Kaliningrade – verslo partnerių žvalgytuvės

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai su kolegomis iš Panevėžio, Kauno grįžo iš verslo misijos Kaliningrado srityje.

Keliolikos verslininkų delegacija susitiko su kolegomis iš Klainingrado prekybos, pramonės ir amamtų rūmų, Lietuvos generaliniu konsulu Kaliningrado srityje, lankėsi vienoje didžiausių šio krašto statybų parodų.

Ne pirmąją verslo misiją organizavęs ir lietuvių delegacijai vadovavęs Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Viktoras Krolis po susitikimų teigė, kad šį kartą kaliningradiečių susidomėjimas ir aktyvumas susitikimuose su lietuviais verslininkais buvęs bene triskart didesnis nei prieš porą metų.

Mūsų šalies bei Kaliningrado verslininkai partnerystės kontaktų ieškojo turizmo, viešbučių, nekilnojamojo turto, teisinės konsultacijos, metalo apdirbimo, žiniskliados ir reklamos, baldų ir statybos srityse.

Pastebima, kad ekonominiai, turizmo bei kultūriniai ryšiai tarp Vakarų Lietuvos regiono ir Kaliningrado stiprėja.

„Verslo misijos labai svarbios, nes būtent tokie susitikimai padeda atrasti ir sustiprinti naujus kontaktus, ryšius, partnerystę“, – teigė Kaliningrado prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Aleksejus Zinovjevas.

Kad sidomėjimas bendradarbiavimu tarp Kaliningrado ir Lietuvos – abipusis, tvirtino Lietuvos Respublikos generalinis konsulas Kaliningrade Vaclavas Stankevičius.

Pasak generalinio konsulo, kaliningradiečius labiau domina turizmo verslas, jiems patinka Lietuvos pajūrio kurortai ir medicininės paslaugos. Pastaruoju metu Kaliningrado srityje verslo prioritetu laikomas žemės ūkis ir maisto pramonė, energetika, su išgaunamu gintaru susijusi juvelyrika, autopramonė ir turizmas.

Kaliningrado srities vizitinė kortelė

Tai labiausiai į vakarus nutolusi Rusijos Federacijos dalis.Kaliningrado sritis suformuota 1946 m. balandžio 7 d. Srities plotas – 15 tūkst. kv. km (13 tūkst. kv. km be Kuršių marių ir Aistmarių). Atstumas iš šiaurės į pietus – 108 km, iš vakarų į rytus – 205 km.

Pietuose Kaliningrado sritis ribojasi su Lenkija, šiaurėje ir rytuose – su Lietuva. Vakaruose sritį skalauja Baltijos jūra.

2010 m. surašymo duomenimis, srityje gyvena 938 tūkst. gyventojų. Beveik pusė visų srities gyventojų – Kaliningrado mieste.

Po 2007 m. administracinės reformos Kaliningrado srityje yra 22 municipaliniai dariniai. Srityje išvystyta transporto (vagonų gamykla) ir kėlimo įrenginių mašinų gamyba, laivų statyba ir remontas. Taip pat automobilių surinkimas, televizorių gamyba, statybinių medžiagų gamyba. Išvystyta maisto pramonė, žvejyba.

Kaliningrado srityje yra didžiausios gintaro atsargos (daugiau nei 90 proc.). Gintaras kasamas Jantarnyj gyvenvietės apylinkėse, ten pat gintaro kombinate jis apdirbamas.

Kaliningrado srityje taip pat išgaunama nafta. Kaliningrade, Pionerske ir Baltijske yra dideli prekybiniai uostai, Černiachovske ir Sovetske – upių uostai. Kaliningradą ir Sankt Peterburgą jungia keltų linija.

Lietuvos ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srities santykius apibrėžia 1991 m. pasirašytas Susitarimas dėl bendradarbiavimo ekonominėje, socialinėje ir kultūrinėje Kaliningrado srities raidoje.Veikia Lietuvos ir Kaliningrado srities ilgalaikio bendradarbiavimo taryba. Iki 2002 m. pagrindinis klausimas, susijęs su Kaliningrado sritimi, buvo tranzito problematika.


Šiame straipsnyje: Kaliningrado sritisverslas

NAUJAUSI KOMENTARAI

u

u portretas
pazintys.draugas.lt/foto/albumas.cfm?id=259219
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių