Jūros šventėje – kvapą gniaužiantys vaizdai

Savaitgalį į Klaipėdą suvažiavo kone visa Lietuva. Žmonių buvo tiek daug, kad šeštadienį prie pasukamojo tiltelio susidarė milžiniška spūstis, o stebėti pagrindinį Jūros šventės koncertą daugumai pavyko tik dideliame ekrane. Renginių metu pareigūnai tikino neužfiksavę jokių rimtų incidentų.

Vietoj premjero – viceministras

Pirmieji Jūros šventės garbintojai į Klaipėdą suvažiavo dar penktadienį.

Po spalvingų eitynių, suvienijusių apie 7 tūkst. dalyvių, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai iškėlė šalies trispalvę.

Taip oficialiai paskelbta šventės pradžia.

Kruizinių laivų terminale vykusiame jūrinės fiestos atidarymo renginyje dalyvavo uosto, miesto valdžios atstovai.

Premjero Sauliaus Skvernelio valdžios sveikinimus perdavė susisiekimo viceministras Paulius Martinkus.

"Sveikinu visus svečius ir svarbiausia – Klaipėdos uosto bendruomenę. Ministerija tikrai sieks, kad Lietuvos vardas būtų jūrose, laivuose",– kalbėjo P.Martinkus.

"Mūsų laukia dar daug darbų, kad Lietuva būtų vadinama jūrine valstybe. Dėl tokių švenčių ir nuostabių vaizdų verta gyventi Klaipėdoje. Tai ne Jūros šventė Klaipėdoje, bet Klaipėda – visoje Jūros šventėje", – vaizdžiai pasakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Iškart po sveikinimo žodžių iškilmingai paskelbtas Metų jūrininkas. Šiemet šį garbų titulą pelnė jūrų kapitonas Juozas Liepuonius.

Devintus metus iš eilės dienraščio "Klaipėda" organizuojamuose rinkimuose buvo siūlomi savo darbais ir žygiais žmonėms, miestui ir jūrai labiausiai nusipelnę jūrininkai.

Iš gausaus būrio pretendentų dienraščio skaitytojai išrinko tris.

Daugiausia simpatijų šiemet, be nugalėtojo J.Liepuoniaus, pelnė žvejybos laivyno bocmanas Rimantas Ragaišis ir kapitonas Vytautas Mogenis.

Ceremonijos metu nugalėtojui J.Liepuoniui atiteko žymaus Lietuvos stiklo dizainerio Edmundo Unguraičio sukurta originali statulėlė – laivas iš stiklo bei dienraščio "Klaipėda" prenumerata.

Metų jūrininku tapusį J.Liepuonių ir kitus du finalininkus – R.Ragaišį bei V.Mogenį – sveikino bendrovės "Diena Media News" direktorius Tadas Širvinskas.

"Klaipėda niekada nebuvo atsiejama nuo jūros, uostas – nuo jūrininkų. Todėl "Klaipėdos" dienraštis visuomet daug dėmesio skiria šioms temoms", – atkreipė dėmesį T.Širvinskas.

Akims – muzikinis vandens šou

Penktadienį ir šeštadienį vos sutemus Jūros šventės dalyviai skubėjo prie Jono kalnelio, kur vyko didžiausias Lietuvoje šokančių fontanų šou "Miesto garsai" .

Vandens spektaklis daugumai mačiusiųjų paliko gerą įspūdį.

Šiais metais programa buvo papildyta ir "Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės" metų simboliu – smilgininkais.

Projekto autoriai – Klaipėdos kultūrinį gyvenimą puoselėjanti choreografė Agnija Šeiko drauge su šviesos menininku Linu Kutavičiumi ir muzikos autoriumi Kristijonu Lučinsku pasitelkė šviečiančias smilgas, kurios tarsi atspindi Pamario krašto žmogaus ir gamtos bendrystę, trapumą bei stiprybę.

Ir šiemet projektą remianti bendrovė "Klaipėdos nafta" drauge su šventės organizatoriais pasigrožėti šokančių fontanų, šviesos ir pirotechnikos šou "Miesto garsai" kvietė dvi dienas iš eilės po kelis kartus.

Skambėjo alternatyvi muzika

Pirmąjį fiestos vakarą žmonės masiškai plūstelėjo į Kruizinių laivų terminalą, kur vyko pagrindiniai Jūros šventės koncertai.

Penktadienį pasirodė grupė "Lemon Joy", klaipėdiečiai "Royce", "Eurovizijos" dainų konkurso žvaigždė Latvijos atlikėja Aminata Savadogo.

Uostamiestyje susikūrusi šiuolaikinio elektroninio roko grupė "Royce" pernai išleido savo debiutinį albumą "Black Lights".

Koncerto klausytojams grupės lyderis Ilja Gun pristatė ne tik populiariausius hitus, bet ir keletą naujų savo dainų.

Prisiminė "Linkuvos" įgulą

Tradiciškai Klaipėdos skulptūrų parke šeštadienio rytą pagerbta laivo "Linkuva" įgula.

Uostamiesčio valdžia, jūrininkų bendruomenė ir žuvusiųjų artimieji prie "Linkuvos" paminklo padėjo gėlių ir vainikų.

Ceremonijoje dalyvavo Klaipėdos meras V.Grubliauskas, miesto tarybos narys Rimantas Taraškevičius, bendrovės "Limarko laivininkystės kompanija" vadovas Vytautas Lygnugaris, ilgametis jūrininkas Sigitas Šileris, įgulos artimieji bei kolegos.

