Kardinaliai mitybą pakeitęs klaipėdietis P. Naujokas: „Gyventi sveikai – nesunku“

Dar prieš kelerius metus klaipėdietis Paulius Naujokas skeptiškai žiūrėjo į žmones, kurie nevalgo mėsos ir net tyliai pasišaipydavo iš tokį gyvenimo būdą pasirinkusiųjų. Pradėjęs kamuoti antsvoris vaikiną privertė susimąstyti, jog permainos – būtinos.

Dar prieš kelerius metus klaipėdietis Paulius Naujokas skeptiškai žiūrėjo į žmones, kurie nevalgo mėsos ir net tyliai pasišaipydavo iš tokį gyvenimo būdą pasirinkusiųjų. Pradėjęs kamuoti antsvoris vaikiną privertė susimąstyti, jog permainos – būtinos.

Suteikė energijos

Kada susidomėjote sveika gyvensena, vegetarizmu ir žaliavalgyste?

Kitokia mityba, padidėjęs fizinis aktyvumas į mano gyvenimą atėjo 2007 m., vegetarizmas – 2009 m., o žaliavalgystė – praėjusiais. Teigiamus fizinės ir psichinės sveikatos pokyčius pastebėjau greičiau nei tikėjausi, todėl nauji įpročiai įsitvirtino ilgam. Esu sveikas ir laimingas. Džiaugiuosi, jog energijos užtenka aktyviam gyvenimui, sportui, savo hobiams ir darbui. Jaučiuosi lengvai. Net ir dienos pabaigoje manęs neapima mieguistumas. Esu kupinas entuziazmo ir noro judėti pirmyn.

Ar sunku buvo pakeisti mąstymą ir gyvenimo būdą?

Gal nuskambės ir keistai, tačiau procesas buvo lengvas ir malonus. Manau, čia ir glūdi visa paslaptis. Jei keitiesi po truputį, lydimas teigiamų emocijų, savo gyvenimą pasukti kita linkme tampa paprasta. O jeigu permainos vyksta greitai ir tenka save prievartauti, vėliau dažniausiai vėl sugrįžti prie senų įpročių. Tai – ilgas ir smagus procesas. Kelyje į sveiką gyvenseną kiekviename žingsnyje atrandu kuo pasidžiaugti.

Kas buvo tas lūžio taškas, privertęs pakeisti požiūrį?

Viskas prasidėjo dar 2003 metais, kai baigiau gimnaziją uostamiestyje ir pradėjau savarankišką gyvenimą Vilniuje. Per ketverius mokymosi metus sėkmingai "auginau" savo svorį ir kai pamačiau svarstyklių ekrane degantį skaičių – 100, jau kitą dieną nusipirkau abonementą į sporto klubą ir pradėjau savo kelionę svorio metimo ir energingumo didinimo keliu.

Serga ir sveikuoliai

Kokiais principais, kalbant apie sveikatą, vadovaudamasis gyvenate?

Esu vegetaras, nevalgau nieko, kas turėjo akis ir širdį. Kasdien išgeriu po žaliavalgišką kokteilį. Vartoju maisto papildus. Lankausi sporto salėje ir aktyviai leidžiu laisvalaikį gryname ore. Nevartoju alkoholio, nikotino, kofeino, narkotikų ir vaisvandenių. Kasdien geriu vandenį ir natūralias sultis. Nevartoju vaistų. Stengiuosi laiku eiti miegoti ir keltis.

Atėjo ruduo. Žmonės pradeda skųstis įvairiomis ligomis, prasta nuotaika. Ar sveika gyvensena padeda išvengti tykančių šaltojo sezono pavojų?

Kaip ir turtuoliai kartais verkia, taip ir sveikuoliai suserga, tačiau, be abejo, jie sunegaluoja žymiai rečiau, nes jų organizmas greičiau prisitaiko prie aplinkos poveikio ir lengviau įveikia sunkumus. Be to, sveikuolis sveikuoliui nelygus, juk kiekvienas žmogus yra individualus. Tačiau pasaulyje jau nuo senų laikų žinoma, kad žmonės, gyvenantys aktyviai ir besilaikantys sveikos mitybos principų, serga kur kas mažiau. O nuotaika taip pat priklauso ir nuo gyvenimo filosofijos, ir žmogaus minčių, ir aplinkos. Tačiau mano atsakymas būtų vienareikšmiškas: sveika gyvensena tikrai padeda nesirgti.

Daugelis skeptiškai žiūri į vegetarizmą ar žaliavalgystę. Kaip į tokius pasisakymus žvelgi tu?

