o stebėti pagrindinį Jūros šventės koncertą daugumai pavyko tik dideliame ekrane. Renginių metu pareigūnai tikino neužfiksavę jokių rimtų incidentų.

Vietoj premjero – viceministras

Pirmieji Jūros šventės garbintojai į Klaipėdą suvažiavo dar penktadienį.

Po spalvingų eitynių, suvienijusių apie 7 tūkst. dalyvių, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai iškėlė šalies trispalvę.

Taip oficialiai paskelbta šventės pradžia.

Kruizinių laivų terminale vykusiame jūrinės fiestos atidarymo renginyje dalyvavo uosto, miesto valdžios atstovai.

Premjero Sauliaus Skvernelio valdžios sveikinimus perdavė susisiekimo viceministras Paulius Martinkus.

"Sveikinu visus svečius ir svarbiausia – Klaipėdos uosto bendruomenę. Ministerija tikrai sieks, kad Lietuvos vardas būtų jūrose, laivuose",– kalbėjo P.Martinkus.

"Mūsų laukia dar daug darbų, kad Lietuva būtų vadinama jūrine valstybe. Dėl tokių švenčių ir nuostabių vaizdų verta gyventi Klaipėdoje. Tai ne Jūros šventė Klaipėdoje, bet Klaipėda – visoje Jūros šventėje", – vaizdžiai pasakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Iškart po sveikinimo žodžių iškilmingai paskelbtas Metų jūrininkas. Šiemet šį garbų titulą pelnė jūrų kapitonas Juozas Liepuonius.

Devintus metus iš eilės dienraščio "Klaipėda" organizuojamuose rinkimuose buvo siūlomi savo darbais ir žygiais žmonėms, miestui ir jūrai labiausiai nusipelnę jūrininkai.

Iš gausaus būrio pretendentų dienraščio skaitytojai išrinko tris.

Daugiausia simpatijų šiemet, be nugalėtojo J.Liepuoniaus, pelnė žvejybos laivyno bocmanas Rimantas Ragaišis ir kapitonas Vytautas Mogenis.

Ceremonijos metu nugalėtojui J.Liepuoniui atiteko žymaus Lietuvos stiklo dizainerio Edmundo Unguraičio sukurta originali statulėlė – laivas iš stiklo bei dienraščio "Klaipėda" prenumerata.

Metų jūrininku tapusį J.Liepuonių ir kitus du finalininkus – R.Ragaišį bei V.Mogenį – sveikino bendrovės "Diena Media News" direktorius Tadas Širvinskas.

"Klaipėda niekada nebuvo atsiejama nuo jūros, uostas – nuo jūrininkų. Todėl "Klaipėdos" dienraštis visuomet daug dėmesio skiria šioms temoms", – atkreipė dėmesį T.Širvinskas.

Akims – muzikinis vandens šou

Penktadienį ir šeštadienį vos sutemus Jūros šventės dalyviai skubėjo prie Jono kalnelio, kur vyko didžiausias Lietuvoje šokančių fontanų šou "Miesto garsai" .

Vandens spektaklis daugumai mačiusiųjų paliko gerą įspūdį.

Šiais metais programa buvo papildyta ir "Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės" metų simboliu – smilgininkais.

Projekto autoriai – Klaipėdos kultūrinį gyvenimą puoselėjanti choreografė Agnija Šeiko drauge su šviesos menininku Linu Kutavičiumi ir muzikos autoriumi Kristijonu Lučinsku pasitelkė šviečiančias smilgas, kurios tarsi atspindi Pamario krašto žmogaus ir gamtos bendrystę, trapumą bei stiprybę.

Ir šiemet projektą remianti bendrovė "Klaipėdos nafta" drauge su šventės organizatoriais pasigrožėti šokančių fontanų, šviesos ir pirotechnikos šou "Miesto garsai" kvietė dvi dienas iš eilės po kelis kartus.

Skambėjo alternatyvi muzika

Pirmąjį fiestos vakarą žmonės masiškai plūstelėjo į Kruizinių laivų terminalą, kur vyko pagrindiniai Jūros šventės koncertai.

Penktadienį pasirodė grupė "Lemon Joy", klaipėdiečiai "Royce", "Eurovizijos" dainų konkurso žvaigždė Latvijos atlikėja Aminata Savadogo.

Uostamiestyje susikūrusi šiuolaikinio elektroninio roko grupė "Royce" pernai išleido savo debiutinį albumą "Black Lights".

Koncerto klausytojams grupės lyderis Ilja Gun pristatė ne tik populiariausius hitus, bet ir keletą naujų savo dainų.

Prisiminė "Linkuvos" įgulą

Tradiciškai Klaipėdos skulptūrų parke šeštadienio rytą pagerbta laivo "Linkuva" įgula.

Uostamiesčio valdžia, jūrininkų bendruomenė ir žuvusiųjų artimieji prie "Linkuvos" paminklo padėjo gėlių ir vainikų.

Ceremonijoje dalyvavo Klaipėdos meras V.Grubliauskas, miesto tarybos narys Rimantas Taraškevičius, bendrovės "Limarko laivininkystės kompanija" vadovas Vytautas Lygnugaris, ilgametis jūrininkas Sigitas Šileris, įgulos artimieji bei kolegos.

V.Lygnugaris teigė, kad jūrininko profesija – itin sudėtinga, kartais jūra ima ir pasiglemžia mūsų artimuosius.

"Ačiū Dievui, tai nevyksta masiškai, bet skausmas, kurį mes patiriame, labai didelis", – sakė jis.