V.Lygnugaris teigė, kad jūrininko profesija – itin sudėtinga, kartais jūra ima ir pasiglemžia mūsų artimuosius.

"Ačiū Dievui, tai nevyksta masiškai, bet skausmas, kurį mes patiriame, labai didelis", – sakė jis.

V.Grubliausko žodžiais, nevalia pamiršti pavojų ir praradimų jūroje.

"Kol liks atsiminimai apie šią skaudžią netektį, tol būsime stipresni. Linkiu visiems tvirtybės – praradimai neturi stabdyti mūsų norų būti jūrininkais", – teigė Klaipėdos meras.

Jam antrino S.Šileris, kuris susirinkusiesiems kalbėjo – pamiršti praeities negalima, kad ir kokia ji būtų.

"Mums jūroje nesunku, jūrininkai nesiaukoja, o paprasčiausiai dirba savo darbą. Tai yra daro tai, ką moka geriausiai", – optimistiškai kalbėjo S.Šileris.

Negrįžę jūrininkai pagerbti tylos minute.NAUJAUSI KOMENTARAI

Memellander

Memellander portretas
Super šventė , viskas šauniai sustiguota , renginių gausa įvairiausiam skoniui , o burlaiviai galėtu uostamiestį dažniau aplankyti , nes "SEDOV" ir "KRUZENSTERN" įsikurs kaiminystėje Kionigsberge .

Jis

Jis portretas
Ačiū- graži šventė. Burlaivių kiekis ir grožis pritrenkė! Nežiūrint į kainas, patiko renginiai, daug įdomių minčių išvystyta- šaunuoliai organizatoriai.

?

? portretas
Kur bures?
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Ant Žardės piliakalnio atgijo protėvių dvasia
  Ant Žardės piliakalnio atgijo protėvių dvasia

  Minint rudens lygiadienį klaipėdiečiai pakviesti iš naujo atrasti pietinėje miesto dalyje esantį Žardės piliakalnį. Atvykusieji galėjo pamatyti ir daugiau sužinoti, kaip gyveno kuršių gentis, taip pat apie jų papročius. ...

  3
 • Atskleidė kuršių ir žemaičių piliakalnių išskirtinumą
  Atskleidė kuršių ir žemaičių piliakalnių išskirtinumą

  Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje atidaryta Sauliaus Gudo fotografijų paroda „Pagoniška Lietuva: kuršių ir žemaičių piliakalniai“, skirta Piliakalnių metams. ...

  1
 • Startavo Liepų gatvės dalies remontas <span style=color:red;>(ribojamas eismas)</span>
  Startavo Liepų gatvės dalies remontas (ribojamas eismas)

  Uostamiesčio vairuotojų laukia nauji iššūkiai. Šeštadienį pradėtas remontuoti Liepų gatvės ruožas nuo J.Karoso iki Liepų, Manto ir Naujojo Sodo gatvių sankryžos. ...

  6
 • Kviečia pašventinti ir automobilius, ir vežimėlius
  Kviečia pašventinti ir automobilius, ir vežimėlius

  Ratuoti klaipėdiečiai sekmadienį kviečiami į Marijos Taikos Karalienės bažnyčią, esančią Rumpiškės gatvėje. ...

  4
 • Palanga švenčia Baltų vienybės dieną
  Palanga švenčia Baltų vienybės dieną

  Šiandien Palangoje – ypatinga šventė. Tarpvalstybiniu lygiu minėdamas Baltų vienybės dieną, didžiausias šalies kurortas tapo tiltu, jungiančiu dvi baltų valstybės ­– Lietuvą ir Latviją. ...

  4
 • Pietinėje miesto dalyje – permainos
  Pietinėje miesto dalyje – permainos

  Gražėja viešosios erdvės, dėl kurių klaipėdiečiai reikšdavo kone didžiausią nepasitenkinimą. Veikiausiai jau lapkritį bus sutvarkyta teritorija prie vadinamosios trečiosios poliklinikos, taip pat ir Žardininkų aikštė. ...

  8
 • Nebeliks „gyvosios“ eilės
  Nebeliks „gyvosios“ eilės

  Gyvenamąją vietą norinčių deklaruoti klaipėdiečių laukia pokyčiai. Nuo spalio 2-osios jie nebebus laukiami vadinamosiose gyvosiose eilėse. Žadama priimti tik iš anksto užsiregistravusius interesantus. ...

  1
 • Fantastas, pagaliau sugrįžęs namo
  Fantastas, pagaliau sugrįžęs namo

  Steampunk'as – nuo realybės kiek nutolęs fantastikos žanras, kilęs iš Viktorijos epochos laikų. Lietuvoje šios kultūros puoselėtojų, ko gero, tėra vienas kitas. Vienas tokių – Andrius Tapinas, būtent steampunk’o s...

 • Į pajūrį įsiverš bobų vasara
  Į pajūrį įsiverš bobų vasara

  Pajūrį merkę stiprūs lietūs pasitrauks. Juos pakeis šilti, saulėti, sausi ir malonūs orai – prasidės gyventojų taip laukta bobų vasara. Tačiau, kaip ir šiųmetė vasara, ji nestebins šilumos rekordais. ...

  1
 • Karo klajūnų odisėja
  Karo klajūnų odisėja

  Kelios senos fotografijos ir nedidelis albumas su palinkėjimais tada dar septynmetei mergaitei – tai beveik ir viskas, kas šiandien mena internuotų lenkų karininkų ir karių buvimą Lietuvos pajūryje. Keturiems tūkstančiams kariški...

Daugiau straipsnių