Su šypsena, nes kažkada ir pats šaipydavausi iš žmonių, kurie nevalgo mėsos. Dabar esu laimingas, kad pasirinkau būtent tokį mitybos racioną. Mokslininkai iki šiol ginčijasi dėl vegetarizmo: vieni sako, jog bandymas gyventi be gyvulinės kilmės produktų yra sveikintinas, kiti siekia įtikinti, kad tai nėra gerai. Tačiau mes nežinome, kurie eksperimentai ir tyrimai yra nupirkti, o kurie atlikti iš tiesų. Todėl aš kiekvienam patariu stebėti tai, ką jis pats valgo, ir kokią įtaką maistas daro žmogaus organizmui.

Autoritetai padeda

Koks tavo santykis su sveika gyvensena ir mityba buvo vaikystėje ir paauglystėje?

Šeimoje apie tai nekalbėdavome. Galima sakyti, kad augau beveik  nieko nežinodamas apie galimybę gyventi kitaip. Buvau itin aktyvus vaikas, todėl judėjimo man tikrai užteko. Ant stalo namuose visada būdavo vaisių ir daržovių. Manau, paauglystėje, kai tėvai duodavo kišenpinigių mokyklai, o dešrainiai, picos, traškučiai ir gazuoti vaisvandeniai buvo paauglio svajonė, maitinausi taip, jog save galėjau pavadinti idealiu klientu, teikiančiu džiaugsmą rinkodaros specialistams. Matyt, šie netinkami mitybos įpročiai ir padėjo susirūpinti, o kas yra sveika gyvensena?

Ar svarbu nuo mažų dienų formuoti kitokį požiūrį į maistą ar judėjimą? O gal žmogui pačiam reikia atrasti savo kelią ir mokytis iš asmeninių klaidų?

Kai žmogus, ypač jei jis yra vyresnio amžiaus, pradeda ieškoti savo kelio, gali būti, jog kažką pakeisti taps sudėtinga, nes klaidingi įpročiai jau bus susiformavę. Labai svarbu, kad iš pradžių tėvai būtų tas geras ir sektinas pavyzdys vaikui, o tada jau ir apie auklėjimą galima  pasišnekučiuoti. Pripažinkime, ar neatrodo keista, kai rūkantis ir taurelę keliantis tėvas savo atžalai aiškina, kad taip daryti nederėtų. Kai gimdytojai neturi valios gyventi sveikai, vaikui pastangų turbūt reikės įdėti dar daugiau.

Būtinas saikas

Prisiminkite, kaip gyvenote, kai nebuvote susidomėjęs sveika gyvensena. Kokios problemos kamavo?

Kažkokių rimtų bėdų neturėjau. Galbūt akivaizdžiausia buvo antsvoris ir spuogai. Pakeitęs mitybą ir pradėjęs sportuoti, pamačiau, kad tai lengvai išsprendžiama.

Kokios didžiausios blogybės mums kenkia labiausiai? Kaip išmokti kovoti su jomis?

Manau, didžiausia blogybė yra saiko praradimas. Būtų idealu, jei  psichologinius stabdžius atrastume ne kovodami su savimi, o suvokdami, jog tai, kas per daug, yra nesveika.

Ką, jūsų manymu, apima sąvoka "sveikas gyvenimo būdas"?

Sportas, subalansuota mityba, miegas, turiningas laisvalaikis, šeima ir draugai.

Kokie būtų jūsų patarimai žmogui, kuris nesijaučia gerai? Nuo ko pradėti, ką keisti?

Jeigu nesijauti gerai, tai jau – pasekmė. Manau, svarbu suvokti priežastį, kodėl taip yra. O jei to nepavyksta padaryti, siūlyčiau giliai įkvėpti oro ir leisti išgaruoti negerumui. Vėliau belieka nuspresti, ką nuo šiol daryti kitaip, jog rytoj galėtumei džiaugtis rezultatais – gera savijauta.

Ar sveika mityba ir sveika gyvensena apskritai nėra tik praeinanti mada?

Jei gyveni sveikai tik dėl mados, tada kankiniesi, nes stengiesi apgauti save. Jei tokį gyvenimo būdą pasirenki todėl, kad džiaugiesi teigiamais pokyčiais, gera savijauta ir tokios gyvensenos nauda, tada tu teisingame kelyje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Paulius Naujokas

Paulius Naujokas portretas
Vaiduli - Pilnai su tavimi sutinku, LLL - Galim palenktiniauti :) Deimantee - YEEE !!!! :))) Na na - vartoju spirulinos ir peruvinės pipirnės miltelius. Juose gausu maistinių medžiagų, kadangi žiema, kai naturalių uogų ir daržovių beveik nėra, tenka pasistiprinti aplinkiniais keliais ;)

na na

na na portretas
sveika mityba ir papildai?:))))