V.Grubliausko žodžiais, nevalia pamiršti pavojų ir praradimų jūroje.

"Kol liks atsiminimai apie šią skaudžią netektį, tol būsime stipresni. Linkiu visiems tvirtybės – praradimai neturi stabdyti mūsų norų būti jūrininkais", – teigė Klaipėdos meras.

Jam antrino S.Šileris, kuris susirinkusiesiems kalbėjo – pamiršti praeities negalima, kad ir kokia ji būtų.

"Mums jūroje nesunku, jūrininkai nesiaukoja, o paprasčiausiai dirba savo darbą. Tai yra daro tai, ką moka geriausiai", – optimistiškai kalbėjo S.Šileris.

Negrįžę jūrininkai pagerbti tylos minute.NAUJAUSI KOMENTARAI

Memellander

Memellander portretas
Super šventė , viskas šauniai sustiguota , renginių gausa įvairiausiam skoniui , o burlaiviai galėtu uostamiestį dažniau aplankyti , nes "SEDOV" ir "KRUZENSTERN" įsikurs kaiminystėje Kionigsberge .

Jis

Jis portretas
Ačiū- graži šventė. Burlaivių kiekis ir grožis pritrenkė! Nežiūrint į kainas, patiko renginiai, daug įdomių minčių išvystyta- šaunuoliai organizatoriai.

?

? portretas
Kur bures?
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Mamytes ir mažylius kviečia į treniruotę
  Mamytes ir mažylius kviečia į treniruotę

  Mažylius auginančios mamos kviečiamos praskaidrinti savo kasdienybę ir pabūti bendraminčių būryje. Vasaros estradoje trečiadienį bus surengta joms skirta nemokama treniruotė. ...

 • Į energetikos strategiją jūra „neįsipaišė“
  Į energetikos strategiją jūra „neįsipaišė“

  Daugelyje šalių jūra yra svarbus energetikos šaltinis, tik ne Lietuvoje. ...

  1
 • Klaipėdos baseinas atveria duris
  Klaipėdos baseinas atveria duris

  Paplaukioti, įveikti vandens atrakcionų „iššūkių taką“ ar pasilepinti SPA malonumais – visa tai klaipėdiečiai jau galės išbandyti rytojaus, birželio 26-osios pavakarę, nuo 16 val., kai duris lankytojams atvers n...

  10
 • Lauko kavinės mieste – kur joms vieta?
  Lauko kavinės mieste – kur joms vieta?

  Uostamiestyje vasarą, kur pažvelgsi, mirga lauko kavinių skėčiai. Kur kavines reikėtų statyti,o kur nederėtų tokių laikinų aptarnavimo vietų įkurdinti? Vieni klaipėdiečiai džiaugiasi vakarodami lauko kavinėse, kiti aiškino, kad jos uži...

  5
 • Šimtai klaipėdiečių prie uosto vartų pasitiko jūrų milžiną
  Šimtai klaipėdiečių prie uosto vartų pasitiko jūrų milžiną

  Sekmadienio pavakarę Klaipėdoje sulaukta paties didžiausio ligi šiol į uostamiestį atplaukusio laivo. 363 metrų ilgio konteinerius atplukdžiusio jūrų milžino neoficialios sutiktuvės tapo savotiška atrakcija. Prie uosto vartų laivą pa...

  20
 • Neringos miškus puola naktinių drugių verpikų vikšrai
  Neringos miškus puola naktinių drugių verpikų vikšrai

  Smiltynės miškus užpuolė lapus ir spyglius graužiantys kenkėjai – naktinių drugių verpikų vikšrai. Šių kenkėjų invazijas Lietuvos miškuose girininkai stebi kone kasmet, tačiau šiemet – ypatingas antpl...

 • Klaipėdiečiai pirmieji atšventė Jonines
  Klaipėdiečiai pirmieji atšventė Jonines

  Didieji trumpiausios metų nakties renginiai visoje Lietuvoje prasidės tik šeštadienį, Joninių išvakarėse, tačiau klaipėdiečiai buvo pirmieji ir šią šventą atšventė jau penktadienio vakarą. ...

  13
 • Neringoje atsiradę mielos išvaizdos gyvūnai žmonėms krečia nemielus pokštus
  Neringoje atsiradę mielos išvaizdos gyvūnai žmonėms krečia nemielus pokštus

  Poilsiautojai ir vietiniai gyventojai Neringoje jau ne kartą yra susidūrę su šernais, lapėmis, briedžiais. Kai kurie juos mėgsta šerti ir tai tampa savotiškai tradicine, nors ir nelabai skatintina, poilsio dalimi. ...

  5
 • G. Burbulis rado kelią į laimę
  G. Burbulis rado kelią į laimę

  Prieš kelis dešimtmečius buvęs vienas įtakingiausių Rusijos žmonių, pirmojo Rusijos Federacijos prezidento Boriso Jelcino pavaduotojas Genadijus Burbulis nebedalyvauja tiesioginiame savo valstybės valdyme. Tačiau jis nesėdi sudėjęs ran...

 • Kariniuose įtvirtinimuose – naujas muziejus
  Kariniuose įtvirtinimuose – naujas muziejus

  Giruliuose esantys kariniai įtvirtinimai netrukus gali padovanoti dar daugiau istorijos žinių apie Antrojo pasaulinio karo mūšius pajūryje. Šeštadienį būrys Pasieniečių klubo vyrų rankomis atkasinės pietinės gynybinių įtvirti...

  3
Daugiau straipsnių