Jūros šventėje – kvapą gniaužiantys vaizdai

Savaitgalį į Klaipėdą suvažiavo kone visa Lietuva. Žmonių buvo tiek daug, kad šeštadienį prie pasukamojo tiltelio susidarė milžiniška spūstis, o stebėti pagrindinį Jūros šventės koncertą daugumai pavyko tik dideliame ekrane. Renginių metu pareigūnai tikino neužfiksavę jokių rimtų incidentų.

Vietoj premjero – viceministras

Pirmieji Jūros šventės garbintojai į Klaipėdą suvažiavo dar penktadienį.

Po spalvingų eitynių, suvienijusių apie 7 tūkst. dalyvių, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai iškėlė šalies trispalvę.

Taip oficialiai paskelbta šventės pradžia.

Kruizinių laivų terminale vykusiame jūrinės fiestos atidarymo renginyje dalyvavo uosto, miesto valdžios atstovai.

Premjero Sauliaus Skvernelio valdžios sveikinimus perdavė susisiekimo viceministras Paulius Martinkus.

"Sveikinu visus svečius ir svarbiausia – Klaipėdos uosto bendruomenę. Ministerija tikrai sieks, kad Lietuvos vardas būtų jūrose, laivuose",– kalbėjo P.Martinkus.

"Mūsų laukia dar daug darbų, kad Lietuva būtų vadinama jūrine valstybe. Dėl tokių švenčių ir nuostabių vaizdų verta gyventi Klaipėdoje. Tai ne Jūros šventė Klaipėdoje, bet Klaipėda – visoje Jūros šventėje", – vaizdžiai pasakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Iškart po sveikinimo žodžių iškilmingai paskelbtas Metų jūrininkas. Šiemet šį garbų titulą pelnė jūrų kapitonas Juozas Liepuonius.

Devintus metus iš eilės dienraščio "Klaipėda" organizuojamuose rinkimuose buvo siūlomi savo darbais ir žygiais žmonėms, miestui ir jūrai labiausiai nusipelnę jūrininkai.

Iš gausaus būrio pretendentų dienraščio skaitytojai išrinko tris.

Daugiausia simpatijų šiemet, be nugalėtojo J.Liepuoniaus, pelnė žvejybos laivyno bocmanas Rimantas Ragaišis ir kapitonas Vytautas Mogenis.

Ceremonijos metu nugalėtojui J.Liepuoniui atiteko žymaus Lietuvos stiklo dizainerio Edmundo Unguraičio sukurta originali statulėlė – laivas iš stiklo bei dienraščio "Klaipėda" prenumerata.

Metų jūrininku tapusį J.Liepuonių ir kitus du finalininkus – R.Ragaišį bei V.Mogenį – sveikino bendrovės "Diena Media News" direktorius Tadas Širvinskas.

"Klaipėda niekada nebuvo atsiejama nuo jūros, uostas – nuo jūrininkų. Todėl "Klaipėdos" dienraštis visuomet daug dėmesio skiria šioms temoms", – atkreipė dėmesį T.Širvinskas.

Akims – muzikinis vandens šou

Penktadienį ir šeštadienį vos sutemus Jūros šventės dalyviai skubėjo prie Jono kalnelio, kur vyko didžiausias Lietuvoje šokančių fontanų šou "Miesto garsai" .

Vandens spektaklis daugumai mačiusiųjų paliko gerą įspūdį.

Šiais metais programa buvo papildyta ir "Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės" metų simboliu – smilgininkais.

Projekto autoriai – Klaipėdos kultūrinį gyvenimą puoselėjanti choreografė Agnija Šeiko drauge su šviesos menininku Linu Kutavičiumi ir muzikos autoriumi Kristijonu Lučinsku pasitelkė šviečiančias smilgas, kurios tarsi atspindi Pamario krašto žmogaus ir gamtos bendrystę, trapumą bei stiprybę.

Ir šiemet projektą remianti bendrovė "Klaipėdos nafta" drauge su šventės organizatoriais pasigrožėti šokančių fontanų, šviesos ir pirotechnikos šou "Miesto garsai" kvietė dvi dienas iš eilės po kelis kartus.

Skambėjo alternatyvi muzika

Pirmąjį fiestos vakarą žmonės masiškai plūstelėjo į Kruizinių laivų terminalą, kur vyko pagrindiniai Jūros šventės koncertai.

Penktadienį pasirodė grupė "Lemon Joy", klaipėdiečiai "Royce", "Eurovizijos" dainų konkurso žvaigždė Latvijos atlikėja Aminata Savadogo.

Uostamiestyje susikūrusi šiuolaikinio elektroninio roko grupė "Royce" pernai išleido savo debiutinį albumą "Black Lights".

Koncerto klausytojams grupės lyderis Ilja Gun pristatė ne tik populiariausius hitus, bet ir keletą naujų savo dainų.

Prisiminė "Linkuvos" įgulą

Tradiciškai Klaipėdos skulptūrų parke šeštadienio rytą pagerbta laivo "Linkuva" įgula.

Uostamiesčio valdžia, jūrininkų bendruomenė ir žuvusiųjų artimieji prie "Linkuvos" paminklo padėjo gėlių ir vainikų.

Ceremonijoje dalyvavo Klaipėdos meras V.Grubliauskas, miesto tarybos narys Rimantas Taraškevičius, bendrovės "Limarko laivininkystės kompanija" vadovas Vytautas Lygnugaris, ilgametis jūrininkas Sigitas Šileris, įgulos artimieji bei kolegos.

V.Lygnugaris teigė, kad jūrininko profesija – itin sudėtinga, kartais jūra ima ir pasiglemžia mūsų artimuosius.

"Ačiū Dievui, tai nevyksta masiškai, bet skausmas, kurį mes patiriame, labai didelis", – sakė jis.

V.Grubliausko žodžiais, nevalia pamiršti pavojų ir praradimų jūroje.

"Kol liks atsiminimai apie šią skaudžią netektį, tol būsime stipresni. Linkiu visiems tvirtybės – praradimai neturi stabdyti mūsų norų būti jūrininkais", – teigė Klaipėdos meras.

Jam antrino S.Šileris, kuris susirinkusiesiems kalbėjo – pamiršti praeities negalima, kad ir kokia ji būtų.

"Mums jūroje nesunku, jūrininkai nesiaukoja, o paprasčiausiai dirba savo darbą. Tai yra daro tai, ką moka geriausiai", – optimistiškai kalbėjo S.Šileris.

Negrįžę jūrininkai pagerbti tylos minute.NAUJAUSI KOMENTARAI

Memellander

Memellander portretas
Super šventė , viskas šauniai sustiguota , renginių gausa įvairiausiam skoniui , o burlaiviai galėtu uostamiestį dažniau aplankyti , nes "SEDOV" ir "KRUZENSTERN" įsikurs kaiminystėje Kionigsberge .

Jis

Jis portretas
Ačiū- graži šventė. Burlaivių kiekis ir grožis pritrenkė! Nežiūrint į kainas, patiko renginiai, daug įdomių minčių išvystyta- šaunuoliai organizatoriai.

?

? portretas
Kur bures?
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Balis: čia leidžiama neskubėti
  Balis: čia leidžiama neskubėti

  Kai suprato, jog po pigių skrydžių bilietų medžioklės teks krautis kuprines į Balį, klaipėdietė Loreta Tallat-Kelpšienė itin netryško entuziazmu. Regis, kokių dar intrigų gali pateikti ši turistų skersai išilgai i&scar...

 • Žiema spustelės dar smarkiau
  Žiema spustelės dar smarkiau

  Šią savaitę žiema dar neketina trauktis. Klaipėdiečiai pajus ypač aštrius jos dantis, nes jutiminė temperatūra bus kur kas žemesnė nei rodys termometrai. Džiaugsis tik poledinės žūklės mėgėjai. ...

 • Kretinga kai kurias vietoves sieks įteisinti kaip kurortus
  Kretinga kai kurias vietoves sieks įteisinti kaip kurortus

  Kretingos rajono savivaldybė sieks oficialaus kurortinės teritorijos statuso kai kuriose jos vietovėse, šeštadienį pranešė dienraštis „Lietuvos žinios“. ...

  3
 • Klimato kaitos miražai
  Klimato kaitos miražai

  Audros, uraganai, potvyniai ir liūtys – anaiptol ne tik šių laikų pasaulinio atšilimo padariniai, kaip bando įtikinti kai kurie klimatologai. Pavarčius XX a. pradžios spaudą matyti, jog pasitaikydavo metų, kai visą gruodį Klaipėd...

  4
 • Uostamiesčiui – LKL vadovo padėka
  Uostamiesčiui – LKL vadovo padėka

  Sporto metai uostamiestyje įsibėgėja. Klaipėdos savivaldybė gavo oficialią padėką už bendradarbiavimą rengiant SIL-Karaliaus Mindaugo taurės krepšinio turnyrą. „Bendradarbiavimas su Jumis mums padeda sukurti renginį, kuris įvardijama...

  2
 • Darželyje „Klevelis“ – kiauros sienos
  Darželyje „Klevelis“ – kiauros sienos

  Lopšelį-darželį "Klevelis" lankantiems mažiesiems klaipėdiečiams ir įstaigos darbuotojams galbūt jau kitąmet bus šilčiau. Miesto savivaldybė rengia projektą, susijusį su patalpų apšiltinimu ir atnaujinimu. ...

  6
 • Atvers žvalgybinių nuotraukų archyvą
  Atvers žvalgybinių nuotraukų archyvą

  Daugiau nei 17,5 tūkst. Lietuvos teritorijos, taip pat ir pajūrio fotografijų iš oro, užfiksuotų Antrojo pasaulinio karo metais, bus eksponuojama virtualioje erdvėje. Šias unikalias nuotraukas Lietuva gavo iš JAV nacionalinio archyvo...

  2
 • Želdiniams – dar daugiau lėšų
  Želdiniams – dar daugiau lėšų

  Miestas šiemet skirs apie 600 tūkst. eurų šešiolikai aplinkosauginių priemonių įgyvendinti. Tam pritarė ir miesto taryba. ...

  3
 • Į banką – velionio pinigų
  Į banką – velionio pinigų

  Kas pasinaudojo mirusio vyro banko sąskaitoje buvusiais pinigais? Atsakymo į šį klausimą ieško Klaipėdos miesto policijos komisariato pareigūnai. ...

  3
 • L. Vitkevičienė: visi vaikai yra geri
  L. Vitkevičienė: visi vaikai yra geri

  Laisvalaikio klubo "Aerobikos uostas" direktorės ir trenerės Loretos Vitkevičienės misija – labai subtili. Jos manymu, visi vaikai yra talentingi ir unikalūs, tačiau tam, kad tai pamatytume, reikia suteikti jiems galimybę save realizuoti...

  4
Daugiau straipsnių