Deimanteee

Deimanteee portretas
Šaunuolis! Daug ištvermės reikalauja perėjimas prie sveikos gyvensenos. Jeigu atsisakai tam tikrų produktų, ir nėra iš kur kitur gauti juose esančių mikroelementų, tuomet ir vartoji maisto papildus, jie tikrai nėra blogai, vaikinai :) Ir kaip galima tvirtinti savo tiesą, jei pats to niekada nebandei? Tikiuosi per laiką ir aš gyvensiu sveiką gyvenimą. O Paulius - puikus pavyzdys :)
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Pėsčiųjų tunelis – patvinęs ir tamsus
  Pėsčiųjų tunelis – patvinęs ir tamsus

  Klaipėdiečiams nerimą kelia pėsčiųjų perėja po Pilies tiltu. Ją jau spėjo nusiaubti chuliganai – dėl sudaužytų žibintų vaikščioti tapo nesaugu. ...

  5
 • Lenktynėse autobusas vėl liko trečias
  Lenktynėse autobusas vėl liko trečias

  Diena be automobilio uostamiestyje prasidėjo tradicinėmis lenktynėmis miesto gatvėmis. Varžytasi, kas greičiau – autobuso keleivis, automobilio ar elektromobilio vairuotojai ar dviratininkas – pasieks kelionės tikslą. ...

  1
 • Melnragę atakavo mėlynieji žmogeliukai
  Melnragę atakavo mėlynieji žmogeliukai

  Penktadienį paryčiais klaipėdiečius pažadino įtartini sprogimai Melnragės paplūdimyje. Buvo tokių, kurie, išvydę siauromis pajūrio gyvenamojo rajono gatvelėmis lakstančius ginkluotus vyrus, skambino visoms esamoms ir nesamoms tarnyboms, bai...

  6
 • Vairuotojai vėl strigo transporto spūstyse
  Vairuotojai vėl strigo transporto spūstyse

  Uostamiesčio vairuotojai penktadienį rytinio piko metu įstrigo transporto spūstyse. Užsikimšo ne tik Šilutės plentas, kur dirbo kelininkai, bet ir šalutinės gatvės, Taikos prospektas. Kelininkams į darbus skubantys miestiečiai ne...

  10
 • Uosto plėtrą prižiūrės speciali Vyriausybės darbo grupė
  Uosto plėtrą prižiūrės speciali Vyriausybės darbo grupė

  Daug nesutarimų tarp Klaipėdos uosto ir miesto valdžios keliančią uosto plėtrą prižiūrės speciali Vyriausybės sudaryta darbo grupė. Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad taip bus paspartinta uosto teritorijų plėtra. ...

  14
 • Pramoga vaikui virto kankyne
  Pramoga vaikui virto kankyne

  Iš siaubo pastėręs klykiantis keturmetis, kurį tėvas pasiėmė pasikarstyti Poilsio parko medžiuose įrengtose laipynėse, kėlė šiurpą aplinkiniams. Žmonės tai prilygino vaiko kankinimui. Tačiau tėvas atkakliai siekė ugdyti sūnaus d...

  5
 • Grybai – ir skanu, ir pavojinga
  Grybai – ir skanu, ir pavojinga

  Pagaliau grybų pilni miškai ir Vakarų Lietuvoje. Nors neseniai nuo apsinuodijimo grybais mirusios moters istorija sukrėtė visus rudens gėrybių mėgėjus, internete miškų lankytojai dalijasi mažai kam pažįstamų grybų nuotraukomis ir pa...

 • Klaipėdiečiams užkliuvo suplyšęs tentas
  Klaipėdiečiams užkliuvo suplyšęs tentas

  Miestiečiams kurį laiką akis badė ant miesto centre esančio pastato įėjimo į rūsį užmestas nudriskęs tentas. Pabrėžta, kad šis grožio nesuteikia. Svarstyta, kam apskritai jis reikalingas. ...

  2
 • Kraustymąsi apsunkino audros padariniai
  Kraustymąsi apsunkino audros padariniai

  Uostamiesčio paplūdimiuose toliau tvyro kraustymosi nuotaikos – išvežamas inventorius. Darbams kiek kliudo praūžusi audra. Tenka atkasti smėliu užpustytus suolus, šiukšlių dėžes. ...

 • Kiek kainuos maudynės baseine?
  Kiek kainuos maudynės baseine?

  Miesto tarybos opozicijos atstovai sunerimo, kiek klaipėdiečiams reikės mokėti už apsilankymą naujame miesto baseine, kuris dar statomas. Siūlyta nustatyti ribą, kurios negalėtų peržengti būsimas koncesininkas. ...

  18
Daugiau straipsnių